Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko168
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

339

Masowe zwolnienia ruszą w środę. Wyciekły tajne maile Mety

Masowe zwolnienia ruszą w środę. Wyciekły tajne maile Mety

Właściciel Facebooka i Instagrama planuje zredukować zatrudnienie o około 10%, co oznacza zwolnienie blisko 8 tysięcy osób. Równolegle gigant technologiczny przechodzi głęboką reorganizację, stawiając wszystko na rozwój sztucznej inteligencji.

Anakee
Anakee
z
bankier.pl
dodany: 19.05.2026, 07:08:31
  • #
    pracait
  • #
    korposwiat
  • #
    programista15k
  • #
    kryzysit
  • #
    praca
  • #
    it
  • 104
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Komentarze (104)

najlepsze

cebulowy_krezus
cebulowy_krezus
cebulowy_krezus
19.05.2026, 08:06:43 via Wykop
  • 216
Na pewno nie chodzi o to, że po facebooku hula wiatr i scammerzy. Na pewno ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

cebulowy_krezus
cebulowy_krezus
cebulowy_krezus
19.05.2026, 12:57:15 via Wykop
  • 74
@Kamael: Z AI i zwolnieniami nie chodzi o to, że firmy automatyzują pracę. Chodzi o to, że firmy zwalniają ludzi, żeby mieć kasę do ładowania jej w AI. Meta jest zaangażowane w budowę tych centrów danych AI. Na to jest gigantyczna kasa potrzebna
  • Odpowiedz
cebulowy_krezus
cebulowy_krezus
cebulowy_krezus
19.05.2026, 13:11:49 via Wykop
  • 49
no wlasnie, to teraz sobie odpowiedz na pytanie ile w takim razie trzeba bedzie zaspiewac


@Kamael: jeśli mówimy o ładowaniu kasy w centra danych AI to ja też nie do końca rozumiem ten model biznesowy. Oni chyba rzeczywiście liczą na dojście do AGI. Bo inaczej nie umiem tego wyjaśnić. Podobno całkiem nowe układy od Nvidia leża po magazynach, bo nie ma ich do czego podpiąć i czym zasilić. No a w
  • Odpowiedz
sn3p6
sn3p6
sn3p6
19.05.2026, 19:15:44 via Wykop
  • 111
Warto sobie przypomnieć, że nazywają się Meta, bo stawili wszystko na Metaverse gdy VR już się zaczynało nudzić, a Web3 było memem.
Fakt że Zuck wchodzi w AI głęboko oznacza że bańka pęka.
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

bossssob
bossssob
bossssob
19.05.2026, 19:18:47 via Wykop
  • 40
@sn3p6: No i to była dość ciekawa koncepcja, zwłaszcza dla dzieciaków które lubią nowości... gdyby nie to, że wpompowano miliardy USD w lewacki zespół więc na tych metaversach to była zabawa jak w obozie koncentracyjnym. To mniej więcej tak jakby pójść z kumplami pod namiot i żeby było weselej - zaprosić matkę :D
  • Odpowiedz
fervi
fervi
19.05.2026, 20:15:25 via Wykop
  • 21
Fakt że Zuck wchodzi w AI głęboko oznacza że bańka pęka.


@sn3p6: Meta swojego czasu była pionierem AI, szczególnie Open Source
  • Odpowiedz
pan_Ropuch
pan_Ropuch
pan_Ropuch
19.05.2026, 20:01:08 via Wykop
  • 62
Przecież Facebook jest dzisiaj rzeką wygenerowanego przez AI szlamu, na który odpowiadają boty. Konto mam jedynie aby mieć dostęp do profilu pracowego i messangera.
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

pan_Ropuch
pan_Ropuch
pan_Ropuch
20.05.2026, 03:39:32 via Android
  • 3
@KochanekAdmina: to właśnie grupy są zawalone spamem generowanym przez AI. Reelsy to takze AI przeplatana reklamami.
  • Odpowiedz
brednyk
brednyk
20.05.2026, 03:53:00 via Wykop
  • 2
@pan_Ropuch: albo do grupek i konf na Messengerze
  • Odpowiedz
kamil-eef
kamil-eef
kamil-eef
19.05.2026, 19:16:49 via Android
  • 33
Wszyscy gadają o mecie. A gdzie był start?( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

kocha_to_poczeka
kocha_to_poczeka
19.05.2026, 19:21:09 via Wykop
  • 37
@kamil-eef: w Izraelu, w agencji Mosadu
  • Odpowiedz
enten
enten
enten
19.05.2026, 20:15:26 via Wykop
  • 28
A gdzie był start?(


@kamil-eef: W Windowsie był kiedyś ( ͡° ͜ʖ ͡°)
enten - >A gdzie był start?(

@kamil-eef: W Windowsie był kiedyś ( ͡° ͜ʖ ͡°)

źródło: 1_CHxR-5a0lAZUYuWqjMT-ag

Pobierz
  • Odpowiedz
hellfirehe
hellfirehe
19.05.2026, 20:44:29 via Wykop
  • 23
Zuckerberg to ciekawy przypadek w tym biznesie.

Bo owszem zrobił Facebooka i to niesamowicie zażarło, zarobiło górę pieniędzy.
Ale to tak naprawdę był trochę przypadek, trochę dobry moment, pewnie dobre wykonanie - no zadziałało że czapki z głów, dało mu zasłużone miejsce wśród największych korporacji internetowych.

A potem... w sumie nic.
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

hellfirehe
hellfirehe
19.05.2026, 21:16:08 via Wykop
  • 11
tak jest częściej niż rzadziej


@krzysztof-mirko: Czy ja wiem...

Jak się popatrzy na te wszystkie Apple, Microsoft, Intel, Nvidia i całą masę innych, to jednak nie są korporacje jednego produktu, a całych ekosystemów, prawdziwej ewolucji tych produktów, oczywiście często ślepych uliczek itp.

Ale jednak Facebook to bardzo skrajny przykład jednej, wielkiej lokomotywy, do której co chwilę podłączają wagoniki w których się nie kręcą kółka.
  • Odpowiedz
KochanekAdmina
KochanekAdmina
20.05.2026, 03:01:01 via Wykop
  • 8
@hellfirehe: Ale co ty bredzisz. META to gigantyczny biznes, właściwie najlepszy broker reklamowy na globie, nikt nie oferuje takiego profilowania jak META, jak masz firmę i chcesz trafić do bardzo konkretnej grupy klientów z reklamami to nikt nie oferuje takiej precyzji jak META. Mają więcej siana niż mogą przepalać na metaversy, mają świetne biznesy jak Oculus czy Meta Ray-Ban, więc brednie że VR się nie udał bo metaverse w sytuacji
  • Odpowiedz
adk
adk
adk
20.05.2026, 04:35:30 via iOS
  • 19
I dobrze. Za aktywne czerpanie korzyści ze scamu kibicuję upadkowi tej firmy. Za rozwalenie forów dyskusyjnych i zastąpienie ich grupkami, na których nic nie idzie sensownie znaleźć - również.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Cozwykopem
Cozwykopem
Cozwykopem
21.05.2026, 10:06:00 via Wykop
  • 1
@adk: otóż to, fora dyskusyjne to była kopalnia wiedzy, dziś wszystkie padły jak blogosfera.
  • Odpowiedz
Cozwykopem
Cozwykopem
Cozwykopem
21.05.2026, 10:06:32 via Wykop
  • 1
@adk: pamiętasz jeszcze czasy jak Google linkowało do bloga tematycznego?
  • Odpowiedz
siap_tiruriruri
siap_tiruriruri
19.05.2026, 23:43:53 via Wykop
  • 13
Facebook to dla mnie teraz agregat grup tematycznych, gdzie większość to anonimy lub te dziwne pinneaplehero9493 usery. Etap gdzie miało się prawdziwe konto ze znajomymi już na tym portalu nie ma już sensu, ani nie jest bezpieczne i praktyczne. Wszędzie boty, fake konta, fake newsy i ewidentny scam który "nie narusza naszych standardów" wg FB.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

andrzej-andrzej3
andrzej-andrzej3
andrzej-andrzej3
20.05.2026, 05:04:06 via Wykop
  • 3
@siap_tiruriruri:Ja skasowałem Facebooka. Co chwilę wyskakiwały mi jakieś głupoty. Blokowałem wszystkie strony, ale ich jest coraz więcej. Głównie jakieś artykuły, które napędzają wojnę płci i obrzydzają związki , począwszy od opisów zdrad, skończywszy na najeżdżaniu na teściów i innych takich rzeczach. Jakieś filmiki viralowe nagrane pod wyświetlenia a ludzie tam to łykali. Jednemu tłumaczyłem, ze to fejk to mnie od botów wyzywał, ze sam fejk jestem, szkoda czasu na tłumaczenie
  • Odpowiedz
johny-sins-milfhunter
johny-sins-milfhunter
johny-sins-milfhunter
20.05.2026, 09:05:19 via Android
  • 1
@andrzej-andrzej3: mi jeden fiutek pisał że nie może to być AI bo AI nie mówi 😀
  • Odpowiedz
pafcio80
pafcio80
pafcio80
19.05.2026, 20:14:21 via Wykop
  • 11
ja bym tam zwolnił od razu milion osób.
pafcio80 - ja bym tam zwolnił od razu milion osób.

źródło: dfff

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

blargotron
blargotron
20.05.2026, 01:24:20 via Wykop
  • 1
@pafcio80: Zorg based.
  • Odpowiedz
bossssob
bossssob
bossssob
19.05.2026, 19:20:59 via Wykop
  • 11
Już teraz praktycznie nikt żywy tam nie pracuje i nic tam nie można załatwić ani z nikim pogadać. Co może pójść nie tak? :D
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

sickonce
sickonce
19.05.2026, 22:34:52 via Android
  • 0
@bossssob
  • Odpowiedz
5da4266d3de6dbaf425a2d4fc16225d0
5da4266d3de6dbaf425a2d4fc16225d0
5da4266d3de6dbaf425a2d4fc16225d0
19.05.2026, 20:35:17 via Wykop
  • 5
stawiając wszystko na rozwój sztucznej inteligencji.


Czyli jeszcze wiecej botów i slop clickbaitów na facebooku? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Strona 1 z 4
  • >

Hity

tygodnia

Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
3094
Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
2456
Afera w Pszczynie! Koniec darmowych lodów za świadectwo, interweniował rzecznik
Afera w Pszczynie! Koniec darmowych lodów za świadectwo, interweniował rzecznik
2036
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
1913
Clint Eastwood kończy 96 lat
Clint Eastwood kończy 96 lat
1794
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #korposwiat
  • #programowanie
  • #programista15k
  • #pracbaza
  • #it
  • #praca
  • #kryzysit
  • #informatyka
  • #pytanie
  • #studbaza
  • #zalesie
  • #medycyna
  • #studia
  • #sztucznainteligencja
  • #naukaprogramowania

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking