Może zna ktoś dobrego lekarza od układu pokarmowego? Nie mam apetytu, waga jest na niskim poziomie, czuję się senny nawet jak długo pośpię i to się ciągnie już parę ładnych lat a ostatnio często zmagam się z biegunkami. Byłem u lekarza rodzinnego i dwóch dietetyków którzy pozlecali różne badania ale po prawidłowych wynikach każdy rozłożył ręce.

#gastrolog #lekarz #zdrowie #dietetyka #medycyna #
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@TrafnyTaktyk:
Wśród badań były wskaźniki wątrobowe i trzustki? Masz sensowną ilość błonnika w diecie? Robiłeś próby z całkowitym wykluczaniem różnych składników na co najmniej kilka dni? (gluteny, różne typy białek - zwłaszcza mleko, orzechy, mięsa, błonnik nierozpuszczalny).
  • Odpowiedz
@MisterMinister: dla mnie bardzo spoko pieczywo bezglutenowe jest w Putce (czasem dostępne w większych Carrefourze jak Złote Tarasy czy Arkadia). Jeśli chodzi o mleko całkiem spoko jest ryżowe. Te z ząbki pieczywo pakowane czy Schaer dostępny w Rossmanie/Carrefourze ok. W sumie ostatnio w Biedronce kupowałem i też spoko. Makarony kukurydziane z Biedronki jadam i spoko.

Najtrudniej jest na mieście, chyba max burger czy jak się zwie ma opcję bezglutenowe, spoko
  • Odpowiedz
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mam problem z utrzymaniem zdrowego, świeżego, urozmaiconego, i niezbyt czasochłonnego jadłospisu.

Potrzeba do niego świeżych warzyw i owoców, ryb, chudego mięsa - ale to produkty szybko psujące się, często sprzedawane w kiepskim stanie (popsute awokada-niespodzianki w Lidlu, ryby z metalami ciężkami, zwierzęta karmione antybiotyczno-hormonalnym granulatem), a do tego wymagające czasochłonnej obróbki. Rozwiązaniem byłaby dieta pudełkowa, ale to wysoki koszt przy całej rodzinie, a do tego pojawiają się wątpliwości, czy
mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mam problem z utrzymaniem zdrowego, świeżego,...

źródło: ce5300105707715.5f7ef755e333d

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: obiady gotuj na 2-3 dni, wtedy masz mniej już na tym posiłku. Pojemniki próżniowe - dłużej utrzymują świeżość produktów. Część warzyw, jak np. marchewka, ogórek czy papryka, pokrojone w plasterki/słupki może poleżeć w szczelnie zamkniętym pojemniku w lodówce, więc też można przygotować wcześniej, a potem tylko wyciągasz na talerz.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: dietetyka w obecnych czasach to totalna lipa.
Fizjo jest teraz przesyt, najlepiej wyspecjalizować się w wąskiej dziedzinie i powolutku zbierać klientów. Potrzeba też hajsu na kursy i sprzęt.
Po farmacji będziesz sprzedawcą praktycznie bez szans na rozwój.
Pielęgniarstwo super, jako jedyny kierunek jest realną medycyną, dużo dróg rozwoju, można siedzieć tylko w przychodni, zapieprzać na oddziałach albo działać w sali operacyjnej. Obecnie dobry hajs, można klepać nadgodziny w opór.
  • Odpowiedz
@moboblog: po prostu wyglądało jak lanie wody, dla mnie forma jakaś taka przerośnięta, ciężko mi się czytało, czym się inspirujesz pisząc tak dużo, nie podając konkretnej odpowiedzi, by po 7 akapicie ją podać, a można było to zrobić znacznie wcześniej.
  • Odpowiedz
@moboblog:

Jest to świeża domena i nie ma co ukrywać, że staram się pozyskać do niej linki związane z tematyką zwierząt.

No i dlatego właśnie jest to spam. A spamu nikt nie lubi.

Korzyścią jest to, że sam mogę się nauczyć
  • Odpowiedz
#sibo #ibs #gastrolog #gastrologia #zgaga #medycyna #lekarz #zdrowie #dietetyka
Gastrolog skierował mnie do wykonania badaniu na SIBO - test wodorowo-metanowy. I tak sobie szukam to w większości przypadków są to testy wysyłkowe (np. diagnostyka) albo odbiór pakietu i zrobienie w domu. Miał ktoś wykonywany taki test w diagnostyce? Jest to do ogarnięcia? Jak taki
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Devih: Nie radziłbym ci robić tego wysyłkowo w diagnostykach i innych alabach...
Robiłem ten test ostatnio wysyłkowo w alabie i nie dość, że musiałem czekać 3 tygodnie na wynik to jeszcze przyszły wyszły mi one niewiarygodne. Po odebraniu wyniku z alabu stwierdziłem, że muszę go powtórzyć, bo coś było grubo nie tak (wystrzelony mocno metan, dziwne skoki wartości), więc pojechałem kilka ładnych kilometrów zrobić ten test stacjonarnie w zdrowych-jelitach. Wynik miałem
daniel-syntetyczny - @Devih: Nie radziłbym ci robić tego wysyłkowo w diagnostykach i ...
  • Odpowiedz
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Co sądzicie o Bryanie Johnsonie i jego protokole?

Z jednej strony to dziwnie wyglądający freak, wydający $2M/rok na eksperymentalne terapie i nietypowy styl życia, z drugiej strony ma świetne wyniki szczegółowych i regularnie wykonywanych badań (jest najlepiej przebadanym człowiekiem na świecie), które nie mogą kłamać. Na plus jest także to, że w przeciwieństwie do innych influencerów jest precyzyjny, transparentny, i uważnie analizuje literaturę naukową.

Oczywiście nikt z nas nie ma
mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Co sądzicie o Bryanie Johnsonie  i jego proto...
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: myślę, że regularne badanie się w różnych aspektach to klucz do długiego i zdrowego życia. problem w tym, że powinienieś zacząć od przebadania "grubych" rzeczy zanim skupisz się na detalach. Np. rak trzustki nie boli i po 30 powinno się regularnie badać jamę brzuszną na USG -- za to większość osób zamiast wydać parę zł na takie badani kupi wagę Garmina i zacznie bez sensu badać składowe masy ciała
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): > Teraz 30/40 latkowie o dobrym wyglądzie to tylko efekty chirugii i chemii żeby oszukać geny

Ja mam 35 lat i regularnie obsługa paru miejsc które są darmowe do 19 r. życia wpuszcza mnie za free. Ostatnio w UK policja mnie zatrzymała jak jeździłem w przerwie na lunch na desce, bo myśleli, że wagaruje xDDD

Wszystkie AI toolsy dają mi 25 lat max. Zero siwych włosów, brak zakoli.
  • Odpowiedz
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Co myślicie o takiej diecie (chłop lvl 32, 75 kg, 20% tłuszczu)?
Cele to zdrowie fizyczne i psychiczne, długowieczność, i dobra sylwetka w ramach szybkiego do przygotowania jadłospisu.

Śniadanie (8:00):
- Shake (dobre białko WPC lub roślinne + kolagen + lecytyna, podgotowane płatki owsiane, mrożone owoce leśne, jogurt naturalny, siemię lniane, odrobina miodu i wanilii)
mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Co myślicie o takiej diecie (chłop lvl 32, 75...

źródło: nyc

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim jesteś pewien, że owoce + orzechy na noc będą Ci służyć?
Owoce szybko fermentują w jelitach + orzechy, które są relatywnie ciężkostrawne, więc jeśli jesteś wrażliwszy możesz mieć poważne problemy ze wzdęciami.
  • Odpowiedz
@szczurek_87 kolego, a nie dodała ci się automatycznie aktywność treningowa? To co będzie zwiększać dzienny limit kalorii. Jeżeli masz sparowany jakiś smartwatch lub fit band to to może być to. Ja tak mam.
  • Odpowiedz
Ile na oko jeść kalorii w tygodniu? W weekendy chcialbym ich nie liczyc, czyli moc sobie pozwolic na jakis fastfood + piwko. Chce utrzymac wage.
Praca siedzaca, ale po pracy czesto cos robie wokol domu itd.
Wiek: 24 l., waga: 72, wzrost 177
#dieta #silownia #dietetyka #mikrokoksy
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@lewyx: Jak chcesz utrzymać wagę nie licząc kalorii w weekend. Cholera wie ile zjesz, ile wypijesz i jak ma to się do utrzymania wagi skoro tego nie będziesz kontrolował?
  • Odpowiedz
  • 4
@Wezwoguleicstont nie szkoda Ci życia na docinanie anonimowym użytkownikom internetu? Mogłeś pomóc rozwiązać problem, mogłeś milczeć, mogłeś się głupio odezwać. Wybrałeś ostatnie
  • Odpowiedz
@Zoyav: Statystycznie każdy polak ma niedobory przez przynajmniej 8 miesięcy w roku. Latem suplementacja nie jest tak konieczna jak zimą. Ale możesz sobie zrobić inne badania. Niedobory żelaza też mogę się objawiać apatią. Zrób sobie też krzywą cukrową. Wyrzuty insuliny też mogą powodować przymulenie.
  • Odpowiedz
Byłem wczoraj na wizycie z Medicover, darmowe badanie składu ciała u dietetyka. Pani była bardzo miła i z pewnością zna się na rzeczy, ale nie jestem bardzo przekonany co do jej opinii na temat kilku ostatnich trendów dietetycznych. Do tego, spodziewałem się dokladnej rozpiski ze specjalistycznej wagi, a ta waga wyglądała jak zwykła łazienkowa, poza bezprzewodową częscią do trzymania w rękach. Jedyne informacje jakie dostałem to ile waże, procent tkanki mięśniowej, tłuszczu
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nie wiem, jak wygląda proces rejestracji w Medicover, bo nie korzystałem, natomiast chcąc zarejestrować się do jakiegoś specjalisty w Luxmedzie, dostaję listę lekarzy danej specjalizacji w Krakowie i zanim się zarejestruję, przeglądam opinie o danym lekarzu czy to w googlu, czy na portalach pozwalających na oceny lekarzy i wybieram tego, kto ma najlepsze oceny. Póki co podejście się całkiem sprawdza.
  • Odpowiedz