@queuele: wygląda na reakcję alergiczną po ugryzieniu jakiegoś bąka. Fenistil w kropkach + maść. Dla świętego spokoju możesz podjechać na opiekę świąteczną, to nic nie kosztuje.
  • Odpowiedz
@Elberus: widzę, że mamy millenialsa, dla którego na każde pytanie można odpowiedzieć "tak" lub "nie"... Nie, medycyna to nie jest filmik 15 sekund na TikTok.

Masz więc odpowiedź: kaszel i katar bierze się od kontaktu z patogenem.
  • Odpowiedz
@Elberus: to są same konkrety, że Tobie się wydaje, że dieta, naświetlanie słońcem i poprawna higiena życia (nie walka z brudem) są mało istotne, to będziesz do końca życia dymać się z przebierańcami w kitlach i płacić za nic, oczywiście są elementy medycyny także istotne, z punktu widzenia odporoności ale zazwyczaj są drugoplanowe
  • Odpowiedz
@Grovegod: to wiadomo że delirka na pełnej od razu nie łapie, ale już po paru dniach ciężko jest odstawić tak o przez skutki odstawienia - i nie mówię o kacu, pij pełne 4 dni (nawet nie jakoś mocno) i zobaczysz
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kenjiy: 1. Nie ma czegoś takiego jak za młody na nadciśnienie. Przyczyn może być wiele. Możesz mieć nadciśnienie od podstawówki, a przyczynę znajdziesz po studiach.
2. Prawdopodobnie masz początki nerwicy. Jeśli w najbliższym czasie wyniki badań będziesz miał w miarę ok, proponuję skontaktować się z psychiatrą.

Zdrówka Miras!
  • Odpowiedz
@Kenjiy:
miałem identyczne doświadczenia - epizod z ciśnieniem w opór, tłoczne miejsca prowadzące do 'nóg z waty' (w tym jeden przypadek, gdy spędziłem ze 40 minut oparty o witrynę sklepową w CH, dopóki mnie nie odebrano), omdlenie znienacka ze stłuczeniem głowy

ogólnie to nie pomogę, bo ani sam sobie nie pomagam, ani nie zwróciłem się o pomoc; tyle wiem, że depresja oraz stany lękowe w moim przypadku. dużo zdrowia
  • Odpowiedz
@MegaSprawiedliwosc666: mi psychologowie nie pomogli prawie w ogóle

ale nie chcę tutaj zniechęcać, podejrzewam, że trzeba po prostu trafić na dobrego, a tych jest mniejszość

chyba warto się nastawić, że warto przejść się do paru i zobaczyć co z tego wyjdzie
  • Odpowiedz
ALERGIA
Chce przygotować się strategicznie na nadchodzący sezon alergiczny. Generalnie katar i szczypanie oczu, silne objawy.
Cetryzyna/bilastyna słabo działają - problemem jest szybkie narastanie tolerancji. Przejrzałem wszystkie leki 2 i 3 generacji.

1. Zastanawia mnie, dlaczego tylko azelastyna jest w postaci kropli do nosa i oczu a inne tylko tabletki? Przecież lepiej miejscowo działać.
2. Czy aerozolem (azelastyna) do nosa można spryskać oko, a jak nie to dokładnie dlaczego? Oraz czy kroplami do nosa można zakroplić
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@DeringeR: Dobrze działa dymista - spray do nosa, dodatkowo ma steryd który zmniejsza zapalenie. azelastyna + flutykazon. Dodatkowo dobrze zapisać się na odczulanie u alergologa. Trwa 5 lat ale efekty widac juz po 3. Efekt niesamowity
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Wasky: Tak DILO u lekarza rodzinnego, potem szybko rejestrujecie dilo dają wam wizytę u onkologa, dostaniecie skierowania na badania dodatkowe tk itp potem jest konsylium i będę decydowane jaki rodzaj leczenia. Nie, tego nie załatwia się w szpitalu. Diagnozuje się ambulatoryjnie.
  • Odpowiedz
@Wasky: Do onkologa nie potrzebujesz skierowania, możesz od razu jechać do nich. To znaczy jak tylko umówisz się telefonicznie na wizytę, ale raczej z tym problemu nie będzie.
  • Odpowiedz
Generalnie (chyba) nie mam nietolerancji na gluten i laktozę. Mleko piję nornalnie, chleb i makarony też. Ale od ponad 2 lat co zjem pizze, nie ważne skąd zawsze mam festiwal srania w nocy xD Jakieś combo się odpala od laktozy i glukozy czy co? Ale chyba wychodzi na to, że moja kochana pizza musi iść w odstawkę

#dieta #gluten #pizzaportal #pizza #lekarz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Gdzie znajdę pomoc psychoterapeuty w Maldegem/Belgia. Chyba depresja mocno. Jestem tutaj już 3 rok i doszedłem do wniosku że jak nie znajdę osoby która otworzy mi głowy to to będzie tylko gorzej. Potrzebuje pomocy !! Nie idzie tak żyć. #lekarz #depresja #zagranico
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Taczka: terapia online wchodzi w grę? Możesz się łączyć z terapeutą z Polski. Musisz mieć cichy pokój gdzie nikt ci nie będzie przeszkadzał i będziesz mógł mówić bez skrępowania, że cię ktoś usłyszy
  • Odpowiedz
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czego poniższe objawy mogą być przyczyną i do jakiego lekarza powinienem się z tym udać, albo jakie powinienem wykonać badania we własnym zakresie?

Od dłuższego czasu (2-3 lata) obserwuję u siebie:
- problemy z koordynacją ruchową - podczas chodzenia muszę ciągle myśleć o tym jak stawiam stopy i w momencie kiedy się pomylę, to tracę wtedy jakby równowagę - z boku mój styl chodzenia może wyglądać trochę dziwnie;
- pogorszenie mowy
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Witam mirki spod tagów :) Na początku roku w usg wyszło mi stłuszczenie wątroby [AST, ALT w normie] ale Lipidogram gorzej [HDL - 42,3, nieHDL - 134, LDL - 84,6, triglicerydy - 246,9].
Odstawienie używek[w sumie tylko alko], ograniczanie węglowodanów, heparegen i ruch na ile to możliwe od pogody rowerem, co po 2 msc daje kolejny lipidogram [HDL - 38,4, nieHDL -144,7, LDL -106,68, triglicerydy - 190,1]. Niby spadek triglicerydów, ale reszta
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Od soboty czuję coś w stylu lekkich duszności, trochę tak jak po covidzie, czasem czuję jakbym miał "za mało tlenu". Poza tym jestem całkowicie zdrowy brak żadnego kaszlu itp. ktoś wie o co może chodzić? Jak jutro nadal tak będzie to pewnie podejdę do lekarza, ale czy po skierowanie na RTG?
#medycyna #lekarz #zdrowie
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach