Wpis z mikrobloga

Pytanie raczej do bezglutenowców lub do ludzi w temacie. Jestem na trzymiesięcznej diecie wraz z jakimiś pigułami i lekarka zaleciła 3 miesiące bez glutenu i bez laktozy (oraz najlepiej bez soi). Pytanie brzmi następująco: jakie produkty używacie zastępczo na codzień? Kupiłem mleko owsiane i smakuje jak gówno, tak samo jakieś pieczywo bezgluten z marketu. Widziałem że (w Warszawie) są jakieś piekarnie bezglutenowe, ale pytanie czy jest sens ryzykować. To co mnie interesuje głównie to pieczywo, makarony, mleko (odpowiednik względnie przypominający mleko), może jakieś deserki, mąki, plus czasem może jakiś słodycz. #dieta #dietetyka #bezglutenu #bezlaktozy
MisterMinister - Pytanie raczej do bezglutenowców lub do ludzi w temacie. Jestem na t...

źródło: IMG_9446

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MisterMinister najlepszy chleb bezglutenowy jest w żabce, w auchanie tez jest duży wybór. Jeśli chodzi o makarony to są kukurydziane w lidlu biedronce auchanie stokrotce. Ja nie kupuje chlebów z piekarni, bo są gorsze, niż te sklepowe. Mąka schaer z rossmana, wszystko na niej wychodzi - pizza, bułki, ciasta, naleśniki, pierogi. Trochę tego już przerobiłem.
kyrtapobara - @MisterMinister najlepszy chleb bezglutenowy jest w żabce, w auchanie t...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • Odpowiedz
@MisterMinister: dla mnie bardzo spoko pieczywo bezglutenowe jest w Putce (czasem dostępne w większych Carrefourze jak Złote Tarasy czy Arkadia). Jeśli chodzi o mleko całkiem spoko jest ryżowe. Te z ząbki pieczywo pakowane czy Schaer dostępny w Rossmanie/Carrefourze ok. W sumie ostatnio w Biedronce kupowałem i też spoko. Makarony kukurydziane z Biedronki jadam i spoko.

Najtrudniej jest na mieście, chyba max burger czy jak się zwie ma opcję bezglutenowe, spoko
  • Odpowiedz