Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 0
@Elberus: widzę, że mamy millenialsa, dla którego na każde pytanie można odpowiedzieć "tak" lub "nie"... Nie, medycyna to nie jest filmik 15 sekund na TikTok.
Masz więc odpowiedź: kaszel i katar bierze się od kontaktu z patogenem.
Masz więc odpowiedź: kaszel i katar bierze się od kontaktu z patogenem.
@Elberus: to są same konkrety, że Tobie się wydaje, że dieta, naświetlanie słońcem i poprawna higiena życia (nie walka z brudem) są mało istotne, to będziesz do końca życia dymać się z przebierańcami w kitlach i płacić za nic, oczywiście są elementy medycyny także istotne, z punktu widzenia odporoności ale zazwyczaj są drugoplanowe
2
Jeszcze zdążysz to zrobić dla zdrowia. /FILM/

Naturalny syrop z pędów sosny to najlepszy środek na kaszel dla dzieci. Oto prosty sposób..</p>
z- 4
- #
- #
- #
- #
- #
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
konto usunięte via Wykop
- 2
- 0
Anonim (nie OP): Probiotyki od Sanprobi jeszcze bym dodał. Ogółem to przyglądnąłbym się składnikom diety.
─────────────────────
· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
─────────────────────
· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@Grovegod: to wiadomo że delirka na pełnej od razu nie łapie, ale już po paru dniach ciężko jest odstawić tak o przez skutki odstawienia - i nie mówię o kacu, pij pełne 4 dni (nawet nie jakoś mocno) i zobaczysz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
lowqualitybait.png
konto usunięte via Wykop
- 2
@lexico: daj mi go dobrze nastraszyć, żeby poszedł do lekarza, a nie przeszkadzasz
- 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@Kenjiy: 1. Nie ma czegoś takiego jak za młody na nadciśnienie. Przyczyn może być wiele. Możesz mieć nadciśnienie od podstawówki, a przyczynę znajdziesz po studiach.
2. Prawdopodobnie masz początki nerwicy. Jeśli w najbliższym czasie wyniki badań będziesz miał w miarę ok, proponuję skontaktować się z psychiatrą.
Zdrówka Miras!
2. Prawdopodobnie masz początki nerwicy. Jeśli w najbliższym czasie wyniki badań będziesz miał w miarę ok, proponuję skontaktować się z psychiatrą.
Zdrówka Miras!
@Kenjiy:
miałem identyczne doświadczenia - epizod z ciśnieniem w opór, tłoczne miejsca prowadzące do 'nóg z waty' (w tym jeden przypadek, gdy spędziłem ze 40 minut oparty o witrynę sklepową w CH, dopóki mnie nie odebrano), omdlenie znienacka ze stłuczeniem głowy
ogólnie to nie pomogę, bo ani sam sobie nie pomagam, ani nie zwróciłem się o pomoc; tyle wiem, że depresja oraz stany lękowe w moim przypadku. dużo zdrowia
miałem identyczne doświadczenia - epizod z ciśnieniem w opór, tłoczne miejsca prowadzące do 'nóg z waty' (w tym jeden przypadek, gdy spędziłem ze 40 minut oparty o witrynę sklepową w CH, dopóki mnie nie odebrano), omdlenie znienacka ze stłuczeniem głowy
ogólnie to nie pomogę, bo ani sam sobie nie pomagam, ani nie zwróciłem się o pomoc; tyle wiem, że depresja oraz stany lękowe w moim przypadku. dużo zdrowia
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
konto usunięte via Wykop
- 2
@MegaSprawiedliwosc666: mi psychologowie nie pomogli prawie w ogóle
ale nie chcę tutaj zniechęcać, podejrzewam, że trzeba po prostu trafić na dobrego, a tych jest mniejszość
chyba warto się nastawić, że warto przejść się do paru i zobaczyć co z tego wyjdzie
ale nie chcę tutaj zniechęcać, podejrzewam, że trzeba po prostu trafić na dobrego, a tych jest mniejszość
chyba warto się nastawić, że warto przejść się do paru i zobaczyć co z tego wyjdzie
konto usunięte via Wykop
- 1
@MegaSprawiedliwosc666: jak na razie 2 razy
inna sprawa, że ja jestem ciężkim przypadkiem i prawdopodobnie nie da się mnie wyleczyć
inna sprawa, że ja jestem ciężkim przypadkiem i prawdopodobnie nie da się mnie wyleczyć
- 0
ALERGIA
Chce przygotować się strategicznie na nadchodzący sezon alergiczny. Generalnie katar i szczypanie oczu, silne objawy.
Cetryzyna/bilastyna słabo działają - problemem jest szybkie narastanie tolerancji. Przejrzałem wszystkie leki 2 i 3 generacji.
1. Zastanawia mnie, dlaczego tylko azelastyna jest w postaci kropli do nosa i oczu a inne tylko tabletki? Przecież lepiej miejscowo działać.
2. Czy aerozolem (azelastyna) do nosa można spryskać oko, a jak nie to dokładnie dlaczego? Oraz czy kroplami do nosa można zakroplić
Chce przygotować się strategicznie na nadchodzący sezon alergiczny. Generalnie katar i szczypanie oczu, silne objawy.
Cetryzyna/bilastyna słabo działają - problemem jest szybkie narastanie tolerancji. Przejrzałem wszystkie leki 2 i 3 generacji.
1. Zastanawia mnie, dlaczego tylko azelastyna jest w postaci kropli do nosa i oczu a inne tylko tabletki? Przecież lepiej miejscowo działać.
2. Czy aerozolem (azelastyna) do nosa można spryskać oko, a jak nie to dokładnie dlaczego? Oraz czy kroplami do nosa można zakroplić
@DeringeR unikaj sprayów z Xylometazolinem. Odtyka nos ale uzależnia oraz może powodować krwawienia. Najlepiej pójść do alergologa żeby dobrać leki.
@DeringeR: Dobrze działa dymista - spray do nosa, dodatkowo ma steryd który zmniejsza zapalenie. azelastyna + flutykazon. Dodatkowo dobrze zapisać się na odczulanie u alergologa. Trwa 5 lat ale efekty widac juz po 3. Efekt niesamowity
- 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@Wasky: Tak DILO u lekarza rodzinnego, potem szybko rejestrujecie dilo dają wam wizytę u onkologa, dostaniecie skierowania na badania dodatkowe tk itp potem jest konsylium i będę decydowane jaki rodzaj leczenia. Nie, tego nie załatwia się w szpitalu. Diagnozuje się ambulatoryjnie.
@Wasky: Do onkologa nie potrzebujesz skierowania, możesz od razu jechać do nich. To znaczy jak tylko umówisz się telefonicznie na wizytę, ale raczej z tym problemu nie będzie.
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
konto usunięte via Wykop
- 7
Komentarz usunięty przez moderatora
konto usunięte via iOS
- 3
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 1
Generalnie (chyba) nie mam nietolerancji na gluten i laktozę. Mleko piję nornalnie, chleb i makarony też. Ale od ponad 2 lat co zjem pizze, nie ważne skąd zawsze mam festiwal srania w nocy xD Jakieś combo się odpala od laktozy i glukozy czy co? Ale chyba wychodzi na to, że moja kochana pizza musi iść w odstawkę
#dieta #gluten #pizzaportal #pizza #lekarz
#dieta #gluten #pizzaportal #pizza #lekarz
@iErdo: Celiacy miewają wtórną nietolerancje laktozy https://www.mp.pl/pacjent/dieta/diety/diety_w_chorobach/133903,nietolerancja-laktozy-w-celiakii
- 13
@Funcfotek: Nic nie rób, najwyżej będzie tak samo krzywy jak ten obok.
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 0
@Taczka: terapia online wchodzi w grę? Możesz się łączyć z terapeutą z Polski. Musisz mieć cichy pokój gdzie nikt ci nie będzie przeszkadzał i będziesz mógł mówić bez skrępowania, że cię ktoś usłyszy
Napisz do mnie jutro to ci podpowiem dwa słowa jak rozpoznać dobrego terapeutę
- 0
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czego poniższe objawy mogą być przyczyną i do jakiego lekarza powinienem się z tym udać, albo jakie powinienem wykonać badania we własnym zakresie?
Od dłuższego czasu (2-3 lata) obserwuję u siebie:
- problemy z koordynacją ruchową - podczas chodzenia muszę ciągle myśleć o tym jak stawiam stopy i w momencie kiedy się pomylę, to tracę wtedy jakby równowagę - z boku mój styl chodzenia może wyglądać trochę dziwnie;
- pogorszenie mowy
Czego poniższe objawy mogą być przyczyną i do jakiego lekarza powinienem się z tym udać, albo jakie powinienem wykonać badania we własnym zakresie?
Od dłuższego czasu (2-3 lata) obserwuję u siebie:
- problemy z koordynacją ruchową - podczas chodzenia muszę ciągle myśleć o tym jak stawiam stopy i w momencie kiedy się pomylę, to tracę wtedy jakby równowagę - z boku mój styl chodzenia może wyglądać trochę dziwnie;
- pogorszenie mowy
- 0
Anonim (nie OP): Morfologia podstawowa, zwłaszcza markery stanu zapalnego, EEG. Badałeś się na boreliozę?
─────────────────────
· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
─────────────────────
· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
- 0
Witam mirki spod tagów :) Na początku roku w usg wyszło mi stłuszczenie wątroby [AST, ALT w normie] ale Lipidogram gorzej [HDL - 42,3, nieHDL - 134, LDL - 84,6, triglicerydy - 246,9].
Odstawienie używek[w sumie tylko alko], ograniczanie węglowodanów, heparegen i ruch na ile to możliwe od pogody rowerem, co po 2 msc daje kolejny lipidogram [HDL - 38,4, nieHDL -144,7, LDL -106,68, triglicerydy - 190,1]. Niby spadek triglicerydów, ale reszta
Odstawienie używek[w sumie tylko alko], ograniczanie węglowodanów, heparegen i ruch na ile to możliwe od pogody rowerem, co po 2 msc daje kolejny lipidogram [HDL - 38,4, nieHDL -144,7, LDL -106,68, triglicerydy - 190,1]. Niby spadek triglicerydów, ale reszta
@Farezowsky: do chirurga
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 0
Od soboty czuję coś w stylu lekkich duszności, trochę tak jak po covidzie, czasem czuję jakbym miał "za mało tlenu". Poza tym jestem całkowicie zdrowy brak żadnego kaszlu itp. ktoś wie o co może chodzić? Jak jutro nadal tak będzie to pewnie podejdę do lekarza, ale czy po skierowanie na RTG?
#medycyna #lekarz #zdrowie
#medycyna #lekarz #zdrowie
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
konto usunięte via Wykop
- 1
@Agilled: dużo rzeczy teraz pyli mordo, może alergia































Jechać z tym do lekarza/na jakąś pomoc świąteczną?
Może to być kleszcz?
Od wczoraj się trochę powiększyło i nie wiemy czy jakaś maść może pomóc czy to coś groźnego?
#sor #medycyna #lekarz #kleszcze #choroby
źródło: Messenger_creation_6832f848-5943-493b-bfde-afd5febd43a2
Pobierz