Fałszywy SMS od mObywatela. Wygląda jak prawdziwy

Fałszywy SMS trafia do tego samego wątku co prawdziwe wiadomości rządowe, bo nazwa nadawcy może być dowolnie sfałszowana. Informuje o mandacie i prowadzi na stronę wyłudzającą dane karty płatniczej.
z- 91
- #
- #
- #
- #
- #
















@Codziennie_cos_nowego: a po co Państwu zbieranie danych z jakiegoś telefoniku? Co Ty z państwa robisz jakiegoś menela spod budki snującego plany jak zawładnąć światem? Państwo to se może o Tobie wyciągnąć dane bo je ma we własnych zasobach, a jak czegoś nie ma to Ciebie zapyta osobiście. Albo zrobi ustawę, żeby miało dane. Oddajesz swoje dane jakimś firemkom hurtowo, a
W ogóle skala wykluczenia cyfrowego jest przegigantyczna i nic się z tym nie robi. Właściwie to się ją nieustannie