Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko137
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
vadit

vadit

Dołączył 19 lat i 11 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 1973
  • Znaleziska 1931
  • Mikroblog 42
  • Obserwujący 1
  • Obserwowane 2

325

KLESZCZ W MIKROSKOPIE ELEKTRONOWYM

KLESZCZ W MIKROSKOPIE ELEKTRONOWYM

Jak wygląda kleszcz pod mikroskopem elektronowym? W tym filmie zajrzymy do świata niewidocznego gołym okiem. Zobaczysz aparat gębowy przypominający harpun, niezwykły narząd Hallera służący do wykrywania ofiar, przetchlinki, pola porowate oraz pofałdowany oskórek, dzięki któremu kleszcz może wielokro

Twoja_tata
z
youtube.com
dodany: 03.06.2026, 21:55:55
  • 116
  • #
    mikroskop
  • #
    owady
  • #
    ciekawostki
  • #
    kleszcze
  • #
    pajaki
vadit
vadit 04.06.2026, 21:56:06 via Wykop
  • -3
@Stylish_Pirate: no ale... "bolerioza"...? Tyle przygotowanego materiału przekreślone jednym słowem.

580

Kurier z Allegro

Kurier z Allegro

Zamówiłem drukarkę z Allegro, kurier pełen profesjonalizm.

hmdw
z
youtube.com
dodany: 23.04.2026, 18:26:26
  • 107
  • #
    kurier
  • #
    allegro
  • #
    drukarka
vadit
vadit 23.04.2026, 22:19:47 via Wykop
  • 2
@hmdw: Jakiś czas temu byłem zmuszony zamówić z dostawą Allegro One. Po płatności na podsumowaniu pojawiło się jaka firma kurierska dostarczy. Do momentu zapłaty nic nie wiadomo. Dlatego ch. im w d. Jak tylko się da, zamawiam do Paczkomatu InPost.

284

Nóż kuchenny tylko dla pełnoletnich? Kontrowersyjna decyzja Action i stanowisko

Nóż kuchenny tylko dla pełnoletnich? Kontrowersyjna decyzja Action i stanowisko

Na półkach Action w całej Polsce pojawiły się wyraźne komunikaty: Nie sprzedajemy noży osobom poniżej 18. roku życia&#8

starnak
z
bezprawnik.pl
dodany: 08.04.2026, 10:04:23
  • 143
  • #
    polska
  • #
    action
  • #
    uokik
  • #
    dzieci
  • #
    pelnoletnosc
  • #
    wiadmosci
vadit
vadit 09.04.2026, 07:16:58 via Wykop
  • 0
@danielbulinski: raz kupowałem gaz do zapalniczek - też zarządzili sobie, że od 18 lat, gdzie w prawie tego nie ma.

1403

Zakaz używania telefonów w szkołach przez uczniów od 1 września.

Zakaz używania telefonów w szkołach przez uczniów od 1 września.

Decyzja o zakazie smartfonów w szkołach już zapadła. Ustawa wprowadzająca te zmiany została wpisana do wykazu prac rządu. Nowe przepisy mają wejść w życie od 1 września br poinformowała szefowa MEN Barbara Nowacka

staryjednaknowy
z
glos.pl
dodany: 24.03.2026, 09:47:06
  • 384
  • #
    polska
  • #
    prawo
  • #
    szkola
  • #
    nauka
  • #
    edukacja
vadit
vadit 25.03.2026, 00:59:02 via Wykop
  • 1
@MilionoweMultikonto: Nie tylko operatorzy. Na Androidzie jest np. Family Link. Uważam, że dziecko powinno mieć możliwość wykonywania połączeń na wypadek sytuacji awaryjnych.
vadit
vadit 25.03.2026, 01:09:39 via Wykop
  • 0
@Cozwykopem: a operator jak niby zablokuje treści jeśli telefon akurat korzysta z Wi-Fi?

417

Chowane klamki o mało co nie doprowadziły do spalenia się ludzi żywcem

Chowane klamki o mało co nie doprowadziły do spalenia się ludzi żywcem

Chińskie auto elektryczne + chowane klamki = co może pójść nie tak?

gudnis25
z
9gag.com
dodany: 05.02.2026, 11:40:48
  • 187
  • #
    motoryzacja
  • #
    samochody
  • #
    wypadki
  • #
    chiny
  • #
    ciekawostki
vadit
vadit 05.02.2026, 22:02:19 via Wykop
  • 1
@bakteria_marksizmu: Chery Tiggo 8 na rynek europejski ma chowane klamki. Na azjatycki zwykłe.
AXSIS
AXSIS
27.01.2026, 09:38:01
  • 295
Nie do końca rozumiem hejt na SUV'y. Sam się takowym nie poruszam, natomiast podobają mi się i widzę szereg plusów w tych autach:

+siedzisz wysoko, światła innych aut nie rażą tak mocno jadąc w nocy
+duży prześwit, wygodny na miejskie, dziurawe drogi i krawężniki
+wygodnie się wsiada i wysiada
+dobra widoczność podczas jazdy
  • 264
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

vadit
vadit 28.01.2026, 00:20:26 via Wykop
  • 2
7-osobowe SUVy, niby rodzinne, nie mają przeważnie ISOFIXów z tyłu, a do tego siedzenia umieszczone są w bagażniku - w strefie zgniotu... Niestety producenci stosując takie rozwiązania przestali produkować dużo bardziej funkcjonalne minivany, których już w Europie praktycznie nie ma. Wystarczy popatrzeć ile na ulicach jeździ ściąganych z USA Chyslerów Pacifica, które tę lukę wypełniają. Jak nie potrzebowałem takiego samochodu to ich nie zauważałem, a teraz widzę, że jest ich pełno.
  • Odpowiedz
w.....k
w.....k
konto usunięte 23.01.2026, 21:40:41
  • 2
Te treści są niedostępne. Spróbuj jeszcze raz później.

o co chodzi??

#youtube
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

vadit
vadit 25.01.2026, 21:02:15 via Wykop
  • 2
Drażni mnie to, tym bardziej, że płacę za Premium a i tak za każdym razem mi to wyskakuje. Używam w sieci lokalnej AdGuarda.
  • Odpowiedz
vadit
vadit 25.01.2026, 22:38:10 via Wykop
  • 0
Okazało się, ze mam też zainstalowanego AdBlocka w Chrome, o którym zapomniałem ;) AdBlock wyłączony, AdGuard włączony i działa.
  • Odpowiedz

250

Nic nie zrobiłem, a czeska policja zabrała mi tablice rejestracyjne i unieruchom

Nic nie zrobiłem, a czeska policja zabrała mi tablice rejestracyjne i unieruchom

Zabrano tablice, za niezapłacone mandaty banku. Mógł zaplacic 25k PLN i jechać dalej. Podobno Credit A.

cyborg78
z
youtube.com
dodany: 07.01.2026, 17:57:03
  • 167
  • #
    ciekawehistorie
vadit
vadit 08.01.2026, 19:13:19 via Wykop
  • 0
Oni mogą tak po prostu zabrać tablice, które zostały wydane przez polski urząd?
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

300

Koniec z darmowym dogrzewaniem się cudzym kosztem. Wchodzą nowe przepisy

Koniec z darmowym dogrzewaniem się cudzym kosztem. Wchodzą nowe przepisy

Rząd wprowadza nowe zasady rozliczania ciepła w blokach. Pojawi się minimalna opłata za ogrzewanie, możliwe będą kontrol

PIAN--A_A--KTYWNA
z
farmer.pl
dodany: 29.12.2025, 08:01:44
  • 401
  • #
    prawo
  • #
    mieszkanie
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
vadit
vadit 29.12.2025, 23:45:36 via Wykop
  • 0
@darksaber: Jak mi zaplombują dowolnie wybraną przeze mnie smart-głowicę dostępną na polskim rynku to ok. Tylko, że te głowice mają minimalną nastawę 4 stopnie.

851

InPost Buy - paczkomatowy gigant odsłania karty

InPost Buy - paczkomatowy gigant odsłania karty

Od dawna krążyły pogłoski o konkurencji dla Allegro od InPostu, dziś staje się to rzeczywistością. Znamy nazwę, pojawił się integrator dla sprzedawców, start prawdopodobnie na początku przyszłego roku.

czabkaniewidka
z
compforum.pl
dodany: 26.12.2025, 06:41:22
  • 371
  • #
    ecommerce
  • #
    biznes
  • #
    sklepyinternetowe
  • #
    inpost
  • #
    allegro
  • #
    inpostbuy
vadit
vadit 26.12.2025, 17:23:40 via Wykop
  • 2
@DziadLab: InPost też sobie poradzi bez Allegro. Obsługuje paczki z AliExpress, Amazon, teraz umowa z eBay. Przesyłki międzynarodowe - ostatnio kupowałem buty z Holandii z przesyłką za 22zł z paczkomatu (Mondial Relay od InPostu) do paczkomatu w PL. Czekam na to co zapowiada teraz InPost - swoją platformę zakupową. Liczę, że wyjdzie z tego coś fajnego.
vadit
vadit 27.12.2025, 07:23:08 via Wykop
  • 2
@1tn00pr: Jak InPost będzie poza Smartem to ja np. będę częściej korzystał z Amazona, gdzie już teraz często są tańsze oferty niż na Allegro i nie masz wymogu kupowania za min. 45zł. Nawet jak zamawiam kilka rzeczy razem to Amazon wysyła pojedynczo, nawet te najtańsze rzeczy. Sprzedawcy na Allegro odrabiają sobie przesyłkę cenami produktów i to widać.

3176

Bezdzietne kobiety powinny później przechodzić na emeryturę - petycja.

Panie z TVN 24 debatują jak są pokrzywdzone i dyskryminowane, bo będą musieć pracować do 65 roku życia, jeśli nie będą mieć dzieci. Zero słowa o mężczyznach, którzy i tak pracują dłużej.

robert-kuzba
z
facebook.com
dodany: 22.11.2025, 18:11:32
  • 410
  • #
    zwiazki
  • #
    dzieci
  • #
    demografia
  • #
    pieklokobiet
  • #
    pieklomezczyzn
  • #
    dyskryminacjamezczyzn
vadit
vadit 22.11.2025, 21:26:34 via Wykop
  • -3
@Krachu: Ogólnie masz rację, że wszyscy powinni być równi. Jeśli jednak przejdzie wersja z niższym wiekiem emerytalnym dla dzietnych kobiet, to odpowiedź na Twoje pytanie jest prosta - bo tak im się wylosowało, tak samo jak wylosowało się mężczyznom, że są mężczyznami.

Podobna nierówność jest z dożyciem do emerytury. Jeden nie dożyje, a drugi skorzysta nawet i 30 lat. Gdzie tu równość? No cóż, i tutaj - tak się wylosowało.

486

Pierwszy objaw raka jelita

Pierwszy objaw raka jelita

Większość osób uważa, że pierwszy objaw raka jelita to krew w stolcu, nagła anemia lub niezamierzone chudnięcie. Jako diagnosta tłumaczę: niestety to mit, który może kosztować życie. Żaden z tych objawów samodzielnie nie jest patognomoniczny.

inflammatione
z
youtube.com
dodany: 12.11.2025, 17:23:19
  • 212
  • #
    biegunka
  • #
    anemia
  • #
    medycyna
  • #
    zdrowie
  • #
    nauka
  • #
    nowotwory
vadit
vadit 13.11.2025, 02:50:59 via Wykop
  • 0
@Petururururu:

Za doplatą masz na śpiocha, a za mega doplatą połykasz kapsułkę która robi zdjęcia.

O ile nie masz zwężeń w przewodzie pokarmowym.

503

Wjechał w tył śmieciarki i przygniótł pracownika firmy wywożącej śmieci!

Pokaż treści 18+

Wjechał w tył śmieciarki i przygniótł pracownika firmy wywożącej śmieci!

Wypadek zarejestrowała kamera monitoringu jednego z mieszkańców - Pawła Olechowskiego. Poszkodowany mężczyzna z otwartym złamaniem nogi trafił do szpitala.

tomek-hall
z
youtube.com
dodany: 31.10.2025, 16:39:14
  • 133
  • #
    smieciarka
  • #
    monitoring
  • #
    polska
  • #
    polskiedrogi
vadit
vadit 01.11.2025, 15:18:36 via Wykop
  • 61
@lossiemkos89: Jeszcze się okaże, że będzie musiał zwrócić za wymianę.

580

24 lata Windows XP

24 lata Windows XP

Pamiętacie jeszcze Windows XP? Ktoś nadal używa?

pixel-nerd
z
pixelnerd.pl
dodany: 25.10.2025, 08:50:25
  • 303
  • #
    windows
  • #
    windowsxp
  • #
    systemoperacyjny
  • #
    retro
  • #
    nostalgia
  • #
    ciekawostki
vadit
vadit 25.10.2025, 22:40:33 via Wykop
  • 9
W ogóle da się jeszcze używać Windowsa XP online? Na starym laptopie ten system mam wbudowany, ale z racji nieaktualnych certyfikatów nic co korzysta z SSL/TLS tam nie działa.
  • 5
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

346

Łuszczyca zaczyna się w jelitach?

Łuszczyca zaczyna się w jelitach?

Łuszczyca - choroba przewlekła, która dotyka nie tylko skóry, ale także serca i psychiki. Swędzenie, ból, widoczne zmiany - to codzienność nawet 800 tysięcy Polaków. Ale coraz częściej mówi się, że klucz do złagodzenia objawów wcale nie tkwi wyłącznie w maściach i lekach dermatologicznych.

JRMa
z
pytanienasniadanie.tvp.pl
dodany: 25.10.2025, 13:16:32
  • 214
  • #
    zdrowie
  • #
    medycyna
  • #
    lekarz
  • #
    mikrokoksy
  • #
    dieta
  • #
    jedzenie
vadit
vadit 25.10.2025, 19:57:56 via Wykop
  • 14
@JRMa: Jak już podajesz przykłady to podaj coś faktycznie przebadanego jak Vivomixx czy VLS#3
vadit
vadit 25.10.2025, 22:35:46 via Wykop
  • 2
@Login_login: ChatGPT mówi, że pierwszy był VSL#3. Potem po rozstaniu prof. Claudio De Simone z producentem VSL#3 powstały nowe marki: Vivomixx i CDS22-Formula, które zawierają oryginalną recepturę De Simone.

321

Chiny otworzyły najdłuższy na świecie most podwieszany

Chiny otworzyły najdłuższy na świecie most podwieszany

Most ma długość 10,3 kilometra, a jego główne przęsło mierzy 1208 metrów. Wieże mostu wznoszą się na wysokość 350 metrów co odpowiada 120-piętrowemu wieżowcowi. Budowa trwała sześć lat.

mkk10
z
portaltechnologiczny.pl
dodany: 12.09.2025, 08:29:10
  • 151
  • #
    mosty
  • #
    inzynieria
  • #
    budownictwo
  • #
    architektura
  • #
    technologia
  • #
    most
vadit
vadit 13.09.2025, 15:23:42 via Wykop
  • -2
Ciekaw jestem jak będzie wyglądała konserwacja tego mostu, przeglądy. Tyle połączeń i lin do sprawdzenia. Wystarczy że jedna lina puści i reszta może nie wytrzymać obciążenia. Będzie jak domino.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

4388

Samolot F16 rozbił sie przed pokazami AirShow w Radomiu

Samolot F16 rozbił sie przed pokazami AirShow w Radomiu

Jak w tytule.

DrynioPL
z
facebook.com
dodany: 28.08.2025, 17:38:03
  • 1541
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    radom
  • #
    airshow
vadit
vadit 28.08.2025, 21:20:40 via Wykop
  • 3
@jamajskikanion: W 2009 na Radom Air Show białoruski pilot zrobił dokładnie to samo:
https://www.youtube.com/watch?v=ujtYnAJxD7s
vadit - @jamajskikanion: W 2009 na Radom Air Show białoruski pilot zrobił dokładnie t...

600

12 lat i hulajnoga..

12 lat i hulajnoga..

12 letni chłopiec jadąc na hulajnodze elektrycznej po mokrej jezdni stracił panowanie nad pojazdem i wślizgnął się pod nadjeżdżający samochód dostawczy. Chłopiec nie miał na głowie kasku, ale na szczęście doznał ogólnych potłuczeń i otarć naskórka, choć zdarzenie wyglądało bardzo poważnie.

shivek7
z
facebook.com
dodany: 25.07.2025, 14:40:19
  • 218
  • #
    polska
  • #
    hulajnogaelektryczna
  • #
    wypadek
vadit
vadit 29.07.2025, 01:19:22 via Wykop
  • 0
@LudzieToDebile: Jest coś takiego, że w stresującej sytuacji nie można dobrze nacisnąć pedału hamulca bo mięśnie są spięte. Stąd system BAS w samochodach.

583

Allegro odwraca się od InPostu. "Zbroi się, zbudowało całą koalicję"

Allegro odwraca się od InPostu. "Zbroi się, zbudowało całą koalicję"

Potentat w handlu Allegro stale zwiększa zasób swoich automatów paczkowych, stając się mniej zależnym od InPostu. Akcje firmy Rafała Brzoski spadły w ciągu roku o ponad 20 proc. Wyborcza.biz ocenia, że to początek rozejścia się ścieżek obu firm.

motvik
z
money.pl
dodany: 09.07.2025, 11:32:54
  • 478
  • #
    polska
  • #
    biznes
  • #
    ekonomia
  • #
    gospodarka
  • #
    wydarzenia
  • #
    ecommerce
vadit
vadit 10.07.2025, 12:03:28 via Wykop
  • -1
@FireDash: Nawet jak dopracują system, to nadal jest prawdopodobieństwo, że paczkę dostarczy np DPD, które w moim miejscu zamieszkania zawsze masakruje paczki. Dlatego nawet mimo, że do paczkomatu InPostu mam dalej, to zawsze wybieram InPost. Jak wybierasz dostawę Smart to nie wiesz kto przywiezie i nie masz możliwości wyboru.

2577

Prawidłowo wjeżdżasz na przejazd, a tam pociąg Intercity

Prawidłowo wjeżdżasz na przejazd, a tam pociąg Intercity

"Panowie z PKP prowadzili prace i nie zabezpieczyli przejazdu. Bądźcie czujni na przejazdach!!!" 2.06.2025 Łask https://maps.app.goo.gl/9n8hmL7vXjgdEcX5A

stopchamteam
z
youtube.com
dodany: 03.06.2025, 15:21:46
  • 243
  • #
    stopcham
  • #
    polskiedrogi
  • #
    motoryzacja
  • #
    pociagi
  • #
    pkp
  • #
    kierowcy
vadit
vadit 03.06.2025, 17:32:38 via Wykop
  • 6
@byferdo: Ja zwalniam, bo szkoda zawieszenia, a rozglądam się przy okazji.
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 9
  • Strona 1 z 9
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 30.05.2011

    Komentator
  • Rocznica
    od 26.06.2025

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 16.12.2012

    Gadżeciarz

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking