Wpis z mikrobloga

Może zna ktoś dobrego lekarza od układu pokarmowego? Nie mam apetytu, waga jest na niskim poziomie, czuję się senny nawet jak długo pośpię i to się ciągnie już parę ładnych lat a ostatnio często zmagam się z biegunkami. Byłem u lekarza rodzinnego i dwóch dietetyków którzy pozlecali różne badania ale po prawidłowych wynikach każdy rozłożył ręce.

#gastrolog #lekarz #zdrowie #dietetyka #medycyna #jedzenie #sen
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@TrafnyTaktyk:
Wśród badań były wskaźniki wątrobowe i trzustki? Masz sensowną ilość błonnika w diecie? Robiłeś próby z całkowitym wykluczaniem różnych składników na co najmniej kilka dni? (gluteny, różne typy białek - zwłaszcza mleko, orzechy, mięsa, błonnik nierozpuszczalny).
  • Odpowiedz
@TrafnyTaktyk: zerknij tu: https://instytut-mikroekologii.pl/ można zadzwonić, udzielają wstępnej darmowej konsultacji. Ja miałem podobne objawy. Zrobiłem sobie zalecane badania, później wprowadziłem leczenie i dietę low fodmap, a na koniec zacząłem wprowadzać różne grupy pokarmów. No i wyszła mi "nietolerancja" na gluten. Zmieniłem dietę i nawyki i jak renkom odjoł ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@TrafnyTaktyk:
Są pakiety "profil trzustkowy", jak nie pokrywa się z tym co robiłeś wcześniej to warto brać całość.
A próby zrób koniecznie. Tego typu objawy bardzo często są przy lekkiej nietolerancji glutenu więc to pierwsze do wywalenia. Możesz zrobić grupami. Wygoglaj "alergeny pokarmowe", podziel na 3-4 listy i potem po tygodniu z zerem produktów z każdej z nich. Jak w którymś tygodniu będzie zauważalnie lepiej, to wyklucz dalej.
A potem
  • Odpowiedz