Ja tylko przypomnę, że #lekarz100k oraz tak zwana elita rządząca jadą na jedyn wózku. Jedni ciągną z publicznych pieniędzy ile się da pracując na 2 stanowiskach, na 3 różnych etatach, w 4 różnych szpitalach, będąc w 5 miejscach na raz. Drudzy robią dokładnie to samo, wykorzystując dopłaty z kilometrówek do granic limitów, biorąc subwencje na biura poselskie w których nie bywają, a nawet korzytają z dofinansowań do obiadów.
Trzeci Syn (dwanaście kilo #pdk) tydzień temu zawitał (powodzenia ze zmieszczeniem Rodziny w Yarisie), więc na nową drogę życia nowe wozidło. Idealnie się złożyło, termin odbioru był na czerwiec.
Super samochód. Foczka U DM-i Design. Nic więcej nie trzeba (do przeciętnej, polskiej jazdy 6, czy 10 tysięcy kilometrów rocznie wokół komina).
Stosunek cena jakość torpeda (pierwsze modele Xiaomi koło roku 2013 vibes). Sąsiad obok też ma od trzech miesięcy i sobie
@Krzewiciel_prawdy: ale zesrańsko Mariuszy w komentarzach. Jak tylko zobaczyłem zdjęcie Chińczyka to wiedziałem, że będzie gęsto ale nie spodziewałem się, że będzie aż tak grubo. Paski w pompie się zagrzały normalnie ( ͡°͜ʖ͡°) Uwielbiam jak Mariuszki za całe zło gospodarcze świata obarczają konsumenta. Tego konsumenta, który jeszcze dwa-trzy lata temu przy braku jakiejkolwiek konkurencji za auto z korbkami i manualną klimą jednostrefową musiał płacić
Hiszpania wykorzystuje środki z Funduszu Odbudowy na wydatki socjalne i emerytury, a Komisja Europejska ją w tym wspiera. Spotkało się to z krytyką polityków z Niemiec i Holandii, którzy zarzucają, że fundusz powstał nie po to, aby finansować emerytury, lecz aby inwestować w gospodarkę.
@espumisanmax: Cordoba, piękny ten stary meczet i fascynująca jego historia. Ale jak byłem w lutym to po zwiedzaniu musiałem uciekać przed cyganami. Wystarczyło nachalne dzieciaki przepędzić trochę ostrzej i cały tabun nas gonił xD
@espumisanmax: Być może, nie było tak źle też znowu, nikomu się krzywda nie stała. A Cordoba, meczet i stare miato bardzo fajne, chyba podobała mi sie nawet bardziej niż Alhambra, którą tak się wszyscy zachwycają. Bardzo fajny region turstycznie, jest co zwiedzać. Pozdrowionka Miras
@chanoja: u mnie już 5 rok leci w chacie z paździerza. Technologia trochę inna, taka bardziej kanadyjska (patrz foto). Na pochybel maruderów co jojczą, że w takim by nie mieszkali. U mnie od przywiezienia ścian do zamieszkania - 5 miesięcy. Sąsiedzi którzy zaczęli rok przede mną, kończyli dom jeszcze dwa-trzy lata po mnie. Wad nie widzę żadnych poza nagrzewaniem się latem - ale mam klimę więc jolo. Niech służy miraż!
@Jamniki2: albo pytania czy w takim domu ciepło. Ja p--------ę, średniowiecze. Skandynawia, USA.. ale dla Polaka dom z drewna/prefabrykatów to dalej relikt zakładowych ośrodków wypoczynkowych z PRL. Komedia jak czytam komentarze xD
@inflacja_biedaku: z mojego doświadczenia - czas. Od przywiezienia konstrukcji do zamieszkania na gotowo minęło 5 miesięcy. Miałem trzecie dziecko w drodze, wynajmowaliśmy dom, decyzja o budowie była spontaniczna. Co prawda wcześniej już robiłem badanie rynku, wiedziałem z jaką firmą chcę budować gdybym zdecydował sie na taką technologię. Poza tym wtedy (w 2021), za 200 metrowy dom do stanu deweloperskiego zapłaciłem 470 tysięcy (z pełnym piętrem, bez skosów). Więc cena też
@Jamniki2: no ja też lekko śmiecham pod nosem jak widzę te twierdze, które ludzie stawiają latami. Mury i zbrojenia jak w twierdzy Riese. Jakby zapominali w którymś momencie, że dom jest dla nas - a nie my dla domu. Ale z drugiej strony - ich życie, ich czas, ich pieniądze. Mnie się dobrze mieszka w kanadyjcie i nie narzekam
@Ranger Styropian dyszka + wypełnienie wełna. Zakładam, że szybsze nagrzewanie wynika z tego że cegła/pustak dłużej akumulują ciepło (a potem dłużej je oddają). Ale ekspertem nie jestem, ja tu tylko mieszkam, tu by się musiał wypowiedzieć ktoś kto się na tym zna ( ͡º͜ʖ͡º)
@Niezapominajka2930 A czemu miałoby nie dać? Jak ludzie na Alasce czy pod Calgary mieszkają tak od dziesięcioleci to nasza zima
@inflacja_biedaku: ale takie domy buduje się z jedną ekipa do stanu deweloperskiego, przynajmniej ja nie spotkałem się i nie widziałem innych ofert. Firma która stawiała mi dom miała swoich elektryków, hydraulików, tynkarzy, cieśli itd. Wykończeniówka - ja częściowo zdecydowałem się z nimi wykańczać (armatury, glazury). Z zewnątrz miałem tylko gości od klimy, alarmu/monitoringu i kuchni. Także sorry kolego, ale nie masz racji :)
Z pomocą dwunastoletniego syna i żony zmontowana główna konstrukcja Potrzebna jedna w miarę ogarnięta osoba (na LEGO technic 13-16), jedna osoba która potrafi słuchać i jeden martwy ciężar do trzymania słupka pionowo #pergola Teraz najgorsza cześć - mierzenie i ustawianie przed wierceniem Do tego też będzie potrzeba dwóch osób
@niegwynebleid: No i jak pierwsze wrażenia, taki organoleptyczny feeling? Będzie się tym dało handlować? Papiery dla spółki PergolaKing LLC już gotowe? ( ͡°͜ʖ͡°)
@Sarza01: Przy strasznym pajacu to on nie stał nawet. Ja się dziwie jakim cudem on odniósł kariere w internetach jak chłop jest odpychający, antypatyczny a suwak z charyzmą ma przesunięty na zero.
Administracja Trumpa od jutra ma zacząć publikować dokumenty o UFO. Ujawnienia mają pojawiać się stopniowo co tydzień i obejmować relacje pilotów wojskowych oraz nagrania UAP. Kongres naciska na większą przejrzystość, ale eksperci studzą oczekiwania.
@WstretnyOwsik: oj tak, ile nocek się zarwało za łebka czytając wątki i artykuły na paranormalne. Czasy kiedy internet był jeszcze miejscem które pozytywnie zadziwiać i zaskakiwać.
Ale tak, masz rację co do sedna. W aktach nie będzie nic czego wcześniej nie można było gdzieś przeczytać. Ot, teatr dla gojów.
W trakcie procesów analizowano zarówno emeryturę Rutkowskiego, jak i jego oszczędności, które na dzień wyroku wynosiły według "Super Expressu" 6 tys. zł. Sędzia Robert Adamczyk w ogłoszonym wyroku zdecydował o podwyższeniu alimentów do wysokości 3 tys. zł miesięcznie. Jak podkreślił sędzia, "kwota,
Ale z drugiej strony, pa na to: Moja mama zmarła w wieku 44 lat, zostałem w wieku 21 lat sam z 15 letnia siostrą, której zostałem opiekunem. 3 lata temu zmarła moja siostra, miała 27 lat. To nie jest licytacja, po prostu zawsze może być gorzej (ʘ‿ʘ)
@PiersKurczaka: kurde, dałem na czarną tagi #gielda, #przegryw oraz #famemma i okazuje się, że na mikro są dwie strony wpisów z 2h. Ten portal został zaorany aż miło. Zostały tylko wyżej wymienione tagi dla jakichś patusów albo pseudobiznesmenów
Początkowo byłem przeciwny, ale nie w-------m gniazda, bo młody był podekscytowany jak mu pokazałem co gołębie szykują. Uznałem, że postawię kamerkę i będziemy sobie podglądać życia cud. To przyleciał ptasi dindu i z-----ł jajko. ( ͡°ʖ̯͡°) #ptaki #golebie #srokacwel #natura #przyroda
@orkako: sroki to też są niezłe ancymony i ja mam do nich stosunek ambiwalentny. U mnie na dzielnicy/za płotem wystąpiły praktycznie wszystkich konkurentów do "karmnika". Jeszcze ze trzy zimy temu to miałem całą plejadę różnych gatunków w karmniczku - kosy, kopciuszki, wróbelki, sikorki, sójki. Teraz jeno jakiś szpak i to stadnie przyleci, a tak to praktycznie tylko te sroki. Już nie mówię o tym, że rozwalają worki na śmieci. Ale
@Teuvo: moim odkryciem jest ser z Lidla, marką własna, opisany jako Polski Dojrzewający przez 6 miesięcy. Genialny, lekko orzechowy. I kosztuje coś koło 6 zł więc dalej fajna cena za kilka plastrów