Wpis z mikrobloga

Już nie mogę słuchać zrządzenia tych Januszy co piszą, że trzeba powrócić do biur bo ludzie nie pracują. Spadła wydajność. Jak ci PO i śmieszni SM mają wiedzieć, że spadła wydajność jak oni nie mają pojęcia o tym na czym polega praca i jak się ją wykonuję. Tłumaczysz takiemu w najprostszych słowach ale to i tak przecież nic nie daje. To tak jakby do samolotu zatrudnili PO i on by powiedział pilotowi, że mniej wydajniej pracuje bo dłużej lecieli. No tylko, że wtedy była inna trasa w innym kierunku i pod wiatr. Samo czytanie tych ich bzdur jest absurdalne. U nas szef powiedział, że będzie 1 dzień z biura w tygodniu, ale oczywiście ci wszyscy PO weszli w jakąś śmieszną zmowę i ustalili, że wszyscy zrobią 2 dni w tygodniu z biura. Jak by im naprawdę zależało to by poprawili zarządzanie projektem i metodykę zwinną i to by miało wpływ na wydajność lol, ale znowu tu trzeba coś rozumieć cos się robi.
#pracbaza #pracait #homeoffice #pracazdalna #korposwiat #programista15k #programista25k
  • 16
@wielki_hrabia_spekulacji: Januszami to są pracownicy niskiego szczebla, którzy wszystkie problemy wytłumaczą sobie tym że koordynator ich pracy to debil. Dla takich januszy komunikacja jest jednostronna - oczywiście oni wszystko jasno wykładają, i jeśli nie mogą osiągnąć porozumienia, to oznacza że ich rozmówca to debil
Już nie mogę słuchać zrządzenia tych Januszy co piszą, że trzeba powrócić do biur bo ludzie nie pracują.


@wielki_hrabia_spekulacji: To zależy. Jak pracujesz w zespole leniwych nierobów, to powrót do biura możne pomóc w organizacji zespołu i zwiększyć jakość pracy. Jak pracujesz z solidnymi ludźmi, którzy sami się organizują i robią swoją robotę, to nie ma to żadnego znaczenia, czy pracujesz zdalnie czy z biura. U mnie nie ma nawet tematu
@wielki_hrabia_spekulacji: nie hejtuje home office, ale wydaje mi się że PO prędzej niż ty wie o tym jak spadła wydajność całego zespołu xD co ty mu tłumaczysz niby. Poza tym na własnym przykładzie widzę, że ludzie w domu bardziej się #!$%@? (naturalny mechanizm) ale praca w domu jest wygodniejsza (brak konieczności marnowania czasu na podróż) więc mówimy bajki że wydajność nie spadła
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wielki_hrabia_spekulacji: ja tylko to tu zostawię

#homeoffice

Home Office to może być:
- brytyjski urząd imigracyjny
- nieruchomość mieszkalna wykorzystywana jako biuro przez małą firmę
- pokój w domu albo mieszkaniu przeznaczony do pracy biurowej

Po polsku się przecież też nie mówi "domowe biuro" tylko "praca z domu" (work from home) albo "praca zdalna" (remote work)?

A te menadżerki napierające na powrót do biura to zjeby są