Rzygam praca w #korposwiat dość tego toksycznego środowiska, calli ustawionych po robocie, słabej pensji i całej te pracy. Postanowiłem, że wracam na studia tym razem #ratownikmedyczny , jeszcze nie wiem jak ogarne to wszystko czyli etat 8-16 i praktyki, bo zajęcia sobota,niedziela. Wydaje mi się, że tutaj problemu z robota nie będzie a i będę mógł robić po 300h w miesiącu więc kasa też będzie się zgadzać bo
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

300-400 h w miesiącu i mają 20-30 k /MSC


To dodawaj kontekst bo dla normalnego człowieka praca oznacza średnio 168 h w miesiącu.

Miesiąc ma 720 h to można zarobić nawet 60 tys
A w Biedronce jak weźmiesz 3 etaty to zarobisz 3x więcej niż kasjer Lidla. Niebywałe
  • Odpowiedz
A one nie dały się na te wszystkie bootcampy i programy code2girl czy jakoś tam
i wyjdą na tym często lepiej niż nie jeden #programista15k

a prace znajdą w każdym mieście gdzie jest ośrodek zdrowia czy szpital

https://kielce.naszemiasto.pl/czepkowanie-absolwentow-pielegniarstwa-akademii-nauk-stosowanych-imienia-profesora-edwarda-lipinskiego-w-kielcach-zobacz-zdjecia/ar/c14p2-29086215
Lukardio - A one nie dały się na te wszystkie bootcampy i programy code2girl czy jako...

źródło: obraz

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@alteron: @smdbabe @elofrytki @blisko_kebab @lorafenus @Lukardio @BreathDeath

Zapomniałeś o jednej, bardzo ważnej rzeczy. Praca programisty jest w aktualnych czasach tak stabilna jak Jugosławia w latach 80-tych. Nawet w bankach są cięcia. To też jest słabe dla kogoś kto ma 30-40 lat, dzieci, rodzinę i chciałby mieć trochę stabilności. Z kolei te pielęgniarki często będą już miały stabilną pracę aż do emerytury i nie muszą
  • Odpowiedz
Przykro mi młodzi ludzie, ale poza #lekarski #medycyna i może #pielegniarstwo nie ma dobrej ścieżki kariery po studiach w 2026. Inaczej czeka was bród, smród, Hindusi, sranie do żwirku na trasie i generalnie p--------e życie, jeśli nie macie bogatych starych z dobrą firmą w spadku. Wybór należy do was, chociaż i tak za dużego nie macie
#studia #praca
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Ten_spod_piatego: No widzisz. U mnie w powiatowym w Wielkopolsce jednak dominują auta budżetowych marek warte kilka, góra kilkanaście tysięcy złotych. No a Polska powiatowa raczej stanowi bardziej reprezentatywną część kraju, niż top 4 czy top 5.
  • Odpowiedz
Widze, że fizjoterapeuci się zabrali na całego za USG. Kolejny kawałek tortu odbierany lekarzom

Dietetycy z instagrama analizują badania krwi i "leczą" ludzi z chorób endokrynologicznych i metabolicznych, często metodami niezgodnymi z EBM, ale nikt im tego nie zabroni.

Pielęgniarki znieczulają do operacji, bo są tańsze niż anestezjolog

Pielęgniarki
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@krulkartonu: A co ma pazerność do tego że badania wykonują ludzie bez kompetencji
¯\(ツ)/¯

Klasyka gatunku to wykonywania badań "bez zmian" przez ludzi bez kompetencji, a jak coś trudnego to odsyłanie do lekarza.
Ale niestety to samo tyczy się lekarzy i USG.

Wszystko super dopóki ktoś nie przegapi nowotworu mięśni albo kości w zakresie badania.
  • Odpowiedz
Ja wiem że dyrektorzy to ignoranci i przygłupy ale choć w tym przypadku to mogą się posłuchać kogoś mądrzejszego bo na ich decyzjach ucierpią tylko pacjenci. Pielęgniarki nie mogą być rotowane pomiędzy oddziałami bo to stanowi zagrożenie epidemiologiczne. Pielęgniarki z ortopedii czy neurochirurgii nie mogą iść na oddział chorób wewnętrznych bo zaraz się skolonizuja lekoopornymi bakteriami i będą na całym oddziale endoprotezowym i będzie tragedia dla pacjentów. Tak samo instrumentariuszki z bloku
pieknylowca - Ja wiem że dyrektorzy to ignoranci i przygłupy ale choć w tym przypadku...

źródło: 1000017760

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pieknylowca: trochę p---------e - zależy od specjalizacji oczywiście, ale pielęgniarka po studiach winna posiadać wszystkie umiejętności pracy przy pacjencie na oddziale. Co do zakażeń - to pielęgniarka podróżuje do pracy w sterylnych środkach transportu, czy jednak jedzie autobusem i siedzi na krześle, na którym uprzednio bezdomny zostawił całą nową kolekcję drobnoustrojów do zebrania?
  • Odpowiedz
Małe ciśnienie krwi przez które pewnie krew ledwo by kapała. To, że widać niebieską żyłkę przez skórę nie znaczy że ma ona poważny przekrój. Żyły po wewnętrznej stronie przedramienia (oprócz łokciowej) są ponadto bardzo delikatne i „bolesne”.
W mojej karierze anestezjologicznej rzadko zdarzało mi się zakładać poważne wkłucie po wewnętrznej przedramieniu. W nadgarstku w te niebieskie nitki czasem szuka się czegoś małego jak ktoś inny kłuje szyję albo centrale.
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 29
@paluszki_rybne: Chodzi o to, że coraz więcej pracujących w zawodzie kobiet w miarę atrakcyjnych myśli, że są infuenserkami i na siłę pokazują swój zawód szukając atencji wśród normictwa płci beta.
  • Odpowiedz
@Varesi: Leżałem w szpitalu prawie dwa miesiące i najgorsze były właśnie te młode dyplomowane pielęgniarki. Leniwe i roszczeniowe, czasem mądrzejsze od lekarza. Byłem ledwo żywy, w miesiąc straciłem prawie 20 kg, a im się nawet nie chciało zaprowadzić mnie do toalety. Pomagał mi dziadek prawie 80-letni z rakiem prostaty. Gardzę nimi.
  • Odpowiedz
Koleżanka studiowała pielęgniarstwo na WAM i na pierwszych zajęciach - w domyśle na ćwiczeniach - prowadzący zapytał jednego chłopaka z grupy niech opowie co wie o układzie pokarmowym. Ten trochę coś tam podumał, i nic z tego - dostał dwóję z odpowiedzi.

Teraz jest pytanie, właściwie 2 - pierwsze: już pytają na pierwszych zajęciach tak zaskoczenia, może ten student rozmawiał, przeszkadzał albo był jedynym rodzynkiem w grupie kobiecej (przypominam to pielęgniarskie studia
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak to jest, że niektóre pielęgniarki pobierają krew totalnie bezboleśnie, wręcz nie czuć jak wbija igłę. A inne, tak boleśnie, że aż chce sie uciec z fotela? Zawsze przy nich mam uczucie jakby kręciły igłą w żyle.
To kwestia doboru grubości igły czy co?

#lekarz #pielegniarstwo #ratownikmedyczny
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Cyk_dwujeczka: umiejetnosci i delikatnosci. Jak jest taka znudzona zyciem i pracuje za kare to ma w dupie, inna sie postara.mi raz tak dlugo szukala i grzebala ze zobaczylem jak igla wychodzi w innym miejscu..
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach