Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
@MisterMinister: dla mnie bardzo spoko pieczywo bezglutenowe jest w Putce (czasem dostępne w większych Carrefourze jak Złote Tarasy czy Arkadia). Jeśli chodzi o mleko całkiem spoko jest ryżowe. Te z ząbki pieczywo pakowane czy Schaer dostępny w Rossmanie/Carrefourze ok. W sumie ostatnio w Biedronce kupowałem i też spoko. Makarony kukurydziane z Biedronki jadam i spoko.
Najtrudniej jest na mieście, chyba max burger czy jak się zwie ma opcję bezglutenowe, spoko
Najtrudniej jest na mieście, chyba max burger czy jak się zwie ma opcję bezglutenowe, spoko
- 1
@kyrtapobara: kupiłem ten chleb wczoraj i jest ok, smakuje dobrze, trochę jak bułka wrocławska, trochę jak chleb - ogólnie zadowolony jestem, dzięki!
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mam problem z utrzymaniem zdrowego, świeżego, urozmaiconego, i niezbyt czasochłonnego jadłospisu.
Potrzeba do niego świeżych warzyw i owoców, ryb, chudego mięsa - ale to produkty szybko psujące się, często sprzedawane w kiepskim stanie (popsute awokada-niespodzianki w Lidlu, ryby z metalami ciężkami, zwierzęta karmione antybiotyczno-hormonalnym granulatem), a do tego wymagające czasochłonnej obróbki. Rozwiązaniem byłaby dieta pudełkowa, ale to wysoki koszt przy całej rodzinie, a do tego pojawiają się wątpliwości, czy
Mam problem z utrzymaniem zdrowego, świeżego, urozmaiconego, i niezbyt czasochłonnego jadłospisu.
Potrzeba do niego świeżych warzyw i owoców, ryb, chudego mięsa - ale to produkty szybko psujące się, często sprzedawane w kiepskim stanie (popsute awokada-niespodzianki w Lidlu, ryby z metalami ciężkami, zwierzęta karmione antybiotyczno-hormonalnym granulatem), a do tego wymagające czasochłonnej obróbki. Rozwiązaniem byłaby dieta pudełkowa, ale to wysoki koszt przy całej rodzinie, a do tego pojawiają się wątpliwości, czy
źródło: ce5300105707715.5f7ef755e333d
Pobierz@mirko_anonim: obiady gotuj na 2-3 dni, wtedy masz mniej już na tym posiłku. Pojemniki próżniowe - dłużej utrzymują świeżość produktów. Część warzyw, jak np. marchewka, ogórek czy papryka, pokrojone w plasterki/słupki może poleżeć w szczelnie zamkniętym pojemniku w lodówce, więc też można przygotować wcześniej, a potem tylko wyciągasz na talerz.
@Vadzior: Serio zaciekawił mnie ten temat.
Napiszę do paru uczelni, jakbym się czegoś dowiedział zawołam z odpowiedzią.
Napiszę do paru uczelni, jakbym się czegoś dowiedział zawołam z odpowiedzią.
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Hej, na co lepiej się zdecydować? Pielęgniarstwo, fizjoterapia, dietetyka czy farmacja?
#studia #matura #pielegniarstwo #fizjotetapia #dietetyka #farmacja
─
Hej, na co lepiej się zdecydować? Pielęgniarstwo, fizjoterapia, dietetyka czy farmacja?
#studia #matura #pielegniarstwo #fizjotetapia #dietetyka #farmacja
─
@mirko_anonim: pielęgniarstwo można robotę dostać od ręki. Fizjoterapia jeżeli masz 50k na kursy i masz pomysł na biznes.
@mirko_anonim: dietetyka w obecnych czasach to totalna lipa.
Fizjo jest teraz przesyt, najlepiej wyspecjalizować się w wąskiej dziedzinie i powolutku zbierać klientów. Potrzeba też hajsu na kursy i sprzęt.
Po farmacji będziesz sprzedawcą praktycznie bez szans na rozwój.
Pielęgniarstwo super, jako jedyny kierunek jest realną medycyną, dużo dróg rozwoju, można siedzieć tylko w przychodni, zapieprzać na oddziałach albo działać w sali operacyjnej. Obecnie dobry hajs, można klepać nadgodziny w opór.
Fizjo jest teraz przesyt, najlepiej wyspecjalizować się w wąskiej dziedzinie i powolutku zbierać klientów. Potrzeba też hajsu na kursy i sprzęt.
Po farmacji będziesz sprzedawcą praktycznie bez szans na rozwój.
Pielęgniarstwo super, jako jedyny kierunek jest realną medycyną, dużo dróg rozwoju, można siedzieć tylko w przychodni, zapieprzać na oddziałach albo działać w sali operacyjnej. Obecnie dobry hajs, można klepać nadgodziny w opór.
- 0
Dzisiaj wzbogaciłem mój poradnik na stronie Leonzoo o nowe treści, w których informuję czytelników m. in. o tym czy żywienie małych zwierząt domowych karmami ze sklepów jest zdrowe i bezpieczne oraz o korzyściach ze stosowania karm gotowych.
#blog #karmy #psy #koty #zywienie #dietetyka #zdrowie #zwierzeta
#blog #karmy #psy #koty #zywienie #dietetyka #zdrowie #zwierzeta
źródło: duzy-zwierzeta-tlo
Pobierz@moboblog: po prostu wyglądało jak lanie wody, dla mnie forma jakaś taka przerośnięta, ciężko mi się czytało, czym się inspirujesz pisząc tak dużo, nie podając konkretnej odpowiedzi, by po 7 akapicie ją podać, a można było to zrobić znacznie wcześniej.
@moboblog:
No i dlatego właśnie jest to spam. A spamu nikt nie lubi.
Jest to świeża domena i nie ma co ukrywać, że staram się pozyskać do niej linki związane z tematyką zwierząt.
No i dlatego właśnie jest to spam. A spamu nikt nie lubi.
Korzyścią jest to, że sam mogę się nauczyć
- 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 0
#sibo #ibs #gastrolog #gastrologia #zgaga #medycyna #lekarz #zdrowie #dietetyka
Gastrolog skierował mnie do wykonania badaniu na SIBO - test wodorowo-metanowy. I tak sobie szukam to w większości przypadków są to testy wysyłkowe (np. diagnostyka) albo odbiór pakietu i zrobienie w domu. Miał ktoś wykonywany taki test w diagnostyce? Jest to do ogarnięcia? Jak taki
Gastrolog skierował mnie do wykonania badaniu na SIBO - test wodorowo-metanowy. I tak sobie szukam to w większości przypadków są to testy wysyłkowe (np. diagnostyka) albo odbiór pakietu i zrobienie w domu. Miał ktoś wykonywany taki test w diagnostyce? Jest to do ogarnięcia? Jak taki
@Devih: Nie radziłbym ci robić tego wysyłkowo w diagnostykach i innych alabach...
Robiłem ten test ostatnio wysyłkowo w alabie i nie dość, że musiałem czekać 3 tygodnie na wynik to jeszcze przyszły wyszły mi one niewiarygodne. Po odebraniu wyniku z alabu stwierdziłem, że muszę go powtórzyć, bo coś było grubo nie tak (wystrzelony mocno metan, dziwne skoki wartości), więc pojechałem kilka ładnych kilometrów zrobić ten test stacjonarnie w zdrowych-jelitach. Wynik miałem
Robiłem ten test ostatnio wysyłkowo w alabie i nie dość, że musiałem czekać 3 tygodnie na wynik to jeszcze przyszły wyszły mi one niewiarygodne. Po odebraniu wyniku z alabu stwierdziłem, że muszę go powtórzyć, bo coś było grubo nie tak (wystrzelony mocno metan, dziwne skoki wartości), więc pojechałem kilka ładnych kilometrów zrobić ten test stacjonarnie w zdrowych-jelitach. Wynik miałem

Czy można jeść Tatar wołowy przy diecie na obniżenie cholesterolu? Niby taki tatar ma bardzo mało tłuszczu jeśli jest z polędwicy czy udźca #dieta #cholesterol #zdrowie #dietetyka
- 0
@DrGreen_2 jesteś dietetykiem czy pasjonatem ?
@Deathspeace: Dietopasjonista
- 0
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Co sądzicie o Bryanie Johnsonie i jego protokole?
Z jednej strony to dziwnie wyglądający freak, wydający $2M/rok na eksperymentalne terapie i nietypowy styl życia, z drugiej strony ma świetne wyniki szczegółowych i regularnie wykonywanych badań (jest najlepiej przebadanym człowiekiem na świecie), które nie mogą kłamać. Na plus jest także to, że w przeciwieństwie do innych influencerów jest precyzyjny, transparentny, i uważnie analizuje literaturę naukową.
Oczywiście nikt z nas nie ma
Co sądzicie o Bryanie Johnsonie i jego protokole?
Z jednej strony to dziwnie wyglądający freak, wydający $2M/rok na eksperymentalne terapie i nietypowy styl życia, z drugiej strony ma świetne wyniki szczegółowych i regularnie wykonywanych badań (jest najlepiej przebadanym człowiekiem na świecie), które nie mogą kłamać. Na plus jest także to, że w przeciwieństwie do innych influencerów jest precyzyjny, transparentny, i uważnie analizuje literaturę naukową.
Oczywiście nikt z nas nie ma

@mirko_anonim: myślę, że regularne badanie się w różnych aspektach to klucz do długiego i zdrowego życia. problem w tym, że powinienieś zacząć od przebadania "grubych" rzeczy zanim skupisz się na detalach. Np. rak trzustki nie boli i po 30 powinno się regularnie badać jamę brzuszną na USG -- za to większość osób zamiast wydać parę zł na takie badani kupi wagę Garmina i zacznie bez sensu badać składowe masy ciała
- 0
Anonim (nie OP): > Teraz 30/40 latkowie o dobrym wyglądzie to tylko efekty chirugii i chemii żeby oszukać geny
Ja mam 35 lat i regularnie obsługa paru miejsc które są darmowe do 19 r. życia wpuszcza mnie za free. Ostatnio w UK policja mnie zatrzymała jak jeździłem w przerwie na lunch na desce, bo myśleli, że wagaruje xDDD
Wszystkie AI toolsy dają mi 25 lat max. Zero siwych włosów, brak zakoli.
Ja mam 35 lat i regularnie obsługa paru miejsc które są darmowe do 19 r. życia wpuszcza mnie za free. Ostatnio w UK policja mnie zatrzymała jak jeździłem w przerwie na lunch na desce, bo myśleli, że wagaruje xDDD
Wszystkie AI toolsy dają mi 25 lat max. Zero siwych włosów, brak zakoli.
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Co myślicie o takiej diecie (chłop lvl 32, 75 kg, 20% tłuszczu)?
Cele to zdrowie fizyczne i psychiczne, długowieczność, i dobra sylwetka w ramach szybkiego do przygotowania jadłospisu.
Śniadanie (8:00):
- Shake (dobre białko WPC lub roślinne + kolagen + lecytyna, podgotowane płatki owsiane, mrożone owoce leśne, jogurt naturalny, siemię lniane, odrobina miodu i wanilii)
Co myślicie o takiej diecie (chłop lvl 32, 75 kg, 20% tłuszczu)?
Cele to zdrowie fizyczne i psychiczne, długowieczność, i dobra sylwetka w ramach szybkiego do przygotowania jadłospisu.
Śniadanie (8:00):
- Shake (dobre białko WPC lub roślinne + kolagen + lecytyna, podgotowane płatki owsiane, mrożone owoce leśne, jogurt naturalny, siemię lniane, odrobina miodu i wanilii)
źródło: nyc
Pobierz@mirko_anonim: Dorzuciłbym więcej białka w ostatnim posiłku
I ogólnie jakieś kiszonki
znudzi Ci się szybko taka jednolita dieta
I ogólnie jakieś kiszonki
znudzi Ci się szybko taka jednolita dieta
@mirko_anonim jesteś pewien, że owoce + orzechy na noc będą Ci służyć?
Owoce szybko fermentują w jelitach + orzechy, które są relatywnie ciężkostrawne, więc jeśli jesteś wrażliwszy możesz mieć poważne problemy ze wzdęciami.
Owoce szybko fermentują w jelitach + orzechy, które są relatywnie ciężkostrawne, więc jeśli jesteś wrażliwszy możesz mieć poważne problemy ze wzdęciami.
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@Polina2137: @Saly Polecam to: https://beztrosko.pl/products/clearly-confused
Ogólnie wszystkie napoje z tej strony są super. Tzn. nie piłem wszystkich ale wiem, że właściciele zanim wrzucą coś do sklepu to sami testują.
Ogólnie wszystkie napoje z tej strony są super. Tzn. nie piłem wszystkich ale wiem, że właściciele zanim wrzucą coś do sklepu to sami testują.
@Polina2137: obczaj sobie ofertę od Warsaw Free Spirits: https://warsawfreespirits.pl/k/wina-bezalkoholowe/
moje ulubione to Valckenberg – It’s not a SIN (Białe) ale jak chcesz wybrać to pisz śmiało do nich to Ci coś polecą. wgl to byłem u nich w sklepie stacjonarnym w Warszawie i spoko mordeczki:)
moje ulubione to Valckenberg – It’s not a SIN (Białe) ale jak chcesz wybrać to pisz śmiało do nich to Ci coś polecą. wgl to byłem u nich w sklepie stacjonarnym w Warszawie i spoko mordeczki:)
Mam tak ustawione cele w fitatu jak na screenie(w tym wpisie). Dlaczego nie przestawiają mi się te cele na wykresach gdzie dodaje w ciągu dnia co zjadłem? Na dole tam (screen w odpowiedzi)?
#fitatu #dietetyka #mikrokoksy
#fitatu #dietetyka #mikrokoksy
źródło: Zdjęcie z biblioteki
Pobierz@szczurek_87 kolego, a nie dodała ci się automatycznie aktywność treningowa? To co będzie zwiększać dzienny limit kalorii. Jeżeli masz sparowany jakiś smartwatch lub fit band to to może być to. Ja tak mam.
- 0
@PeteGlorious popatrzę - dzięki za odpowiedź
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@LubieDlugoSpac: A sojowe?
@LubieDlugoSpac obczaj WPI, ja się na nie przerzuciłem właśnie ze względu na syfy po WPC I jest gituwa. Smak ma słabo wyczuwalny więc obojętnie jaki weźmiesz. Ja biorę z KFD
- 0
Ile na oko jeść kalorii w tygodniu? W weekendy chcialbym ich nie liczyc, czyli moc sobie pozwolic na jakis fastfood + piwko. Chce utrzymac wage.
Praca siedzaca, ale po pracy czesto cos robie wokol domu itd.
Wiek: 24 l., waga: 72, wzrost 177
#dieta #silownia #dietetyka #mikrokoksy
Praca siedzaca, ale po pracy czesto cos robie wokol domu itd.
Wiek: 24 l., waga: 72, wzrost 177
#dieta #silownia #dietetyka #mikrokoksy
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Cześć, szukam 4dniowy plan treningowy, jakieś polecajki? nacisk na szerokosc barkow
#mirkokoksy #dieta #silownia #dietetyka #plantreningowy
─
Cześć, szukam 4dniowy plan treningowy, jakieś polecajki? nacisk na szerokosc barkow
#mirkokoksy #dieta #silownia #dietetyka #plantreningowy
─
@mirko_anonim: google nie działa?
@Wezwoguleicstont nie szkoda Ci życia na docinanie anonimowym użytkownikom internetu? Mogłeś pomóc rozwiązać problem, mogłeś milczeć, mogłeś się głupio odezwać. Wybrałeś ostatnie
Updejt w tym miesiącu krótki, bo sama nie jestem pewna, czy fizycznie to nie jakieś delulu i czy sobie nie wkręcam.
Jest super. Zmiany zachodzą, ale najlepsze, że bardzo dawno się tak dobrze nie czułam. Psycha wstała.
#mirkokoksy #dieta #silownia #dietetyka #weganizm #plantreningowy
Jest super. Zmiany zachodzą, ale najlepsze, że bardzo dawno się tak dobrze nie czułam. Psycha wstała.
#mirkokoksy #dieta #silownia #dietetyka #weganizm #plantreningowy
konto usunięte via Wykop
- 2
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 0
@Zoyav: Statystycznie każdy polak ma niedobory przez przynajmniej 8 miesięcy w roku. Latem suplementacja nie jest tak konieczna jak zimą. Ale możesz sobie zrobić inne badania. Niedobory żelaza też mogę się objawiać apatią. Zrób sobie też krzywą cukrową. Wyrzuty insuliny też mogą powodować przymulenie.
- 1
@Pentylion piję około 2l dziennie
66
McAllen, Najbardziej otyłe miasto w USA

10 minutowy dokument w języku angielskim o mieście McAllen, które 6 rok z rzędu cieszy się tytułem największego odsetka otyłości wśród dorosłych.
z- 23
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 0
Byłem wczoraj na wizycie z Medicover, darmowe badanie składu ciała u dietetyka. Pani była bardzo miła i z pewnością zna się na rzeczy, ale nie jestem bardzo przekonany co do jej opinii na temat kilku ostatnich trendów dietetycznych. Do tego, spodziewałem się dokladnej rozpiski ze specjalistycznej wagi, a ta waga wyglądała jak zwykła łazienkowa, poza bezprzewodową częscią do trzymania w rękach. Jedyne informacje jakie dostałem to ile waże, procent tkanki mięśniowej, tłuszczu
Nie wiem, jak wygląda proces rejestracji w Medicover, bo nie korzystałem, natomiast chcąc zarejestrować się do jakiegoś specjalisty w Luxmedzie, dostaję listę lekarzy danej specjalizacji w Krakowie i zanim się zarejestruję, przeglądam opinie o danym lekarzu czy to w googlu, czy na portalach pozwalających na oceny lekarzy i wybieram tego, kto ma najlepsze oceny. Póki co podejście się całkiem sprawdza.
@Rejcher: p-----------e jest przepotężene po prostu właściwie można rzucić kostką do gry



































#gastrolog #lekarz #zdrowie #dietetyka #medycyna #
Wśród badań były wskaźniki wątrobowe i trzustki? Masz sensowną ilość błonnika w diecie? Robiłeś próby z całkowitym wykluczaniem różnych składników na co najmniej kilka dni? (gluteny, różne typy białek - zwłaszcza mleko, orzechy, mięsa, błonnik nierozpuszczalny).