Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko166
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
oppserwatorr

oppserwatorr

Dołączył 5 lat i 9 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 3409
  • Znaleziska 2588
  • Mikroblog 821
  • Obserwujący 4
  • Obserwowane 43

256

Śledztwo The Guardian. Marki tworzą fałszywe influencerki AI udające klientki

Śledztwo The Guardian. Marki tworzą fałszywe influencerki AI udające klientki

Nie jest klientką. Nie jest influencerką. Nie jest nawet człowiekiem. Śledztwo The Guardian opisuje przypadki marek wykorzystujących postaci AI w reklamach udających spontaniczne opinie użytkowników. Płacząca panna młoda, kobieta zachwycona projektem, recenzje z życia wzięte to dopiero początek.

ProstoZMainstreamu
z
aihub24.pl
dodany: 15 godz. i 16 min temu
  • 35
  • #
    sztucznainteligencja
  • #
    ai
  • #
    technologia
  • #
    wiadomosci
  • #
    wydarzenia
  • #
    informacje
oppserwatorr
oppserwatorr 10 godz. temu via Wykop
  • 3
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

500

Drony nad A1 i A4. Wyłapują TIR-y biorące udział w "wyścigach słoni"

Drony nad A1 i A4. Wyłapują TIR-y biorące udział w "wyścigach słoni"

W działaniach, w których wzięli udział policjanci drogówki z Katowic, Krakowa, Wrocławia, Opola, Łodzi, Bydgoszczy, Gdańska i Rzeszowa, sprawdzano jak skutecznie wykorzystywać drony do monitorowania ruchu na jednych z najważniejszych tras komunikacyjnych w kraju. [WIDEO]

ZobaczLink
z
wmetropolii.pl
dodany: 17 godz. i 51 min temu
  • 149
  • #
    ciekawostki
  • #
    technologia
  • #
    drony
  • #
    autostradypolska
  • #
    ciezarowki
  • #
    polskiedrogi
oppserwatorr
oppserwatorr 10 godz. i 4 min temu via Wykop
  • 3
@stefan-burczymucha234: Czyli p---a z osobówki nie może jechać 80 bo gdzies sobie tam z--------a zestaw i go to zwolni?
Mlodazs
Mlodazs
17 godz. i 54 min temu
  • 2
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

oppserwatorr
oppserwatorr 13 godz. i 17 min temu via Wykop
  • 0
Przy obecnych czasach na 99% to słaby karton, co oznacza, że 1/3 nie poczujesz, połówkę poczujesz za slabo, a cały będzie ok.

Jeśli nie masz jakiegoś kosmicznego źródła, które naprawdę ogarnia mocne kwasy, to jedynka to dziś starter.
  • Odpowiedz

2355

285 restauracji w Polsce dolicza obowiązkowy serwis do rachunku - MAPA

285 restauracji w Polsce dolicza obowiązkowy serwis do rachunku - MAPA

Użytkownicy zgłosili 285 restauracji z 46 miast. 84% nalicza równe 10%, część serwis już od jednej osoby (czyli też za samotny obiad), a 33 lokale w ogóle nie uprzedzają - dowiadujesz się z paragonu. W skrajnych przypadkach serwis za rozmowę po angielsku albo doliczony przy 6-miesięcznym dziecku.

miejscownikpl
z
wykop.pl
dodany: 20 godz. i 52 min temu
  • 235
  • #
    napiwki
  • #
    oplata
  • #
    restauracja
  • #
    polska
  • #
    gastronomia
oppserwatorr
oppserwatorr 17 godz. i 50 min temu via Wykop
  • 19
@emasele: I Mariusz, ten studencik, co to już trzy lata kelnerzy na czarno za 25/h pyta, czy nie ma szans na jakąś umowę, j----y leser ze wsi, niewdzięcznik, a obiad pracowniczy ze zniżką 25% w-------a regularnie.

556

Brexit po 10 latach - wyniki sondażu

Brexit po 10 latach - wyniki sondażu

Tak to jest, gdy dla swoich interesów wyborczych wmówi się ludziom głupoty, a oni w to wierzą. Ech żeby ludzie byli inteligentniejsi, żyło by się lepiej...

gargantel
z
rmf24.pl
dodany: przedwczoraj, 10:03:16
  • 226
  • #
    uk
  • #
    wielkabrytania
  • #
    brexit
  • #
    ue
  • #
    uniaeuropejska
oppserwatorr
oppserwatorr 17 godz. i 55 min temu via Wykop
  • 0
Lecimy z konfiarsko - prawackim instytutem chłopskiego rozumu, czyli czemu Brexit się nie udał, no ale Najjaśniejsza r------e system i Polska górą!

Zatem Brytole:

- mają c-----y rząd lewacki
- wyszli z UE, ale zostawili mnóstwo przepisów i regulacji
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1222

Browar Perła dostał 40 baniek z pieniędzy podatników na FIT piwko

Browar Perła dostał 40 baniek z pieniędzy podatników na FIT piwko

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR) miało przyznać prawie 40 mln zł browarowi Perła na "nowatorski" projekt.

Poza-kontrolo
z
businessinsider.com.pl
dodany: przedwczoraj, 19:03:33
  • 114
  • #
    podatki
  • #
    pieniadze
  • #
    ekonomia
  • #
    gospodarka
  • #
    polska
oppserwatorr
oppserwatorr 21 godz. i 41 min temu via Wykop
  • -2
@nieparzystokopytny: Kościółek i biało - czerwona flaga; naturalny rezerwat polskiej kombinatoryki.
oppserwatorr
oppserwatorr 21 godz. i 38 min temu via Wykop
  • -1
@FireDash: Petarda, dorzućmy następne 40 baniek nad wynalezieniem lżejszej o 7% łopaty; tutaj jest pole do rozwoju gospodarczego.
oppserwatorr
oppserwatorr 21 godz. i 35 min temu via Wykop
  • -1
@FrozenShade: Janusz powie, że p--o powinno być tanie i mieć powyżej 7%, bo na c--j to pić, a gorzkie niedobre.

925

"Pierwszeństwo mają Ukraińcy". Żabka reaguje po ogłoszeniu, które wywołało burzę

"Pierwszeństwo mają Ukraińcy". Żabka reaguje po ogłoszeniu, które wywołało burzę

Ogłoszenie o pracę w Żabce wywołało burzę w sieci. Prowadząca sklep Ukrainka napisała wprost, że zatrudni tylko swoich rodakow

karol1011
z
fakt.pl
dodany: 20.06.2026, 03:21:16
  • 182
  • #
    polska
  • #
    gospodarka
oppserwatorr
oppserwatorr 20.06.2026, 19:12:22 via Wykop
  • -13
@larkinflight: Właśnie dlatego że Konfa nie rządzi może Wam nawijać makaron na uszy, Mariuszku.

1926

Robert Makłowicz uhonorowany przez Chorwatów. Dostał państwowy order

Robert Makłowicz uhonorowany przez Chorwatów. Dostał państwowy order

Robert Makłowicz, znany krytyk kulinarny i podróżnik, został uhonorowany jednym z chorwackich odznaczeń państwowych. Podczas uroczystości w Warszawie odebrał z rąk ambasadora Chorwacji Order Chorwackiej Plecionki. "To jest dla mnie powód do dumy niezwykłej"-stwierdził.

Ale-o-sio-chozii
z
rmf24.pl
dodany: 19.06.2026, 07:13:56
  • 198
  • #
    maklowicz
  • #
    kulinaria
  • #
    gotowanie
  • #
    ciekawostki
oppserwatorr
oppserwatorr 20.06.2026, 06:13:18 via Wykop
  • 5
@new-object: Tak właśnie powstał Rzym
oppserwatorr - @new-object: Tak właśnie powstał Rzym

źródło: images

Pobierz

475

Prawie 40% Polaków ma problem z rozumieniem tekstu. To cichy hamulec gospodarki

Prawie 40% Polaków ma problem z rozumieniem tekstu. To cichy hamulec gospodarki

Polacy wypadli najgorzej w tekstach kompetencji dorosłych wśród wszystkich państw członkowskich OECD.

ObserwatorGospodarczy
z
obserwatorgospodarczy.pl
dodany: 18.06.2026, 08:46:16
  • 222
  • #
    polska
  • #
    nauka
  • #
    ekonomia
oppserwatorr
oppserwatorr 19.06.2026, 05:04:18 via Wykop
  • 0
Ale jak to?

Najświętsza, rozmodlona Rzyczypospolita, Najjaśniejsza, przedmurze chrześcijańskie, wielki kraj który wydał świętego Ojca Świętego, nie zwykłego papieża, ma być krajem analfabetów?

No k---a kto by pomyślał że to jakoś koreluje...
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

oppserwatorr
oppserwatorr 19.06.2026, 05:05:57 via Wykop
  • -2
@Drzepetto: Rysopis pasuje, ale przekaz dla troglodytów ma tylko jedna i nie ma mondrzejszego niż Pan Jarek, mlask, mlask.
oppserwatorr
oppserwatorr 19.06.2026, 05:37:54 via Wykop
  • 1
@Drzepetto: Owszem, ale nie o tym ten artykuł, a o tym, która część społeczeństwa nie potrafi czytać ze zrozumieniem - akurat ci wykształceni z dużych miast potrafią, tak po prostu już jest i nie ma co zaklinać rzeczywistości.
oppserwatorr
oppserwatorr 19.06.2026, 05:47:17 via Wykop
  • 3
@zbanowalimniezalinkadointerii: A Ty myślisz, że jak ktoś oddaje butelkę to nie odkrył tej tajemnicy, lecz jesteś pierwszy? Gratuluję samopoczucia.
oppserwatorr
oppserwatorr 19.06.2026, 05:50:16 via Wykop
  • -1
@koniecswiatajestbliski: Jeśli mowa o 40%, to w---a ma już tylko 38.
oppserwatorr
oppserwatorr 19.06.2026, 06:49:35 via Wykop
  • 9
@kam966: Mam podobnie i widzę, że rozwój zamożności społeczeństwa tak naprawdę tylko problem powiększa. Bardzo często ludzie finansowo aspirujący do tzw. elit to najzwyczajniej buraki, którzy mają jednak dryg do finansów, co z kolei przekłąda się potem na ich odbiór i widzisz w Mikołajkach zarobionego Mietka, który obwieszony łąńcuchem w najbardziej c------j i oczojebnej koszulce Versace nakupi najdroższych drinków w barze i może gadać o j-----u frajerów na hajs godzinami,
oppserwatorr
oppserwatorr 19.06.2026, 06:51:20 via Wykop
  • -3
@synBogarta: Wielka Polska Katolicka!
oppserwatorr
oppserwatorr 19.06.2026, 09:01:31 via Wykop
  • 3
@motylbezskrzydel: Na wykopie poziom jest nieprawdopodobny.

Ktoś wypluje komentarz, który z założenia jest niekonfliktowy i nie powinien generować negatywnych emocji, w stylu "Las jest zielony, a jeziorko błekitne" i jeb - trzydzieści plusów, siedem minusów...
oppserwatorr
oppserwatorr 19.06.2026, 11:18:12 via Wykop
  • 0
@idiotanumer9999: Zasadniczo możesz oceniać jak tylko nisko chcesz poziom edukacji w naszyzm kraju, bo jest skandaliczny, ale mając maturę i choćby licencjat jest szansa, że jednak czytać potrafisz; już nie róbmy scen :)
oppserwatorr
oppserwatorr 19.06.2026, 11:20:33 via Wykop
  • -1
@PepikPL: Jeśli posiądziesz kiedyś umiejętność liczenia do trzech, to wtedy Ci powiem, że poza Po i PiS jest także inne życie, no ale to za wiele dla Twojego IQ rozwielitki, więc chwilowo nie będę tłumaczył żeby Twojego mózgu nie przemęczać multitaskingiem i żebyś miał siłę na utrzymanie czynności życiowych i by myślenie Cię nie zabiło.

Czuwaj!
oppserwatorr
oppserwatorr 19.06.2026, 12:53:54 via Wykop
  • -1
@idiotanumer9999: To byl skrót myślowy, hombre.

47

Niedźwiedź biegający po rynku w Przemyślu

Niedźwiedź biegający po rynku w Przemyślu

To jest prawdziwe zgłoszenie! Służby już działają, ale proszę zachować ostrożność. W przypadku gdy zauważymy zwierzę proszę nie próbować sie zbliżać i natychmiast powiadomić Straż Miejską (986) lub Policję (112)!

tomaszek99
z
facebook.com
dodany: 18.06.2026, 21:02:14
  • 7
  • #
    polska
  • #
    niedzwiedzie
  • #
    niedzwiedz
  • #
    przyroda
  • #
    zwierzeta
oppserwatorr
oppserwatorr 19.06.2026, 06:13:13 via Wykop
  • 5
Przemyska Polonia wysłała czujki na hulajnodze by zadać misiowi sakramentalne pytanie - " Za kim, k---a, jesteś?"
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

291

Rodzeństwo przez 30 lat siedziało w zamknięciu, kolejna taka historia

Rodzeństwo przez 30 lat siedziało w zamknięciu, kolejna taka historia

Jak ustaliła Wirtualna Polska, rodzeństwo ze wsi pod Suwałkami przez blisko 30 lat mogło nie opuścić rodzinnego domu. Są

testa_di_moro
z
wiadomosci.wp.pl
dodany: 18.06.2026, 05:36:52
  • 44
  • #
    polska
  • #
    kryminalne
  • #
    izolacja
  • #
    wydarzenia
  • #
    informacje
oppserwatorr
oppserwatorr 19.06.2026, 06:05:16 via Wykop
  • -3
Ważne, by wszyscy byli ochrzczeni, reszta to didaskalia.

Ament.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

541

Nie żyje znany krakowski adwokat. Został potrącony przez nietrzeźwego kierowcę

Pokaż treści 18+

Nie żyje znany krakowski adwokat. Został potrącony przez nietrzeźwego kierowcę

Jerzy Sioła (79 l.) krakowski adw., zmarł po potrąceniu na przejściu dla pieszych w centrum. Kierowca mercedesa uciekł, ale w nocy siłą wyciągnięto go z mieszkania To Ukrainiec (47 l.). Był pijany, a narkotest wykazał obecność amfetaminy. Jechał z 46 l. babą. Uciekła. Odnaleziono, wywleczono.

Poludnik20
z
wiadomosci.gazeta.pl
dodany: 18.06.2026, 15:50:11
  • 96
  • #
    krakow
  • #
    motoryzacja
  • #
    prawnicy
  • #
    kryminalne
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
oppserwatorr
oppserwatorr 19.06.2026, 05:45:45 via Wykop
  • 0
@wkplogin: Na pewno w 2011 lub w 2013 bronił jakiegoś fiuta; należało mu się!

572

Mrągowo droższe niż Chorwacja, Ustka to nowa Sycylia. Drogie wakacje w Polsce

Mrągowo droższe niż Chorwacja, Ustka to nowa Sycylia. Drogie wakacje w Polsce

Wakacje w Polsce tylko dla bogatych? Ceny w rodzimych hotelach są często wyższe niż w Grecji, Egipcie czy Chorwacji. Wyjazd za granicę bywa tańszy, mimo że obejmuje również przelot.

VoxClamantisInDeserto
z
forsal.pl
dodany: 17.06.2026, 19:29:55
  • 312
  • #
    polska
  • #
    wakacje
  • #
    turystyka
  • #
    podroze
  • #
    gospodarka
  • #
    ekonomia
oppserwatorr
oppserwatorr 18.06.2026, 12:28:57 via Wykop
  • 2
@f9JXBEArQ2H4TKl: ..a potem dopłacają z własnej kieszeni na folderach reklamowych, by faktycznie było taniej..

Jak im się to opłaca..?
oppserwatorr
oppserwatorr 18.06.2026, 14:27:34 via Wykop
  • 0
@MarsjanskaBryza: Już tłumaczę. Pomijam turystę zagranicznego - w Polsce mieszka dużo ludzi i zwyczajnie nie brakuje ludzi bogatych i bardzo bogatych, których stać na taki wyjazd. Mamy coraz widoczniejszą Polskę dwóch prędkości - biednych i bogatych - z umierającą klasą średnią. Widzisz ludzi, których ceny nad morzem nie ruszają, a nie widzisz tych, którzy o 8 rano przemykają po osiedlu by kupić coś na promce w dyskoncie, to jest oczywisty

456

Podrożeją napoje

Podrożeją napoje

Rząd chce w III kw. przyjąć projekt dotyczący uszczelnienia systemu opłaty cukrowej i aktualizacji jej wysokości - wynika z wykazu prac legislacyjnych Rady Ministrów. Projektowane zmiany zakładają, że 96,5 proc. wpływów z opłaty ma trafić bezpośrednio do Narodowego Funduszu Zdrowia.

dizzapointed
z
bankier.pl
dodany: 17.06.2026, 12:04:29
  • 153
  • #
    polska
  • #
    gospodarka
  • #
    rynekspozywczy
  • #
    napoje
  • #
    podatki
  • #
    cukier
oppserwatorr
oppserwatorr 18.06.2026, 12:28:14 via Wykop
  • -4
J---ć napoje słodzone prądem.

Liczba chorób, które generuje radosne popijanie kolki, to litania jak stąd do Australii.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

475

Koszty pracy w 2026 r. czyli jak państwo doi pracodawców i pracowników

Koszty pracy w 2026 r. czyli jak państwo doi pracodawców i pracowników

Mirki, często w dyskusjach o zarobkach zapominamy o drugiej stronie medalu, czyli o tym, ile faktycznie kosztuje zatrudnienie pracownika w 2026 roku. Przyjrzyjmy się twardym liczbom, bez zbędnych emocji, żeby zobaczyć, jak zmieniły się realia prowadzenia biznesu w ostatnich latach. Od stycznia 2026

snorli12
z
wykop.pl
dodany: 16.06.2026, 15:46:53
  • 130
  • #
    praca
  • #
    korposwiat
  • #
    pracbaza
  • #
    januszebiznesu
  • #
    januszex
  • #
    finanse
oppserwatorr
oppserwatorr 17.06.2026, 18:35:26 via Wykop
  • -1
To są te mityczne koszty pracy, a potem dowiadujesz się, że w k------o drogim resto wśród personelu umowę ma tylko kucharz i jedna kelnerka, choć pracuje tam 8 osób na zmianie,
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

15

Zarobki kasjerów na Orlenie, stąd tak wysokie ceny przekąsek i napojów?

Zarobki kasjerów na Orlenie, stąd tak wysokie ceny przekąsek i napojów?

Na stacjach paliw Orlen wynagrodzenia kasjerów wynoszą zazwyczaj od 3,7 tys. do 5 tys. zł netto miesięcznie, a wysokość pensji zależy głównie od lokalizacji stacji oraz właściciela.

ocynkowanyodpornynahejt
z
motoryzacja.interia.pl
dodany: 14.06.2026, 11:06:38
  • 32
  • #
    orlen
  • #
    zarobki
  • #
    pieniadze
  • #
    praca
oppserwatorr
oppserwatorr 15.06.2026, 05:34:24 via Wykop
  • 4
Ustalmy raz i na zawsze jedną rzecz - poziom tzw."gospodaraki" a poziom życia mieszkańców danego kraju to często zupełnie różne dwa światy, co obserwujemy choćby w Polsce. Chwalimy się ponoć 20 gospodarką świata podczas gdy kasjer za pracę ZMIANOWĄ dostaje 1000 euro, za które będzie nieziemsko bidował jeśli wynajmie najmniejszą kawalerkę i będzie jadł żarcie z dyskontu na promce.
  • 7
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

oppserwatorr
oppserwatorr 15.06.2026, 06:41:06 via Wykop
  • -2
@slapdash: Udział płac w PKB pokazuje nam gdzie jesteśmy w Europie, a tutaj ju szału nie ma.
oppserwatorr
oppserwatorr 17.06.2026, 04:22:16 via Wykop
  • 2
@Zle_Japko: Większość prac na świecie to prace proste - czy to oznacza, że większość ma klepać biedę?

1722

W Polsce trwają masowe, ale ciche zwolnienia. "Tego nie ma w statystykach"

W Polsce trwają masowe, ale ciche zwolnienia. "Tego nie ma w statystykach"

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że na polskim rynku pracy nie ma żadnych znaczących zmian. Ani nie ogłasza się masowo zwolnień grupowych, ani rekrutacji. Po cichu dochodzi jednak do bardzo znaczącej rewolucji na rynku pracy.

VoxClamantisInDeserto
z
next.gazeta.pl
dodany: 14.06.2026, 16:01:51
  • 644
  • #
    polska
  • #
    praca
  • #
    gospodarka
  • #
    ekonomia
  • #
    spoleczenstwo
  • #
    kryzys
oppserwatorr
oppserwatorr 15.06.2026, 05:43:24 via Wykop
  • 14
@James_Error: Nie do dużych ośrodków, tylko do ośrodków średnich. Bolączką Polski jest teraz budowanie potęgi miast TOP5 i zdychanie całej reszty, gdzie pracy i perspektyw nie ma w miastach 100-200k, co brzmi jak tani dowcip. Decentralizacja, przenoszenie urzędów do średnich miast, bo obecnie miasta średnie to tylko handel, produkcja i januszexy, a w ten sposób kraju nie naprawimy.
oppserwatorr
oppserwatorr 15.06.2026, 05:46:59 via Wykop
  • -1
@Kowalm2: U nas dwa problemy się na siebie nakładają - mamy fatalną politykę fiskalną, czyli w uproszczeniu podatki, a z drugiej strony mamy też nasze kombinatorstwo i wrodzoną chciwość przedsiębiorców - wrzucone do miksera wypluwa typowy Januszex, czyli jebiesz za minimalną i ciesz się, że masz śmieciówkę, bo Kolumbijczyk zrobi to samo na czarno.
oppserwatorr
oppserwatorr 15.06.2026, 05:52:38 via Wykop
  • 2
@bird71: A c--j z tym, młody, leć na stację po fajki i browary, jakoś trzeba zacząć ten dzień.
oppserwatorr
oppserwatorr 15.06.2026, 05:58:13 via Wykop
  • 3
@jegertilbake:

Finansowo nadrabiamy za Zachodem, emigracja stracila sens dawno temu co latwo zauważyć nawet na wykopie jak zniknal content o tym a dodatkowo mamy dobrze ulokowany kraj, z przyzwoitą pogoda, wysokim stopniem bezpieczeństwa, spójny kulturowo, rozwiniety technologicznie i po prostu wygodny do życia.


Nie wiem, czy nadrabiamy finansowo nad Zachodem. Mediana zarobków w Polsce to okolice 5500 netto, a ceny mamy takie same. Dogoniliśmy cenowo, nie zarobkowo. Dobrze ulokowany kraj
oppserwatorr
oppserwatorr 15.06.2026, 06:01:04 via Wykop
  • 2
@eSUBA94: Tak? Minimalna 3600, wynajem kawalerki gdziekolwiek to minimum pewnie 2000, liczymy dalej :) ? Ogólnoświatowym wyznacznikiem normalności jest to, że koszty wynajmu mieszkania nie powinny przekroczyć 1/3 zarobku, a u nas wynoszą 1/2 gdy weźmiemy na warsztat medianę wynosząca 5500 netto, a gdy weźmiemy minimalną, o której piszesz..:)
oppserwatorr
oppserwatorr 15.06.2026, 08:54:11 via Wykop
  • -2
@anakhin: Gdyby tak się stało, to jest jasny znak, że rynek potrzebuje 1200 roboli a nie białych kołnierzyków i tak naprawdę rządowi nic do tego.
oppserwatorr
oppserwatorr 15.06.2026, 08:54:31 via Wykop
  • 0
@DVD_666: Dostałeś na ten dzień próbny umowę?
oppserwatorr
oppserwatorr 15.06.2026, 08:57:10 via Wykop
  • 2
@pump-ernikiel: Operując kalką "lewackie" rządy i fundacje ośmieszasz się - nie, nie lewackie, prawackie lub kosmiczne, tylko patusiarstwo do Polski - na dziś - sprowadzają agencje pracy, które dostarczają taniej siły roboczej dla przedsiębiorców, i to oni są głównym kołem zamachowym dzisiejszych imigracji do Polski. Kapitalista nie jest prawakiem, nie jest lewakiem - jest kapitalistą i tylko jeden język zna - język pieniądza.
oppserwatorr
oppserwatorr 15.06.2026, 09:04:41 via Wykop
  • 6
@Dbr86: Nazywajmy rzeczy po imieniu - chodzi o chciwość. Ceny w górę, a zarobki w dół - to jest obecnie polityka wielu przedsiębiorstw, z mitycznym poobcinaniem kominów płacowych w sektorze IT i "wyprostowaniu" zarobków juniorów - klepaczy w korpo.
oppserwatorr
oppserwatorr 15.06.2026, 09:05:45 via Wykop
  • -3
@Mezomorfix: Na kogo głosowałeś w ostatnich parlamentarnych o ile jesteś uprawniony?
oppserwatorr
oppserwatorr 15.06.2026, 09:37:04 via Wykop
  • 0
@anakhin:Dla kraju ważny jest rozwój i przejście z etapu taniej siły roboczej do zaawansowanych technologii i budowania swoich marek. Z tej perspektywy robol kręcący śrubki jak i junior klepiący Excela są takim samym planktonem - obaj kręcicie śrubki dla zagranicznych korpo, z tym że Ty robisz to na kompie, choć poziom zaawansowania ten sam - "połyka" Cię AI i Hindus. Płace to wynik konkurencyjności gospodarki i nie dziw się, że
oppserwatorr
oppserwatorr 15.06.2026, 10:21:43 via Wykop
  • 0
@jegertilbake: Nie żartuj - ceny sprzed pół roku w NORWESKIM dyskoncie były w okolicach 1,5 x ceny polskich uśredniając produkty; teraz nanieś korektę na zarobki i zobaczymy, a przypomnę, że to ponoć drogi kraj. Mieszkając w Krakowie połowa UE jest dla mnie tania więc nie wiem, jak Ci to wyszło, że jest u nas tanio, a tutaj jeden wykres, myślę że to dobry wyznacznik "taniości" kraju i rankingu życia
oppserwatorr - @jegertilbake: Nie żartuj - ceny sprzed pół roku w NORWESKIM dyskoncie...

źródło: PKB capita

Pobierz
oppserwatorr
oppserwatorr 15.06.2026, 10:26:58 via Wykop
  • -3
@DVD_666: Myślę, że Pan Janusz dal Ci umowę na jeden dzień i spytał, czy posiłek pracowniczy vege czy nie robi Ci różnicy.
oppserwatorr
oppserwatorr 15.06.2026, 10:41:03 via Wykop
  • 0
@Mezomorfix: ..czyli na kogo :) ?
oppserwatorr
oppserwatorr 15.06.2026, 10:49:20 via Wykop
  • 0
@jegertilbake: Na szybko

a) mówię, że jako mieszkaniec Krakowa w połowie Europy mam tanio w zwykłym sklepie a jak dorzucę nie daj Boże resto.. ;)
b) tak, w Norwegii o-------ę koszyk zakupowy w cenie 1,5x niż w Polandii a zarobię 4 x
c) mediana to jest dobry wskaźnik jeśli powiemy, że dobrym jest średnia zarobków, bo pokazuje in tylko mniej zafałszowane dane. Bez mocy nabywczej porównanie dwóch median dla dwóch krajów nie ma najmniejszego
oppserwatorr
oppserwatorr 15.06.2026, 10:55:35 via Wykop
  • 4
@tkont: Kolego - ale budujesz kapitał i markę firmy, która transferuje pieniążki gdzie indziej niż tutaj i nie masz z tego nic w perspektywnie dłuższej. Zobacz sobie na Koreę Południową - z dzikiego kraju i śmiesznego Deawoo patrz gdzie zawędrowali technologicznie, a gdzie jesteśmy my - oni mają Samsunga, LG, Hyundaia i Nokię, a my nie mamy nawet Poloneza, że o telewizorach i telefonach nie wspomnę, bo się zrobi smutno.Dzięki
oppserwatorr
oppserwatorr 15.06.2026, 16:15:10 via Wykop
  • 0
@editores: Zapewne mówi o miejscach nieturystycznych / małych miejscowościach, gdzie statystycznie mieszkaniec jest mniej zamożny a pieniądza napływowego brak.

366

Afera Podkarpacka

Afera Podkarpacka

Afera podkarpacka od lat elektryzuje opinie publiczną. Sutenerzy nagrywający najważniejsze osoby w państwie, podczas wizyt w agencjach towarzyskich. Ochranianie tych przybytków przez funkcjonariuszy CBŚ. Ukraiński wywiad, który stara się pozyskać tajemnicze nagrania.

NWASD
z
youtube.com
dodany: 14.06.2026, 17:13:00
  • 80
  • #
    afera
  • #
    polska
  • #
    kryminalne
  • #
    przestepczosc
  • #
    policja
  • #
    polityka
oppserwatorr
oppserwatorr 15.06.2026, 05:36:45 via Wykop
  • 21
@boltomierz: I właśnie dlatego jeśli ktoś jest za Polexitem to jest srogim idiotą. Ten kraj jako tako trzyma w ryzach właśnie UE, która w pewnych dziedzinach nie rozpieszcza, ale przynajmniej trzyma na wodzy nasze typowe kombinatorstwo.

Porównaj poziom łapówkarstwa w Polsce a na Ukrainie, by zobaczyć, jak to wyglądało u nas jeszcze całkiem niedawno.
oppserwatorr
oppserwatorr 15.06.2026, 05:38:21 via Wykop
  • 21
@zbig-gibz: Mylisz się, Zełeński jest w tym samym pojemniku jak my, jemu też się mówi co ma robić a czego nie. Oba państwa są sterowane przez inne ośrodki władzy.
oppserwatorr
oppserwatorr 15.06.2026, 06:31:26 via Wykop
  • 0
@0rdynus: Oczywiście na Podkarpaciu ruchali i Tusk, i Kaczyński :)
oppserwatorr
oppserwatorr 15.06.2026, 07:11:20 via Wykop
  • 1
@TwojOsobistyLewak: Spytaj tego goryla, co to teraz poleciał do pedofila za ocean zrobić sobie fotkę i pocałować pierścień.
oppserwatorr
oppserwatorr 15.06.2026, 07:55:23 via Wykop
  • 4
@TwojOsobistyLewak: No chyba widzisz obecnie przewartościowanie układu sił na świecie. Mamy więc Rosję ze swoimi mocarstwowymi amibicjami i kulejącą gospodarką, ale zasobami. Mamy USA, które ewidentnie traci pozycje supermocarstwa na rzecz Chin, stąd też "genialne" próby pokazania swojej siły - Wenezuela, Iran, wcześniej debilne gadki o Grenlandii. Stanom opłaca się więc wysyłanie broni na Ukrainę, bo przecież to napędza kosmicznie gospodarkę, jednakże niekoniecznie zależy im na tym, by Ukraina pokonała
oppserwatorr
oppserwatorr 15.06.2026, 08:48:43 via Wykop
  • -1
@janusz-lece: Pracują nad wieloodcinkowym zagadnieniem o tym, jak Ziobro i Romanowski s---------ą przed wymiarem sprawiedliwości - przecież ten temat musi żreć i być dopracowany, prawda?

W miedzyczasie wrzucą coś o kolejnym wecie Karola w sprawie kryptowalut, bo coś dziwnie to zaczyna wyglądać.

Pozdrawiam wszystkich z Brajton - seeyaaa, lads!

508

Wpuszczą do Europy aż 300 milionów kurczaków. Polski hit eksportowy zagrożony

Wpuszczą do Europy aż 300 milionów kurczaków. Polski hit eksportowy zagrożony

Kontrowersyjna umowa z krajami Ameryki Południowej może zalać unijny rynek setkami milionów kurczaków z Brazylii i Argentyny, które są produkowane nawet o 30 proc. taniej niż u nas. Jakby tego było mało, polscy hodowcy muszą jednocześnie odpierać potężną ofensywę ze strony Ukrainy oraz Chin.

portal_przemyslowy
z
polskiprzemysl.com.pl
dodany: 12.06.2026, 16:30:41
  • 84
  • #
    rolnictwo
  • #
    gospodarka
  • #
    polska
  • #
    swiat
  • #
    ekonomia
oppserwatorr
oppserwatorr 14.06.2026, 08:24:13 via Wykop
  • 0
Mariusz z Brighton, z 7 puszką najtańszego lagera z Tesco - "O nie, k---a, bedo Polske truć, tom Polkse!"
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

oppserwatorr
oppserwatorr 14.06.2026, 08:26:06 via Wykop
  • -1
@FrasierCrane: Porozmawiajmy o tym, co polski rolas w-------a w glebę i czemu sam tego nie je i śmieje się z miastowych...
oppserwatorr
oppserwatorr 14.06.2026, 08:26:51 via Wykop
  • -1
@FrasierCrane: Pal oponami w piecach bo tną lasy w Amazonii, ma to sens.

550

Kefir powrócił do łask. "Sprzedaż stale się rozwija"

Kefir powrócił do łask. "Sprzedaż stale się rozwija"

Konsumenci coraz częściej poszukują produktów naturalnych, fermentowanych i wspierających zdrowy styl życia. Dzięki temu rozwija się kategoria kefiru.

PortalSpozywczy
z
portalspozywczy.pl
dodany: 12.06.2026, 13:40:15
  • 222
  • #
    ciekawostki
  • #
    polska
oppserwatorr
oppserwatorr 13.06.2026, 05:19:14 via Wykop
  • 26
Król jest tylko jeden.
oppserwatorr - Król jest tylko jeden.

źródło: krasnystaw

Pobierz
  • 8
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

oppserwatorr
oppserwatorr 13.06.2026, 07:32:26 via Wykop
  • 0
@magisterskie-rlip: Jeden z najprostszych i najbardziej naturalnych składów, dziękuję :)
oppserwatorr
oppserwatorr 13.06.2026, 07:35:34 via Wykop
  • 4
@pinio1961: W Małopolsce takie same ziemniaki z koperkiem + jajko sadzone - w oryginale jest do tego kwaśne mleko, ale z kefirem też poezja.
oppserwatorr
oppserwatorr 13.06.2026, 10:18:09 via Wykop
  • 1
@argonauta1000: Dwa razy pudło, anonimowy przyjacielu.
oppserwatorr
oppserwatorr 13.06.2026, 10:43:12 via Wykop
  • 6
@sebpsx: Obyś był małolatem i nie miał praw wyborczych...
oppserwatorr
oppserwatorr 14.06.2026, 05:06:40 via Wykop
  • 1
@Zxr9: W obecnych czasach, gdzie debile mają głos, a edukacja zdechła, odróżnienie dzbana od satyryka jest trudne :)
oppserwatorr
oppserwatorr 14.06.2026, 05:39:20 via Wykop
  • 1
@Zxr9: i cipsy.
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 13
  • Strona 1 z 13
  • >

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 19.09.2025

    Rocznica
  • Komentator
    od 17.10.2025

    Komentator
  • Mikroblogger
    od 25.05.2025

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking