Wiecie co? Dla mnie życie w Polsce to jest jakaś abstrakcja, pracując w handlu 5 lat, teraz nie mogę znaleźć pracy, nikt mnie nie chce zatrudnić nie wiadomo czemu, a lekarze wyciągają ponad milion rocznie XD, sam zasuwałem za najniższą lub lekko powyżej kiedy miałem wyższe stanowisko i rocznie nawet 100k nie miałem, życie tutaj to totalna porażka #zalesie #lekarz #lekarz100k
Drodzy uczniowie i maturzyści. Przed wami trudny wybór drogi zawodowej. Nie dajcie się omamić i wybierzcie mądrze kierunek który zapewni wam dostanie życie
@kukold: To będzie tak jak z IT czy wcześniej z zarządzaniem. Zanim skończą studia to lekarze będą zarabiali po 25k, powrócą czasy, że dopiero po specjalizacji dobre pieniądze, a bez to jebiesz w POZ czy w szpitalu na dyżurach.
Niech lepiej ludzie idą do pracy, do której mają predyspozycję i chcieliby wykonywać zamiast patrzeć tylko na kasę. Jak jesteś sumienny to jako budowlaniec zarobisz godnie.
Przypomniała mi się historia jak dwa lata temu miałem operacje na oczy (zez). Na operacje na NFZ czekałem ponad 4 lata, wiadomo normalka w PL, ale r-------o mnie to, że dali mnie do sali z gościem w moim wieku który już był wybudzony po podobnej operacji. Okazało się, że on czekał dwa miesiące. Dlaczego? Robił operacje prywatnie, a sam pracował w Austrii, więc nie płacił tu ani złotówki podatków. Pomijając terminy, to
@pro666full: przecież to normalna praktyka w każdym zawodzie. Na przykład informatycy utrzymujący centra danych itp odpalają sobie na nich koparki krypto i dlatego wszystkim tak wolno działa internet. Tak samo piloci pasażerscy czasem przewożą sobie prywatnie parę osób jakimś firmowym Airbusem jak ktoś sobie zamówi taki lot u nich prywatnie ( ͡°͜ʖ͡°)
Rząd przyjął projekt ustawy, która pozwoli gromadzić dane o zarobkach lekarzy na podstawie numerów PESEL. Celem jest zwiększenie przejrzystości wynagrodzeń w ochronie zdrowia i skuteczniejszy nadzór nad wydatkami publicznymi. RMF FM informuje, że Naczelna Rada Lekarska apeluje o spotkanie z premiere
Natychmiast wstrzymać wszelkie ustawy godzące w status i zasady pracy środowiska lekarskiego! Do czego to doszło, żeby plebs z widłami szczuł na lekarzy i wymuszał na rządzących jakieś ustępstwa
Maszyna w kołchozie już się rozgrzewa? Gotowy zarobić zawrotne 4000? A lekarz nawet nie musiał przyjść na dyżur, a i tak mu zapłacą i to z twoich pieniędzy xD.
@IlawaNidzica: pokaż mi inne studia gdzie trzeba tyle umieć: setki łacińskich nazw, praktyki niezbędne do zaliczenia, umiejętności miękkie itp Realnie 1% ludzi jest wystarczająco inteligentnych żeby sobie poradzić. Reszta może iść na kierunki techniczne gdzie mają tylko jakieś obliczenia itp niewymagające myślenia
@bisu: to sobie skończ, na szczęście są limity na specjalizacje więc trzeba jeszcze mieć kontakty. Ludzie z ulicy nie powinni mieć dostępu do zawodu. Nie jest to dobre dla środowiska lekarskiego
"Jesteśmy gotowi" - oświadczył dowódca niemieckich sił powietrznych. W przypadku ataku na państwa bałtyckie siły Sojuszu mogą uderzyć w obwód królewiecki, Półwysep Kolski, Petersburg, a także na Morzu Czarnym, gdzie stacjonuje rosyjska flota.
@kukold: Tak patrzę na te zarobki i taki neurochirurg to musi mieć ból d--y o to ile taki radiolog wyciąga. Siedzi sobie spokojnie, wrzuci zdjęcia do AI, bo i tak lepiej opisze i fajrancik.
Brakowało mi w polskim internecie miejsca, gdzie można byłoby znaleźć opinie o procesach rekrutacyjnych. Dlatego postanowiłem zudować coś takiego sam. Kandydaci też mają głos i głęboko wierzę, że ten feedback może poprawić jakość procesu rekrutacyjnego w PL
Skąd na wykopie taka nagonka na medyków na tagach typu #lekarz100k? W innych branżach też są podobnie wysokie zarobki typu 100k na miesiąc, może więcej a nie ma aż takiego hejtu. Ciekawe ile zarabiają realnie tacy #programista15k bo nie uwierzę, że jakiś pracuje faktycznie za te 15-20k na rękę (czyli podobnie co sklepowa albo sprzątaczka w dużym mieście). Nazwa tagu jest sprzed 15 lat więc zakładam że
51-letni Rafał trafił na Szpitalny Oddział Ratunkowy w Kielcach po nagłym zasłabnięciu. Kilka godzin później został wypisany do domu. Chwilę po powrocie zmarł na klatce schodowej. Partnerka mężczyzny mówi o ignorowanych objawach i zapowiada walkę o wyjaśnienie sprawy
Adrian Klarenbach i jego żona znaleźli się wśród 29 osób oskarżonych w aferze związanej z Collegium Humanum. Dowody przeciwko Klarenbachom zostały zabezpieczone przez CBA jeszcze w czasach rządów PiS, choć TV Republika sugeruje, że sprawa to efekt działań obecnej prokuratury ustaliła "Gazeta Wyb
@trevoz: hah faktycznie było takie coś. SM odpytywał programistów na ile dni/punktów/basenów olimpijskich wyceniają taska, którego teraz AI klepie w 30s i nie trzeba nic szacować
@ak44: od wjazdu AI do korpo mikromenedżment osiągnął niespotykaną skalę. Menago dosłownie całymi dniami śledzą staty z tymi ruchami myszki, metrykami LoC/min, spalaniem tokenów, generują tonę wymagań biznesowych jakimś LLMem w stylu chatagpt i każą pracownikom to "weryfikować/analizować/zatwierdzać" w ilościach jakie rok temu byłyby nieosiągalne do napisania przez cały sztab product ownerów.
Nie ma bardziej popieprzonego układu w tym kraju niż BIK. .
Zmieńcie moje zdanie. Wyobraźcie sobie taki genialny biznesplan:
Zakładasz prywatną spółkę akcyjną (razem z kumplami z banków komercyjnych). Ludzie idą do banku po kredyt, leasing czy głupie zakupy na raty i zostawiają tam swoje najbardziej wrażliwe dane osobowe i finansowe. Banki całkowicie za darmo przekazują te dane do Twojej bazy. Stajesz się monopolistą. Przychodzi moment, w którym człowiek chce sprawdzić, co ta prywatna firma
Ministerstwo Sprawiedliwości szykuje rewolucję w Kodeksie Karnym. Obecne stawki grzywien pamiętają 1997 rok, kiedy pensja minimalna wynosiła 406 zł. Projekt zakłada podniesienie minimalnych i maksymalnych stawek dziennych o 900%. Minimalna grzywna wzrośnie ze 100 zł do 1000 zł, a maksymalna z 1,08 m
Jeff Bezos w wywiadzie dla CNBC ogłosił, że AI sprawi, że domy i jedzenie będą tańsze, a bezrobocia nie ma się co bać. W tym samym czasie Amazon zwalnia 16 000 pracowników, a Bezos prowadzi własny startup AI wart już 10 miliardów dolarów.
@PrzodownikPracyZaGrosze: xd blackpill nie dotyczy górali. Wystarczy, że Mirek Gąsienica-Manlet dziedziczy po starych termę banię albo nawet zarośnięte pastwisko na Gubałówce i każda blond Marylka z Murzasichle będzie chciała go doprowadzić do wodogrzmotów mickiewicza ( ͡°͜ʖ͡°)
#heheszki #humorobrazkowy #literatura
źródło: temp_file427145524486136262
Pobierz