Wpis z mikrobloga

#informatyka #korposwiat #programista15k

Czy lepiej jest pracowac dla JEDNEGO klienta wewnetrznie i mieć swoja regularną kuwetę,
Czy lepiej w otsorcingowni gdzie klientów możesz mieć kilku ale co chwila coś nowego i nie sposób się nudzić?

Na plus 1:
- stabilność, ale jak im do łba strzeli przenieść usługi do indii to z dnia na dzień jesteś niepotrzebny :/
znasz środowisko na wylot - nie ma takiej rotacji.

Na plus 2:
-oustorcingownie bardziej potrzebują pracownika niż on roboty, więc na brak zajecia człowiek nie bedzie narzekał.
- praktycznie nieograniczone technologie, każdy klient ma swoje rozwiazania
- rózni klienci z całego świata, różne wymagania... portfolio puchnie jak oszalałe :)

Wady:
- managment sprzedaje cie jak niewolnika za garść paciorków i chce z ciebie wycisnąc jak najwiecej. Potrafią sprzedać cie jako super specjaliste od wszystkiego z abstrakcyjnymi wymaganiami.
  • 13
@ZaczynamNaZielono: + to to ze na na jednym projekcie mowisz ze masz robote na drugim, na drugim ze na pierwszym i se idziesz odpoczac

- taki ze #!$%@?, klienta nie interesuje ze na innym kliencie masz robote, jak masz gowniana kulture pracy (jak w moim korpo) to bedziesz mial natlok tematow z obu projektow i sam fakt tego ze sidzi ci duzo rzeczy na glowie cie przygniata.

ogolnie 95% outsouringu to
@LazyInitializationException: teraz pracuje w outsorcingowni, tak, wiem że projekty sa kilkuletnie, bardziej chodzi mi o to, ze te projekty są różne. Mój Januszex potrafi sprzdac 1 osobę dla kilku klientów i wówczas trzeba się gimnastykować. Nagle moż esię okazać ze w projekcie Y jesteś bardziej potrzebny....

Wszystko zależy od Janusza :/
@LazyInitializationException: @Towarzysz_Obywatel:

Nie, francuska pATOlogiczna firma. Na literkę A ;)

wstyd mi za to (chyba gorszego shitu nie ma na rynku), kumpel chce mnie wciągnać do Capa, ale szczerze mówiac to nie uśmiecha mi sie to.

kontraktornie to rak :(
Na plus - mam teraz fajnego klienta gdzi e dużo sie dzieje
minus - permanentne braki kadrowe, tragiczna kultura organizacyjna i $$$ na żenujacym poziomie jak na sektor.
@ZaczynamNaZielono: jak chcesz zdobyc doswiadczenie szybko z wielu roznych branz i technologii to nie ma lepszego srodowiska niz outsource :) z tym ze unikaj takiego najbardziej tandetnego body leasingu, bo wtedy nie masz zbytnio okazji integrowac sie z reszta teamu w software housie, czy pomagac przy kilku projektach jednoczesnie.

jak juz czlowiek zaspokoi swoj glod na wiedze i nowe technologie, to naturalnie migruje ze software housow w kierunku firm produktowych, bo