#acl #wiezadla #kolano #lekarz #nfz #pomocy #ortopedia #slask #katowice #czestochowa #krakow

Poszukuję namiary na dobrych/bardzo dobrych lekarzy specjalizujących się w Ortopedii więzadeł krzyżowych. Moja mama potrzebuje konsultacji i ewentualnie kogoś, kto przeprowadzi operacje rekonstrukcji. Jeden lekarz stwierdził, że nie podejmie się operacji ze względu na wiek i stan, drugi powiedział że operacja jak najbardziej jest do zrealizowania, aczkolwiek sam poleca swojego znajomego. Potrzebuje kogoś polecanego, cena za same konsultacje nie gra większej
@TymRazemNieBedeBordo: w teorii istnieje możliwość ubiegania się o zwrot z NFZ i Polaków robi taką turystykę ortopedyczną, podobnie jak z jaskrą - ale to droga przez mękę odzyskać tę kasę ponoć.

Co do konsultacji, to przypomniałem sobie że diagnozę miałem jeszcze w PL, w Krk, u dr n.med. Katarzyny Kapuścińskiej na Życzkowskiego w Imedzie - świetny diagnosta specjalizujacy się w kolanach, współpracujący z oboma krakowskimi klubami z ekstraklasy.
#anonimowemirkowyznania
Mirki :C
Przez zaniedbanie (głównie moje, nie zwalam na rodziców którzy mieli #!$%@?, ale moje) miałem dzisiaj ekstrakcje dolnej 6, powód: zanik kości (czy jakoś tak).
Odrazu podczas rwania zaplanowałem naprawę reszty zębów (dentysta wyliczył 2,5k za wszystko, głównie plomby, bo próchnice mam widoczną na 9 zębach) - więc podejmę się raczej tego.
Ale inaczej - co teraz z brakująca 6? Chce uniknąć przesuwania się zębów, bo jak na moje niedbalstwo
Bierzecie jakieś suplementy, witaminy czy cokolwiek? Ja w sumie nigdy takich rzeczy nie brałem, ale ostatnio jakoś tak średnio się czuję (piję dużo herbaty z cytryną może dlatego :o). Polecicie coś? Jakieś magnezy, potasy, witaminy b4 - warto to brać? No i skąd mam wiedzieć, czy już nie mam w sobie za dużo tych składników i powinienem to odłożyć?

#zdrowie #lekarz #medycyna #zima
@Babuszka_z_Rasyji: najlepiej żebyś miał zaświadczenie od pulmonologoa,
Jeśli nie bierzesz leków 2 lata to nie powinno być problemów. Mi pulmonolog powiedział że mam sie nie przyznawać bo i tak nie biore żadnych leków więc co ich to obchodzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Voknil: jeszcze rok temu miałem podobnie. Byłem u kilku dermatologów i mówili, że od zimna, od potu i czegoś jeszcze. Miałem różne maści sterydowe i inne kremy. Nie pomagało nic, to znaczy maść łagodziła, ale były często powroty. Odkąd zacząłem regularnie smarować dłonie zwykłym kremem nawilżający problem znikł i już mam rok spokoju