@bartolomeov: Jeżeli chodzi o suplementacje to ja jem codziennie, nie zależnie czy treningowy dzień czy nie: magnez (rano i wieczorem), cynk, hepatil (3 x dziennie), witaminy z grupy b, witaminę d, omega 3, kreatyna, cytrulina (przed treningiem) i jest okej :)
  • Odpowiedz
Ten Babsztyl powiedział, że zachorowalność na nowotwór jelita grubego wzrosła trzykrotnie w przeciągu 30 lat.
Z tego co słyszałem kiedyś to właśnie 30 lat temu mieliśmy epidemię (dosłownie użyto tego słowa) nowotworów jelita grubego, ze względu na spadek spożycia masła w Polsce. Prawda to?
To byłoby jeszcze śmieszniejsze zważywszy na to jak ona promomuje tłuszcze mleczne. Widać jest totalnym nieogarem.
#dietetyka #nowotwory #medycyna #onkologia
volodia - Ten Babsztyl powiedział, że zachorowalność na nowotwór jelita grubego wzros...

źródło: temp_file836387641349667899

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pszenica_konsumpcyjna: ja zrozumiałem że mięso ale tylko dobrej jakości, nie te marketowe. Babka mówiła że z mięsem jest taka patologia że producenci podając zawartość białka w mięsie nie podają ile procent jest źródła zwierzęcego a ile roślinnego. Chodziło jej chyba o to że tą soją szprycuja mięso podbijając wage tyle że ta soja się nie trawi i jest szkodliwa
  • Odpowiedz
@weakar: no ja w swoim życiu spotkałem takich profesorów i doktorów habilitowanych którzy dostawali awanse naukowe tylko i wyłącznie przez koleżkowanie i jedynie podpisywanie się pod wspólnymi pracami innych kolegów bo tak trzeba nawet jak przyszły profesor nic w Twojej pracy nie robił.
To już nie te czasy że każdy profesor to mistrz wiedzy. To po pierwsze. A po drugie wystarczy trochę poszukać info a nie pisać że tylko influenserzy
  • Odpowiedz
Mireczki. Mam dość #pracait. Po 10 latach już mam jej dość, jestem na stanowisku kierowniczym i coraz bliżej mi do liny niż do szczęścia. Poważnie zastanawiam się żeby zrobić sobie podyplomówkę z #dietetyka w sporcie i iść w tym kierunku + trening personalny bo bardzo mnie to jara i #mirkokoksy we mnie siedzą mocno. Czy takie studia mają sens? Na WSB widzę taki kierunek i
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Karling: mam kolegę co zrezygnował z etatu i został trenerem personalnym a w międzyczasie zrobił sobie dietetyka i nie narzeka. Ale to ma też swoje minusy, raz że trochę czasu zejdzie zanim zdobędziesz renomę i znajomości i wejdziesz w tryby. Dwa - jak nie pracujesz to nie zarabiasz.
  • Odpowiedz
organizm przechodzi w stan oszczędzania.


@mateos11: Ciało człowieka jest potwornie wydajną maszyną, gdybyś miał tryb w którym po prostu nagle spalasz mniej kalorii to byś na nim był non stop. Spalasz dokładnie tyle ile najmniej możesz w danym momencie. Mityczny "stan oszczędzania" to po prostu zmęczenie, ograniczenie ruchu, zimna, więcej spania, mniej ekspresji, mniej chęci do ćwiczeń itp itd. Dopiero przy poważnym niedoborze się zaczynają różne systemy wyłączać, typu kobiety
  • Odpowiedz
czy jest na sali jakiś #dietetyk #dietetyka ? Wpisałem sobie dzisiejsze jedzenie w fitatu i mi wy..bało o takie o (picrel)
Jedzenie jem w miare normalne, raczej dbam o jakość tego co jem. O co chodzi z tą witaminą K?
dominowiak - czy jest na sali jakiś #dietetyk #dietetyka ? Wpisałem sobie dzisiejsze ...

źródło: image

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach