@ryszard-kulesza: tzw Muzułmanie (z wielkiej litery) w nowomowie Boszniacy. Bośniaccy Serbowie oraz Bośniaccy Chorwaci kibicują odpowiednio Serbii i Chorwacji. Tak samo piłkarze - raczej grają dla Serbii/Chorwacji. Miro Radović urodził się w Bośni i kiedyś otrzymał z tego kraju powołanie, ale stwierdził że woli poczekać na kadrę Serbii. I chyba nawet doczekał powołania ale coś mi się kojarzy że kontuzja zniweczyła marzenie o debiucie w kadrze.
#klimatyzacja #nieruchomosci Czy na prawdę nie mogę zamontować sobie klimy w boku od dewelopera oddanym w 2023r bez zgody wspólnoty? Posiadam balkon więc jednostka stałaby na balkonie a nie wisiała na elewacji. Ale na grupie ktoś miał ból d--y o przewiercenie ściany ze elewacja straci gwarancję. Przerabiał już ktoś ten temat?
Pisaliście tutaj na wykopie niedawno że szeregowiec to łączy minusy domu z minusami mieszkania, bo masz niby dom i musisz sam o niego zadbać ale z sąsiadami jak w bloku. A jakie minusy domu i sklepu łączy szeregowa Biedronka w domu jednorodzinnym? https://x.com/ArturCelinski/status/2069723151450128756
Batyr jest gotów poświęcić wszystkie stosunki międzynarodowe i lata dyplomacji na potrzeby wewnętrzne dla poklasku tłuszczy,
@troglodyta_erudyta: nie odwarajmy kota ogonem. To Zaleski poświęca te stosunki. Btw jeśli chodzi o odbudowę to coś mi się wydaje że nasze firmy by zobaczyły tą odbudowę jak w Iraku. A z resztą...jakie niby są te duże polskie firmy ? Chyba największy to Mirbud, resztą to tak czy inaczej pewnie co najwyżej na podwykonawcę
Zełenski bardzo świadomie podjął decyzję o nadaniu imienia "bohaterów UPA" jednostce wojskowej. - Liczył na awanturę polityczną w Polsce, która sprawi, że (...) ukraińska opinia publiczna stanie murem za Zełenskim (...) by wewnętrzne problemy polityczne Kijowa zeszły na drugi plan.
#mecz #mundial Co do ustawek w ostatniej kolejce to co myślicie o meczu Ghana-Chorwacja na remis? Taki wynik daje awans obu zespołom i Ghana trafia na 2K (Portugalia/Kolumbia) a później 1H/2J (potencjalnie Hiszpania) a z kolei trzeci zespół z tej grupy zawsze trafia na 1K (Portugalia/Kolumbia) a następnie 1B/3efgij a więc potencjalnie zwycięzce grupy B (Kanada/Szwajcaria). Myślę że Chorwacji niekoniecznie będzie zależeć na zwycięstwie w tym meczu a
#mecz Mecz Francja - Norwegia jest wyjątkowy, dla obu zespołów teoretycznie najlepiej jest ten mecz przegrać, przegrany trafia na drabinkę z Brazylią, wygrany na drabinkę z Niemcami.
Miller powiedział u Rymanowskiego, że ukraińscy obywatele mogli nie ginąć, gdyby Europa się nie wtrąciła w sprawy UKR - RUS i gdyby doszło do porozumienia, które Zelenski odrzucił.
W ogóle cały jego przekaz jest w takim tonie, że to jest wina Zelenskiego i UE, że giną Ukraińcy, a nie tego, że Rosja ich najechała. Cały czas odwraca kota ogonem.
Niech ktoś mi powie, że on nie jest zastraszony, albo opłacony. On jest zbyt inteligentny
raczej to drugie chce się przykleić do Konfy przed wyborami w 2027 i mieć sutą emeryturkę z Sejmu.
@galicjanin: widziałem fragment w którym zarzekał się że do polityki nie wróci. Ze i tak jest już jedną nogą w grobie i mu to niczego potrzebne nie jest
Polska ma 35 procent jednoosobowych gospodarstw domowych i jeden z najwyższych wskaźników przeludnienia w UE. Oba problemy wynikają z tego samego, czyli systemu mieszkaniowego zbudowanego pod kredyt i własność, który nie przystaje do realnej struktury społecznej.
Mieszkałem sam 5 lat, teraz chętnie wróciłbym do tych czasów ale tak na parę tygodnjn( ͡°͜ʖ͡°) jednak depresyjny smutek się we mnie pojawiał, zwłaszcza w zimowe / jesienne wieczory...
@elofrytki: też zależy jakich masz starych i jak bardzo Ty jesteś stary. A Jeśli zarabiasz normalną kasę i rodzice nie dołożą to trudno mi sobie wyobrazic bys w dającej się przewidzieć przyszłości odłożył na wkład własny
Komisja śledcza ONZ stwierdziła, że żydowska armia i siły bezpieczeństwa z pełną świadomością i premedytacją atakuje i zabija palestyńskie dzieci, co skutkuje ludobójstwem, zbrodniami wojennymi i zbrodniami przeciwko ludzkości w Strefie Gazy i na okupowanym Zachodnim Brzegu.
@Sylwiusz_89: nie oszukujemy się: Papszun to jak na nasze warunki trenerski fenomen. Jest nielubiany za sposób bycia, być może za wyraz twarzy ale wyników nikt mu nie odbierze
A uśmiechnięci szomk bo Karol Nawrocki zaognia konflikt z Ukraińcami i nie będziemy odbudowywać Ukrainy chlip chlip. Oni by im na twarz napluli a odbudowę byśmy widzieli jak w Iraku
W 9 na 10 przypadków piszą, że to były obustronne rzezie.
@Mario7400: no ciekawe, zatem mimo wszystko nagłaśnianie może pomóc w Poznaniu prawdy. Pamiętam jak prezydent Chorwacji goszcząc Zaleskiego powiedział że no życzy sobie zawołania "Sława Ukrainie" podczas wizyty,bo jest to zawołanie zbrodniczej organizacji która wymordowała wielu Polaków i Żydów. Zatem to nie jest tak że temat jest kompletnie nieznany zagranicą
@Iudex: żartujesz? Przecież narracja jest taka że była to błędna decyzja. Nikt się nie p----------a o to żeby potępić decyzję Zaleskiego, ale odebranie orderu uważane jest za źle przez obóz rządzących