Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko146
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Gaak
Gaak

Gaak

Dołączył 1 rok i 9 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 2768
  • Znaleziska 2652
  • Mikroblog 116
  • Obserwujący 2
  • Obserwowane 5

400

Fałszywy SMS od mObywatela. Wygląda jak prawdziwy

Fałszywy SMS od mObywatela. Wygląda jak prawdziwy

Fałszywy SMS trafia do tego samego wątku co prawdziwe wiadomości rządowe, bo nazwa nadawcy może być dowolnie sfałszowana. Informuje o mandacie i prowadzi na stronę wyłudzającą dane karty płatniczej.

real_scoria
z
sekurak.pl
dodany: 08.05.2026, 10:29:37
  • 91
  • #
    bezpieczenstwo
  • #
    polska
  • #
    phishing
  • #
    mobywatel
  • #
    internet
Gaak
Gaak
Gaak 11.05.2026, 14:30:49 via Wykop
  • 0
ze nie mowi co zbiera to jeszcze wykorzysta przeciwko tobie


@Codziennie_cos_nowego: a po co Państwu zbieranie danych z jakiegoś telefoniku? Co Ty z państwa robisz jakiegoś menela spod budki snującego plany jak zawładnąć światem? Państwo to se może o Tobie wyciągnąć dane bo je ma we własnych zasobach, a jak czegoś nie ma to Ciebie zapyta osobiście. Albo zrobi ustawę, żeby miało dane. Oddajesz swoje dane jakimś firemkom hurtowo, a
Gaak
Gaak
Gaak 11.05.2026, 14:37:52 via Wykop
  • 0
@smk666: tak i się będą łapać. To działa na jakiś tam najprostszych psychologicznych zasadach. W ogóle zakładasz, że ludzie czytają link. Widzą link, palec leci żeby kliknąć. Mało tego, to jest efekt skali. 100 000 ludzi nie kliknie, ale 5 kliknie nawet kurde źle trafiając w ekran czy udem w kieszeni.
W ogóle skala wykluczenia cyfrowego jest przegigantyczna i nic się z tym nie robi. Właściwie to się ją nieustannie

136

Zbigniew Ziobro uciekł do USA. Zdjęcie z lotniska Newark

Zbigniew Ziobro uciekł do USA. Zdjęcie z lotniska Newark

Zbigniew Ziobro przebywa w Stanach Zjednoczonych. Były minister sprawiedliwości ma postawione zarzuty w śledztwie dotyczące nieprawidłowości w Funduszu Sprawiedliwości. Dotychczas Ziobro korzystał z azylu na Węgrzech.

Akinori456
z
wiadomosci.gazeta.pl
dodany: 10.05.2026, 10:26:57
  • 49
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    prawo
  • #
    polityka
  • #
    usa
  • #
    heheszki
Gaak
Gaak
Gaak 10.05.2026, 18:55:02 via Wykop
  • 0
@RuchaczSpychacz: nie "zostawmy go w spokoju" tylko "nie grzejmy tematu licząc, że się cokolwiek uda". Przecież teraz już obtrąbili sukces, że go Węgry wydadzą i co... znowu klops. No i tyle z rozliczeń PISu - został im tylko Ziobro i Romanowski, a Ci w ameryczce. Bo coś o kopertach, wizach, RARS, Odrze cicho sza. No chyba, że właśnie cicho sza bo służby pracują ale chyba jednak nie bo akty oskarżenia
Gaak
Gaak
Gaak 10.05.2026, 19:07:08 via Wykop
  • 1
no chyba że będziemy grzać temat że niewinny by nie uciekał. Więc na 100% jest winny.


@RuchaczSpychacz: No tak będą robić ale... imo na to jest za późno. Takie coś można grzać jak to byłby nie przegrzany temat. Nie można trąbić od... 3 lat (?), że Ziobro w sumie już zaraz będzie za kratami, a teraz sobie o tamtym zapomnieć i "no winny by nie uciekł". Przecież wyborca PO wie,
Gaak
Gaak
Gaak 10.05.2026, 22:01:58 via Wykop
  • -1
skad czerpiesz takie brednie?


@zubrzpuszczy: To nie są brednie, tak to po prostu działało. Po co otwierać puszkę pandory? PO miało apetyt na złamanie takiej niepisanej zasady, ale wyszło jak wyszło. To znaczy w sumie nieźle wyszło bo na czczym gadaniu wygrali wybory.

3219

Szokujący raport: aż 38,1% mobberów to mężczyźni! Kobiety stanowią zaledwie 61%.

Szokujący raport: aż 38,1% mobberów to mężczyźni! Kobiety stanowią zaledwie 61%.

Co trzeci pracownik w Polsce doświadcza przemocy psychicznej w pracy alarmuje psycholog Joanna Kolenda, jedna z autorek raportu o mobbingu Pracować po ludzku. Wśród osób przejawiających zachowania mobbingujące 61 proc. to kobiety najczęściej przełożone, dyrektorki.

Famine
z
kobieta.rp.pl
dodany: 28.04.2026, 10:55:03
  • 328
  • #
    pdk
  • #
    praca
  • #
    logikarozowychpaskow
  • #
    rozowepaski
  • #
    polska
  • #
    gospodarka
Gaak
Gaak
Gaak 29.04.2026, 11:34:28 via Wykop
  • 0
Gdyby kobieta wyzwała drugą kobietę tak jak to robią chłopy między sobą na budowie to byś miał aferę na cały kraj


@Howea: a no i słusznie bo samo "wyzywanie" czy pewne słowa nie świadczą o mobbingu. W ogóle mobbing to nie "wyzywanie". Jakoś to tak jest, że statystycznie kobiety są bardziej predysponowane do zjawisk mobbingowych i w gruncie rzeczy niekoniecznie musi to być takie złe. Coś za coś. Może mobbują
Gaak
Gaak
Gaak 29.04.2026, 11:37:17 via Wykop
  • 0
mężczyzna nie zapomina, ale wybacza


@binari: ja bym raczej powiedział, że nie wybacza bo zapomina - ma w------e. Nie ma "aktów wybaczenia" to jakaś raczej domena kobiet bo taki akt wymaga rozdrapania sprawy, a faceci tak nie robią. Danie sobie po mordzie i powiedzenie sobie "jest git" to nie jest raczej "wybaczenie". Oczywiście nie mówię o jakiś poważnych, grubych akcjach - to co innego.
Gaak
Gaak
Gaak 29.04.2026, 11:45:47 via Wykop
  • 0
O czym ty p--------z? Luka płacowa w PL jest jedną z najniższych w Europie i wynosi niespełna 8%. Przestań powielać nieprawdę!


@projektant_doktorant: i to też nie jest dobra dana bo nie ma sensu porównywać pomiędzy zawodami. Wewnątrz zawodów jest jeszcze niżej.
Gaak
Gaak
Gaak 29.04.2026, 12:03:10 via Wykop
  • 0
nie jest


@Zwyczajny_user: jest o ile są role dobrane. Nie jest tak, że statystyczny facet jest najlepszy do wszystkiego i to wiedza powszechna. Środowiska mieszane niwelują swoje wady. Nie jest tak, że zespół 15 chłopa będzie idealny, pomijając kwestię merytoryczne, to parę kobitek w zespole świetnie poukłada tych chłopów. Oprócz wkładu merytorycznego oczywiście, np. zoragnizują przestrzeń, w której faceci będą lepiej pracować chociaż nie muszą mieć nawet takiej świadomości i
Gaak
Gaak
Gaak 29.04.2026, 12:58:51 via Wykop
  • 0
, bo jest traktowany jak dziecko, które nad sobą nie panuje i trzeba mu wybaczyć, bo biedaczek nie potrafił się powstrzymać.


@Howea: masz zupełnie inną od mojej perspektywę i w mojej ocenie błędną. Cały czas piszesz o ocenie zewnętrznej, a kluczowa jest motywacja wewnętrzna. Działania z zewnątrz mogą wyglądać podobnie ale mogą być zupełnie inne. W tym kontekście mężczyźni niczego złego nie chcą spowodować, a kobiety tak. Dlatego takie same
Gaak
Gaak
Gaak 29.04.2026, 13:22:49 via Wykop
  • 1
@-----------------------------:

ALE MU D-------M, ENTER K---A.JPG

wspaniale ale wiesz, że na tej zasadzie to każdy odpad wrzucasz do zmieszanego? Wystarczy, że polejesz olejem kujawskim. Nie wiedziałem, że rozmawiamy na takim poziomie.

Ale nie przejmujmy się. Brnijmy dalej w rewelacyjny system, którego bronisz z determinacją
Gaak
Gaak
Gaak 30.04.2026, 14:52:28 via Wykop
  • 0
@Howea: dzieci to się rozpłakują bez powodu albo euforycznie cieszą się z lizaka czyli tez bez powodu. Tutaj nie widzę różnic pomiędzy mężczyznami i kobietami, a porównywanie do dzieci jest generalnie rzecz ujmując nie w porządku bo ma na celu umniejszyć, a jest czymś neutralnym. Czy jacyś tam Mongołowie są "dziecinni" bo bekają jak im smakowało? Nie, ot taka kultura i tyle. Faceci po prostu "dają sobie po mordzie" bo
Gaak
Gaak
Gaak 04.05.2026, 08:44:13 via Wykop
  • 1
No tak tylko w ten sposób wychodzi, że mężczyźni nigdy nie mobbingują


@Howea: chyba nie wiesz co to mobbing. "Danie po mordzie" to nie jest mobbing (to jest ewentualnie p-----c). Mobbing musi trwać i dlatego mężczyźni mają do niego mniejsze predyspozycje. Mobbing to poniżanie, umniejszanie, zastraszanie - wszystko długotrwałe. To nie jest powiedzenie pracownikowi "ale żeś to z----ł". Mobbing jak go rozłożyć na czynniki pierwsze bardziej pasuje do stereotypowego modelu
Gaak
Gaak
Gaak 05.05.2026, 12:00:40 via Wykop
  • 0
@Howea:

"pedale, idioto, palancie", a na drugi dzień udaje, że nic nie zaszło.

Ale rozumiesz, że w tym momencie włączasz "kobiecość" i twierdzisz, że się stało, a ja włączam męskość i się pytam: co? Bo nie wiem. Co się zmieniło we wszechświecie wraz z tymi słowami? Statystyczny mężczyzna też nie będzie wiedział co. Patrzę na lewo i nic się nie zmieniło, patrzę na prawo i też nic. Zadaję poważne pytanie: co
Gaak
Gaak
Gaak 05.05.2026, 22:17:58 via Wykop
  • 0
Ty zakładasz że mężczyźni nie robią tego na serio, a ja twierdzę, że robią tylko rżną głupa, żeby nie ponosić konsekwencji swoich czynów. To jest różnica.


@Howea: nie, ja nie zakładam. Jestem mężczyzną i nie musze zakładać. To Ty zakładasz, że jest jak Ci się wydaje. A tak zakładasz bo Ty tak robisz. Jakby ktoś stworzył "słownik języka męskiego" to by Ci się to rozjaśniło. Jak ja mówię koledze, że
Gaak
Gaak
Gaak 06.05.2026, 15:28:11 via Wykop
  • 0
@Howea załapala sie na te 80% kobiet ktore są mobberami. Klarowne przedstawienie braku przemyslenia sytuacji i brnięcie w zaparte...


@bialytaboret: no właśnie tak to jej próbuję wyjaśnić. Jest świetnym przykładem dlaczego kobiety statystycznie mają większe predyspozycje do bycia mobberem. W sumie nawet się z tym nie kryje :) Jak już napisałem byłaby zarówno rewelacyjną osobą do pastwienia się przez mobbera (i tu mi jest w sumie przykro), ale też
Gaak
Gaak
Gaak 10.05.2026, 19:05:16 via Wykop
  • 0
Ty zakładasz, że wyzywanie i znęcanie nic nie znaczy, ale ofiary, które się przez takie znęcanie zabiły miały chyba inne zdanie na ten temat.


@Howea: nigdzie tak nie napisałem. Zreszą "znęcanie się i wyzywanie" to nie mobbing. Ja twierdze, że jak na brata mówię "ty z----e" to ani ja go nie obrażam, a nie on nie czuje się obrażony. Odpowie mi "sam jesteś zjebem" i gramy w Fifę dalej. Tu

1819

Google Chrome po cichu instaluje na twoim urządzeniu model AI o rozmiarze 4 GB

Google Chrome po cichu instaluje na twoim urządzeniu model AI o rozmiarze 4 GB

Google Chrome pobiera na komputery użytkowników model Gemini Nano o rozmiarze 4 GB bez ich zgody bez opcji włączenia, bez opcji wyłączenia, bez pytania o pozwolenie.

KingaM
z
thatprivacyguy.com
dodany: 05.05.2026, 16:49:22
  • 273
  • #
    komputery
  • #
    chrome
  • #
    informatyka
  • #
    google
  • #
    sztucznainteligencja
Gaak
Gaak
Gaak 06.05.2026, 15:32:39 via Wykop
  • 2
gdzie ten 4 GB folder?


@QuickCharger: zapytaj Gemini
Gaak
Gaak
Gaak 06.05.2026, 15:35:54 via Wykop
  • 0
a wiesz, że edge stoi na chromie?


@ShadowDancer: obecnie to możliwe, że bardziej Chrome stoi na Chromium naprawionym przez MS :)
Gaak
Gaak
Gaak 06.05.2026, 15:38:46 via Wykop
  • 0
@nieznasarz: a nie przyszło Ci do głowy, że ludziom co do zasady pasuje to co Tobie nie pasuje? Na przykład to AI? A jak ludziom to nie będzie pasowało tj. nie będą tego używać to zniknie bo po co w to hajs ładować? Na AI oficjalnie każdy narzeka ale jak światło zgaśnie to od razu pytanie do Gemini "jak usunąć AI z Chrome" :D
Gaak
Gaak
Gaak 10.05.2026, 19:00:13 via Wykop
  • 0
Nie? Chromium to pochodna Chrome, nie na odwrót ;)


@PepikPL: wszystko jedno, działa jak należy od kiedy MS się za niego wziął.

362

Paweł Swinarski nie opuści prezydenckiej Rady Nowych Mediów

Paweł Swinarski nie opuści prezydenckiej Rady Nowych Mediów

Kontrowersyjny youtuber Paweł Swinarski nie odejdzie z prezydenckiej Rady Nowych Mediów Paweł Swinarski. Swinarski był oskarżany o szerzenie rosyjskiej dezinformacji po swoich wypowiedziach dotyczących dronów nad Polską we wrześniu ubiegłego roku.

ater
z
rmf24.pl
dodany: 06.05.2026, 10:26:17
  • 71
  • #
    bekazbatyra
  • #
    bekazpisu
  • #
    polityka
  • #
    bekazprawakow
  • #
    neuropa
  • #
    4konserwy
Gaak
Gaak
Gaak 06.05.2026, 18:20:37 via Wykop
  • -4
@kacper-gorski-12: też się właśnie zastanawiam. W ogóle by mnie to nie interesowało gdyby nie słowo klucz: "kontrowersyjny". W necie nie wyczytałem o nim niczego ciekawego oprócz tego, że prowadzi najpopularniejszy kanał ekonomiczny w Polsce. Czymże podpadł wykopkom?
Gaak
Gaak
Gaak 10.05.2026, 18:58:58 via Wykop
  • 0
@uwielbiamnalesniki: no i co tam jest ciekawego? Całe szczęście, że służby nie "interweniują" po imieninach w mojej rodzinie bo to co wujaszkowie wygadują to szok i niedowierzanie. Serio jakiś jeden filmik na jutube ma oznaczać kogoś jako ruskiego agenta??? To ja powiem więcej, możliwości było nie dwie ale dwieście.

298

W IV sprzedaż na największych rynkach deweloperskich w Polsce spadła o 22 proc.

"Sprzedaż mieszkań w siedmiu największych miastach w Polsce spadła w kwietniu o 22 proc. mdm"

DawidParzyk
z
biznes.pap.pl
dodany: 04.05.2026, 09:30:45
  • 91
  • #
    nieruchomosci
  • #
    mieszkanie
  • #
    mieszkaniedeweloperskie
  • #
    ekonomia
  • #
    gospodarka
  • #
    polska
Gaak
Gaak
Gaak 05.05.2026, 12:51:06 via Wykop
  • 0
bo trafi sie jakis jeleń


@GdzieSoLody: bo tak wygląda handel od zarania. W niektórych kręgach kulturowych to bez targowania się "nie da się". Na wszystko masz rabaty, mieszkania, samochody, drzwi, pomiodra na bazarze, usługi... Nawet w sklepie typu EURO AGD możesz wycisnąć rabat. Mieszkania nie są tu żadnym wyjątkiem. W ogóle większość usług i towarów "nie ma ceny".
Gaak
Gaak
Gaak 05.05.2026, 12:54:59 via Wykop
  • 0
Kosztują rękę i nogę.


@blargotron: bez przesady. Niedaleko od centrum (5km w linii prostej) 12 500/m2.
Gaak
Gaak
Gaak 05.05.2026, 17:03:54 via Wykop
  • 0
@blargotron: ale co to ma do rzeczy? Mieszkania za friko mają być? Ja nie mówię, że to tanio tylko, że to nie jest "ręka" czy tym bardziej nerka. Dwie osoby po 5 netto i masz dwupokojowe mieszkanie na luzie. Jeszcze można uniknąć potrzeby posiadania wkładu własnego. Ja właśnie zaczynam życie na kredycie, suma przychodów 12 600 i kredyt 780 000 bez zająknięcia (znacznie poniżej zdolności) na 65 metrowe mieszkanie za
Gaak
Gaak
Gaak 05.05.2026, 20:47:38 via Wykop
  • 0
@blargotron: aleś teraz z-----ł. Generalnie podatki tutaj mają niewiele znaczenia. Nie wiem czy jest jakaś zależność w dostępie do mieszkań w zależności od wysokości podatków. Wydaje mi się, że nie ma, ale nie chce mi się robić analizy wielu krajów.
NadwornyPanicz
NadwornyPanicz
NadwornyPanicz
05.05.2026, 08:16:10
  • 369
Ludzie, którzy pochodzą z prowincji, a mieszkają w top miastach - wy też jesteście tacy rozdarci, jeśli chodzi o miejsce zamieszkania? Ja mam swoje mieszkanie w TOP3 i obydwoje z partnerką pracujemy zdalnie. Gdybym sprzedał mieszkanie i może troszkę dołożył - to kupiłbym sobie dom w małym mieście, z którego pochodzę. Fajnie byłoby mieć domek, jakiś mały ogródek - szczególnie to jest super w takie dni jak ostatnio. Dodatkowo, niedaleko byłaby rodzina.
NadwornyPanicz - Ludzie, którzy pochodzą z prowincji, a mieszkają w top miastach - wy...

źródło: image

Pobierz
  • 267
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Gaak
Gaak
Gaak 05.05.2026, 20:12:51 via Wykop
  • 3
Dom na zadupiu to nowoczesny odpowiednik dworku szlacheckiego.


@callver34: a moim zdaniem dom to odpowiednik siedliska wiejskiego, a nie szlacheckiego. Chybaś nie widział dworków. Takie coś dziś to miliony. Domek 100m2 to w sumie bieda wersja siedliska prostego chłopa. A dlaczego ludzie to sobie cenią? Bo to naturalny sposób na bytowanie. Mieszkalnictwo wielorodzinne to jest nowy koncept nijak nie pasujący do naturalnego trybu życia. Człowiek żył w przestrzeni, niemalże bez
  • Odpowiedz
Gaak
Gaak
Gaak 05.05.2026, 20:44:54 via Wykop
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz

330

Czesi skusili ich ogromnymi premiami. Teraz: Najgorsza decyzja mojego życia

Czesi skusili ich ogromnymi premiami. Teraz: Najgorsza decyzja mojego życia

Po zaledwie ośmiu miesiącach spółka RegioJet wycofała się z Polski. Maszyniści, kierownicy pociągów, stewardzi i zaopatrzeniowcy skuszeni dużymi zarobkami i wizją rozwoju przyszli do czeskiej spółki. Dziś wielu z nich zostało bez pracy i możliwości powrotu do poprzednich firm. Są zdesperowani.

sylwke3100
z
wiadomosci.onet.pl
dodany: 05.05.2026, 06:31:52
  • 136
  • #
    kolej
  • #
    czechy
  • #
    regiojet
  • #
    pociagi
Gaak
Gaak
Gaak 05.05.2026, 12:38:02 via Wykop
  • 3
@spidero: na tym polega przebranżowienie, że się korzysta z nowych umiejętności, a nie starych. Jedyne czego tutaj szkoda to tego, że wraz z takim przebranżowieniem ich macierzysta branża straci ekspertów, których właśnie trzeba było długo szkolić. Chociaż może i nie szkoda skoro jak rozumiem nie ma po tych ludziach wakatów.
Gaak
Gaak
Gaak 05.05.2026, 16:59:31 via Wykop
  • 0
ale imo w przypadku maszynistow to szkoda przepalonych pieniedzy na ich szkolenie


@spidero: ależ oczywiście tyle, że to problem od strony pracodawcy i w tym konkretnym przypadku podatników, a nie tych pracowników. Niestety niezbyt często jest taki problem - jakby z edukacji nauczyciele odchodzili zamiast protestować to by była lepsza szkoła.

589

Hałas w miastach to nowy smog. Zabija powoli

Hałas w miastach to nowy smog. Zabija powoli

Sytuacja jest dramatyczna. Poziom hałasu w miastach przekracza wszelkie normy, a władze wydają się być głuche na ten pro

WiadomosciWarszawa
z
forsal.pl
dodany: 03.05.2026, 16:21:36
  • 227
  • #
    halas
  • #
    miasto
Gaak
Gaak
Gaak 04.05.2026, 11:13:19 via Wykop
  • 1
u nas starymi autami z rozpadającym się wydechem lub klekoczącym dieslem


@perfumowyswir: niestety głównym problemem szumu samochodów są opony, a nie silniki.
Gaak
Gaak
Gaak 04.05.2026, 11:22:25 via Wykop
  • 0
No i co. Otoczenie się zmieniło, bi ktoś chce robić biznes, wiec ludzie maja się wyprowadzić?


@OstroS: nie, są od tego przepisy. Immisje są zakazane "od zawsze". Zgodnie z art. 144 Kodeksu cywilnego, są one niedozwolone, jeśli zakłócają korzystanie z sąsiednich działek ponad miarę wynikającą ze społeczno-gospodarczego przeznaczenia nieruchomości i stosunków miejscowych. O tym w praktyce decyduje Wojewoda chyba? W każdym razie to teoretycznie jest "zabezpieczone". Zresztą często już na
Gaak
Gaak
Gaak 04.05.2026, 11:28:28 via Wykop
  • 0
@enten:

NIE! Można życ w mieście po ludzku.

Tyle, że to "po ludzku" jest zmienne. W mieście szum samochodów, przejeżdżające służby na sygnale, hałas z restauracji, tramwaje i pociągi, śmieciarka. To wszystko jest "po ludzku" i tego wszystkie nie tyle, że się nie da zmienić "łatwo" co w ogóle się nie da zmienić. Człowiek robiąc cokolwiek generuje dźwięk - koniec kropka. Dużo ludzi - dużo dźwięku. Ludzkość miast objawia się
Gaak
Gaak
Gaak 04.05.2026, 11:39:05 via Wykop
  • -1
Czas chyba kupić sobie dom pod Warszawą?


@giko123: gościu... jaki dom pod Warszawą? Przecież sąsiedzi są k---y niemiłe. A w ogóle kto to widział, żeby w 2026 roku koguta ktoś trzymał? A o co to chodzi, że jak wystawiam worki ze śmieciami to rano są rozwleczone przez dziki na całej ulicy? A w ogóle to może i cicho ale komunikacji miejskiej nie ma i nawet restauracji na piechotę. Wszędzie samochodem
Gaak
Gaak
Gaak 04.05.2026, 11:47:13 via Wykop
  • -1
Czekam na to, aż wreszcie ktoś zamontuje tam odcinkowy pomiar prędkości - wtedy może się uspokoją


@projektant_doktorant: ale odcinkowy to Ci nie pomoże chyba, że będzie bardzo krótki. Odcinkowe pomiary są idealne, żeby w ich środku testować silniki. Testujesz w opór i se stajesz na poboczu na chwilę.
Gaak
Gaak
Gaak 05.05.2026, 11:23:11 via Wykop
  • -1
Na drodze ekspresowej nie masz pobocza i poza tym w ogóle nie wolno się zatrzymywać.


@projektant_doktorant: no i co z tego? Na odcinkowej nie spodziewałbym się patroli bo i po co kiedy jest odcinkowy. Jak miałbym testować silnik to obecnie zamiast do Niemiec pojechałbym na odcinkowy właśnie. No i nie trzeba się zatrzymywać, wystarczy zwolnić - liczenie średniej pozwala na wiele. Jeżeli odcinkowy miałby 2km to jadąc 200km/h przez cały

451

KSEF na Steam

KSEF na Steam

Jesteś Januszem, 47-letnim przedsiębiorcą z Radomia. Twoja misja: wystawić jedną Fakturę. Może być dobre

PeterMazur
z
store.steampowered.com
dodany: 04.05.2026, 14:49:12
  • 117
  • #
    gry
  • #
    steam
  • #
    ksef
  • #
    symulator
  • #
    ciekawostki
  • #
    heheszki
Gaak
Gaak
Gaak 05.05.2026, 10:53:47 via Wykop
  • 3
jak Janusza nie stać niech nie generuje CO2


@H_Moody: o ile się zgadzam to nigdy nie "Janusza stać". To zawsze są pieniądze klientów, a nie "Januszów". Janusz nie ma swoich piniędzy.
Gaak
Gaak
Gaak 05.05.2026, 11:05:35 via Wykop
  • -3
@Grub-son: To zaiste ciekawe. A ile korekt wystawiłeś? Bo przed KSEF korekty to była rzadkość. Teraz jest nie fakturoza tylko korektoza. A ile faktur wystawiłeś z innym odbiorą i nabywcą żeby potem mieć skargi, żę faktury im nie pojawiły się w KSEF? A musiałeś dzwonić 20 razy do producenta oprogramowania do faktur jak coś i gdzie kliknąć bo nie wiadomo? A ustawiałeś uprawnienia handlowcom? A ile miałeś niezapłaconych faktur bo
Gaak
Gaak
Gaak 05.05.2026, 11:13:04 via Wykop
  • 2
żadnej nie przeoczysz


@pan_Ropuch: no i jesteś na prostej drodze do problemów. Braków w KSEF jest sporo. Błędne przypisywanie NIPów to już klasyk. No i problem faktur, które nie są Twoje - musisz je wykluczyć z księgowania. Także niby łatwiej, ale wszystko musisz weryfikować. Jak masz mało faktur to luz, jak u mnie jest ich z 400 na miesiąc to właściwie to jest dodatkowy etat na zadanie, którego w ogóle
HardWax
HardWax
03.05.2026, 08:13:18
  • 1946
#memy #pcmasterrace
HardWax - #memy #pcmasterrace

źródło: 27

Pobierz
  • 176
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Gaak
Gaak
Gaak 04.05.2026, 11:09:15 via Wykop
  • 0
czytam i się śmieje a sam mam pc ale dyskredytowanie najlepszej cechy laptopa jaka jest mobilność jako nieprzydatnej bo przecięż KĄKUTER TEZ MOZNA PRZENOSIC to KEKW


@Hole_to_another_universe: no masują się wzajemnie, a wszystko jest do czegoś. Fakt jest taki, że jest moda na laptopy, mamuśki kupują w marketach, a potem te lapki stoją w jednym miejscu cały swój żywot :) Generalnie nie kumam czemu nie mieć i PCta i laptopa...
  • Odpowiedz

2209

Rada Przedsiębiorców: system kaucyjny generuje ogromne koszty. Wstrzymajmy go

Rada Przedsiębiorców: system kaucyjny generuje ogromne koszty. Wstrzymajmy go

Z apelem o wstrzymanie funkcjonowania systemu kaucyjnego, przeprowadzenie audytu jego skutków oraz analizę jego skuteczności wystąpili przedsiębiorcy do premiera.

artur-kielbasinski
z
zielonagospodarka.pl
dodany: 27.04.2026, 08:34:15
  • 263
  • #
    systemkaucyjny
  • #
    odpady
  • #
    ekologia
  • #
    kaucja
  • #
    gospodarka
Gaak
Gaak
Gaak 29.04.2026, 12:37:29 via Wykop
  • 1
@-----------------------------:

system kaucyjny w jakiś sposób zniechęca do korzystania z butelek / puszek, więc jeśli decydujesz się na zakup owego opakowania, powinieneś dobrze wiedzieć na co się piszesz.

Skąd informacja, że system kaucyjny zniechęca do korzystania z butelek? Na pewno zaś nie jest to celem systemu, wręcz przeciwnie. JEgo twórcy wszem i wobec zachęcają do korzystania z systemu i tłumaczą (w sumie Ty też xD), jest jest lekki łatwy i przyjemny.
Gaak
Gaak
Gaak 29.04.2026, 14:49:22 via Wykop
  • 0
@-----------------------------:

ja się sugeruję rządową bo daje najjaśniejszy przekaz i zgodny z prawem, jeśli nie, można się łatwo na niego powołać z doświadczenia wiem, że nawet gminny PSZOK może się pomylić, a próbujesz się teraz ratować odwracaniem kota ogonem bo się pomyliłeś, cudowne.


Szkoda, że zabrnąłeś w takie rejony. Za gospodarowanie odpadami odpowiadają gminy i to one nakładają warunki. Strona rządowa jest od czego innego - właśnie od tego, żebyś przeczytał,
Gaak
Gaak
Gaak 04.05.2026, 07:52:06 via Wykop
  • 0
@-----------------------------: w sumie też mi się trochę nie chcę, ale jednak trochę tak. Znalazłeś już gdzieś jakieś rozporządzenie samorządowe mówiące o tym, że tekstylia się wyrzuca jak piszesz czy jeszcze nie? Strona rządowa nie ma w tym kontekście znaczenia, rząd oddaję tą kwestię samorządom.
O, widzę, że od 1 kwietnia się zmieniła segregacja bioodpadów, ciekawe czy jesteś na bieżąco :D Chyba, że to tylko u nas w Warszawce.

A no
Gaak
Gaak
Gaak 04.05.2026, 10:48:02 via Wykop
  • 0
@-----------------------------: ale to Ty nie popierasz swoich tez. Ja Ci dałem oficjalne źródła, w których samorządy informują mieszkańców gdzie mają wywalić skarpetkę (boś się tak tej skarpetki przyczepił...). Nie bardzo wiem co mam więcej Ci dać. Ty zaś nie dajesz nic z wyjątkiem publicystyki z rządowej strony, którą ja podałem tylko po to, żeby wskazać na ustawę (bo te są po stronie rządu).

Co do kwestii tego kto za co odpowiada
Gaak
Gaak
Gaak 04.05.2026, 10:55:40 via Wykop
  • 0
@Pawel993: Ale jak będzie prorosyjski prezydent to chyba nie będzie wojny? Ruscy będą w swojego Prezydenta naparzać? Czy chodzi Ci o to, że prorosyjski Prezydent Ukrainy przepuści rusków, jeszcze dołoży swoich i nazad na Polsze? Ale wtedy by Ukraińcy w sumie do swoich naparzali bo ich jest w Polsce ze dwa miliony. Morale level 100. I rozumiem, że na wszystko to USA, Chiny, UE i Nato by se tak patrzyli

1272

Obrońmy otwartość Androida - Google blokuje aplikacje z innych źródeł niż play

Obrońmy otwartość Androida - Google blokuje aplikacje z innych źródeł niż play

Wspieramy Androida jako wolną, otwartą platformę, na której każdy może tworzyć aplikacje.

madero
z
keepandroidopen.org
dodany: 28.04.2026, 17:23:16
  • 127
  • #
    android
  • #
    technologia
  • #
    google
Gaak
Gaak
Gaak 29.04.2026, 13:29:19 via Wykop
  • 0
jestem właścicielem urządzenia to ja decyduje co jest na nim zainstalowane.


@8kiwi: ciekawe stwierdzenie. Dlaczego zatem na komputerze bez systemu operacyjnego nie możesz zainstalować Simsów? Albo dlaczego na systemie samochodowym nie możesz sobie zainstalować tego i owego? W końcu jesteś posiadaczem jednego i drugiego urządzenia. Kupujesz urządzenie o specyfikacji i jeżeli twierdzisz, że taka zmiana spowoduje złamanie warunków umowy to możesz się domagać swoich praw. Problem w tym, że nie
Gaak
Gaak
Gaak 30.04.2026, 10:23:35 via Wykop
  • 1
Idź dalej waflować korporacją które łamią podstawowe prawa konsumenta.


@8kiwi: zagrywka z robieniem dobrze "korporacjom" jest jak zawsze dosyć kiepska bo jedynie pod publiczkę. Takie mechanizmy działają wszędzie i bez znaczenia czy producent zatrudnia 10 000 osób czy dwie. Jeżeli twierdzisz, że prawo zostało złamane to walcz o swoje prawa - to jest aż tak proste, że sam wskazujesz na taki właśnie tryb. Poza tym link ze sprawą Sony niezbyt
Gaak
Gaak
Gaak 30.04.2026, 10:31:23 via Wykop
  • 0
Tylko nie wiem po co to robić?


@Dereg: tak jak masz napisane, "asisstive access". To jest dla ludzi ze szczególnymi potrzebami np. z ograniczonymi możliwościami użycia palców, słabszym wzrokiem, kłopotami w zrozumieniu treści i tak dalej. Często jest to super opcja dla seniorów. Zastąpienie tekstu obrazkami jest np. dla osób w jakiś spektrach autyzmu, porażeniami, problemami w komunikowaniu się i tak dalej i tak dalej. Super sprawa ogólnie i Apple
Gaak
Gaak
Gaak 30.04.2026, 10:34:53 via Wykop
  • 2
Koniec piractwa.


@I-____-I: nie każda zewnętrzna apka to piractwo. Zastanawiam się czy zatem google, np. tak jak Steam, dopuści apki +18 do sklepu ;) To znaczy są i tak, ale jednak jakoś tam ukryte.
Gaak
Gaak
Gaak 30.04.2026, 14:59:21 via Wykop
  • 0
zdecydowana większość aplikacji sideloadowanych to pirackie wersje, nie każdy wali konia przy telefonie jak ty, to zdecydowana mniejszość.


@I-____-I: wiedza o czymś nie znaczy, że się to coś nadużywa czy w ogóle używa. O istnieniu Ferrari też wiem, a naprawdę Ferrari nie mam. Natomiast naprawdę obcy jest mi świat pirackich apek na Androida - przyznaję, nigdy nawet na oczy nie widziałem zdaję się. Jak przy okazji wiadomo rynek XXX jest
Gaak
Gaak
Gaak 30.04.2026, 15:18:21 via Wykop
  • 1
Możesz sobie na swoim samsungu zainstalować takiego OSa jakiego chcesz


@cebulowy_krezus: nie. Mogę zainstalować to co producent urządzenia przewidział, jest możliwe (bo nie musiał przewidzieć) i/lub producent zezwolił. Ponadto urządzenia dziś to nie tylko fizyczna materia ale też soft np. na jakiś tam układach, procesorach itd. itp. Dlatego chyba (tak mi się wydaje) nie mogę na moim ebooku zainstalować Windowsa, procesor nie obsłuży Windowsa i nie ma sterowników do ekranu
Gaak
Gaak
Gaak 30.04.2026, 15:43:43 via Wykop
  • 0
@cebulowy_krezus:

Producent nie powinien blokować flashowania urządzenia, bo to Twoje urządzenie.

ale nikogo nie powinno dziwić że tracisz w ten sposób gwarancję

A to jest ciekawy wątek bo niby tak, ale jednak niby nie. Otóż problem w tym, że jak ktoś straci gwarancję to właśnie się zdziwi :) I będzie płakał i szukał czy aby producent należycie go poinformował, czy były jakieś zabezpieczenia w urządzeniu żeby go nie zepsuć i tak
Gaak
Gaak
Gaak 04.05.2026, 08:51:31 via Wykop
  • 0
@8kiwi: dziękuje za komplement, była udana :)

381

Niemcy stały się największym producentem amunicji na świecie

Niemcy stały się największym producentem amunicji na świecie

Prezes Rheinmetall, Armin Papperger, powiedział, że firma znacząco zwiększyła produkcję w kilku obszarach. W szczególności produkcja ciężarówek wojskowych wzrosła z 600 do 4500 szt rocznie, amunicji średniego kalibru z 800 000 do 4 000 000 sztuk oraz pocisków artyleryjskich z 70 000 do 1 100 000 szt

Paradajek
z
sueddeutsche.de
dodany: 29.04.2026, 21:48:57
  • 175
  • #
    niemcy
  • #
    wojna
  • #
    amunicja
  • #
    wojsko
  • #
    ukraina
  • #
    rosja
Gaak
Gaak
Gaak 30.04.2026, 10:00:23 via Wykop
  • 1
Rosja nie musi cala europe atakowac tylko kilka krajow


@Pawel993: niby racja tylko no... wiesz, że oni w Ukrainie stoją na polach i nigdzie się nie ruszają? To jak mają przeskoczyć Ukrainę, żeby zawitać u nas? Z Kaliningradu będą naparzać? Toż to bez sensu. Pomiędzy brakiem zagrożenia, a wojną w Polsce jest jeszcze gigantyczna przestrzeń.
Gaak
Gaak
Gaak 30.04.2026, 15:11:02 via Wykop
  • 1
@Pawel993: zastanawiałem się czy pisać z kimś kto pisze treści godne tego, że Bill Gates załadował do szczepionek czipy ale dla sportu czemu nie.
Co to znaczy "wygra prorosyjski prezydent"? Mało tego... jak wygra prorosyjski prezydent to po co wojna? Po jasnego wała? To jest nielogiczne. Swoje władze się po to organizuje, żeby NIE BYŁO wojny. Prawda?
No ale kto to ma być ten prorosyjski Prezydent? Ktoś z PO czy
Gaak
Gaak
Gaak 04.05.2026, 08:50:44 via Wykop
  • 1
@Pawel993:

mowie o ukrainie i powrocie Janukowycza

I co to ma do wojny?

A UE… przez jednego debila 90 mld euro bylo blokowane

Co to znaczy było blokowane? Te 90mld gdzieś sobie szło i ktoś kazał im się zatrzymać?

536

System kaucyjny uderza w sprzedaż napojów. 50 groszy robi różnicę

Wprowadzenie systemu kaucyjnego wpływa na rynek napojów w Polsce. Jak pisze Rzeczpospolita, na początku 2026 roku prod

lukasz8697
z
dlahandlu.pl
dodany: 29.04.2026, 17:02:45
  • 186
  • #
    smieci
  • #
    ekologia
  • #
    recykling
  • #
    segregacjaodpadow
  • #
    odpady
Gaak
Gaak
Gaak 30.04.2026, 15:26:14 via Wykop
  • 8
przecież od ponad 20 lat mamy kosze / kontenery na metal i plastik dzbanie. System działał.


@FrasierCrane: i zapomniałeś o menelach, którzy żadnej puszce nie przepuścili.
Gaak
Gaak
Gaak 30.04.2026, 15:29:30 via Wykop
  • 0
że w filtrach są bakterie


@mam_kosmate_mysli: nie badałem ale dzbanek wyrzucam tak z raz na rok. Doczyścić to zielone coś to jest niemożliwość. Teraz zainwestowałem w szklany, który nie ma w środku przy dnie kąta 90% i mam nadzieję, że będzie czysty. No ale generalnie o te dzbanki strasznie trzeba dbać, masakra to jest. Gorsze tylko butelki do sodastreama, te to trzeba wyciorem szorować niczym szlifierką :)
Gaak
Gaak
Gaak 30.04.2026, 15:33:23 via Wykop
  • 8
założony cel został osiągnięty


@r_nd_m: jak wyżej pisali. System kaucyjny nie ma na celu ograniczenie spożycia. Wręcz przeciwnie, przecież oficjalnie jest super, wygodny, elegancki, a ci którzy w nim uczestniczą są narodowymi bohaterami. Nie chcesz zostać bohaterem, że nie kupujesz puszek???
System kaucyjny ma jedynie zwiększyć poziom recyklingu. Od ograniczenia spożycia jest np. podatek cukrowy.
Gaak
Gaak
Gaak 04.05.2026, 07:55:52 via Wykop
  • 0
ale to kamień, a nie bakterie


@mam_kosmate_mysli: nie analizowałem ale na bank jest to i to. Kamień, zielone, czarne pajączki i śluz. Upierdliwe to jest i co zrobić.

2067

Opłata reprograficzna: płacisz ty, kradnie OZZ, Google się śmieje

Opłata reprograficzna: płacisz ty, kradnie OZZ, Google się śmieje

30 kwietnia ministra kultury Marta Cienkowska podpisała nowelizację rozporządzenia o opłatach reprograficznych. Od teraz smartfony, tablety, laptopy i telewizory objęte są jednoprocentową opłatą od ceny urządzenia.

starnak
z
spidersweb.pl
dodany: 03.05.2026, 10:33:51
  • 255
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    technologia
  • #
    podatki
  • #
    polityka
Gaak
Gaak
Gaak 04.05.2026, 07:41:03 via Wykop
  • 2
aby ograniczyć kompulsywne zakupy


@mlotek_to_uniwersalna_odpowiedz: to ja postuluje +150E za pozycję na fakturze. Kompulsywne zakupy zostaną wyeliminowane i na pewno nikt nie kupi delfina.
Wzrost cen z Chin to wzrost cen w Europie. Żeby nikt nie kupował delfina z Chin trzeba wyprodukować tańszego delfina w Europie...
LaudatorLibertatis
LaudatorLibertatis
20.04.2026, 04:48:53
  • 2243
Mireczki, dzisiaj wjeżdżamy z grubym tematem. Po medialnej burzy na temat zadłużonej agencji marketingowej Roberta Lewandowskiego (STOR9) przyjrzałem się 30 spółkom naszego narodowego czempiona no i znalazłem więcej niż się spodziewałem.
Poniżej opisuję temat skrótowo, ale nagrałem się też i wrzucam znalezisko z prośbą o wykopanie (link), bo są to zupełnie nowe tematy nieopisywane dotychczas przez media.

SPRAWOZDZANIA FINANSOWE
Szereg spółek bardzo luźno traktuje swoje obowiązki w zakresie składania sprawozdań finansowych. Kluczowa w
LaudatorLibertatis - Mireczki, dzisiaj wjeżdżamy z grubym tematem. Po medialnej burzy...

źródło: fb1-2026-03-22-1

Pobierz
  • 105
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Gaak
Gaak
Gaak 21.04.2026, 09:12:08 via Wykop
  • 0
@LaudatorLibertatis:

Nieterminowe składanie sprawozdań jest zagrożone grzywną lub ograniczeniem wolności.

Organy państwowe (urzędy skarbowe, prokuratura, sądy) muszą przez to podejmować niepotrzebne działania: postępowania przymuszające, sugestie rozwiązania spółki z urzędu itp.

Ale tutaj to spokojnie. Państwu te sprawozdania są do niczego nie potrzebne i firmy masowo ich nie składają, a na pewno z ogromnym opóźnieniem. Nie słyszałem o żadnych postępowaniach administracyjnych, ani niczym takim. Ot dziwny jest to pomysł z tymi sprawozdaniami i
  • Odpowiedz
Neobychno
Neobychno
16.04.2026, 16:22:47
  • 472
List otwarty do redaktorów naczelnych, wydawców i social media workerów polskich mediów. Bo tylko tyle mogę.

Piszę ten list jako czytelnik, który z coraz większym niepokojem obserwuje to, co dzieje się pod waszymi postami w mediach społecznościowych. Za każdym razem, gdy temat dotyczy Ukraińców, migrantów lub jakiejkolwiek grupy, wobec której w Polsce łatwo wzniecić niechęć - sekcje komentarzy zamieniają się w ściek. Nienawiść, dehumanizacja, nawoływanie do przemocy, powielanie kłamstw. To nie są
Neobychno - List otwarty do redaktorów naczelnych, wydawców i social media workerów p...

źródło: ht

Pobierz
  • 147
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Gaak
Gaak
Gaak 17.04.2026, 10:52:25 via Wykop
  • 64
@Neobychno: a ja mam do Ciebie apel - przestań działać przeciw demokracji. To nie jest mile widziane, a w skrajnych przypadkach może być nawet karane. A jak już to miej odwagę cywilną nazywać rzeczy po imieniu i nie wycieraj sobie wiadomo czego hasłami typu godność, wolność słowa. To co postulujesz jest obecne w Chinach, Rosji, na Białorusi czy w Korei Północnej - kiepskie wzorce, z którymi się raczej walczy, a
  • Odpowiedz
pamareum
pamareum
15.04.2026, 17:02:02
  • 1120
Czynsz w SM Bródno za mieszkanie 82m2 wzrósł o 475 zł i wynosi teraz 2475 zł

#warszawa #nieruchomosci
pamareum - Czynsz w SM Bródno za mieszkanie 82m2 wzrósł o 475 zł i wynosi teraz 2475 ...

źródło: IMG_4641

Pobierz
  • 325
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Gaak
Gaak
Gaak 16.04.2026, 08:48:36 via Wykop
  • 1
Nie dziwota że kryzys demograficzny


@Dildoseq: no nie dziwota. Się powodzi to dzieci nie ma. Jakby bida była to by dzieci było więcej. Po co Ci dzieci jak Cię stać na odkręcanie gorącej wody i wyjście do roboty ;)
  • Odpowiedz
DK13_Design
DK13_Design
26.03.2026, 07:33:40
  • 2054
Ja w koszulce z moim projektem, trzymający koszulkę z moim projektem, w sklepie sprzedającym koszulki z moim projektem ;D Mój pierwszy wzorek dostępny w sklepach Medicine :D Jaram się fest :)

#dk13design #tworczoscwlasna
DK13_Design - Ja w koszulce z moim projektem, trzymający koszulkę z moim projektem, w...

źródło: medija

Pobierz
  • 219
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Gaak
Gaak
Gaak 26.03.2026, 14:40:09 via Wykop
  • 0
A takie pytanko. A dałoby może radę trochę poprawić ten rysunek i dać gdzieś do sprzedaży? Shenlong klasa ale brakuje Goku na chmurce no i smoczych kul, na przykład zamiast pieczęci. Kupiłbym bez chwili namysłu.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Strona 3 z 6
  • >

K A

Osiągnięcia

  • Gadżeciarz
    od 25.08.2024

    Gadżeciarz
  • Komentator
    od 24.07.2025

    Komentator
  • Rocznica
    od 25.08.2025

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking