Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko166
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
KubaGrom

KubaGrom

Dołączył 8 lat i 4 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 21207
  • Znaleziska 14729
  • Mikroblog 6478
  • Obserwujący 261
  • Obserwowane 0
KubaGrom
KubaGrom 8 godz. i 25 min temu
  • 0
Widzę, że mamy teraz klimat szukania czarownic, ale jak popatrzeć w statystyki, to 1,2% lekarzy na umowie zarabia więcej niż 100k miesięcznie. Natomiast mediana to 25,6 tysiąca. Mediana to wartość pośrodku, czyli 50% lekarzy zarabia mniej. Ostatecznie w całej grupie lekarzy na etacie najliczniejszy przedział to 15-20k/mc brutto, w którym mieści się 23% lekarzy. Jeszcze większe rozwarstwienie panuje na kontraktach, rekordzista przekroczył 300 k na miesiąc, dominanta to 10-15 tysięcy brutto, w
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

zenon_z_chorzowa1
zenon_z_chorzowa1
zenon_z_chorzowa1
7 godz. i 42 min temu via Wykop
  • 3
@KubaGrom: nie zabronisz ludziom brać wideł i pędzić na szreka! Idę o zakład że takie pospolite głupki będą się sadzić do tych normalnych lekarzy pierwszego kontaktu. Którzy tyle nie zarabiają. A milionerzy zostaną w spokoju.
  • Odpowiedz
gorzki99
gorzki99
gorzki99
7 godz. i 27 min temu via Wykop
  • 1
a czym się zajmujesz?


@Anomalocaracid: Skonczone technikum elektryczne. Od 21 lat pracuje w zawodzie. Z tym ze rozne "galezie branzy". Ale zawsze elektryka i mozna to nazwac "przemyslowa" a nie "budowlana" (zawodowo nie robie instalacji w domu, ale zajmuje sie raczej przemyslem)

Pytanie za pytanie:
Co Twoj poprzedni komentarz ma wspolnego z tym co napisalem czyli z robieniem .urwy ze statystyki?
  • Odpowiedz

15

Areszt dla Leszka Kraskowskiego. To przemocowiec. Żona ujawnia prawdę.

Areszt dla Leszka Kraskowskiego. To przemocowiec. Żona ujawnia prawdę.

Jego żona, Violetta Kraskowska, ujawnia przerażającą prawdę o tym, kim naprawdę jest jej mąż. Co jeszcze bardziej przerażające, czołowe postacie mediów w warszawskiej bańce medialnej stanęły za nim murem, świadome tego, kim on naprawdę jest. Jej post z FB w powiązanych.

Paradajek
z
youtube.com
dodany: 17 godz. i 40 min temu
  • 17
  • #
    polska
  • #
    polityka
  • #
    presstytucja
  • #
    przemocdomowa
  • #
    bekazpisu
  • #
    prawo
KubaGrom
KubaGrom 15 godz. i 7 min temu via Wykop
  • 4
Żona oskarża męża w trakcie sprawy rozwodowej.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

jaroty
jaroty
16 godz. i 55 min temu
  • 464
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

KubaGrom
KubaGrom 15 godz. i 14 min temu via Wykop
  • 0
@jaroty: Zaraz zobaczymy proces w sądzie pracy za bezprawne wywalenie z pracy na podstawie tego, że w mediach jest głośno.
  • Odpowiedz
Warcomx
Warcomx
Warcomx
16 godz. temu
  • 139
Ktoś wie jaki jest koszt trzymania pacjenta w stanie wegetatywnym na oiomie przez 2 lata?

Czy to lepsza nie wspominać o tym? To niedobra jest? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A kobieta, która zmarła przez brak miejsca na oiomie przez to, że nie była pisowcem to na śmietnik i do zeszytu w statystyki?

#polityka #bekazpisu
Warcomx - Ktoś wie jaki jest koszt trzymania pacjenta w stanie wegetatywnym na oiomie...

źródło: image_picker_616E1CF0-E2F2-4A41-A990-B85DAB87F0B6-8100-000000D1A04C3CC5

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

KubaGrom
KubaGrom 15 godz. i 16 min temu via Wykop
  • 0
@Warcomx: Na szczęście dzięki zmianie rządu Witek została pociągnięta do odpowiedzialności... A nie, czekaj.
  • Odpowiedz
kondor_20_zglos_sie
kondor_20_zglos_sie
kondor_20_zglos_sie
14.06.2026, 15:19:23
  • 1231
Jak mówiłem że są lekarze co masowo skupują mieszkania i mają ich po kilkanaście to na wykopie mówili mi że trolluje, że to tylko jeden 1% lekarzy. A tutaj zwykły lekarz xD 7 lat doświadczenia. Zarobki w rok milion złotych. Takich asów są tysiące. Wyhodowani na naszym garbie. A zwykły człowiek po studiach inżynier desperacko liczy pieniądze czy mu na wkład własny do kredytu starczy… ten kraj to wschodnie standardy, rozkradany na
kondor20zglos_sie - Jak mówiłem że są lekarze co masowo skupują mieszkania i mają ich...

źródło: IMG_6133

Pobierz
  • 73
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

KubaGrom
KubaGrom 14.06.2026, 20:50:02 via Wykop
  • 0
@kondor_20_zglos_sie: Znajdę ci lekarza który zarabia rocznie mniej niż 100 tysięcy. Ale wtedy powiesz, że to 1%
  • Odpowiedz
KubaGrom
KubaGrom 15.06.2026, 17:25:39 via Wykop
  • 0
@okoski: Lek. Tomasz Świnarski, radny miasta Łuków. Za rok 2024: 49,9 tys. zł dochodu z prywatnego gabinetu lekarskiego; 14,7 tys. z diety radnego, 33 tys. z wynajmu trzech mieszkań.
Sprawdzałem w google zestawy "nazwa miasta + lekarz + radny" zaczynając od miast z mojego regionu i to był pierwszy tak znaleziony radny lekarz.
https://umlukow.bip.lubelskie.pl/index.php?id=osoba&p1=52707
  • Odpowiedz
KubaGrom
KubaGrom 15.06.2026, 18:14:14 via Wykop
  • 0
@okoski: Dopiero teraz pojawia się ten warunek, no kurde
  • Odpowiedz

28

Syrop na kaszel na PESEL. Szykują się zmiany: koniec turystyki aptecznej

Syrop na kaszel na PESEL. Szykują się zmiany: koniec turystyki aptecznej

Weryfikacja tożsamości nabywcy, rejestracja zakupu w systemie i blokada możliwości kupowania leków w kilku aptekach - takie rozwiązania są proponowane dla leków OTC zawierających pseudoefedrynę, kodeinę i dekstrometorfan

freedomseeker
z
rynekzdrowia.pl
dodany: 14.06.2026, 19:11:53
  • 9
  • #
    afera
  • #
    leki
  • #
    polska
  • #
    apteka
  • #
    zdrowie
  • #
    farmacja
KubaGrom
KubaGrom 15.06.2026, 16:50:52 via Wykop
  • 1
@5only: Jeśli ktoś jest normalny to nie kupi 8 opakowań leku z kodeiną na raz bo po co mu to niby potrzebne?

322

Wielka Brytania zatrzymała rosyjski tankowiec

Wielka Brytania zatrzymała rosyjski tankowiec

Komandosi Total Marines wspierani przez RAF dokonali przejęcia tankowca z "floty cieni" który omijając sankcje transportował rosyjską ropę. Statek zatrzymano na czas śledztwa.

KubaGrom
z
bbc.com
dodany: 14.06.2026, 07:10:53
  • 27
  • #
    wielkabrytania
  • #
    rosja
  • #
    wiadomosci
  • #
    wydarzenia
KubaGrom
KubaGrom
Autor
14.06.2026, 20:19:08 via Wykop
  • -1
@Politheus: Mieli być Royal Marines, autokorekta mi podmieniła.
KubaGrom
KubaGrom
Autor
14.06.2026, 20:20:51 via Wykop
  • -1
@uirapuru: Sorry, autokorekta mi podmieniła. Przed wysłaniem poprawiłem, ale najwyraźniej przeprawiła drugi raz zanim się załadowało ¯\(ツ)/¯
KubaGrom
KubaGrom
Autor
15.06.2026, 16:34:22 via Wykop
  • 2
@uirapuru: Jak klasa z Warhammera

550

Mięso każą zastąpić roślinami - od września ogromne zmiany w szkolnych stołówkac

Mięso każą zastąpić roślinami - od września ogromne zmiany w szkolnych stołówkac

Od 01.09.2026 szkoły i przedszkola będą musiały stosować nowe zasady żywienia dzieci określane jako "dieta planetarna". W jadłospisach pojawi się obowiązkowy roślinny obiad raz w tygodniu, więcej dań na bazie strączków, zupy na wywarach warzywnych oraz możliwość zastępowania nabiału produktami rośli

Korda
z
niezalezna.pl
dodany: 14.06.2026, 13:49:34
  • 524
  • #
    wegetarianizm
  • #
    c40cities
  • #
    ue
  • #
    bekazlewactwa
  • #
    4konserwy
KubaGrom
KubaGrom 14.06.2026, 20:17:15 via Wykop
  • 6
Ogromne zmiany - w menu stołówek mają być dostępne do wyboru dania bezmięsne, w dniach gdy do obiadu podawane jest mleko, ma być też dostępne mleko roślinne. Gdy podawana jest zupa, do wyboru powinna być zupa nie oparta na wywarze mięsnym. To nie jest to samo co rozkaz zastąpienia mięsa soją.

Co się zmieni w szkolnych stołówkach?


Mleko i produkty mleczne będzie można zastąpić roślinnymi odpowiednikami (§ 2 ust. 3 pkt 7 lit.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Grzesiok
Grzesiok
14.06.2026, 05:53:07
  • 577
Ruscy próbowali wykoleić pociągi ze studentami i ludźmi jadącymi do pracy, a delegacja „elit” od Brauna kłania się im w ambasadzie. I to pisanie o ekscelencji. Co za upodlenie

Gratulacje dla wyborców

przyszedł obecnie czas na swoisty konserwatyzm pod przewodnictwem mocnego przywódcy (…) ja kibicuję takiemu kierunkowi rozwoju Rosji

Kozak
Grzesiok - Ruscy próbowali wykoleić pociągi ze studentami i ludźmi jadącymi do pracy,...

źródło: z32850802Q,Piotr-Heszen-i-Mateusz-Piskorski-wzieli-udzial-w-p

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

KubaGrom
KubaGrom 14.06.2026, 09:45:54 via Wykop
  • 0
@Grzesiok: TVP powinna zrobić z tego materiał dnia w głównym wydaniu
  • Odpowiedz

676

Więzienia w Europie są przepełnione obcokrajowcami

Pokaż treści 18+

Więzienia w Europie są przepełnione obcokrajowcami

Kraje takie jak: Luksemburg (78%), Szwajcaria (73%), Cypr (54%), Austria (53%), Słowenia (52%), Katalonia (Hiszpania) (52%), Grecja (52%), Malta (51%), Niemcy (47%) i Belgia (43%) odnotowują wyjątkowo wysoki odsetek więźniów zagranicznych.

matixrr
z
coe.int
dodany: 13.06.2026, 11:13:15
  • 106
  • #
    europa
  • #
    imigranci
  • #
    uchodzcy
  • #
    granica
  • #
    bezpieczenstwo
  • #
    policja
KubaGrom
KubaGrom 13.06.2026, 19:00:14 via Wykop
  • 19
Luksemburg to mały kraj między Francją, Niemcami i Belgią. Całkowita liczba więźniów w ich więzieniach to mniej niż 800 osób i mieszczą się w trzech więzieniach.
https://www.prisonstudies.org/country/luxembourg?language_content_entity=en-gb

47% stałych rezydentów w kraju to obcokrajowcy
https://en.wikipedia.org/wiki/Demographics_of_Luxembourg

Największą grupę wśród obcokrajowców w więzieniach stanowią Portugalczycy (98 osób)
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

KubaGrom
KubaGrom 14.06.2026, 07:15:58 via Wykop
  • 1
@misiozaur: Europejczyk z innego kraju niż analizowany też jest w tych statystykach. Jeśli w polskich więzieniach będą siedzieli Niemcy to będą się liczyć w statystykach ilości obcokrajowców.

685

Wysyłasz CV a potem tracisz czas. Postanowiłem sprawdzić, czy da się to zmienić.

Wysyłasz CV a potem tracisz czas. Postanowiłem sprawdzić, czy da się to zmienić.

Brakowało mi w polskim internecie miejsca, gdzie można byłoby znaleźć opinie o procesach rekrutacyjnych. Dlatego postanowiłem zudować coś takiego sam. Kandydaci też mają głos i głęboko wierzę, że ten feedback może poprawić jakość procesu rekrutacyjnego w PL

pewnie_tak_albo_pewnie_nie
z
wykop.pl
dodany: 13.06.2026, 12:06:35
  • 166
  • #
    praca
  • #
    korposwiat
  • #
    pracbaza
  • #
    rekrutacja
  • #
    it
  • #
    rozmowakwalifikacyjna
KubaGrom
KubaGrom 14.06.2026, 07:12:22 via Wykop
  • 83
Ok, czy zaczniesz zarabiać na usuwaniu opinii za pieniądze firm, jak to robi większość takich serwerów? Których już sporo jest w internecie.
  • 4
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Stulejman_Beznadziejny
Stulejman_Beznadziejny
13.06.2026, 14:36:13
  • 1006
Lekarze tak boją się powiązania zarobków z NIPem, PESELem albo numerem prawa wykonywania zawodu, bo okaże się, że nie tylko radni czy posłowie lekarze zarabiają po 80-130 tys. miesięcznie tylko WIĘKSZOŚĆ wszystkich lekarzy w Polsce XD Wtedy @dr_Batman nie będzie już mogła mydlić nam oczu, że to są polityczni nominaci. Prawda jest taka, że oświadczenia majątkowe to jedyne rzetelne źródło informacji o całościowych zarobkach lekarzy. Wszelkie dane, rankingi czy odpowiedzi szpitali
  • 84
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

KubaGrom
KubaGrom 13.06.2026, 21:13:48 via Wykop
  • 0
@Stulejman_Beznadziejny: Podejrzewam, że to zależy od lekarza, długości dyżurów, liczby etaów itd. i jednak rozkład zarobków bardziej przypomina krzywą dzwonową z maksimum w pobliżu średniej krajowej dla przedsiębiorstw.
  • Odpowiedz
Ukiss
Ukiss
13.06.2026, 13:12:55
  • 670
Dziś słowo "partacz" kojarzy nam się z kimś, kto wykonuje swoją pracę źle i niedbale. Dawniej jednak miało ono zupełnie inne znaczenie. Partaczem nazywano rzemieślnika, który działał poza cechem, mimo że w danym mieście taki cech już istniał. Cechy uznawały ich za zagrożenie i starały się zwalczać, ponieważ odbierali im klientów i osłabiali monopol na wykonywanie zawodu.

Partacze pojawili się w XV wieku. Najczęściej byli to ubożsi mieszkańcy miast, których nie było stać
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

KubaGrom
KubaGrom 13.06.2026, 19:21:27 via Wykop
  • 7
@Ukiss: Bohomaz to był kiedyś na wschodzie niezwiązany z kościołem twórca obrazów religijnych (bo "mazał, czyli rysował, boga") odróżniany od pochwalanego przez duchownych ikonopisa.
  • Odpowiedz
czerwonykomuch
czerwonykomuch
13.06.2026, 14:25:28
  • 1046
Może u naszego zaoceańskiego „sojusznika” nie ma nawet powszechnej ochrony zdrowia, a 12% społeczeństwa otrzymuje kartki na żywność, ale przynajmniej jeden debil został właśnie bilionerem.

Tak działa kapitalizm, lewaku.

#antykapitalizm #usa #trump #musk #bekazprawakow #bekazlibka
czerwonykomuch - Może u naszego zaoceańskiego „sojusznika” nie ma nawet powszechnej o...

źródło: IMG_2556

Pobierz
  • 127
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

KubaGrom
KubaGrom 13.06.2026, 19:17:12 via Wykop
  • 1
@czerwonykomuch: Mają specyficzny system podatkowy w ramach którego rozlicza się podatek od dochodu będącego bilansem na koniec roku. Bogaci stosują optymalizację podatkową w ramach której np. zarabiają milion, kupują za milion akcje swojej własnej spółki i wykazują 0 dolarów dochodu i nie płacą podatku. Tak robi regularnie Musk.
  • Odpowiedz

113

Batyr po raz trzeci zawetował ustawę o rynku kryptoaktywów

Batyr po raz trzeci zawetował ustawę o rynku kryptoaktywów

Batyr w czwartek po raz trzeci zawetował rządową ustawę, która miała uregulować rynek kryptoaktywów. Przepisy te wyznaczały Komisję Nadzoru Finansowego jako organ nadzorczy dla tego rynku i upoważniały ją m.in. do nakładania sankcji na działające na nim podmioty.

banzi
z
strefainwestorow.pl
dodany: 11.06.2026, 14:10:27
  • 72
  • #
    polityka
  • #
    gielda
  • #
    kryptowaluty
  • #
    pis
  • #
    bekazpisu
KubaGrom
KubaGrom 12.06.2026, 07:56:00 via Wykop
  • 2
@ChaoticNeutralGodd: Który rząd wprowadził podatek cukrowy? Który rząd wprowadził podatek solidarnościowy (dla niepoznaki nazywany daniną)?

7

Jak odkryć kometę? Historia astronoma z Żywca

Jak odkryć kometę? Historia astronoma z Żywca

Czy każdy może odkryć kometę? Teoretycznie tak. Pytanie tylko, od czego zacząć i jak to zrobić. Może zainspiruje Was fantastyczna historia Michała. Michał Kusiak to astronom, popularyzator nauki z Żywca. Odkrył ponad 170 komet i jeszcze więcej planetoid. Jego perełką jest kometa długookresowa C/2015

KubaGrom
z
youtube.com
dodany: 12.06.2026, 07:49:31
  • 0
  • #
    astronomia
  • #
    nauka
  • #
    gruparatowaniapoziomu

381

Milion cudzoziemców w Polsce w 2026

Milion cudzoziemców w Polsce w 2026

Rządy po a wcześniej pis sprowadzają nam obywateli krajów trzeciego świata. +21% Kolumbia +9% Indie +8% Ukraina. Idzie kryzys a bezrobocie rośnie a my sprowadzały sobie konkurencję. Pakt migracyjny wszedł wczoraj więc to początek!

madero
z
stat.gov.pl
dodany: 11.06.2026, 09:48:45
  • 81
  • #
    polityka
  • #
    konfederacja
  • #
    imigranci
  • #
    polska
  • #
    uchodzcy
  • #
    praca
KubaGrom
KubaGrom 11.06.2026, 19:13:36 via Wykop
  • -4
Bezrobocie już drugi miesiąc spada
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

old_s
old_s
old_s
11.06.2026, 15:56:28
  • 79
#ursulavonderleyen #uniaeuropejska #polityka
i to nie są heheszki
old_s - #ursulavonderleyen #uniaeuropejska #polityka 
i to nie są heheszki

źródło: HKe4oi1WQAAhyNk

Pobierz
  • 56
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

KubaGrom
KubaGrom 11.06.2026, 18:12:37 via Wykop
  • 6
@old_s: A czy Musk został wybrany do DOGE w wyborach?
  • Odpowiedz

63

Na Tajwanie odkryto 84-metrowe drzewo

Na Tajwanie odkryto 84-metrowe drzewo

Niebiański Miecz rzeki Daan to jodła o wysokości 84 metrów, która okazała się nie tylko najwyższą na wyspie, ale też w całej Azji Wschodniej.

KubaGrom
z
frontiersin.org
dodany: 08.06.2026, 06:21:10
  • 12
  • #
    przyroda
  • #
    nauka
  • #
    drzewa
  • #
    natura
  • #
    gruparatowaniapoziomu
  • #
    ciekawostki

347

Jarosław Kaczyński zaprzecza wpływowi człowieka na zmiany klimatu

Jarosław Kaczyński zaprzecza wpływowi człowieka na zmiany klimatu

Sprawa CO2 i to twierdzenie, że człowiek wpływa na zmiany klimatu to są twierdzenia () przez naukę sfalsyfikowane, to znaczy udowodniono, że są nieprawdziwe.

lifapek
z
x.com
dodany: 07.06.2026, 06:19:15
  • 302
  • #
    bekazpisu
  • #
    bekazprwakow
  • #
    chlopskirozum
  • #
    wtf
  • #
    ekologia
  • #
    polityka
KubaGrom
KubaGrom 07.06.2026, 20:36:58 via Wykop
  • 0
@vanschout: Nie wiem jak lewactwo, ale Naukowcy mówią że naturalne czynniki wpływające na klimat od jakichś 3 tysięcy lat sterują w stronę spadku średnich temperatur. Głównie cykle Milankovicia mają tutaj znaczenie. Człowiek dużo pozmieniał przez wycięcie lasów, emisje, melioracje i inne działania.
KubaGrom
KubaGrom 07.06.2026, 20:38:07 via Wykop
  • 2
@szewskagreg: No tak, to niemożliwe żeby dziś ludzie podpalali lasy, bo kiedyś płonęły same...
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 35
  • Strona 1 z 35
  • >
  • Miłośnik nauk ścisłych, bloger.
  • https://nowaalchemia.blogspot.com/

Osiągnięcia

  • Wykopowicz
    od 23.04.2025

    Wykopowicz
  • Komentator
    od 09.12.2019

    Komentator
  • VIP
    od 15.03.2020

    VIP
  • Kałasznikow
    od 22.09.2020

    Kałasznikow
  • Rocznica
    od 25.01.2026

    Rocznica
  • Mikroblogger
    od 06.03.2021

    Mikroblogger
  • Król Wykopaliska
    od 07.03.2023

    Król Wykopaliska

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking