Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko166
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
11mariom

11mariom

Dołączył 17 lat i 6 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 34411
  • Znaleziska 10134
  • Mikroblog 24277
  • Obserwujący 44
  • Obserwowane 53

136

Kosztowna pułapka dla Polaków szukających pracy. UOKiK uderza w znany serwis

Kosztowna pułapka dla Polaków szukających pracy. UOKiK uderza w znany serwis

Szukasz pracy, poświęcasz cenny czas na dopracowanie każdego szczegółu w profesjonalnym kreatorze CV, a na koniec, zamiast gotowego pliku, oglądasz żądanie zapłaty. Brzmi znajomo? Prezes UOKiK wziął pod lupę popularny serwis.

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 3 godz. i 24 min temu
  • 26
  • #
    wydarzenia
  • #
    polska
  • #
    ciekawostki
  • #
    wykop
  • #
    informacje
  • #
    wiadomosci
11mariom
11mariom 47 min temu via Wykop
  • 0
Ale idiotyczny tytuł.

W ogóle, że nadal stado wykopków wykopuje ten beznadziejny serwis…
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

383

Nocna walka w spółdzielni "Torwar". Wkurzeni ludzie obalili wieczny zarząd

Nocna walka w spółdzielni "Torwar". Wkurzeni ludzie obalili wieczny zarząd

Walne zgromadzenie SBM 'Torwar' trwało 12 godzin i zakończyło się o 5 rano odwołaniem całego zarządu. - To historyczny p

Miksonel
z
share.google
dodany: 18 godz. i 42 min temu
  • 65
  • #
    spoldzielniamieszkaniowa
  • #
    patodeweloperka
11mariom
11mariom 5 godz. i 39 min temu via Wykop
  • 13
Jestem pod wrażeniem. Serio.

Widzę jak u mnie we wspólnocie działa… a raczej nie działa. Każdy marudzi, że za drogo, że tego nie robią, żę tamto. Przychodzą głosowania "podwyżka" -> sa na tak (XD), absolutorium - są na tak. Ludzie mają wy…bane. Się momentami zastanawiam po co ja w ogóle cokolwiek robię i pytam jak innym nie zależy ani trochę. Zrywam spam i ulotki, jak były za wysoko (mordy polityków, bez zgody
  • 5
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

11mariom
11mariom 3 godz. i 16 min temu via Wykop
  • 0
@Pawel993: no ale nie wiem jak można marudizć na poczynania zarządcy i co roku przyklepywać im podwyżkę ich własnego wynagrodzenia i absolutorium XD
11mariom
11mariom 1 godz. i 23 min temu via Wykop
  • 0
Ale podwyżka dla zarządu i administracji czy podwyżka spowodowana zmiana ceny wody, co, prądu, itd?


@Czarownica669: Napisałem wprost - podwyżka wynagrodzenia zarządcy. Nie podwyżka wody (tego nie trzeba robić uchwałą akurat) czy innych składowych czynszu.

600

Dawać, czy nie dawać? Napiwek dzieli, ale zbyt niska kwota to obelga

Dawać, czy nie dawać? Napiwek dzieli, ale zbyt niska kwota to obelga

Tresowania społeczeństwa ciąg dalszy. Czas skończyć z tym bzdurnym zwyczajem. Brak podatków, szantaż moralny, przerzucanie kosztów. Tym właśnie są napiwki

MalyKrzys
z
businessinsider.com.pl
dodany: przedwczoraj, 08:21:37
  • 387
  • #
    gastronomia
  • #
    napiwki
  • #
    polska
  • #
    patologiazmiasta
  • #
    jedzenie71
11mariom
11mariom przedwczoraj, 12:57:32 via Wykop
  • 3
Mi nikt napiwków nie daje za moją pracę, więc czemu miałbym dawać innym?

Jak podlicze premie etc to wyjdzie jakiś promil zarobków - i też pewnie mniej więcej tyle napiwków zostawiam (czasem jakaś końcówkę rachunku, jeśli akurat płacę gotówką)
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

3917

W trakcie dyżurów występował w telewizji i sesjach rady dzielnicy

W trakcie dyżurów występował w telewizji i sesjach rady dzielnicy

Tak zarabia się 1.6 miliona złotych rocznie jeśli jest się lekarzem i radnym PO: Wizyty w telewizji, udział w sesji rady dzielnicy oraz polityczne spotkania wszystko w dniach, w których pełnił dyżury.

eMWu12
z
zero.pl
dodany: przedwczoraj, 06:43:11
  • 411
  • #
    polska
  • #
    medycyna
  • #
    lekarz
  • #
    zdrowie
  • #
    wydarzenia
11mariom
11mariom przedwczoraj, 11:14:09 via Wykop
  • 2
dyżur pod telefonem jest płatny dopiero jak zaczniesz prace. Samo czekanie na telefon nie jest pracą. Ten tryb jest przewidziany w kodeksie pracy. B2B oczywiście pozwala na co innego, ale taka stawka za gotowość to żart.


