Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko159
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
raxon1
raxon1

raxon1

Dołączył 6 lat i 6 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 5019
  • Znaleziska 4814
  • Mikroblog 205
  • Obserwujący 2
  • Obserwowane 2

733

Według prokuratora rozbieranie dziecka przez AI to tylko żart!

Według prokuratora rozbieranie dziecka przez AI to tylko żart!

Polska prokuratura właśnie dała oficjalne, zielone światło na rozbieranie dzieci przez sztuczną inteligencję. Śledczy uznali wygenerowanie nagich zdjęć czternastolatki za niewinny, nastoletni żart i po prostu umorzyli postępowanie. Ta decyzja to kuriozalna farsa!

viaxe
z
uodo.gov.pl
dodany: wczoraj, 06:50:54
  • 131
  • #
    prawo
  • #
    dzieci
  • #
    pornografia
raxon1
raxon1
raxon1 2 godz. i 11 min temu via Wykop
  • 0
Poogladalem ostatnio dużo odcinków audytu obywatelskiego. Nie zdawałem sobie sprawy z głupoty, arogancji i niekompetencji. Podejrzewam że tak samo jest wszędzie wiec ..
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

raxon1
raxon1
raxon1 2 godz. i 9 min temu via Wykop
  • 2
@bartosz325: nie pisz tylko że młoda prezydenta to np gruba świnia bo to już będzie hejt a weź tak ja rozbierz. Afera na cały kartonowy kraj.

1368

Tak Allegro chce się pozbyć Paczkomatów InPostu

Tak Allegro chce się pozbyć Paczkomatów InPostu

W skrócie, allegro żąda wyższej dopłaty od sprzedawcy za dostawę inpostem niż allegro delivery. Więc sprzedawcy zaczynają usuwać opcje Smart z paczkomatów. W komentarzu przykład.

Knaga90
z
antyweb.pl
dodany: przedwczoraj, 19:02:37
  • 394
  • #
    inpost
  • #
    allegro
  • #
    zakupy
raxon1
raxon1
raxon1 wczoraj, 00:03:15 via Wykop
  • -2
@ggs-hg: nooo takie allegro na Unię europejską to by był kosmos ale lepiej walczyć o jakieś grosze z dostaw. Jedni by robili jedno a drudzy drugie i byłaby piękna synergia a tak to zarobi Amazon bo ma darmowe dostawy. Prawdę mówiąc to ja już na allegro prawie nie kupuje. Drobnice zamawiam z Amazona i trochę żona z chin, jakie AGD czy RTV i temu podobne to zamawiam bezpośrednio z oficjalnych
raxon1
raxon1
raxon1 wczoraj, 00:06:29 via Wykop
  • 4
@DziendobryMireczku: o czym ty mówisz? Właściwie to jeszcze zależy co ale bardzo dużo rzeczy Amazon ma w bezkonkurencyjnych cenach. Często tam kupuje cashbackiem ok 15% z lety wiec wychodzi sporo taniej niz konkurencja, dodatkowo darmowe dostawy bez kwoty minimalnej wiec jeśli potrzebuje śmieszna, dziwna baterie do pilota do bramy to zamawiam taka za 5zl z Amazona i nie muszę odpychać koszyka do smarta ani jeździ po mieście i szukać tracąc
raxon1
raxon1
raxon1 wczoraj, 00:08:34 via Wykop
  • 1
@DziendobryMireczku: nie zamawiałem jeszcze do allegroboxa ale 4 dni brzmi śmiesznie. Najpierw przyzwyczaili do standardu ze nawet kaczka na drugi dzień jest a oni chcą w 4 dni dostarczać xD

390

Audi jechało ponad 200 km/h na ograniczeniu do 70 km/h

Odnośnie wypadku na skrzyżowaniu z ul Szwoleżerów w Ząbkach.

staszaiwa
z
tvn24.pl
dodany: 09.06.2026, 06:44:10
  • 177
  • #
    samochody
  • #
    wypadek
  • #
    polskiedrogi
  • #
    warszawa
  • #
    motoryzacja
  • #
    bezpieczenstwo
raxon1
raxon1
raxon1 10.06.2026, 05:48:18 via Wykop
  • 3
@ToJestNiepojete: ciekawe ilu z tych techników znansie na swojej robocie jak policja na swojej

710

Czy stać nas dalej na zakaz handlu w niedzielę?

Czy stać nas dalej na zakaz handlu w niedzielę?

Kiedy kilka lat temu wprowadzano zakaz handlu w niedziele, jednym z głównych argumentów była ochrona pracowników i troska o miejsca pracy. Dziś sytuacja na rynku pracy wygląda jednak inaczej niż wtedy. Według najnowszych danych GUS stopa bezrobocia rejestrowanego w Polsce wynosi około 6 proc.

RitmoXL
z
wykop.pl
dodany: 07.06.2026, 11:58:18
  • 283
  • #
    praca
  • #
    rynekpracy
  • #
    zakazhandlu
  • #
    niedzielahandlowa
  • #
    gospodarka
raxon1
raxon1
raxon1 08.06.2026, 09:34:53 via Wykop
  • -1
Niech wprowadza prawo ze sklepy w niedzielę mogą być czynne od 8 do 18 max przez 8h dziennie i niech już sobie sam sklep decyduje o której się otwiera i zamyka. Otwieranie o 6 jest bez sensu bo nawet w sobotę nie można z rodziną przy grillu posiedzieć bo trzeba iść spać a siedzenie w niedzielę do 22 to tez patologia. W UK sklepy w niedzielę są otwarte ale krótko i jest
  • 3
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

raxon1
raxon1
raxon1 09.06.2026, 00:47:09 via Wykop
  • 0
@Faszola: komuny? To my właśnie w kierunku komuny idziemy

713

Toyota inwestuje 7 miliardów w polskie miasta. "Budują Japonię dla Europy"

Toyota inwestuje 7 miliardów w polskie miasta. "Budują Japonię dla Europy"

Koniec z łatką taniej montowni Europy. Miliardowe inwestycje Toyoty na Dolnym Śląsku właśnie spinają w całość zaawansowany hub IT we Wrocławiu, potężną produkcję napędów hybrydowych i nowoczesny recykling samochodów.

MaranX
z
auto.dziennik.pl
dodany: 07.06.2026, 18:20:13
  • 134
  • #
    toyota
  • #
    biznes
  • #
    motoryzacja
  • #
    inwestycje
  • #
    polska
  • #
    japonia
raxon1
raxon1
raxon1 08.06.2026, 07:33:41 via Wykop
  • 1
@loczyn: wątpię że wschód Polski ożyje po wejściu UA do UE. Te firmy które trzymają się Śląska dalej tam zostana a te które chcą tańszego pracownika to nie pójdą na wschód Polski tylko pójdą na zachód Ukrainy.

3107

Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu

Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu

według sondażu Instytutu Badań Pollster dla Super Expressu, 74% Polaków sprzeciwia się temu wsparciu.

PiotrPiter
z
polityka.se.pl
dodany: 07.06.2026, 05:10:45
  • 564
  • #
    rzad
  • #
    artysci
  • #
    zus
raxon1
raxon1
raxon1 08.06.2026, 07:22:21 via Wykop
  • 0
@real_scoria: żaden nie powinien mieć dopłaty. Nawet jeśli zarabia 5zl miesięcznie.
Niech idzie na etat a sztukę niech se po robocie uprawia
raxon1
raxon1
raxon1 08.06.2026, 07:23:12 via Wykop
  • 1
@JanPustostan: a ministra tłumaczy że nikt nikomu nie zabiera bo to państwo daje... M

1110

Nie tylko Kapela. Na liście stypendystów ministerstwa są inne kwiatki

Nie tylko Kapela. Na liście stypendystów ministerstwa są inne kwiatki

Artyści nie chcą głosowych emerytur, więc rząd próbuje rozwiązać ten problem. Ale skąd wziąć pieniądze, gdy jest się twó

starnak
z
telepolis.pl
dodany: 07.06.2026, 08:40:11
  • 197
  • #
    kapela
  • #
    artysci
  • #
    emerytury
  • #
    podatki
raxon1
raxon1
raxon1 07.06.2026, 17:33:12 via Wykop
  • 2
@FrasierCrane: najpierw pasuje żeby ci majętni płacili chociaż tyle % podatku co resztą społeczeństwa.

465

Rosjanie bezradni. Kronsztad i Tiumeń w ogniu

Rosjanie bezradni. Kronsztad i Tiumeń w ogniu

W sobotę 6 czerwca Ukraina przeprowadziła szeroko zakrojoną operację dronową wymierzoną w obiekty wojskowe i energetyczne w Rosji oraz na terytoriach okupowanych. Doniesienia mówią m.in. o atakach w rejonie Petersburga, na zaplecze paliwowe w Kraju Krasnodarskim i na rafinerię w Tiumeni.

Kolekcjoner_dusz
z
wiadomosci.wp.pl
dodany: 06.06.2026, 10:36:47
  • 51
  • #
    rosja
  • #
    ukraina
  • #
    wojsko
  • #
    wojna
  • #
    wiadomosci
  • #
    informacje
raxon1
raxon1
raxon1 06.06.2026, 20:21:31 via Wykop
  • 4
Jeszcze że 2 lata i będą napierdzielac w Kamczatkę.
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1016

Ukraińska modelka pędziła w Warszawie 220 km/h. Mamy komentarz policji

Ukraińska modelka pędziła w Warszawie 220 km/h. Mamy komentarz policji

Media społecznościowe obiegły nagrania, na których widać, jak ukraińska celebrytka pędzi przez centrum Warszawy. Na jedn

Sopel74
z
o2.pl
dodany: 05.06.2026, 17:59:53
  • 151
  • #
    polska
  • #
    ukraina
raxon1
raxon1
raxon1 06.06.2026, 18:35:24 via Wykop
  • 0
@Cztero0404: 109tys obserwujących, 109tys zjebof. Kto śledzi takich bananów i w jakim celu?

1166

Szaleńcze rajdy ukraińskiej modelki w Warszawie. Grozi jej deportacja

Szaleńcze rajdy ukraińskiej modelki w Warszawie. Grozi jej deportacja

Setki złotych mandatu, utrata prawa jazdy, a nawet konieczność powrotu do kraju pochodzenia - to potencjalne kary, jakie mogą spotkać ukraińską modelkę, która w rażący sposób naruszyła przepisy ruchu drogowego.

starnak
z
polsatnews.pl
dodany: 06.06.2026, 09:21:56
  • 197
  • #
    warszawa
  • #
    cudzoziemcy
  • #
    ukraincy
  • #
    piratdrogowy
  • #
    polskiedrogi
raxon1
raxon1
raxon1 06.06.2026, 13:01:27 via Wykop
  • 150
@tumiwisizm: powinni deportować. Niech widzą że nie ma miękkiej gry i patologie się wywala. Mi się taki ruch podoba.

2104

Żukowska nagle ma samochód. Audi A3 po aferze z kilometrówkami

Żukowska nagle ma samochód. Audi A3 po aferze z kilometrówkami

W nowym oświadczeniu majątkowym Anny Marii Żukowskiej nagle pojawia się Audi A3 z 2020 r. tuż po tym jak wyszło, że bez auta wyjeździła ponad 38 tys. zł kilometrówek. Do tego łódka, udziały za ponad milion i solidny kredycik konsumpcyjny.

Nick7C5
z
fakt.pl
dodany: 03.06.2026, 14:57:09
  • 263
  • #
    zukowska
  • #
    kilometrowki
  • #
    audi
  • #
    sejm
  • #
    lewica
  • #
    polityka
raxon1
raxon1
raxon1 03.06.2026, 18:17:05 via Wykop
  • 1
Jakie są kary za niewpisywanie majątku do oświadczenia?
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

3374

Wrze w Wielkiej Brytanii po zabójstwie Polaka. Ludzie wyszli na ulice

Pokaż treści 18+

Wrze w Wielkiej Brytanii po zabójstwie Polaka. Ludzie wyszli na ulice

W Southampton na południu Anglii wybuchły zamieszki po tym, jak policja opublikowała nagranie, na którym funkcjonariusze

buont666
z
onet.pl
dodany: 03.06.2026, 07:30:24
  • 452
  • #
    polska
  • #
    anglia
  • #
    wielkabrytania
raxon1
raxon1
raxon1 03.06.2026, 11:11:45 via Wykop
  • 32
@rychu-nalepa: to sa chyba jakieś jaka. Na listach wyborczych ciapki, w urzędach ciapki.

Pamiętam słowa max kolonko gdy mówił że najpierw przyjadą, potem pójdą do urzędów a na końcu wejdą do rządu. Wtedy to brzmiało abstrakcyjnie a dziś jest faktem.

2506

Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.

Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.

Hydraulik, kierowca, krawcowa płacą pełny ZUS bez żadnych ulg. Artysta dostaje dopłatę od państwa, specjalną komisję 160 osób i osobny status zawodowy. Koszt dla podatnika: do 400 mln zł rocznie. Czym różnią się nieregularne dochody artysty od nieregularnych dochodów spawacza?

futanari
z
wykop.pl
dodany: 02.06.2026, 03:25:47
  • 306
  • #
    zus
  • #
    artysci
  • #
    polska
  • #
    podatki
  • #
    emerytura
  • #
    pieniadze
raxon1
raxon1
raxon1 03.06.2026, 03:59:31 via Wykop
  • 1
Tusk chce chyba oddać rząd bo przecież 98% tego nie popiera a wręcz jest oburzona.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

raxon1
raxon1
raxon1 03.06.2026, 04:36:29 via Wykop
  • 3
Ministerstwa spawaczy nie ma a ministerstwo kultury jest i takie są właśnie efekty. Każdy tylko pod siebie.
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

658

PKB: cała Polska zwalnia. Tylko wydatki rządowe rosną coraz szybciej

Niższy wzrost konsumpcji oraz przepołowiona dynamika inwestycji zaważyły na słabszym wyniku I kwartału wynika ze statystyk produktu krajowego brutto za I kwartał 2026 roku. Coraz szybciej rosły za to wydatku rządowe napędzane pęczniejącym długiem publicznym.

VoxClamantisInDeserto
z
bankier.pl
dodany: 01.06.2026, 09:09:09
  • 160
  • #
    polska
  • #
    gospodarka
  • #
    ekonomia
  • #
    polityka
raxon1
raxon1
raxon1 01.06.2026, 12:49:19 via Wykop
  • 14
@TwojOsobistyLewak: to zasługa PiSu który ciągle powtarza że wszystkim się jakieś plusy należą, matkom wcześniejsze emerytury tylko ciągle zapominają o tych którzy na to wszystko pracują.

738

Skarbówka wpadła na pizzę. Skończyło się mandatem na 2500 zł

Skarbówka wpadła na pizzę. Skończyło się mandatem na 2500 zł

Kontrola skarbówki w jednej z pizzerii w Gdańsku zakończyła się mandatem na kwotę 2500 zł. Powodem nałożenia tak wysokiej kary były krewetki, które pojawiły się na pizzy. Właściciel naliczył bowiem błędną stawkę VAT.

nie-ma-juz-wolnych-loginow
z
finanse.wp.pl
dodany: 29.05.2026, 19:28:04
  • 200
  • #
    skarbowka
  • #
    pizza
  • #
    podatki
  • #
    kara
  • #
    pieniadze
raxon1
raxon1
raxon1 30.05.2026, 19:29:05 via Wykop
  • 0
Sukces że wogole paragon dali. Niech skarbówka pójdzie do fryzjerów, lokali w miejscach turystycznych itp. tam to nawet nie wiedzą jak paragon wystawić.
  • 4
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

raxon1
raxon1
raxon1 31.05.2026, 08:15:38 via Wykop
  • 0
@chilon: o a mi się nie zdarzyło żebym paragon otrzymał.

276

Zrzutka na ZUS dla artystów? Nowy pomysł rządu rozpalił opinię publiczną

Zrzutka na ZUS dla artystów? Nowy pomysł rządu rozpalił opinię publiczną

Przyjęty przez Radę Ministrów projekt ustawy o zabezpieczeniu socjalnym artystów budzi ogromne emocje. Przeciwnicy punktują faworyzowanie jednej grupy zawodowej, wysokie koszty oraz tworzenie rozbudowanej administracji (Rada i Komisja na 160 osób) dla "partyjnych kolegów".

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 29.05.2026, 05:14:53
  • 49
  • #
    polska
  • #
    wiadomosci
  • #
    informacje
  • #
    afera
  • #
    wykop
  • #
    wydarzenia
raxon1
raxon1
raxon1 29.05.2026, 08:54:35 via Wykop
  • 2
@mocnyebeebe: oo dokładnie. Jeśli gdzieś pracowałeś za wypłatę to już nigdy prawdziwym artystą nie zostaniesz.
Mówią że artyści to wolni ludzie wiec, wy i ja jako niewolnicy mamy pracować na ich wolne życie.
To hucpa, rozbój i plucie w twarz tym co na ten kraj pracują.

Dodam że ci prawdziwi artyści głodni nie chodzą tylko maja sporo pieniędzy no ale znajdzie się mnustwo lambadziar typu Rodowicz co żadnych składek nie

2607

Łatwogang stał się nietykalny. Sięga po nasze pieniądze na lek, który nie działa

Łatwogang stał się nietykalny. Sięga po nasze pieniądze na lek, który nie działa

Streamer apeluje do rządu i prezydenta o refundację terapii dla dzieci z DMD. Żadnej refundacji jednak nie będzie. Chodzi o amerykański lek Elevidys, który NIE został dopuszczony w Europie. Powód? Wykazano, że właściwie nie działa. Lek dla 1 dziecka kosztuje ok. 3 mln dolarów.

okoboji
z
glamrap.pl
dodany: 27.05.2026, 19:30:02
  • 545
  • #
    latwogang
  • #
    zdrowie
  • #
    pieniadze
  • #
    ciekawostki
  • #
    afera
  • #
    polskiyoutube
raxon1
raxon1
raxon1 28.05.2026, 10:17:06 via Wykop
  • 6
@Famine: jakoś wcale mnie to nie dziwi... Masakra jakaś a firmie w tv czy w radiu ciągle trąbią latwogang latwogang. Co to wogole za nazwa, co za patologia

1891

Urzędy i wodociągi przechodzą na 4 dni pracy. Rząd zapłaci z podatków

Urzędy i wodociągi przechodzą na 4 dni pracy. Rząd zapłaci z podatków

Pracują krócej, ale za to bardziej efektywniej? 4-dniowy tydzień pracy jest możliwy, ale trzeba się do tego odpowiednio przygotować - uważa rzecznik prasowy wodociągów z Siemianowic Śląski, które uczestniczą w rządowym pilotażu. Czy wkrótce 4 dni pracy w tygodniu stanie się polską normą?

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 19.05.2026, 08:37:37
  • 305
  • #
    praca
  • #
    polska
  • #
    ciekawostki
  • #
    prawo
  • #
    wydarzenia
  • #
    gospodarka
raxon1
raxon1
raxon1 19.05.2026, 18:23:18 via Wykop
  • 0
Ten kraj nie ma przyszłości.
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

raxon1
raxon1
raxon1 19.05.2026, 18:27:44 via Wykop
  • 12
Ponad rok temu pisałem że jak w Polsce wejdzie ten 4 dniowy tydzień pracy to tylko w urzędach. Plucie podatnikowi w twarz.
  • 4
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

raxon1
raxon1
raxon1 25.05.2026, 11:20:55 via Wykop
  • -2
@miken1200: taaa 2 czy 3 "prywatne" firmy które nie bały się wziąć pieniędzy na pilotażowy program xD. Jeśli ze wszagrem otworzymy firmę budowlaną i będziemy robić 4 dni bo za piąty nam zapłacą to taką kasę warto wziąć. Realnie skończy się tam że 4 dni dla pana urzędnika 4 a dla areczka 5
raxon1
raxon1
raxon1 25.05.2026, 13:50:27 via Wykop
  • 0
@miken1200: znalazł się pan urzędnik... Ta lista juz tu kiedyś była, śmiech na sali puste krzesła. Bajki dla naiwnych.

943

Kłopot obrony Sebastiana M. z kołem zapasowym

Kłopot obrony Sebastiana M. z kołem zapasowym

Obrona Majtczaka sugerowała, że auto jego ofiar mogło jechać na kole zapasowym. Biegli dokonali oględzin wraku i koła, na którym nie ma śladów mocowania do auta. Adwokat kierowcy BMW zmieniła zdanie: teraz sugeruje, że koło zapasowe mogło zostać podmienione.

ScypioAfricanus
z
onet.pl
dodany: 23.05.2026, 11:44:20
  • 141
  • #
    polska
  • #
    polskiedrogi
  • #
    majtczak
  • #
    wypadek
  • #
    stopcham
raxon1
raxon1
raxon1 24.05.2026, 05:21:59 via Wykop
  • 7
Ja p------e.
Nawet gdyby jechało na zapasowe to co z tego skoro jechało dobrze?
Wiecie co by było gdyby srajtczak wjechał w starego opelka w którym świeci się check engine bo katalizator niesprawny?
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1223

Syn Jacka Kurskiego stanął przed sądem. Jest oskarżony o zgwałcenie 9-latki

Syn Jacka Kurskiego stanął przed sądem. Jest oskarżony o zgwałcenie 9-latki

Po 10 latach w piątek przed Sądem Rejonowym w Kwidzynie ruszył proces Antoniego Zdzisława Kurskiego, syna polityka PiS i byłego prezesa TVP Jacka Kurskiego. Mężczyzna jest oskarżony o zgwałcenie w 2009 roku dziewięcioletniej Magdaleny.

motvik
z
tvn24.pl
dodany: 22.05.2026, 14:11:00
  • 220
  • #
    bekazprawakow
  • #
    kryminalne
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    informacje
raxon1
raxon1
raxon1 22.05.2026, 18:24:41 via Wykop
  • 31
@Barte_q: warto dodać że popaprancy z Kłodzka poszło siedzieć ZANIM sprawa stała się medialna. Wychodzi na to że Tusk to wzór. Gdyby to miało miejsce w pisie to żadnych wyroków by nie było.
raxon1
raxon1
raxon1 23.05.2026, 08:17:33 via Wykop
  • 4
@andrey7: aha... No to kuzwa ręce opadają. Co za p--------j a nie kraj
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 10
  • Strona 1 z 10
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 01.06.2023

    Komentator
  • Rocznica
    od 30.11.2025

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking