Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 10
@PawelW124: brałem przez jakiś czas polprazol, ale problem z nim jest taki, że gdy przestajesz brać, to objawy wracają mocniejsze niż przedtem. Dlatego też wolałbym naturalne metody. Siemię lniane próbowałem, rumianek też kupię
- 1
@De_Fault: Dziwny posmak w ustach,lekkie pieczenie w przełyku,na języku mam rudy nalot.
Chrypka już od paru lat ale to głównie w zimie to nie wiem czy to refluks.
Chrypka już od paru lat ale to głównie w zimie to nie wiem czy to refluks.
#refluks #zgaga #zdrowie #dieta #medycyna #depresja
Około miesiąc temu znikąd pojawił mi się refluks - objawiał się on raczej tylko bekaniem co około 40 minut, ale po około 2 tygodniach obudziłem się z bólem i chęcią wymiotowania przez cały dzień. Próbowałem znaleźć po jakim jedzeniu jest mi gorzej, ale dla mnie to nie ma sensu, jak na razie jedyne rzeczy, które
Około miesiąc temu znikąd pojawił mi się refluks - objawiał się on raczej tylko bekaniem co około 40 minut, ale po około 2 tygodniach obudziłem się z bólem i chęcią wymiotowania przez cały dzień. Próbowałem znaleźć po jakim jedzeniu jest mi gorzej, ale dla mnie to nie ma sensu, jak na razie jedyne rzeczy, które
@donaldJretard: wejdź na subreddit GERD, nie znam większej społeczności, z której wiedzy i doświadczenia można korzystać. Ja zacząłem od ipp, ale w końcu pomogłem sobie naturalnymi specyfikami i obecnie nie używam ich wcale (chociaż zawsze mam w lodówce jakiś zapas essoxu na wszelki wypadek). Kluczowe jest, żebyś zidentyfikował sobie przyczynę, chociaż wiem, że to często jest błądzenie po omacku.
@donaldJretard:do końca życia to nie przyjmuj tych leków, bo one zaburzają wchłanianie, mogą powodować problemy jelitowe. Do 3 miesięcy zdaje się można je przyjmować. Refluks ciężka sprawa, musisz znaleźć przyczynę. Stres wyeliminować, jak masz otyłość to też, dieta swoją drogą. Może być helicobacter
Czy są tu osoby które przyjmowały Inhibitory pompy protonowej jako pierwszy lek przy diagnozie refluksu i są chętne podzielić się opinią?
Niedawno lekarz gastrolog przepisał mi Zulbex 20mg, stawiając mi diagnozę refluksu, natomiast podczas wizyty chłop nie chciał nawet łaskawie wyjaśnić zasady działania tych leków zanim je przyjmę, a nawet w skrócie wyjaśnić na czym polega refluks. Ogólnie nie wzbudził mojego zaufania.
Moim podstawowym problemem jest utrzymujący się od kilku lat kaszel, który
Niedawno lekarz gastrolog przepisał mi Zulbex 20mg, stawiając mi diagnozę refluksu, natomiast podczas wizyty chłop nie chciał nawet łaskawie wyjaśnić zasady działania tych leków zanim je przyjmę, a nawet w skrócie wyjaśnić na czym polega refluks. Ogólnie nie wzbudził mojego zaufania.
Moim podstawowym problemem jest utrzymujący się od kilku lat kaszel, który
@RudyLemur: takie rzeczy to diagnozuje się ph metrią z mpedancją przełyku, gastroskopią itd. manometrią przełyku. Jak jesteś z Warszawy to uderzaj do dr. Parkitnej zajmuje pH metrią i manometrią. Ogólnie refluks to ciężki temat.
@RudyLemur: przecież IPP to nie jest jakiś fentanyl czy leki na HIV xD normalnie jest to podstawowym leczeniem pierwszego rzutu przy objawach refluksu, jak pacjent zgłasza typowe objawy to daje się na próbę i na ogół pomaga, a jak nie to WTEDY się myśli o specjalistycznych badaniach. Btw, sam właśnie tak stosowałem i mi pomogło, ale też na pewno nie zaszkodzi dieta ograniczająca alko, colę, ostre rzeczy
- 6
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@Goijden: A i najważniejsza rzecz nie przeżywać i nie skupiać się na objawach :-) (stres nasila objawy ze strony żołądka)
@Goijden: gastrolog bez gastroskopii za wiele nie pomoże, ja co roku mam nawracający helicobacter, który wychodzi tylko na gastroskopii, z innych badań nie wychodzi, najgorsze jest to, że muszę mieć ze znieczuleniem ogólnym i czekam zazwyczaj rok na samą gastro, jeśli nigdy nie miałeś w znieczuleniu miejscowym to nie polecam
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
konto usunięte via Wykop
- 4
@Varmandoble: Masz raka.
@Varmandoble: Polprazol Max na receptę, wyleczył mnie z refluksu/zgagi
#jelita #sibo #imo #ibs #nzj #gastrologia #gastrolog #zdrowie #medycyna #lekarze #odzywianie #dieta #crohn #wrzodziejacezapaleniejelitagrubego #kandydoza #refluks #medycyna #warszawa
Pomóżcie, Warszawa i okolice
Poleci ktoś naprawdę dobrego lekarza gastrologa/gastroenterologa?
Od wielu lat zmagam się z problemami z jelitami, głównie
Pomóżcie, Warszawa i okolice
Poleci ktoś naprawdę dobrego lekarza gastrologa/gastroenterologa?
Od wielu lat zmagam się z problemami z jelitami, głównie
@Oldirtybastard: No ale to nie są prawidłowe wyniki w takim razie. Masz nacieki zapalne w jelicie, z destrukcją architektury tkanki. Z takich wycinków praktycznie zawsze będziesz miał "może wskazywać", bo nie da się jednoznacznie rozpoznać NZJ (chyba że akurat w wycinku trafi się fragment ziarniniaka z Crohna, to wtedy tak) i wymagana jest korelacja z obrazem klinicznym. A miałeś jakieś leczenie immunosupresyjne? Jeszcze też może być też mikroskopowe zapalenie jelita.
@Oldirtybastard: bromazepam
- 0
Do osób które mają refluks gardłowo-krtaniowy, czy też czuliście czasem jakiś taki kłucie/ból w sercu? Wyczytałem na necie, że mogą przy refluksie być takie objawy, ale zastanawiam się jak to jest u innych? I jeśli tak, to robiliście ekg żeby sprawdzić czy mimo wszystko jest serducho w porządku dla święto spokoju?
#refluks #zdrowie #medycyna
#refluks #zdrowie #medycyna
@cebulak123456789: Co to za idiotyczna porada. Według twojej logiki to każdy refluks, nawet ten wynikający z przepukliny rozworu przełykowego można usunąć zakwaszając żołądek? :D To po co chirurdzy? Wydaję mi się że te porady o zakwaszaniu to płyną od osób które nigdy prawdziwego refluksu nie miały albo które miały na tyle lekki, że nie poczuli cięższych skutków.
@Pafeuuu: tak jak pisze @dzieju41, tylko ogólnie sam maślan sodu nie działa na żołądek, ale oczywiście możesz próbować i obserwować, układ pokarmowy jest na tyle skomplikowany że jednym to pomoże, innym nie. Co do samego refluksu - ile czasu IPP brałeś i w jakiej dawce, test na Helicobacter robiłeś (14 dni bez IPP trzeba być)?
#bruksizm #refluks #zdrowie #medycyna #zeby #dentysta #stomatologia
Mam bruksizm i refluks, jestem młodym człowiekiem. Nastawiać się na protezę przed 30/40, czy da radę jakoś ratować zęby? Szyne relaksacyjną z allegro na noc noszę, napewno zmniejsza proces ścierania zębów, ale nie eliminuje jego w 100%, w sumie identycznie byłoby z szyna akrylową od stomatologa w cenie złota.
Mam bruksizm i refluks, jestem młodym człowiekiem. Nastawiać się na protezę przed 30/40, czy da radę jakoś ratować zęby? Szyne relaksacyjną z allegro na noc noszę, napewno zmniejsza proces ścierania zębów, ale nie eliminuje jego w 100%, w sumie identycznie byłoby z szyna akrylową od stomatologa w cenie złota.
@Anonimuspolak: Jak leczysz się na własną rękę to powodzenia. Bruksizm to jest wieloprzyczynowa choroba, ale jak wystarcza ci szyna z allegro to życzę zdrowia
- 1
@Poldek0000: Moje BMI to 23, fajki odstawiłem na amen, alko też i zero poprawy, ipp mi nic nie pomagało, esoxx, gastrotuss itd, próbowałem też nie przynosiły efektu. Coca cole, napoje gazowe, słodycze, ciężkostrawne i duże posiłki też wywaliłem z diety. Jak refluks był tak nadal jest, nie widzę żadnej poprawy.
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@ArmageddonPrzeciwBladziom: Też mom refluxa ino u mnie się objawia nietypowo bólem w klatce i żołądku od gazów. Za pierwszym razem myślałem że mom zawał.
@ArmageddonPrzeciwBladziom: myślałem że mam raka i zawał a właśnie mnie oświeciło że to refluks
@ArmageddonPrzeciwBladziom @Flutter_M_Shydale
@ArmageddonPrzeciwBladziom @Flutter_M_Shydale
Błagam, powiedzcie, że jest coś gorszego niż rzyganie przez sen...
#gastropareza #refluks #medycyna #sends
#gastropareza #refluks #medycyna #sends
@wyslij_nudeski jak masz niedrożność przewodu pokarmowego, to po czasie możesz zacząć rzygać stolcem
- 2
@Vaerlin @Rozdeptany_Jez nie zawiedliście <3
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Doszedłem do wniosku, że IBS/SIBO/IMO to jeden wielki scam gastrologów na pacjentach. Po to żeby w kółko bulić i chodzić do nich po recepty na Xifaxan i Neomycynę, albo co gorsza inhibitory pompy protonowej (jeżeli ktoś ma problem z refluksem czy zgagą), czyli leki, które albo pomagają krótkoterminowo/doraźnie, albo wcale xD
Z mojego doświadczenia i obserwacji jest 5 głównych faktycznych przyczyn przewlekłych problemów z układem pokarmowym, tj. zaparć, biegunek, gazów, wzdęć, różnych bólów,
Z mojego doświadczenia i obserwacji jest 5 głównych faktycznych przyczyn przewlekłych problemów z układem pokarmowym, tj. zaparć, biegunek, gazów, wzdęć, różnych bólów,
@Lolenson1888: mam IBS, ale leków praktycznie nie biorę... lekarz zalecił zmianę diety (kilka wykluczeń pomogło), powalczenie ze stresem (nastąpiła słynna zmiana pracy), a leki dał doraźnie, żeby uspokoić na wejście jelita. I faktycznie, jak się pilnuję to nie muszę łykać tabletek
zaparć, biegunek, gazów, wzdęć, różnych bólów, refluksu, GERD, LPR, nietolerancji pokarmowych:
@Lolenson1888: Wszystko to moje objawy, które miewałem od wielu lat. Każdy lekarz mówił mi to samo, czyli mam IBS i muszę zredukować stres i wziąć się za dietę, co oczywiście wziąłem sobie do serca i tak naprawdę jedyne co miało dosyć spore znaczenie to całkowicie wyrzucenie kofeiny z diety, po której GERD praktycznie na dobre się skończył, a wcześniej
- 4
Hej, słuchajcie mam pytanie. Mam córkę urodzona w 27 tygodniu ciąży. Urodziła się 6 grudnia, powinna urodzić się na przełomie lutego/marca. Generalnie wszystko jest dobrze, ma refluks (co ważne dla tejnhistorii) ale jest jedną rzecz, która mnie mocno martwi. Otóż raz na jakiś czas mała się bardzo mocno zadławia. Mam wrażenie że sliną. Wygląda to tak, że leży np. na kolanach (pochylona) i nagle zaczyna machać rękami, ma przerażony wyraz twarzy, robi
@Jergen: jak uważasz że lekarz się myli to idź do innego a nie pytaj użytkowników tego portalu, zwłaszcza że cierpią na liczne zaburzenia takie jak osobowość dwubiegunowa, schizofrenia paranoidalna, autyzm, ADHD, korwinizm
@Jergen: zapytaj może na jakiejś madkowej grupie na Facebooku, tam pewnie będzie większy odzew
2
Refluks nie musi rządzić Twoim życiem TCM pokazuje, jak go pokonać

Dowiedz się, jak Tradycyjna Medycyna Chińska (TCM) skutecznie pomaga w eliminowaniu refluksu żołądkowego.
z- 1
- #
- #
- #
- #
- #
- #
3
Są pewni, że to zawał lub atak paniki. Mylą się. To refluks

Jak to jest z tym refluksem?
z- 0
- #
- #
- #
- #
- #
#refluks #zdrowie #kiciochpyta
Mirunie, ktoś z Was miał zabieg fundoplikacji? Rzadko mam zgagę, ale treść żołądka często mi podchodzi pod gardło, co powoduje, że muszę kaszleć i chrząkać. Mega dyskomfort, i dla mnie i dla różowej, zwłaszcza gdy idziemy spać. Zastanawiam się czy fundoplikacja by nie pomogła, dlatego pytam.
Mirunie, ktoś z Was miał zabieg fundoplikacji? Rzadko mam zgagę, ale treść żołądka często mi podchodzi pod gardło, co powoduje, że muszę kaszleć i chrząkać. Mega dyskomfort, i dla mnie i dla różowej, zwłaszcza gdy idziemy spać. Zastanawiam się czy fundoplikacja by nie pomogła, dlatego pytam.
@MuszeZalozycKontoByFiltrowacGowno: jak masz Facebooka to są duże grupy refluksowe na Fejsie, myślę,że tam więcej ludzi może coś wiedzieć
- 0
@BonerBogdan: nie, trzymam dietę i jest w miarę ok. Ale teraz chyba robią to jakoś mniej inwazyjnie, nie kroją żołądka tylko swoistą sprężyne się na zewnętrzną stronę przełyku naciąga. Obczaj w necie
#septokonchoplastyka #konchoplastyka #septoplastyka #leczenie #operacja #przegrodanosowa #ravor #refluks
Proszę o radę. Na koniec lutego mam wyznaczony termin na septokonchoplastykę na nfz.
Od ponad pół roku zmagam się z problemem na przemian zatykającego się nosa, ogromnego kataru oraz wydzieliny tylnej ścianie gardła wywołującej kaszel.
Początkowo został u mnie zdiagnozowany przerost migdała gardłowego, dopiero w szpitalu godzinę przed
Proszę o radę. Na koniec lutego mam wyznaczony termin na septokonchoplastykę na nfz.
Od ponad pół roku zmagam się z problemem na przemian zatykającego się nosa, ogromnego kataru oraz wydzieliny tylnej ścianie gardła wywołującej kaszel.
Początkowo został u mnie zdiagnozowany przerost migdała gardłowego, dopiero w szpitalu godzinę przed
Co wybrać
- Zmiejszanie małżowin RAVOR prywatnie 26.7% (4)
- Septokonchoplastykę na NFZ 73.3% (11)






















#gastrologia #zdrowie #medycyna #refluks #jelita