@q0084: żartem to jest akurat ta konstrukcja z UoP, że dyżur pod telefonem jest w sumie uj wie czym. Ogólnie wg mnie szarą strefą. Bo z jednej strony nie jest to odpoczynek od pracy, a
fotograf_warszawiak
fotograf_warszawiak
przedwczoraj, 07:10:12
  • 12
Lubię wracać na #motocykle w miejsca, w których już byłem. Tutaj 2018 vs 2026. Widok tak samo piękny, zmieniło się tylko Suzuki :)
fotograf_warszawiak - Lubię wracać na #motocykle w miejsca, w których już byłem. Tuta...

źródło: bieszczady1

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

11mariom
11mariom przedwczoraj, 08:13:43 via Wykop
  • 1
@fotograf_warszawiak: jakbym powtarzał jakieś stare zdjęcia z motocyklem to by ciężko było poznać czy dzieli je 10 lat czy 10 dni XD
  • Odpowiedz

3

3 morderstwa Aleksandrowa Ludzkiego sprawczyni unika odsiadki !

Cóż jak w temacie, a sprawa w linku i również do samodzielnego sprawdzenia  https://www.facebook.com/share/p/1E6ZvqC9aB/

BraunDefense
z
wykop.pl
dodany: 10.06.2026, 06:45:30
  • 3
  • #
    motocykle
  • #
    wypadek
  • #
    smierc
11mariom
11mariom 10.06.2026, 09:46:57 via Wykop
  • 3
@johny-bravooo: i znalezisko postarane na 3%. "sprawdź se sam"…
Arbuzlele
Arbuzlele
10.06.2026, 04:40:17
  • 604
#heheszki #humorobrazkowy #nieruchomosci #takaprawda
Arbuzlele - #heheszki #humorobrazkowy #nieruchomosci #takaprawda

źródło: 1000004199

Pobierz
  • 94
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

11mariom
11mariom 10.06.2026, 06:23:40 via Wykop
  • 18
@123_: i to mnie właśnie najbardziej dziwi. Szukam od jakiegoś czasu nieruchomości i jak widzę co jest na rynku… to się zastanawiam dlaczego w ogóle ktoś ma ochotę kupić niektóre… twory.

Najlepsze to są te szeregi, które może i kosztuję tyle co dom obok, ale za to mają aż 50m² ogródka. A hitem były takie co ogródek się kończył betonową ścianą (chyba umocnienie, bo skarpa czy coś) i w sumie
  • Odpowiedz

12

Motocyklista chciał przykozaczyć na oczach policjantów. No nie wyszło...

Szczecin. Nieudana jazda na jednym kole skończyła się wywrotką. Wszystko na oczach policjantów, którzy zatrzymali mu prawko, ukarali punktami, mandatem oraz skierowali wniosek do sądu za spowodowanie zagrożenia w ruchu lądowym. Patrz w lusterka, oni są wszędzie xD

Buckshot_00
z
brd24.pl
dodany: 09.06.2026, 17:56:25
  • 9
  • #
    szczecin
  • #
    polskiedrogi
  • #
    wypadek
  • #
    prawojazdy
  • #
    kierowcy
  • #
    motocykle
11mariom
11mariom 09.06.2026, 18:08:44 via Wykop
  • 6
Widziałem tez filmik z innej perspektywy. Treść artykułu i zawartość filmików się nie do końca pokrywa.

Chęć "przykozaczenia" i jazdy na jednym kole tak nie wygląda.

Nie mam pojęcia do odwalił kierujący (umiejętności, awaria sprzęgła?), ale zdecydowanie nie wygląda to na świadomą i specjalną jazdę na kole...
  • 4
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

368

Dziennikarz, badający powiązania Giertycha, został zatrzymany. Prokuratura chce

Dziennikarz, badający powiązania Giertycha, został zatrzymany. Prokuratura chce

Leszek Kraskowski, dziennikarz badający i ujawniający działalność obecnego posła KO, Romana Giertycha w sprawie spółki Polnord, został na polecenie prokuratury zatrzymany. Śledczy skierowali do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie - podaje Radio Wnet.

cogitos
z
niezalezna.pl
dodany: 09.06.2026, 08:25:04
  • 70
  • #
    polityka
  • #
    wydarzenia
  • #
    polska
  • #
    informacje
11mariom
11mariom 09.06.2026, 15:11:25 via Wykop
  • 0
@Sabr: heh, jak zobaczyłem źródło to widziałem, że nic wartego uwagi. Nawet mnie to nie dziwi.

Tzn. dziwi mnie, że wykopują ludzie niezależną. XD

414

Duża korporacja atakuje polskiego programistę!

Duża korporacja atakuje polskiego programistę!

Duża firma atakuje polskiego programistę pasjonata? I co ciekawe, czy sama jest bez winy? Bezczelność? Gdzie ten świat IT idzie? A może producent drukarki 3D ma rację? Jak sądzicie? Najciekawszy początek i koniec.

ken-wawa
z
youtube.com
dodany: 08.06.2026, 14:55:34
  • 55
  • #
    informatyka
  • #
    komputery
  • #
    programowanie
  • #
    pracait
  • #
    programista15k
  • #
    elektronika
11mariom
11mariom 09.06.2026, 13:31:04 via Wykop
  • -4
@chillybilly: może dlatego, że sam uczestnik afery do niego napisał? ale to by tzreba było obejrzeć chociaż początek filmu, a nie zesrać się dla samego zesrania XD
qzety
qzety
qzety
09.06.2026, 04:08:12
  • 20
Mam opcję odkupu od znajomego w miarę w rozsądnej cenie (~80K). Roczna Suzuki Vitara, 2025, taka jak na tym zdjęciu z przyciemnianymi szybami. Brać?

Wszystko w tym samochodzie mi odpowiada tylko ten kolor biały trochę taki damski i brak 4WD.

Ktoś już korzystał?

#samochody #suzuki
qzety - Mam opcję odkupu od znajomego w miarę w rozsądnej cenie (~80K). Roczna Suzuki...

źródło: 1000014166

Pobierz
  • 102
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

11mariom
11mariom 09.06.2026, 09:49:26 via Wykop
  • 0
xD Wiedziałem, że tego typu komentarz musi się kiedyś pojawić.


@kptDoopa: no musiał, bo post jest o bezsensownym crossoverze/suvie, który w sumie nie ma żadnego plusu poza tym, że jest rocznym autem i tym na akumulatorze. Nie wiem jaki jest sens takiego auta bez AWD.

Ale ja się nie znam na motoryzacji pewnie, bo jeżdziłem różnymi autami, no ale nigdy nowym, więc pewnie nie rozumiem tego, że "nowe to pewne,
  • Odpowiedz
11mariom
11mariom 09.06.2026, 10:12:21 via Wykop
  • 0
@StachuChmura: wymieniłeś same elementy eksploatacyjne. Teraz powiedz mi jaka jest różnica jeśli zakładamy, że przejedziemy 100 tysięcy kilometrów autem i w tym czasie trzeba - raz wymienić olej, raz rozrząd, raz tarcze hamulcowe i dwa razy klocki - czy auto jest nowe czy używane? To czy auto ma 0km czy Xkm przejechane zmieni tylko tyle czy wykonamy tych eksploatacyjnych wymian wcześniej czy później, ale na danym dystansie będzie ich tyle
  • Odpowiedz
PavulonRazPavulonDwa
PavulonRazPavulonDwa
PavulonRazPavulonDwa
09.06.2026, 04:04:15
  • 634
Nasi polscy offroadowi tytani intelektu nie zawodzą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Na kolana chamy bo inaczej pan offroadowiec Cię nie uratuje z powodzi ;)
#urojeniaoffroadowe
#quady
#polskiepato
#offroad
PavulonRazPavulonDwa - Nasi polscy offroadowi  tytani intelektu nie zawodzą ( ͡° ͜ʖ ͡...

źródło: 53802

Pobierz
  • 68
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

11mariom
11mariom 09.06.2026, 09:44:01 via Wykop
  • 1
Parkuje przy żabce, zdejmuje kask i wyciąga stopery z uszu


@siki-jebulani: ale jak jedziesz więcej niż 50-60km/h to główne co słyszysz to i tak jest szum wiatru. Dlatego zatyczki/stopery. Chociaż w harleyu to chyba ciężko o takie prędkości i też mnie strasznie wkur.wiają ich wydechy (a raczej ich brak), bo to generuje tylko hałas w każdym zakresie obrotów i nic więcej…

@PavulonRazPavulonDwa: dobra, ale nie dałeś kontekstu tylko
  • Odpowiedz

637

Próba normalizowania napiwków na przykładzie opłaty serwisowej

Sztuczny, nikomu niepotrzebny zwyczaj napiwków w i tak już przepłaconej gastronomii, wraca jak bumerang

MalyKrzys
z
trojmiasto.pl
dodany: 08.06.2026, 19:19:02
  • 159
  • #
    polska
  • #
    gastronomia
  • #
    napiwki
  • #
    obyczaje
  • #
    patologiazmiasta
11mariom
11mariom 09.06.2026, 09:24:07 via Wykop
  • 149
Strasznie mnie irytuje też jak w wielu restauracjach jest "opłata serwisowa" za więcej niż 3-4 osoby. Bo co? Realnie mają przecież nawet łatwiej obsłużyć jeden stolik z 6 osobami niż 3 pary. Ktoś zaraz powie - to żeby dania przyszły w tym samym czasie - a gó.wno prawda, nawet tego nie pilnują. Jeszcze koniec końców nawet rachunku nie dzielą, więc w ogóle mają ułatwione zadanie, za które płacisz więcej XD Gastro, jedyna
  • 5
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

266

Cezary Gmyz uniewinniony w procesie wytoczonym mu przez Romana Giertycha

Cezary Gmyz uniewinniony w procesie wytoczonym mu przez Romana Giertycha

Giertych pozwał go za tweet: "Cóż Roman Giertych już po badaniach lekarskich. Wyszło, że jest zdrowy jak koń" Po tym jak Giertych zasłabł podczas zatrzymania. Sprawa ciągnęła się przez kilka lat

Poludnik20
z
press.pl
dodany: 08.06.2026, 10:27:32
  • 44
  • #
    cezarygmyz
  • #
    romangiertych
  • #
    polityka
11mariom
11mariom 09.06.2026, 07:11:55 via Wykop
  • -1
Jakby przegrał to by oznaczało, że jednak Roman jest chory? Otworzyłoby to opcje na dużo więcej gorszych wpisów wtedy xD

Ten przecież był neutralny...
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

561

Będziemy podawać PESEL przy zakupach. UE podała od jakiej kwoty

Będziemy podawać PESEL przy zakupach. UE podała od jakiej kwoty

Już niedługo zakup luksusowego zegarka, samochodu czy dzieła sztuki będzie wiązał się z obowiązkowym prześwietleniem kupującego. Wystarczy przekroczenie limitu 10 tys. euro. Unijne przepisy oznaczają też, że zwykły przelew bankowy nie wystarczy i konieczne będzie podanie PESEL

pierwszynawenus
z
money.pl
dodany: 08.06.2026, 18:51:18
  • 196
  • #
    zakupy
  • #
    pieniadze
  • #
    biznes
  • #
    uniaeuropejska
  • #
    prawo
  • #
    4konserwy
11mariom
11mariom 09.06.2026, 06:04:06 via Wykop
  • 0
@AndySoFuckingBrandy: rodo, rejestrowanie kart SIM. No przecież już nie dzwonią, a jak zadzwonią to szybki wyjaśniają firmy, nie zauważyłeś? 🙃
johnblaze12345
johnblaze12345
08.06.2026, 16:35:51
  • 0
Tez dostaliście coś takiego? Opłaca się to?
#szczecin
johnblaze12345 - Tez dostaliście coś takiego? Opłaca się to? 
#szczecin

źródło: 1000002144

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

11mariom
11mariom 08.06.2026, 17:05:28 via Wykop
  • 4
@johnblaze12345: przecież tam jest 20zl opłaty handlowej / msc, a prąd dają 0.5gr/kWh taniej. No przelicz sobie sam xD

I tak na logikę - na pewno jakby mieli na tym mniej zarobić to by wysyłali ofertę w listach, telefonicznie i każdym możliwym kanałem byle tylko Cię złapać xD
  • Odpowiedz

337

Milionowe straty na trójmiejskich wysypiskach śmieci przez system kaucyjny

Milionowe straty na trójmiejskich wysypiskach śmieci przez system kaucyjny

System kaucyjny, choć tak naprawdę dopiero się rozkręca, już mocno uderza po kieszeniach trójmiejskie składowiska śmieci. W Zakładzie Utylizacyjnym w Gdańsku roczna utrata przychodów z tego tytułu może przekroczyć nawet 8 mln zł. Eko Dolina obsługująca Gdynię szacuje straty na 2,5 mln zł rocznie.

odyn88
z
trojmiasto.pl
dodany: 08.06.2026, 05:05:56
  • 88
  • #
    polityka
  • #
    podatki
  • #
    finanse
  • #
    pieniadze
  • #
    systemkaucyjny
  • #
    recykling
11mariom
11mariom 08.06.2026, 16:32:32 via Wykop
  • 3
@Vahanara888: przekierowanie? My za to jeszcze zapłacimy. Te straty pokryjemy w podwyżkach za wywóz śmieci. Stracimy na kaucjach (nie da się 100% zwrócić jakby kto nie zakłamywał rzeczywistości) - za kaucje, czas, paliwo.

Jedynymi realnie stratnymi będziemy po prostu my, zwykli obywatele.
11mariom
11mariom 08.06.2026, 17:03:47 via Wykop
  • 0
@Vahanara888: no ja tylko mówię, że nie przekierowane - dziurę zakładów komunalnych zasypiemy podwyżkami jakie dostaniemy. ;)
thorgoth
thorgoth
08.06.2026, 09:14:01
  • 739
Tu piękny dowod na to, jak międzynarodowa sława w swojej (wąskiej) dziedzinie, poprzewracała profesorowi w glowie.

1. Każdy pracownik jest zobowiązany robić badania okresowe. Dotyczy to kasjerki z biedronki, bardzo Ważnego profesora rowniez
2. Każdy dostaje wynik swoich badan okresowych, wiec wie, kiedy sie kończą
3. Dodatkowo, pracodawca skontaktował sie z profesorem ponad miesiąc przed terminem i przypomnial mu o badaniach
4. DODATKOWO zadzwoniła do niego placówka medycyny pracy, z prośbą o umówienie badan
thorgoth - Tu piękny dowod na to, jak międzynarodowa sława w swojej (wąskiej) dziedzi...

źródło: 1000015977

Pobierz
  • 47
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

11mariom
11mariom 08.06.2026, 14:56:24 via Wykop
  • 0
@thorgoth: no bo pan profesur! U nas w narodzie silne. Nawet w mediach często widać, że traktują ich jako autorytety we wszystkim xD

Niby mądry, a tak głupio się podłożył. Ale jak taki światowej sławy, to w sumie pewnie już znalazł nową pracę;)
  • Odpowiedz
RomanKarburator
RomanKarburator
08.06.2026, 11:35:35
  • 10
Ja mam kurła porsze to mam bardziej pierszeństwo niż plebs w zbiorkomie, kurła. #szczecin
RomanKarburator - Ja mam kurła porsze to mam bardziej pierszeństwo niż plebs w zbiork...

źródło: 1000116064

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

11mariom
11mariom 08.06.2026, 12:36:07 via Wykop
  • 1
@RomanKarburator: ah, typowe na ten model. Auto, które wygląda na 5x droższe niż jest w rzeczywistości xD dzielą się na gruzy lub trupy.
  • Odpowiedz
Pesa_elf
Pesa_elf
06.06.2026, 05:38:33
  • 68
#bmw p----------o, drzwi bez klamek

#gownowpis #zainteresowania #motoryzacja #samochody #prawojazdy
Pesa_elf - #bmw p----------o,  drzwi bez klamek 

#gownowpis #zainteresowania #motory...

źródło: 17807241632264757020994540369389

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

11mariom
11mariom 06.06.2026, 08:30:02 via Wykop
  • 12
@Pesa_elf: myślałem, że ktoś wepchnął na siłę iPhone w boczek drzwi xD

@Ukasz03: super. Tylko po co to komplikować? Odruchowo będziesz próbował w sytuacji krytycznej otworzyć drzwi tak jak zawsze - guzikiem, który nie działa. Swoją drogą ta "innowacja" jest na każdym polu idiotyczna - zamiast jednego mechanizmu muszą być dwa - elektryczny oraz standardowy jako awaryjny. Koszty nie są niższe, bo muszą być dwa. Wygląd... No jak
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 25
  • Strona 1 z 25
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 25.02.2014

    Komentator
  • VIP
    od 18.05.2018

    VIP
  • Łapacz Błędów
    od 03.07.2013

    Łapacz Błędów
  • Rocznica
    od 30.11.2025

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 09.11.2011

    Gadżeciarz
  • Koder
    od 08.07.2013

    Koder
  • Mikroblogger
    od 03.07.2013

    Mikroblogger
  • Kolarz
    od 13.05.2013

    Kolarz

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking