Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko180
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Sztajmes_Nikczemny_Szlifierz

Sztajmes_Nikczemny_Szlifierz

Dołączył 1 rok i 7 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 10499
  • Znaleziska 8970
  • Mikroblog 1529
  • Obserwujący 5
  • Obserwowane 5
maciorqa
maciorqa
wczoraj, 11:26:50
  • 0
Nie boicie się kupować kluczy w sklepach jak g2a, eneba itd?

Teraz czytam na necie, że taki klucz może pochodzić z nieautoryzowanego źródła i w najgorszym przypadku gra potem może zostać usunięta z biblioteki albo nie działać w Polsce.

Zastanawiam się nad kupnem Gothic Remake na premierę. Cena na steam to 210 zł, a w różnych "kluczykowniach" cena waha się od 130 do 170 zł i nie wiem czy jest sens ryzykować
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Sztajmes_Nikczemny_Szlifierz
Sztajmes_Nikczemny_Szlifierz 19 godz. i 33 min temu via Wykop
  • 0
@maciorqa: ja kupuje na gg deals i mam wyebongo, jak moge zaoszczedzic duzo kasy to dlaczego nie?
Aczkolwiek wczoraj kupiłem X4 Foundations za 900zl bo gra jest po prostu wyjebista
  • Odpowiedz

2197

Ma 100 lat i pozwał niemiecką gazetę za "polskie obozy". Przeżył Mauthausen...

Ma 100 lat i pozwał niemiecką gazetę za "polskie obozy". Przeżył Mauthausen...

...Auschwitz i Pawiak. Został schwytany za sabotaż - malował m.in. symbol Polski Walczącej. Właśnie nagraliśmy długi wywiad z p. Stanisławem Zalewskim ps. "Wiktor". "Gdyby Dziadek żył, wojny by nie było" - mówili mu Niemcy.

historyhiking
z
youtube.com
dodany: wczoraj, 11:08:05
  • 92
  • #
    historia
  • #
    ciekawostki
  • #
    ciekawostkihistoryczne
  • #
    gruparatowaniapoziomu
  • #
    iiwojnaswiatowawkolorze
  • #
    iiwojnaswiatowa
Sztajmes_Nikczemny_Szlifierz
Sztajmes_Nikczemny_Szlifierz 22 godz. i 59 min temu via Wykop
  • 43
Niesamowita krzepa jak na 100 latka. Niech i zyje 200 lat. Super materiał. @historyhiking Świetną robotę robicie. Jak odszedł od Was Łukasz Kazek to jakiś czas Was nie oglądałem ale wnieśliście ten kanał na kolejny level. Super i brawo.
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

53

Lodowa mumia sprzed 5300 lat wciąż tętni życiem. Znaleźli w niej żywe bakterie

Lodowa mumia sprzed 5300 lat wciąż tętni życiem. Znaleźli w niej żywe bakterie

Badacze odkryli w ciele Ötziego aktywny mikrobiom epoki kamiennej: bakterie jelitowe i lodowcowe drożdże drastycznie różne od współczesnych. Trzy z czterech gatunków drożdży rozkładają fenol stosowany przez konserwatorów. Mumia to dynamiczny ekosystem, nie statyczny zabytek.

real_scoria
z
spidersweb.pl
dodany: przedwczoraj, 09:13:49
  • 18
  • #
    nauka
  • #
    biologia
  • #
    archeologia
  • #
    odkrycie
Sztajmes_Nikczemny_Szlifierz
Sztajmes_Nikczemny_Szlifierz 23 godz. i 32 min temu via Wykop
  • 0
Spidersweb dajcie spokój z wrzucaniem tego gówna.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

226

Afera Fendera - nowy CEO postanawia wytoczyć procesy wszystkim producentomm

Afera Fendera - nowy CEO postanawia wytoczyć procesy wszystkim producentomm

...którzy produkuja lub sprzedają gitary o wzorze Stratocastera. W pozwach wzywa m.in. do zniszczenia każdego egzemplarza gitary, która wygląda podobnie jak wzór sprzed ponad 70 lat. Jest to bezprecedensowy skandal w środowisku muzyków. Komentarz Rick'a Beato.

dict
z
youtube.com
dodany: przedwczoraj, 12:01:45
  • 44
  • #
    fender
  • #
    gitara
  • #
    gitaraelektryczna
  • #
    afera
  • #
    januszebiznesu
  • #
    stratocaster
Sztajmes_Nikczemny_Szlifierz
Sztajmes_Nikczemny_Szlifierz wczoraj, 09:10:40 via Wykop
  • 17
Parę dni temu miałem w rękach Harley Bentona za 2100zl. Akcesoria typu tusq siodełko, babicz mostek, piękny podpalany jesion na gryfie, wykonanie serio lepsze niż niektóre moje ibanezy z wyzszej półki. Jestem w szoku, za takie pieniądze taki instrument. Piękne czasy aby grać na gitarze. Jakieś 15 lat temu Harley Benton to było najgorsze g---o dzisiaj podbija rynki. J---ć Fendera, odbije im się czkawka, niech wrócą do jakości. Była też afera z
  • 7
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Sztajmes_Nikczemny_Szlifierz
Sztajmes_Nikczemny_Szlifierz 23 godz. i 50 min temu via Wykop
  • 1
@szatanizmo: pieczony kanadyjski klon płomienisty, na żywo wygląda pięknie i zamierzam zamówić swój egzemplarz. Za te pieniądze takie pod zespoły i jakość coś niesamowitego. Polecam każdemu, wiadomo ja wszystkie swoje sprzęty nowe używane od razu oddaje do profesjonalisty chociaż coś tam sam potrafię zrobić to szlifu progów jeszcze się nie nauczyłem ale zamierzam.
SztajmesNikczemnySzlifierz - @szatanizmo: pieczony kanadyjski klon płomienisty, na ży...

źródło: 1000041068

Pobierz

421

Pijany Ukrainiec spowodował kolizję. Zapadła decyzja o wydaleniu go z Polski

Pokaż treści 18+

Pijany Ukrainiec spowodował kolizję. Zapadła decyzja o wydaleniu go z Polski

Poważne konsekwencje spotkały 65-letniego obywatela Ukrainy, który pod wpływem alkoholu wsiadł za kierownicę i doprowadził do niebezpiecznego zdarzenia drogowego na Podkarpaciu. Sprawa nie zakończyła się jedynie na wyroku sądu.

Kolekcjoner_dusz
z
rzeszow-news.pl
dodany: przedwczoraj, 18:21:09
  • 56
  • #
    prawo
  • #
    wypadek
  • #
    4konserwy
  • #
    bekazpodludzi
  • #
    wiadomosci
  • #
    informacje
Sztajmes_Nikczemny_Szlifierz
Sztajmes_Nikczemny_Szlifierz wczoraj, 09:13:38 via Wykop
  • 7
Mokebe za atak na Polaka też odesłać.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

3069

Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!

Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!

Brawo Maja! Wygrała dziś z orczynką o przypadkowym nazwisku 2:0 (7:6, 6:4). W sobotę zagra z inną kacapką w Paryżu o Puchar :)

Polasz
z
sport.tvp.pl
dodany: przedwczoraj, 17:18:49
  • 213
  • #
    tenis
  • #
    sport
  • #
    rolandgarros
  • #
    frenchopen
  • #
    majachwalinska
Sztajmes_Nikczemny_Szlifierz
Sztajmes_Nikczemny_Szlifierz wczoraj, 09:04:01 via Wykop
  • 4
Dlaczego ruscy są jeszcze w turnieju?
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1427

Chełm utracił dotacje na Muzeum Pamięć Ofiar Rzezi Wołyńskiej

Chełm utracił 180 mln dotacji na Muzeum Pamięć ofiar Rzezi Wołyńskiej przez rząd KO, co przesądził sąd w Lublinie. W tym samym czasie Warszawa buduje za 380 mln kolejne muzeum poświęcone Żydom, oraz 50 mln na projekt Żydowskie Dziedzictwo Kulturowe.

Korda
z
historia.rp.pl
dodany: 03.06.2026, 18:42:45
  • 124
  • #
    polska
  • #
    polityka
  • #
    historia
  • #
    ukraina
  • #
    4konserwy
Sztajmes_Nikczemny_Szlifierz
Sztajmes_Nikczemny_Szlifierz przedwczoraj, 11:29:31 via Wykop
  • 1
Pamietajcie aby pokornie zagłosować na POPiS w nadchodzących wyborach.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

440

Kultura zapierdzielu staje się dla czterdziestolatków nieznośna

Kultura zapierdzielu staje się dla czterdziestolatków nieznośna

Nie bez powodu mówimy, że około czterdziestych urodzin przychodzi przełom, bo właśnie wtedy zaczynamy bliżej przyglądać się swojemu życiu. Nieco zwalniamy i często zauważamy, jak szybko biegliśmy do tej poryi że jesteśmy już mocno wykończeni. Coraz mniej akceptujemy ustawiczny zapierdziel.

XeNinja
z
kobietytomy.pl
dodany: 02.06.2026, 13:44:49
  • 190
  • #
    pracbaza
  • #
    praca
  • #
    psychologia
  • #
    korposwiat
  • #
    programista15k
Sztajmes_Nikczemny_Szlifierz
Sztajmes_Nikczemny_Szlifierz 03.06.2026, 10:53:13 via Wykop
  • 29
Jest różnica w myśleniu nawet w moim pokoleniu prawie 40sto latkow. Dominuje postaw się zastaw się i z---------j bo tak wypada i musisz mieć więcej niż inny. A ja mam na to w------e, robię swoje, robię to co lubię bo wiem doskonale co znaczy z---------ć w g---o robocie gdzie mózg krwawi bo pracuje praktycznie od 17 roku życia kiedy to pierwszy raz wyjechałem na zbiory za granicę. Nie mam kredytów, nowiutkiego auta,
  • 9
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Sztajmes_Nikczemny_Szlifierz
Sztajmes_Nikczemny_Szlifierz 03.06.2026, 10:57:00 via Wykop
  • 0
@jabberok: Zawsze będzie niektórym mało.
Sztajmes_Nikczemny_Szlifierz
Sztajmes_Nikczemny_Szlifierz 03.06.2026, 11:25:00 via Wykop
  • 4
@sirdam: ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
Sztajmes_Nikczemny_Szlifierz
Sztajmes_Nikczemny_Szlifierz 03.06.2026, 16:41:39 via Wykop
  • 0
@bartqui: wiadomo, nie ma co cebulić jak ma się wolne środki ale branie krechy na takowe po kukle jest dla mnie po prostu nie zrozumiałe

571

Brudny sekret Dino Polska ujawniony przez UOKiK. Kurs leci, a kary potężne

Brudny sekret Dino Polska ujawniony przez UOKiK. Kurs leci, a kary potężne

Skandal na GPW. Ulubieniec inwestorów okazał się architektem ordynarnej zmowy płacowej. Urząd antymonopolowy udowadnia, że sieć ręcznie sterowała rynkiem pracy i blokowała kierowcom ucieczkę do konkurencji. W tle naloty UOKiK-u, twarde dowody i widmo kary do 10% obrotu firmy.

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 03.06.2026, 09:29:40
  • 131
  • #
    afera
  • #
    gielda
  • #
    inwestowanie
  • #
    polska
  • #
    ciekawostki
  • #
    wiadomosci
Sztajmes_Nikczemny_Szlifierz
Sztajmes_Nikczemny_Szlifierz 03.06.2026, 16:38:31 via Wykop
  • 4
Ciekawe jak jest w przypadku innych sieci. Jakoś nie wierze, że tylko dino rucha tak ludzi.
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

327

Zbrojeniowy dług w cieniu tajemnicy. Co PiS ukrył przed Polakami?

Zbrojeniowy dług w cieniu tajemnicy. Co PiS ukrył przed Polakami?

Od pięciu lat polskie fabryki zbrojeniowe bezskutecznie prosiły o dofinansowanie na rozwój linii produkcyjnych. Szef MAP Jacek Sasin i premier Mateusz Morawiecki pozostawali głusi na głosy fachowców, jednocześnie zaciągając kredyt w koreańskim banku na zakup koreańskiego sprzętu wojskowego. Tylko na

Paradajek
z
wykop.pl
dodany: 03.06.2026, 03:57:45
  • 36
  • #
    polska
  • #
    bekazpisu
  • #
    wojsko
  • #
    pieniadze
  • #
    polityka
  • #
    korea
Sztajmes_Nikczemny_Szlifierz
Sztajmes_Nikczemny_Szlifierz 03.06.2026, 11:05:15 via Wykop
  • 20
Pamiętam jak Macierewicz u--------l wszystkie jakiekolwiek deale z prywatnym sektorem zbrojeniowym w Polsce. PiS to ogólnie komusze mentalne myślenie. Pięknie jest to opisane w książce Bartosiaka.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Sztajmes_Nikczemny_Szlifierz
Sztajmes_Nikczemny_Szlifierz 03.06.2026, 12:02:43 via Wykop
  • -1
@bombel321: nigdy nie rozumiałem tej decyzji, przecież można by produkcję krabów rozbujać do czerwoności, dodatkowo ulepszając je, nie wiem czy armaty i silniki są produkowane w Polsce ale za te miliardy można by to zrobić na pewno. O ile K2 jako czołg chyba bardziej sensowny niż abramsy to można było od razu stawiać na całkowity transfer technologii i polonizację. Przecież tam do Korei płyną jakieś absurdalne ilości pieniędzy. Teraz jeszcze

642

Kolumbijczycy na Pomorzu mieli płacić 1200 zł za legitymacje studenckie

Legalizacja pobytu Kolumbijczyków miała opierać się na dokumentach, które według śledczych nie miały nic wspólnego z prawdą. W tle są agencja zatrudnienia, fałszywe legitymacje studenckie i praca fizyczna w pomorskich magazynach.

WroTaMar
z
wbijamszpile.pl
dodany: 02.06.2026, 17:57:35
  • 63
  • #
    praca
  • #
    pracbaza
  • #
    januszebiznesu
  • #
    kolumbia
  • #
    trojmiasto
  • #
    studia
Sztajmes_Nikczemny_Szlifierz
Sztajmes_Nikczemny_Szlifierz 03.06.2026, 06:58:22 via Wykop
  • 210
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 19
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Sztajmes_Nikczemny_Szlifierz
Sztajmes_Nikczemny_Szlifierz 03.06.2026, 10:47:43 via Wykop
  • 3
@ACM04: Można imigrację zrobić mądrze. Wietnamczycy, Filipińczycy, Białorusini z chęcią tutaj przyjadą. Setki tysięcy Polaków na emigracji również by wróciło, na może nawet miliony bo nie raz od znajomych np. USA słyszałem że jakby były w Polsce warunki to by się jutro spakowali i wrócili do kraju i mówiły mi to osoby które mieszkają tam od dziecka. Ale nie chodzi tutaj o dobro polski. Jest to celowa robota. Te dopłaty

32

Plastikowa czy drewniana - co nauka mówi o bezpieczeństwie mikrobiol. deski

Plastikowa czy drewniana - co nauka mówi o bezpieczeństwie mikrobiol. deski

Historia zaczyna się w latach 70. XX wieku, kiedy na rynku pojawiły się deski do krojenia z tworzyw sztucznych. Szybko stały się one synonimem nowoczesności i higieny. Logika takiego sposobu myślenia była prosta: drewno jest porowate, wchłania płyny, a więc musi zatrzymywać bakterie...

Lifelike
z
kopalniawiedzy.pl
dodany: 02.06.2026, 11:57:04
  • 52
  • #
    nauka
  • #
    mikrobiologia
  • #
    zdrowie
  • #
    kuchnia
  • #
    jedzenie
  • #
    ciekawostki
Sztajmes_Nikczemny_Szlifierz
Sztajmes_Nikczemny_Szlifierz 03.06.2026, 10:03:56 via Wykop
  • 2
Drewniana lepsza bo nie ma mikroplastiku. Dla mnie ten jeden argument dyskwalifikuje plastikowe deski do krojenia
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

422

Chrońmy Europę. 13 firm technologicznych poparło radykalny plan UE

Chrońmy Europę. 13 firm technologicznych poparło radykalny plan UE

Trzynastu europejskich dostawców usług cyfrowych oficjalnie poparło działania Komisji Europejskiej mające ograniczyć zależność od USA. Wśród nich są OVHcloud, Nextcloud, Proton, Ecosia, QuantWare i Mastodon. "Budujmy Europę, kupujmy Europę, chrońmy Europę".

jestemjakijestem1212
z
ithardware.pl
dodany: 02.06.2026, 17:50:47
  • 109
  • #
    ciekawostki
  • #
    technologia
  • #
    komputery
  • #
    europa
  • #
    informacje
  • #
    wiadomosci
Sztajmes_Nikczemny_Szlifierz
Sztajmes_Nikczemny_Szlifierz 03.06.2026, 08:10:29 via Wykop
  • 0
@obibokaleksandrowski: tez przesiadłem sie całkowicie na protona, no jeszcze keepassa mam ale pewnie dla wygody przejde calkowicie juz na protona, gmaila mam tylko do jutuba. Z google wyszukiwarki nie korzystam, uzywam duckduckgo. Po ostatnich zapowiedzial nvidi tez sie ich pozbęde przy upgrade w przyszlosci, na razie niestety kupilem topową karte graficzną od nich ale po zapowiedzial firmy zaluje, ze ich zasponsorowalem, szykuja z microsoftem niezly ai slop

72

Zrobiłem grę, w której przegadujesz upartą AI jednocześnie ucząc się wpływu wpyw

Zrobiłem grę, w której przegadujesz upartą AI jednocześnie ucząc się wpływu wpyw

Cześć. Side project robiony wieczorami, z czystej ciekawości nic nie sprzedaję. Dostajesz nieugiętą postać: urzędniczkę z okienka (bez numerka ani rusz"), bramkarza, sześciolatka albo nieufnego klienta. Masz ją przegadać samymi słowami, w czacie. A jak pęknie, AI rozbiera Twoją rozmowę na czynn

janek-baran
z
wykop.pl
dodany: 02.06.2026, 19:26:01
  • 90
  • #
    sztucznainteligencja
  • #
    programowanie
  • #
    gry
  • #
    psychologia
  • #
    ciekawostki
Sztajmes_Nikczemny_Szlifierz
Sztajmes_Nikczemny_Szlifierz 03.06.2026, 07:18:43 via Wykop
  • 0
Fajne! Jest potencjał. Prawie udało mi się ugadac Krysie, ale tak do niej mama tylko mówi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

463

Estonia rozważa obowiązkowy pobór kobiet

Estonia rozważa obowiązkowy pobór kobiet

Dyrektor estońskiej Agencji Zasobów Obronnych stwierdziła, że wprowadzenie obowiązkowej służby wojskowej dla kobiet to tylko kwestia czasu.

matixrr
z
polskieradio24.pl
dodany: 02.06.2026, 16:07:44
  • 102
  • #
    wojsko
  • #
    estonia
  • #
    obowiazkowecwiczeniawojskowe
  • #
    rozowepaski
  • #
    feminizm
  • #
    dyskryminacjamezczyzn
Sztajmes_Nikczemny_Szlifierz
Sztajmes_Nikczemny_Szlifierz 03.06.2026, 06:34:07 via Wykop
  • 4
Nawet jeśli nie na front to w wojsku jest pierdyliard innych funkcji które kobiety w razie W mogą pełnić.
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Sztajmes_Nikczemny_Szlifierz
Sztajmes_Nikczemny_Szlifierz 03.06.2026, 06:49:20 via Wykop
  • 4
@zuraw84: w Izraelu jakoś mogą służyć, tam był nawet skowyt jak przestano kobiety brać do ciężkiej piechoty, feministki się oburzyły więc można? Mozna

662

Tylko Rumunia ma gorzej. Eksperci: Polska traci kontrolę nad zadłużeniem

Tylko Rumunia ma gorzej. Eksperci: Polska traci kontrolę nad zadłużeniem

W ciągu trzech lat stan finansów publicznych uległ pogorszeniu, relacja deficytu została zwiększona o 3,9 pkt. proc. PKB. Miniony rok okazał się także czwartym z rzędu, w którym wzrastał deficyt względem PKB - wynika z raportu Instytutu Finansów Publicznych.

VoxClamantisInDeserto
z
bankier.pl
dodany: 02.06.2026, 17:52:36
  • 211
  • #
    polska
  • #
    finanse
  • #
    rumunia
  • #
    gospodarka
  • #
    ekonomia
  • #
    wydarzenia
Sztajmes_Nikczemny_Szlifierz
Sztajmes_Nikczemny_Szlifierz 03.06.2026, 06:47:49 via Wykop
  • 0
Podziękujcie POPiSowi a zwłaszcza Maowieckiemu za plandemie. Wtedy to powstały fortuny które będą spłacać nasze wnuki i ich dzieci. 800+, 13,14 emerytura, inne uprzywilejowane grupy. PiS stworzył eldorado z którego chętnie obecnie Tfuskowa banda czerpie. POPiS to najgorsze co ten naród spotkało po 89' roku. Krzyż na drogę jeśli dalej będą rządzić.
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

570

Zełenski, UPA i Wołyń. Dlaczego Polska nie może tego ignorować [komentarz GTBT]

Zełenski, UPA i Wołyń. Dlaczego Polska nie może tego ignorować [komentarz GTBT]

Zełenski, UPA i Wołyń. Dlaczego Polska nie może tego ignorować [komentarz GTBT]

lyncz
z
youtube.com
dodany: 02.06.2026, 16:46:08
  • 54
  • #
    goodtimesbadtimes
  • #
    geopolityka
  • #
    gtbt
  • #
    ukraina
  • #
    upa
  • #
    bandera
Sztajmes_Nikczemny_Szlifierz
Sztajmes_Nikczemny_Szlifierz 03.06.2026, 06:29:28 via Wykop
  • 101
Najgorsze jest to, że putinowskie p---------e o faszyzmie na Ukrainie jednak ma pokrycie w faktach.
  • 4
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Sztajmes_Nikczemny_Szlifierz
Sztajmes_Nikczemny_Szlifierz 03.06.2026, 06:31:32 via Wykop
  • -11
@kanis-sapiens: ja myślę, że nawet z Putinem dałoby radę się dogadać, Łukaszenka tym bardziej. Ukraina będzie dla nas problemem nie ważne jaki będzie koniec wojny.

708

Zełenski powinien to obejrzeć. "Bandy UPA napadały na nich wielokrotnie"

Rozmowa z panią Heleną (90 lat) z Sośnicy w woj. podkarpackim, która pochodzi z Winniczek pod Lwowem. Jej ojciec był dowódcą oddziału Armii Krajowej, trafił na Sybir. Rodzina wielokrotnie była napada przez bandy UPA - nawet po wyjechaniu z rodzinnej miejscowości.

historyhiking
z
youtube.com
dodany: 01.06.2026, 09:36:47
  • 92
  • #
    historia
  • #
    ciekawostkihistoryczne
  • #
    ukraina
  • #
    gruparatowaniapoziomu
  • #
    iiwojnaswiatowa
  • #
    polska
Sztajmes_Nikczemny_Szlifierz
Sztajmes_Nikczemny_Szlifierz 01.06.2026, 15:07:56 via Wykop
  • 58
Im więcej czytam o Wołyniu, tym stawiam to ludobójstwo ciut wyżej od niemieckiego i rosyjskiego. Nie dość, że były to cięzkie czasy wojenne, to cios przyszedl od sąsiadów od ludzi z którymi na codzień żyło się dobrze, dzieliło jedzenie, troski, nawet na modły wymiennie chodzono do koscioła i cekrwi. Najbardziej jednak przeraża, że dzisiejsza Ukraina właśnie na tych "bohaterach" buduje swoją tożsamość. Oj będzie ciekawie po wojnie nie ważne jak się zakończy.
  • 9
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Sztajmes_Nikczemny_Szlifierz
Sztajmes_Nikczemny_Szlifierz 02.06.2026, 16:16:36 via Wykop
  • 0
@mstasiek: telefon czasami rzadzi sie swoja gramatyką

546

Lublin zadłużony na 2,7 mld zł, a 1,3 mln zł idzie na projekt LGBT

Lublin zadłużony na 2,7 mld zł, a 1,3 mln zł idzie na projekt LGBT

Miejskie pieniądze trafiły do Unii Równości na Młode QLub. Organizacja wcześniej działała jako Marsz Równości w Lublinie, a nazwę zmieniła w 2026 roku, tuż przed umową z miastem. Lublin ma ponad 2,7 mld zł długu, 160 mln zł deficytu i 135 mln zł rocznie kosztów obsługi długu.

Pan_od_Internetu
z
wpolsce24.tv
dodany: 02.06.2026, 09:44:52
  • 96
  • #
    polska
  • #
    lublin
  • #
    afera
  • #
    pieniadze
  • #
    lgbt
  • #
    polityka
Sztajmes_Nikczemny_Szlifierz
Sztajmes_Nikczemny_Szlifierz 02.06.2026, 12:43:20 via Wykop
  • 24
Kto tam obecnie rządzi? Coś dużo syfu na temat lublina sie pojawia ostatnio. Tam tez jest walka u uratowanie jakis terenow zielonych z chomikiem ktore chca zabetonowac w srodku miasta.
  • 3
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Sztajmes_Nikczemny_Szlifierz
Sztajmes_Nikczemny_Szlifierz 02.06.2026, 15:18:02 via Wykop
  • 2
@Njal: Kurs na zachod oznacza islamizacje i zagłade :) P--------z takie kocopały albo jesteś debilem albo trollem. Multikulti nie działa, a pedalskie wynaturzenia są ostatnią "pilną" sprawą, którą powinniśmy się zajmować.
Sztajmes_Nikczemny_Szlifierz
Sztajmes_Nikczemny_Szlifierz 02.06.2026, 15:26:31 via Wykop
  • 0
@Njal: Ty wiesz, że muslimy których tutaj bardzo chcesz ściągać najbardziej gardzą właśnie pedalarzami i lewactwem? Oni jeszcze do polaka z krzyżykiem na szyi bedą mieli minimalny szacunek ale mentalnych ameb juz nie bardzo

608

Fikcyjni studenci - czyli o tym kto tak na prawde sciaga nielegalnych imigrantow

Ucisnieni ciemciembiorcy, sol tej ziemi! Areczku, mam dla ciebie prace na czarno albo mam 100 Kolumbijczykowo na twoje miejsce/

srgs
z
wm.strazgraniczna.pl
dodany: 02.06.2026, 06:13:31
  • 91
  • #
    polska
  • #
    imigranci
  • #
    januszebiznesu
  • #
    januszex
  • #
    4konserwy
  • #
    konfederacja
Sztajmes_Nikczemny_Szlifierz
Sztajmes_Nikczemny_Szlifierz 02.06.2026, 12:55:12 via Wykop
  • 3
@Innovator: dalej tak jest. Widziałem ogłoszenie kilka dni temu u mnie do pakowania warzyw wymagane status studenta, umowa zlecenia, CV i list motywacyjny xD, sumienność, praca nocna. Oczywiście nie podana stawka. K---a co jest z tym krajem nie tak.
Sztajmes_Nikczemny_Szlifierz
Sztajmes_Nikczemny_Szlifierz 02.06.2026, 13:00:56 via Wykop
  • 20
@Cztero0404: tak, Lublin to miasto akademickie ale to co teraz się tam dzieje to ludzkie pojęcie. Byłem tam kilka miesięcy temu, wychodzę z dworca głównego a tam Afryka i to jakieś małolaty tik toku nagrywają. Serio ktoś wierzy w "studenta" co całe rodziny ściąga. Nie dość że deweloperska rządzi w tym mieście to jeszcze staje się Afryką, co chwilę jakieś incydenty. Lublin jest mi bliski bo mam tam rodzinę i
Sztajmes_Nikczemny_Szlifierz
Sztajmes_Nikczemny_Szlifierz 02.06.2026, 13:14:39 via Wykop
  • 7
@KubaGrom: i ułamek wystarczy zeby juz byl r--------l
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 18
  • Strona 1 z 18
  • >

Abudi Daburahu

  • binary they/łono

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 05.03.2026

    Komentator
  • Rocznica
    od 12.10.2025

    Rocznica
  • Złotousty
    od 01.03.2026

    Złotousty

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking