Rządzący źle podeszli do tematu hulanóg. Wypadki są dlatego, że to hit komunijny, tak jak dawniej rowery, ale rodzice nie poświęcają dzieciakom czasu, tylko dzieciaki oglądają filmy na YouTube, TikToku i chcą się bawić tak samo.

Oto co należy zrobić:

1. Pozostawić wiek od 10 lat
Bo jest wielu dzieciaków, co dojeżdżało bezpiecznie hulajnogą do szkoły, nieodblokowaną, bez wygłupów.
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dzem_z_rzodkiewki: co to znaczy średnica zbyt duza?
Rozrysuje sobie to na kartce. Wez kant krawężnika i dopasuj do niego oponę 27.5 cali a taka w hulajnodze (ile ona ma , 18 calii? )
I zobacz jak duzy jest ten kant wzgledem opony.
To jest namacalna roznica, a ty walisz jakies farmazony.
Z resztą stąd poleca sie większe opony bo niweluje przeszkody.
Bieżnik gruby mkze miec i rower i hilajnoga, to
  • Odpowiedz
@dzem_z_rzodkiewki: przecież w rowerze mozesz miec większy bieżnik. Juz o tyk wspomniałem w ty dalej w to brniesz. Plus czemu zakładasz se napędzany sika mięśni? Elektryczna hulajngoa, to elektryczny rower.
Czemu dobierasz gówniane przykłady, zeby tylko wyszło na twoje?
Jedynym parametrem różnicy hukajnoge od roweru to średnica kol. W hulajnodze tego nie przeskoczysz.
Większe kolo, mniejsza podatność na przeszkody jak dziury, krawężniki, kamienie.
Większe kolo to większą bezwładności, trudniej skręcić
  • Odpowiedz
✨️ Jak bezpiecznie przechodzić przez ruchliwą drogę?
Jeżeli układ drogowy jest taki jak widać na zdjęciu:

https://imgur.com/a/hRZBM33

jak powinienem przechodzić z jednego chodnika na drugi (wskazałem strzałką skąd dokąd chcę dojść), żeby było to zgodne z prawem, bezpieczne i nieprzeszkadzające kierowcom? Muszę to robić dwa razy dziennie. Z tej dziury pod torami służącej do przejeżdżania na drugą ich stronę wyjeżdżają samochody z dość dużą częstotliwością.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Idziesz prosto. Musisz ustąpić pierwszeństwa wyjeżdżającym z pod wiaduktu, ale przed skręcającymi pod wiadukt masz pierwszeństwo.
  • Odpowiedz
Dzień Dobry, choć nie dla mnie.

3 razy dzisiaj prawie zginąłem na motocyklu

Jeżdżę raczej spokojnie, po mieście wyprzedzam właściwie tylko na czerwonym w ramach split-line.

1.
abeborak - Dzień Dobry, choć nie dla mnie.

3 razy dzisiaj prawie zginąłem na motocyk...

źródło: 1000034214

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zadałem to samo pytanie w CHATGPT i GROK.

Czy w mieście na drodze jednokierunkowej dwupasmowej na skrzyżowaniu oznaczonym znakiem D-1 jest dozwolone wyprzedzenie samochodu na prawym pasie?

GROK: Nie, wyprzedzanie samochodu na prawym pasie na takim skrzyżowaniu jest zabronione.
CHATGPT: Tak — w opisanej sytuacji jest to dozwolone, ale pod pewnymi warunkami.
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@papaey1991: pozostałe wloty skrzyżowania nie muszą być wyjazdami ze strefy ruchu więc w zasadzie nie ma tu sprzeczności.

To tak jakbyś miał na skrzyżowaniu z jednej strony znak ustąp pierwszeństwa, a naprzeciwka wyjazd ze strefy ruchu.
  • Odpowiedz
Skrzyżowanie we Wrocławiu. Dane mapy: https://maps.app.goo.gl/xHjqT1E7ZvLSa2VX9
Na zdjęciach jest nakaz na wprost. Sam podjeżdżam do następnego skrzyżowania i tam nawracam. Chyba, że tam jest jeszcze drugie skrzyżowanie. Są takie miejsca gdzie są takie sytuacje. Np skręcając z ul. Zawalnej w lewo w ul. Żmigrodzką. Najpierw jest zakaz skrętu w lewo (dotyczy wjazdu na pętlę MPK). Za 3 m jest już doswokony skręt w lewo w kierunku mostu Trzebnickiego.

#przepisy #
LaHamTen - Skrzyżowanie we Wrocławiu. Dane mapy: https://maps.app.goo.gl/xHjqT1E7ZvLS...

źródło: Screenshot_20260327-222743

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@LaHamTen: na Kochanowskiego nakaz jazdy prosto obowiązuje przez całe skrzyżowanie, bo jest tu de facto jedno. Ten wlot z lewej, choć oddzielony zielenią, chodnikiem itp. to nadal pas w tym samym kierunku, co reszta pasów jadących od miasta. Zatem nie masz możliwości skrętu w niego, bo to jazda pod prąd. Jedynym miejscem, gdzie mógłbyś wykonać jakiś manewr zmiany kierunku jazdy jest właśnie tam, gdzie skręca bus. A że znak mówi:
  • Odpowiedz
Czy ten niebieski znak "Prędkość monitorowana" ma jakieś znaczenie? Mogą z tego urządzenia odczytywać jakoś prędkości i wystawiać mandaty, czy to tylko pic na wodę? Pojawił się w tym miejscu niedawno, wcześniej był tylko wyświetlacz z prędkością, która świeciła się na zielono lub czerwono po przekroczeniu dozwolonej prędkości. Są takie dwa w mojej okolicy i stąd pytanie, czy warto się tym przejmować, czy od czasu do czasu można delikatnie pokolorować radar na
soklop - Czy ten niebieski znak "Prędkość monitorowana" ma jakieś znaczenie? Mogą z t...

źródło: znak

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach