Wpis z mikrobloga

@Ksemidesdelos: kontekst jest taki, że ten kto nie wykonuje zawodu, który jest przydatny społeczeństwu jest śmieciem i chciwy na hajs. Tylko spoko, że taki informatyk odstawia miesięcznie do skarbówy i ZUS kilka razy więcej niż taki szewc.
  • Odpowiedz
@Davvs: Nawet #!$%@? putler ściąga z informatyków obowiązek służby wojskowej i daje im nieopodatkowany dochód przez 5 lat żeby mu z kraju nie uciekli XD A tu maowiecki będzie szczuć nimi społeczeństwo.
  • Odpowiedz
kto nie wykonuje zawodu, który jest przydatny społeczeństwu jest śmieciem


@matwes: no ale taki informatyk nieraz pracuje przy tworzeniu usług, z których korzysta tysiące takich szewców albo dziesiątki tysięcy
  • Odpowiedz
@Ksemidesdelos: ale weź to wytłumacz prostemu człowiekowi - dla niego informatyk to ktoś kto siedzi i klika w kompa - nierób co dostaje za to płacone i nie wnosi czegokolwiek pożytecznego.

A jak próbujesz wytłumaczyć to dostajesz soczyste "a weź #!$%@? daj mi spokój, za trudne to dla mnie" na twarz.
  • Odpowiedz
@Davvs do momentu az powiedzial ze taki czlowiek nie istnieje to myslalem ze cos dobrego powie. Przeciez zeby byc w czyms dobrym to trzeba byc skoncentrowanym na sobie. Szkoda ze nie zwyzywal takiego Tesli czy Einsteina, ci ti dopiero byli skoncentrowani na sobie.
  • Odpowiedz
@Davvs: Stare, sprawdzone "dziel i rządź". Cała polityka społeczna obecnie rządzących od lat się do tego sprowadza. Szczucie biednych na bogatych, szczucie niewykształconych na wykształconych, szczucie pracowników na "prywaciarzy". Nic się nie zmienia.
  • Odpowiedz
@Davvs: Obecna władza co jakiś czas szczuje na konkretne grupy zawodowe. Byli już lekarze, nauczyciele, sędziowie. Spróbowałem sobie wyobrazić jakby mogła wyglądać nagonka na np. programistów.

Mamy rok 2023. Rządowi znów brakuje pieniędzy i postanawia, że każdy pracujący w IT będzie obciążony nowym, wysokim podatkiem – cyfrowo-solidarnościowym. Prawdopodobnie zarżnie to całą branżę. Firmy się wyniosą, programiści pewnie razem z nimi. Jedna z posłanek kwituje to krótkim - niech jado. Protestują eksperci,
  • Odpowiedz