Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko209
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
asique

asique

Dołączył 17 lat temu
  • Obserwuj
  • Akcje 12428
  • Znaleziska 3169
  • Mikroblog 9259
  • Obserwujący 57
  • Obserwowane 72
asique
asique 23.06.2026, 08:02:22
  • 4
#uk #council #mieszkaniasocjalne #socjal #londyn
Otóż jakaś babeczka pozywa council (southwark), ponieważ już będąc w domu councilowskim, czeka na większy, a zamiast być wyżej na liście, spada na niższe miejsca.
Babka ma męża i 3 dzieci, które wymagają osobnych pokojów, bo inaczej się biją.
Socjalizm w praktyce.

https://www.mylondon.news/news/south-london-news/southwark-family-take-council-court-34146316
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

asique
asique
Autor
23.06.2026, 10:05:37 via Wykop
  • 0
a przepraszam, dzieci 4, tylko jeden jest na uni i wygladal dorosle. No fajowo, ze maja tyle dzieciakow i nie maja swojego domu.
  • Odpowiedz
asique
asique
Autor
23.06.2026, 10:56:40 via Wykop
  • 0
O co chodzi z tymi osobnymi pokojami dla każdego dziecka?


@adamsowaanon: oni to argumentują tym, że starszy potrzebuje przestrzeni do nauki, a dwójka młodszych jest autystyczna i potrzebują swoich własnych pokojów, żeby się nie bić.

Ja sama pochodzę z domu, gdzie mieliśmy 2 pokoje na naszą czwórkę, plus pokój rodziców.
W UK też są wymogi, jeśli chodzi o ilość pokojów i dzieci ponizej 10 lat mogą mieć wspólny pokój, dzieci
  • Odpowiedz
asique
asique
Autor
23.06.2026, 11:55:31 via Wykop
  • 0
no wieksze dzieci potrzebuja prywatnosci - to ze kiedys wszyscy pilismy wode z kaluzy i mieszkalismy w piwnicy to nie zanczy ze to dobra opcja.

@adamsowaanon @DrGreen_2
Oczywiście, że dzieci potrzebują przestrzeni i potrzebują miejsca. I wyobraź sobie, nie mam czwórki dzieci, bo mnie zwyczajnie na to nie stać i nie mogłabym kupić domu dla takiej czwórki.
Rozumiesz różnicę w myśleniu?
Fajnie, że oni mają tyle dzieciaków, propsy za dużą ilość pracy,
  • Odpowiedz
asique
asique
Autor
23.06.2026, 13:44:35 via Wykop
  • 0
jak widac z kazdej strony lewej czy prawej ludzie oczekuja ze im sie cos nalezy! I rozumiem kiedy jest sytuacja, ze jest samotny rodzic moze jeszcez chory itp ale czesto to sa zwykle rodziny 2+ 2 czy 3


@DrGreen_2: właśnie dla mnie jest to problematyczne, bo jeszcze rozumiem, jak ktoś ma np 2+2, ale widzisz po pierwszym albo drugim dziecku, czy jesteś w stanie zapewnić mieszkanie czy nie. Nie jesteś
  • Odpowiedz
asique
asique
Autor
23.06.2026, 14:49:52 via Wykop
  • 0
to jest jak sranie do swojego gniazda


@DrGreen_2: mam wrażenie, że to nie jest ważne dla ludzi. Ja mam problem z socjalem taki, że ludzie chca się urządzić za nieswoje pieniądze. Nigdy nie będzie tak, że będzie wystarczająco kasy na wszystkich i zawsze będzie ktoś poszkodowany. Darmoszka przyciąga ludzi i pojawiają się ludzie, którzy doja system.

Mam znajomych, którzy naprawdę są chorzy i potrzebują tego mieszkania czy socjalu, i rozumiem tę sytuację,
  • Odpowiedz
asique
asique
Autor
23.06.2026, 17:43:40 via Wykop
  • 0
@DrGreen_2: o, to to! tak naprawdę ten system hoduje ludzi, którzy chca być na wiecznych benefitach i czasem się nie opłaca dostać podwyżki ani więcej zarabiać. Albo trzeba zarabiać na czarno.
  • Odpowiedz
Krolowa_Nauk
Krolowa_Nauk
23.06.2026, 12:18:37
  • 2
Pocieszcie mnie. Dziś wróciłam z USG i dziecko jest już spore (2,8 kg, 34 tydzień ciąży). Ogólnie pomiary głowy i brzuszka były bardziej jak na 38-39 tydzień. Za tydzień test na cukrzycę na wszelki wypadek, ale ogólnie za dwa tygodnie mam mieć wizytę u ginekologa i rozmowę o ewentualnej indukcji porodu tak, żeby nie czekać aż będzie miało 4kg w 40 tygodniu. Ogólnie zaczynam się stresować jak to będzie urodzić takie większe
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

asique
asique 23.06.2026, 12:25:10 via iOS
  • 2
@Krolowa_Nauk: weź pod uwagę, że te pomiary są obarczone błędem.
Dawniej też dzieci rodziły się mniejsze plus kobiety np kucały przy robocie i ich miednica była bardziej elastyczna.
Kucanie to w ogóle genialna rzecz na przygotowanie do porodu.
  • Odpowiedz
Instynkt
Instynkt
21.06.2026, 16:00:28
  • 285
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

asique
asique 22.06.2026, 08:06:57 via Wykop
  • 0
@Instynkt: to też bardzo pokazuje, w jak odrealnionym świecie żyją celebrytki.
  • Odpowiedz
Varin
Varin
17.06.2026, 12:28:06
  • 12
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

asique
asique 18.06.2026, 17:00:05 via Wykop
  • 0
Polacy w UK którzy chodzą na wiece/demonstracje/protesty far-right brytyjskiej czy tam irlandzkiej - co wy sobie k---a młoty myślicie że będzie jak rzecz się bardziej rozkręci ?


@Varin: już przy Brexicie widziałam, co się dzieje i mam brytyjski paszport. Niestety, nawet brytyjski paszport i angielskie nazwisko nie chronią przy tym, co się obecnie dzieje i przyznam się, że się boję o przyszłość mojego syna, bo jest biały i ma blond
  • Odpowiedz
asique
asique 18.06.2026, 13:16:51
  • 5
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

asique
asique
Autor
18.06.2026, 15:08:12 via Wykop
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
asique
asique
Autor
18.06.2026, 16:05:08 via iOS
  • 0
@Voltix: no jak wyżej: a prawicowy rząd coś zrobił w tej sprawie? Ten raport uderza w wiele osób
  • Odpowiedz
asique
asique
Autor
18.06.2026, 16:54:49 via Wykop
  • 0
no ale Ty twierdzisz ze on nie ma zadnych powiazan bo zamiescil taki raport


@DrGreen_2: nic takiego nie twierdzę. Ja twierdzę, że gościu wypuścił raport, który uderza w wiele osób i jest w swojej istocie tragiczny. Przez wiele lat przymykano oczy na okropny proceder, i zapewne nadal to trwa, a tymczasem szuka się możliwości zdyskredytowania osób, które podniosły tę kwestię.
  • Odpowiedz
MyOwnWorstEnemy
MyOwnWorstEnemy
18.06.2026, 08:00:41
  • 5
#thermomix
MyOwnWorstEnemy - #thermomix

źródło: IMG_7511

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

asique
asique 18.06.2026, 08:32:52 via Wykop
  • 0
@PietrekSpodKrakowa: @MyOwnWorstEnemy oczywiście, oni dostają bardzo dużo gadżetów, część z nich jest limitowana i nie można jej normalnie dostać, można dostać np tylko w którymś kraju, dostępnych tylko dla konsultantów..
Fartuchy do gotowania, buty, biżuteria, nagrody w postaci wycieczki do fabryki, duzo limitowanych rzeczy, kubków itp
  • Odpowiedz

3

UK: zakaz social mediów dla dzieci poniżej 16 lat

UK: zakaz social mediów dla dzieci poniżej 16 lat

UK zapowiada zakaz korzystania z popularnych platform społecznościowych przez dzieci poniżej 16 lat. Na liście mają znaleźć się m.in. TikTok, YouTube, Snapchat, Instagram, Facebook i X. Rząd tłumaczy decyzję ochroną dzieci przed szkodliwymi treściami, uzależniającymi algorytmami itp

kami888
z
apnews.com
dodany: 15.06.2026, 15:07:30
  • 8
  • #
    uk
asique
asique 15.06.2026, 17:17:29 via Wykop
  • 1
A Bluesky - lewicowy X - będzie zakazany czy nie?

Firmy amerykańskie będą się burzyć, bo dzieciaki są masowo na social media i wychowują się na pokolenie, ktore nie wie jak ze sobą rozmawiać, jeśli nie ma ekranu.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

asique
asique 17.06.2026, 16:06:06 via Wykop
  • -1
To jest w ogóle świetny sposób na wprowadzenie Digital ID, bo żeby mieć dostęp do social media, trzeba będzie mieć dokument tożsamości
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

degenero
degenero
16.06.2026, 20:00:23
  • 4
bycie polakiem na emigracji to łączenie minusów bycia białym z minusami bycia imigrantem w danym miejscu z żadnymi plusami tak jak araby czy czarni otrzymujący socjal czy trzymający się w swojej diasporze
każdy polak na emigracji którego znam siedzi sam w domu z nikim nie gada bo nie potrafi w lokalnym języku a w internecie siedzi tylko tym polskim
#emigracja #polska #polacy #europa
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

asique
asique 17.06.2026, 16:02:33 via Wykop
  • 0
ączenie minusów bycia białym z minusami bycia imigrantem w danym miejscu z żadnymi plusami tak jak araby czy czarni otrzymujący socjal czy trzymający się w swojej diasporze


zgoda

każdy polak na emigracji którego znam siedzi sam w domu z nikim nie gada bo nie potrafi w lokalnym języku a w internecie siedzi tylko tym polskim


są
  • Odpowiedz

1239

Niezależny raport: gangi zgwałciły nawet 250 tysięcy brytyjskich dziewczynek

Pokaż treści 18+

Niezależny raport: gangi zgwałciły nawet 250 tysięcy brytyjskich dziewczynek

Brytyjski poseł Rupert Lowe opublikował 219-stronicowy raport sfinansowany przez ponad 20 tysięcy darczyńców. Dokument opisuje dekady zorganizowanego wykorzystywania seksualnego w co najmniej 149 dystryktach UK, za "aktywną lub pasywną zgodą" policji, opieki społecznej i polityków.

awe-spam
z
gbnews.com
dodany: 17.06.2026, 13:24:12
  • 149
  • #
    wielkabrytania
  • #
    anglia
  • #
    londyn
  • #
    polityka
asique
asique 17.06.2026, 13:28:46 via iOS
  • 339
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 10
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

asique
asique 17.06.2026, 15:19:25 via Wykop
  • 25
@konradpra: Rupert Lowe czytał niektóre z tych rzeczy w Parlamencie. I jakaś lewicowa baba się zesrała, że jak tam można, bo używa tak ostrego języka, bo to musi być traumatyzujące dla ofiar. Aż się popłakała.
Kid you not.
asique
asique 17.06.2026, 15:23:20 via Wykop
  • 175
@konradpra: i jeszcze jedno - dziewczynki, krwawiąc po gwałtach, szły do szpitala, czasem parokrotnie, oczywiście nikt im nie wierzył lub czasem były gwałcone przez policjantów. Personel szpitala się domyślał skąd te rany się biorą, ale nikt nie podniósł tego tematu dalej. Wszyscy widzieli i wiedzieli, nikt nie pomagał, bo rasizm.

Rupert Lowe powiedział, że za to powinny być deportacje, kary śmierci, pozbawienie obywatelstwa. Mam nadzieję, że Rupert nie popełni samobójstwa.
asique
asique 17.06.2026, 15:59:49 via Wykop
  • 7
nie rozumiem dlaczego Polacy są na tych protestach


@Trippynauta: ja wiem, czemu ja bym poszła na ten protest. Kiedyś mój syn będzie tu mieszkać (prawdopodobnie) i chcę, żeby nie miał takich jazd jak Henry Nowak.
asique
asique 17.06.2026, 13:13:54
  • 41
#uk
Sorry za spamowanie tagu, ale ostatnio życie w UK bije wszystko
Jessica XD
asique - #uk
Sorry za spamowanie tagu, ale ostatnio życie w UK bije wszystko
Jessica ...

źródło: IMG_4818

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

asique
asique
Autor
17.06.2026, 13:32:14 via iOS
  • 28
@voov100: @mielonkazdzika @paluszki_rybne
Jessica zapewne jest spokrewniona z Paulą

Tej komedii nie da się wymyślić.
asique - @voov100: @mielonkazdzika @paluszki_rybne 
Jessica zapewne jest spokrewniona...

źródło: IMG_4819

Pobierz
  • Odpowiedz
asique
asique
Autor
17.06.2026, 15:14:30 via Wykop
  • 0
To musi być ten słynny angielski "wanker"?


@dreadingit: @mielonkazdzika Nie, to nie jest Keir Starmer.
  • Odpowiedz
asique
asique
Autor
17.06.2026, 15:15:32 via Wykop
  • 2
a teraz sobie wyobraźcie ze wasza żona/córka/ siostra


@Marcin-kski: jestem różowym paskiem i wystarczy, że pójdę sama na basen i spotkam taką kobietę, co sobie grzebie w gaciach. I co ja mu zrobię?
  • Odpowiedz
asique
asique 17.06.2026, 11:27:06
  • 5
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

asique
asique
Autor
17.06.2026, 11:46:45 via Wykop
  • 2
@RandomowyMirek: @moll

https://wykop.pl/link/7931019/13-miesieczny-chlopczyk-adoptowany-przez-pare-gejow-z-uk-zmarl-w-wyniku-gwaltow

A konkretnie jest video, gdzie gość nie daje dziecku spać i go budzi, jak dziecko już zasypia siedząc

https://www.dailymail.com/news/article-15892813/Cruel-video-shows-evil-teacher-deliberately-keeping-baby-boy-awake-shouting-Boo-days-sexually-assaulted-murdered-him.html
  • Odpowiedz
asique
asique
Autor
17.06.2026, 11:58:09 via Wykop
  • 1
@RandomowyMirek: fakt, mogłam napisać, co komentuję, zwłaszcza, ze w Polsce chyba o tym nie mówią? W Uk ten temat jest grzany od kilku dni, bo zapadł wyrok i wychodzą przerózne hocki klocki.
  • Odpowiedz
asique
asique
Autor
17.06.2026, 12:32:56 via Wykop
  • 1
To tak się robi jak się ma psa czy kota? tak sobie myśleli?


@Varin: a kij wie, co może siedzieć w takiej głowie, ale w szczególności jeden z nich torturował to dziecko, molestował, zostawiał bez opieki i nadzoru, wyżywał się na nim. Pewnie swojego psa lepiej traktowali (mam taką nadzieję)
  • Odpowiedz
asique
asique
Autor
17.06.2026, 13:04:59 via iOS
  • 1
@kuite22: oj dużo pisać.
Pdfy się wymieniają info jak adoptować lub załatwić surogatkę, a warsztaty DEI kształtują organizacje rządowe żeby faworyzowały pary homo w przypadku adopcji.
Ale spoko, beda sztuczne macice, beda sobie hodować dzieci do pdf
  • Odpowiedz

657

13-miesięczny Preston torturowany na śmierć przez dwóch adoptujących mężczyzn

Tragiczna śmierć Prestona Davey wstrząsnęła opinią publiczną w Wielkiej Brytanii. 13-miesięczny chłopiec, który miał znaleźć bezpieczny dom po trudnym starcie, padł ofiarą okrutnego znęcania się. Para adoptująca Jamie Varley i John McGowan-Fazakerley została w czerwcu 2026 roku uznana za winną.

digital-nexus
z
digitalnexus.pl
dodany: 16.06.2026, 20:25:57
  • 66
  • #
    informacje
  • #
    wydarzenia
  • #
    wielkabrytania
  • #
    adopcja
  • #
    geje
  • #
    homoseksualizm
asique
asique 17.06.2026, 07:31:29 via iOS
  • 6
@3mortis: były wizyty, ale nic nie wykazały. Jeden z tych gości był super klamcą, no i pewnie slyżby nie chciały być homofobami

597

Brytyjski nauczyciel molestował i zamordował adoptowane niemowlę

Pokaż treści 18+

Brytyjski nauczyciel molestował i zamordował adoptowane niemowlę

Para gejów zaadoptowała niemowlę i doprowadziła do jego śmierci w ciągu 4 miesięcy.

asique
z
newsmaxpolska.pl
dodany: 16.06.2026, 07:28:11
  • 207
  • #
    uk
  • #
    wielkabrytania
  • #
    adopcja
  • #
    dzieci
  • #
    lgbt
asique
asique
Autor
16.06.2026, 07:48:40 via Wykop
  • 98
@Danuel w jaki sposób jest to informacja nieprawdziwa?
  • 15
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

asique
asique
Autor
16.06.2026, 07:51:52 via Wykop
  • 111
W artykułach anglojęzycznych też podkreślano, że dziecko w trakcie tych 4 miesięcy trafiło do szpitala ze złamanym łokciem, social services odwiedzały parę, ale nie stwierdzono nic niepokojącego.
Tymczasem Preston z wesołego roześmianego dziecka zamienił się w dziecko, które było w stanie 'zamrożonej obserwacji', co jest typowe dla dzieci, które są w traumie
  • 3
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

asique
asique
Autor
16.06.2026, 08:28:39 via iOS
  • 0
@LudzieToDebile: poczytaj i dodaj na wykop. Sama jestem ciekawa.
Natomiast ten przypadek obecnie jest tematem w UK, więc dodałam
asique
asique
Autor
16.06.2026, 09:43:36 via iOS
  • 21
@eSUBA94: nie zakopałabym. Ba, jeśli to robiłaby kobieta, to też bym wykopała. P-----c to p-----c
asique
asique
Autor
16.06.2026, 09:47:53 via Wykop
  • 33
@armin-van-kutonger: myślę, że social services muszą jakoś zmienić swoje procesy, bo dziecko było 4 razy w szpitalu z różnymi obrażeniami, sąsiedzi słyszeli, że dziecko nieustannie płacze, ale SS nie znalazły niepokojących rzeczy
asique
asique
Autor
16.06.2026, 09:50:48 via Wykop
  • 0
No w hetero rodzinach to się nie dzieje przecież :)


@fishyCat: oczywiście, że się zdarza, mało to przypadków? Ale akurat ten przypadek jest głośno omawiany w UK, więc dodałam.
Jest głośno omawiany, bo to była para jak z instagrama, przeszli proces, social services nic nie zauwazyły, a goście byli potworami.
asique
asique
Autor
16.06.2026, 09:52:38 via Wykop
  • 11
@Danuel: masz też link do BBC w powiązanych. BBC chyba nie jest nieprawdziwe?
asique
asique
Autor
16.06.2026, 10:06:29 via Wykop
  • 4
@R187: tak, wczoraj usłyszeli wyrok, stąd sprawa powróciła, a wykop nie połączył tych znalezisk razem.
asique
asique
Autor
16.06.2026, 12:14:11 via Wykop
  • 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

asique
asique
Autor
16.06.2026, 12:45:06 via Wykop
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
asique
asique
Autor
16.06.2026, 14:12:30 via Wykop
  • 4
@alojzy_ulamek: Bali się, że zostaną nazwani homofobami. Social services i policja mają szkolenia na temat dbania o różnorodność, żeby też pary homoseksualne miały dzieci.
Przyznam się, że można było się pomylić, bo oni przeszli przez proces, mieli wszystko, co było wymagane, jeden z nich był nauczycielem, wiedzieli jak się zachować przy dziecku. Natomiast to, że dziecko nagle zaczęło mieć wypadki, goście dzwonili na 999, a potem się rozłączali, wizyty w
asique
asique
Autor
16.06.2026, 14:54:42 via Wykop
  • 3
tego typu newsy są zawsze zapalnikiem dla wykopków


@denazyfikacja: całkowicie to rozumiem, aczkolwiek ja żyję w innej rzeczywistości (UK here) i chciałabym, żeby PL nauczyła się od tego, co przechodzi w Wielkiej Brytanii czyli, jak pisałam wyżej, wyłapywania czerwonych flag i kwestionowania niektórych rzeczy bez strachu etykietek: homofob, islamofob, jak to jest obecnie w UK.

W UK obecnie jest starcie rządu z ludźmi, ponieważ w większości przypadków ludzie nie mogą

702

Polka, żona Sikha broni mordercę Polaka

Pokaż treści 18+

Polka, żona Sikha broni mordercę Polaka

p0lka broni mordercę Vikruma Digwę i twierdzi że biali to rasiści. Obwinia Henrego o sprowokowanie ataku

uplink
z
youtube.com
dodany: 14.06.2026, 19:37:28
  • 144
  • #
    uk
  • #
    wielkabrytania
asique
asique 14.06.2026, 20:15:52 via iOS
  • 269
Laska mówi, że Henry był pijany i zaatakował sikha, więc sikh, dobry człowiek, wykształcony, działał w obronie koniecznej.

A, sikhowie wezwali karetkę, tylko nie przyjechała.
I Vickrum mu wziął telefon, ale go nie ukradł.
  • 9
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

asique
asique 14.06.2026, 20:43:55 via iOS
  • 85
@adamsowaanon: otóż to!
Plus ona gada, że Henry szedł zygzakiem podczas gdy jest video jak wychodzi z pubu i widać, że idzie sprawnie, prosto, a nawet sobie podbiega.
Raczej nie wygląda na bardzo pijanego
asique
asique 15.06.2026, 08:46:23 via Wykop
  • 11
@Uyak: @thewickerman88 no pewnie, wiadomo, że gość poszedł sobie na p--o do pubu, ale nie był pijany jak sugerowali sikhowie. Mówił niewyraźnie, bo umierał. I to jest chyba najbardziej tragiczne, że oni się nawet nad nim nie pochylili.

Kłamać będzie w oczy nawet jak kamery są.


@KaluHeHe: nie tyle polki, co polki, które przeszły do innej kultury. Jak ona śmie.
asique
asique 15.06.2026, 09:10:24 via Wykop
  • 2
Henry, mieszkający w UK na stałe. No faktycznie, Polak.


@kankes: jestem daleka od twierdzenia, że był Polakiem, aleeee miał dwa paszporty - polski i brytyjski. Prawdopodobnie dlatego, ze polski paszport jest obecnie dobrze mieć.
asique
asique 15.06.2026, 09:11:59 via Wykop
  • 11
@Cyslav: jestem Polką i prezentuję pro-polskie.
Ta babka jest w kulturze Sikhów, przecież nie będzie mówić przeciwko nim, bo rodzina męża ją ukamieniuje albo dostanie kirpanem.
asique
asique 15.06.2026, 10:40:54 via Wykop
  • 6
@FrasierCrane: też o tym pomyślałam, ale nie chciałam napisać :D
asique
asique 15.06.2026, 12:22:08 via Wykop
  • 5
@Magiczna_Yulka: mówią, że nie widzieli, bo ciemne ubrania, ale na rękawiczkach widać ślady krwi.

A co do rasizmu - nieważne co zrobisz, i tak się znajdzie coś, co zaklasyfikuje cię jako rasistę.
To jest taki fikołek logiczny.
Byłam na takiej grupie, gdzie nauczycielka w ramach miesiąca historii czarnych pokazywała plantacje bawełny, to czarna sie striggerowała, że nie pokazuje czarnych naukowców (a blok tematyczny był o farmerstwie). Jakaś biała poprosiła tę
asique
asique 15.06.2026, 13:29:26 via Wykop
  • -1
@Magiczna_Yulka: a to nawet teraz jest niesamowita afera o Karmelo Anthony, który zasztyletował białego chłopaka, i to jest taki fikołek rasistowski, że w głowie się nie mieści.
Obwiniają białych, że za zamordowanie białego idzie się do więzienia ;)

259

Skąd pochodzą polskie nazwy dni tygodnia?

Pokaż treści 18+

Skąd pochodzą polskie nazwy dni tygodnia?

W polskich nazwach dni tygodnia zachowały się ślady dawnej organizacji czasu, wpływów chrześcijańskich, prasłowiańskiego słownictwa oraz kontaktów kulturowych z tradycją żydowską i łacińsko-grecką. Dlaczego jednak nazwy te różnią się od tych występujących w innych językach?

Histmag
z
histmag.org
dodany: 14.06.2026, 09:54:24
  • 55
  • #
    historia
  • #
    histmag
  • #
    ciekawostkihistoryczne
  • #
    ciekawostki
  • #
    gruparatowaniapoziomu
  • #
    zainteresowania
asique
asique 15.06.2026, 08:51:09 via Wykop
  • 0
@LordDamianus: niedziela była pierwszym dniem tygodnia z tradycji żydowskiej. Tydzień kończył się szabatem.
Stąd właśnie Jezusa zabito w piątek, żeby zdążyć przed szabatem. A na pamiątkę zmartwychwstania chrześcijanie ustalili, że niedziela będzie dniem świetowania
asique
asique 15.06.2026, 09:45:28 via Wykop
  • 1
To nie tłumaczy mi dlaczego sobota jako jedyny dzień tygodnia jest u nas zpożyczeniem.


@LordDamianus: ja nie tłumaczę, dlaczego jest zapożyczeniem, tylko skąd się bierze pierwszy dzień tygodnia, bo nawet w liturgii kościelnej o tym mówią.

472

To ich ostatnie zdjęcie. Brutalne zabójstwo. Ciała rzucili krokodylom

Pokaż treści 18+

To ich ostatnie zdjęcie. Brutalne zabójstwo. Ciała rzucili krokodylom

Rod i Rachel Saunders zostali brutalnie zamordowani w RPA. Brytyjscy botanicy szukający rzadkich kwiatów byli torturowani

PIAN--A_A--KTYWNA
z
kryminalne.o2.pl
dodany: 12.06.2026, 06:51:33
  • 148
  • #
    rpa
  • #
    kryminalne
asique
asique 12.06.2026, 16:03:08 via Wykop
  • 55
Jak przeczytałam właśnie o czarnych z RPA i ZM, to nasunęło mi się właśnie pytanie, czy oni teraz przychodzą do PL wprowadzać swoje rządy?
Mam paru znajomych w RPA i historie, które opowiadają to jakiś koszmar. Jeszcze część z nich tam żyje. Jeden z nich żyje na farmie, idąc spać ze strzelbą, drugi ma dom w strzeżonym osiedlu, z ochroniarzami i drutem kolczastym. Część się przeniosła do UK.
Jeszcze inny, żeby dostać
  • 6
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

asique
asique 12.06.2026, 19:05:49 via Wykop
  • 26
A, i jeszcze jedna z historii z RPA - sąsiedzi znajomego przygarneli syna ogrodnika (czarnego), bo jego ojciec zmarł. Dali mu dom, wykształcenie, posłali na studia, gdzie się dowiedział, że całym złem są biali. Wrócił do domu, zabił ich, a ich wnętrzności rozciągnął po całym domu.
asique
asique 13.06.2026, 06:39:02 via iOS
  • -1
@PunxNnotDead: no pomyśl.
Bialy jest wszystkiemu winny, a studia przyciągają radykalistów.
W UK uniwersytety kształca radykalnych lewicowcow, w RPA — radykalnych przeciwników białych
asique
asique 14.06.2026, 13:15:13 via Wykop
  • 0
@PunxNnotDead: XD
Ja też skończyłam jakieś tam, ale myślę, że w studia w PL mogą się różnić od studiów w RPA. RPA leci na podsycaniu nienawiści i obarczaniu białych winą o to, że w kraju się źle dzieje. Mają dosłownie raj na ziemi - fauna, flora, ziemia, zasoby, a kraj idzie w dół. Ale hej, za to mają parytety zatrudniania :)
Normalny_czyli_dla_wi3lu_inny
Normalny_czyli_dla_wi3lu_inny
14.06.2026, 07:01:18
  • 0
Drogie mamy, taty.
Jaki Dozownik Pojemnik Na Mleko W Proszku Dla Niemowląt możecie polecić?
Zależy mi na szczelności, żeby proszek się nie wysypywał do plecaka, oraz na małym rozmiarze.

Pojemnika / dozownika będę używał do przechowywania napoju izotonicznego w proszku podczas wycieczek rowerowych, dystanse ponad 100 km.
Będę sobie odmierzał miarką porcje proszku po 35 gram, to jest ok. 45 ml. Wystarcza na jeden bidon 500 ml.
Normalnyczylidlawi3luinny - Drogie mamy, taty. 
Jaki Dozownik Pojemnik Na Mleko W Pro...

źródło: DOZOWNIK-NA-MLEKO-W-PROSZKU-DLA-NIEMOWLAT-PRZENOSNY-2-SZTUKI-TERMICHY

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

asique
asique 14.06.2026, 07:13:08 via Wykop
  • 3
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz

868

Szokujące nagranie z ataku na dziennikarzy Sky News w UK

Pokaż treści 18+

Szokujące nagranie z ataku na dziennikarzy Sky News w UK

W Wielkiej Brytanii ponownie zrobiło się głośno o rosnących napięciach w tzw. no-go zones. Na viralowym nagraniu z ostatnich dni widać, jak ekipa Sky News zostaje otoczona i agresywnie przepędzana przez grupę mężczyzn w jednej z muzułmańskich dzielnic Anglii.

digital-nexus
z
digitalnexus.pl
dodany: 13.06.2026, 15:16:40
  • 101
  • #
    informacje
  • #
    wydarzenia
  • #
    anglia
  • #
    muzulmanie
  • #
    uchodzcy
  • #
    religia
asique
asique 13.06.2026, 23:38:52 via iOS
  • 4
@KurnikoweKuriozum: jak wyżej: ile z nich siedzi za gwałty i rozboje?
liczymy też tych dwóch, co pobiło policjantów na lotnisku? A nie, sorry, nie zostali wsadzeni do więzienia.
Za to za komentarze na fejsie i protesty się dostaje wyroki.
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 25
  • Strona 1 z 25
  • >

Joanna

  • Chrum chrum
  • Londyn

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 27.09.2018

    Komentator
  • VIP
    od 15.05.2020

    VIP
  • Ekshibicjonista
    od 28.05.2013

    Ekshibicjonista
  • Rocznica
    od 04.06.2026

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 31.08.2012

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 20.06.2019

    Mikroblogger
  • Król Wykopaliska
    od 07.03.2023

    Król Wykopaliska

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking