Czy w internecie Anno Domini 2024, istnieją jeszcze niezależne miejsca wymiany opinii o lekarzach?
Szukam laryngologa który zrobi mi wideofiberoskopię nosa i zatok w Poznaniu.
Oczywiście pierwszy wynik google - znanylekarz.pl, a tam gwiazda z tysiącami pozytywnych opinii, możliwość umówienia wizyty od zaraz.
Ale coś mnie tknęło i zaczęłem szukać głębiej, w końcu dotarłem do opinii w mapach google poprzedniego gabinetu tego lekarza, a tam same negatywy i ciekawy komentarz:

Próbowałem wystawić opinię w serwisie w
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Milo900: Skoro wyniki krwi oraz serca są w normie,a jak jesteś w szpitalu to wszystko gra, to wygląda na nerwice i objawy somatyczne i tak nerwica potrafi tak fajnie sercem zagrać że nagle masz ciśnienie powyżej 150 i puls 130-140 oraz uczucie że zawał nadchodzi
  • Odpowiedz
Ok, rozumiem. Zwracam Ci tylko uwagę na coś czego sam możesz nie dostrzegać a my tu jako osoby postronne widzimy. Tak jak pisałem powyżej są dla mnie widoczne pewne niespójności. Byłeś u kardiologa, gościa który poświęcił kawał życia na zgłębianie chorób serca. Nawet jeśli poszedłeś do najgorszego w mieście, to widział setki jak nie tysiące przypadków. Czytając w necie o chorobach jeszcze bardziej się nakręcasz. Piszesz o biopsjach, koronarografiach to zdaje się
  • Odpowiedz
Czy lekarz na NFZ byłby w stanie zlecić mi badania krwi pod kątem witamin? W stylu żelazo, b12, b6, d, magnez itp? Czy odeśle mnie z kwitkiem i wyśmieje?

#sluzbazdrowia #nfz #lekarz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Od już dłuższego czasu zmagam się z problemem braku sił, niechęci do wszystkiego..
moje życie wygląda tak: praca 7h w której robie 15/25k ktoków, siłownia 3 razy w tygodniu i studia zaoczne w weekendy
(dodam może ze mam 23lata 195cm/92kg)

do tego mam #cukrzyca
prowadzę dość normalny tryb życia, powiedziałbym że dość sportowy? dbam o to co jem, liczę makro itd
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Szyminho rozumiem cukrzyca typu 1? Takie podstawowe to TSH, FT3, FT4, USG tarczycy.
Sam z CT1 miałem od razu zdiagnozowane Hashimoto, bo to niestety częste, że ma się większy pakiet chorób autoimmunologicznych.
  • Odpowiedz
@Szyminho: to myślę że winowajcą nie jest cukrzyca tylko po prostu męczący tryb życia, tyle kroków to w zasadzie półmaraton. Kiedy zacząłeś pracować? Jak w ostatnim półroczu to daj się organizmowi przyzwyczaić.
  • Odpowiedz
Ja korzystam i zbyt dobrej opinii niemam. Dużo tam naciągaczy. Dwa przyklady:
- prawdziwa cena za wizyte była ukryta w opisie na końcu, który trzeba było rozwinąć. Dowiedziałem się o tym już po i podobno nie byłem jedynym zdziwionym jak przyszło do płacenia.
- inny lekarz zrobił sb regulamin (tez schowany), że jak zrezygnujesz z wizyty pozniej niż 24h przed to masz za nią zapłacić. I potem do mnie wydzwaniał xD. No
  • Odpowiedz
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Gdzie we #wroclaw mogę skorzystać z darmowej psychoterapii? Tam, gdzie dzwoniłem mogli korzystać tylko mieszkańcy Psiego Pola, a w innym miejscu chyba gdzieś na zachodzie Wrocławia były terminy na za kilka lat dla mieszkańców spoza tej części. W innych miejscach był tylko psychiatra lub nie było psychoterapii.

#psychoterapia #lekarz #psycholog #terapia

  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Siedzę sobie w przychodni na końcu świata. Szefowa zatrudnia 3 starych emerytów i 3 młodych lekarzy. Ma wybitny problem żeby znaleźć kogoś do pracy więc nie czepia się nas za zlecanie zbyt dużej ilości badań, bo jeżeli zacznie to robić jak w mieście wojewódzkim to po prostu się stąd zawiniemy, a ona będzie miała problem z funkcjonowaniem przychodni.

Tymczasem koleżanka przychodni w mieście 400tys, jest rozliczana ile badań zleciła i czemu zleciła
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

"wyciąga z tego konsekwencje".


@gracilis: a będzie coraz gorzej. Nikt tak nas nie będzie dociskał żeby ciąć koszty i zgarniać całe zyski dla siebie tak jak wielkie korpo typu luxmedy, medicovery, które przejmują coraz większą część rynku. Cieżkie czasy idą dla tego zawodu chyba. Eh
  • Odpowiedz
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Cześć, mam problem z przepisywaniem liczb. Na egzaminie z matematyki za pierwszym razem zdobyłem ledwo 1 pkt ponieważ źle przepisuję liczby z zadania np. mylę 6 z 8, 3 z 9 itp. Nie zdarzyło mi się to pierwszy raz po podobnie zawaliłem kilka sprawdzianów będąc w technikum. Miał ktoś z was taki problem i ma problem jak go rozwiązać? #zdrowie #szkola #technikum
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ja to tylko tu zostawie... Mikołaj Raszek z Merogenomics omawia najnowszy preprint w ktorym naukowcy nawoluja do zaprzestania transfuzji krwi od zaszczepionych i ze wzgledu na toksycznosc samego kolca wytworzonego po szczepionce wylanie tejze do kosza... Podjecia dzialan prawnych i jak najszybszego uwzglednienia czy ktos byl zaszczepiony czy nie podczas pobierania krwi.

W preprincie jest podana cala lista wszystkich chorob i zaburzen, ktore wywolala szczepionka. Mikolaj to troche rozwija bo od dawna na
B.....t - Ja to tylko tu zostawie... Mikołaj Raszek z Merogenomics omawia najnowszy p...

źródło: blood_transfusion

Pobierz
B.....t - Ja to tylko tu zostawie... Mikołaj Raszek z Merogenomics omawia najnowszy p...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Anomalocaracid: ale o kim mowisz? Jesli o Mikolaju Raszeku to jestes w totalnym bledzie... Wklejam dla leniwych:
"
Merogenomics Inc., based in Edmonton, Canada, was founded by Dr. Mikolaj Raszek in 2015, who currently manages the corporation. Dr. Mikolaj Raszek holds a degree in Honours Genetics as well as a doctorate degree in Biochemistry, both obtained at the University of Alberta in Edmonton. During graduate studies, Dr. Raszek became excited
  • Odpowiedz
Chociaż staram się uzyskać diagnozę prywatnie, może ktoś będzie w stanie coś zasugerować, bo zaczynają mi już powoli ręce opadać ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Otóż około dwa i pół roku temu zaczął się mój wyjątkowo męczący problem zdrowotny. Początkowo był to suchy kaszel, który występował jedynie rano i wieczorem. Początkowo zbagatelizowałem problem, no bo jak to tak to się kaszelkiem przejmować jak się ma 22 lvl. Taki kaszelek trwał może z
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kornik885: uderzaj tutaj: https://csim.pl To światowej sławy centrum mowy i słuchu, które zajmuje się tematami laryngologicznymi itd. Można na NFZ, ale długo się czeka. Warto iść prywatnie. Wszystkie badania robi się od ręki. Mają placówki praktycznie w całej Polsce, główna siedziba jest w Kajetanach pod Warszawą.
  • Odpowiedz
Czy jest tu jakiś ekspert, który mógłby mi pomóc w ocenie badań krwi mojej mamy? mama od kilku dni narzeka, że bolą ją kości, ciągle leży i jest osłabiona. Ciągle czyta i gada coś o nowotworze co na pewno wpływa na jej psychikę przez ten ból. Je normalnie, co prawdę nie je tyle co zawsze pewnie ze stresu. Miała robione prześwietlenie płuc, mimo że pali przez całe życie na płucach ani jednej
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@DaxLer: Pomóc Ci nie pomogę, bo moja wiedza opierałaby się tylko na sprawdzeniu czy wynik zgadza się w tych przedziałach. Ale rak napewno dałby jakieś oznaki w "CRP" i "OB". Mogę za to dodać historie z mojego życia - kiedyś okazało się, że chorowałem na nerwice. U mnie złożyło się pare średnich sytuacji w życiu i prawie roczny okres podczas którego zdarzyło mi się kaszlać z krwią, z takimi małymi
  • Odpowiedz