Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko127
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
abpl
abpl

abpl

Dołączył 2 lata i 3 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 269
  • Znaleziska 264
  • Mikroblog 5
  • Obserwujący 0
  • Obserwowane 1

1515

"Po co mam zatrudniać 10 ortopedów po 20 tys zł jak mogę jednego za 200 tys zł"

"Po co mam zatrudniać 10 ortopedów po 20 tys zł jak mogę jednego za 200 tys zł"

Jest reakcja Naczelnej Izby Lekarskiej po artykule Wirtualnej Polski na temat ortopedy Michała Burczego, który pracował tak dużo, że ze swojej praktyki lekarskiej miał w ub. roku aż 2,8 mln zł przychodu. NIL w oświadczeniu odcina się od słów, w których przekonywał, że dla szpitala nie ma różnicy, cz

airaG
z
wiadomosci.wp.pl
dodany: 17.06.2026, 15:15:28
  • 139
  • #
    nfz
  • #
    lekarz
  • #
    polska
  • #
    afera
  • #
    pieniadze
  • #
    finanse
abpl
abpl
abpl 18.06.2026, 17:47:15 via Wykop
  • 1
@P_i_o_t_R: W 2025 wydaliśmy równowartość ~1400 euro na osobę, Irlandia wydała ~4700 euro na osobę... PKB Irlandii pompują giganci technologiczni (Google, Facebook, Apple, itd. mający tam swoje huby podatkowe na UE), więc te procenty nie pokazują ile realnie jest wydawane na ochronę zdrowia.

475

Koszty pracy w 2026 r. czyli jak państwo doi pracodawców i pracowników

Koszty pracy w 2026 r. czyli jak państwo doi pracodawców i pracowników

Mirki, często w dyskusjach o zarobkach zapominamy o drugiej stronie medalu, czyli o tym, ile faktycznie kosztuje zatrudnienie pracownika w 2026 roku. Przyjrzyjmy się twardym liczbom, bez zbędnych emocji, żeby zobaczyć, jak zmieniły się realia prowadzenia biznesu w ostatnich latach. Od stycznia 2026

snorli12
z
wykop.pl
dodany: 16.06.2026, 15:46:53
  • 130
  • #
    praca
  • #
    korposwiat
  • #
    pracbaza
  • #
    januszebiznesu
  • #
    januszex
  • #
    finanse
abpl
abpl
abpl 17.06.2026, 18:45:55 via Wykop
  • 1
Tak ale zaskakujace jest to ile osob sadzi, ze nie placi zadnych podatkow lub placi "jakies tam"


@shadow_82: Zaskakujące też ile osób sądzi, że zarabiając minimalną dokłada się więcej do budżetu państwa niż z niego pobiera (główne pośrednio - wojsko, służby porządkowe, infrastruktura, ochrona zdrowia, edukacja, emerytury dla dziadków/rodziców, którzy za PRL-u wypracowywali równowartość 20 dolarów miesięcznie, itd.)... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

1304

"System jest zwyrodniały". Donald Tusk zapowiada kontrole zarobków lekarzy

"System jest zwyrodniały". Donald Tusk zapowiada kontrole zarobków lekarzy

Jest kolejny ruch premiera po medialnych doniesieniach w sprawie rekordowych zarobków niektórych lekarzy.

Pasterz30
z
rmf24.pl
dodany: 17.06.2026, 10:51:47
  • 283
  • #
    konowaly
  • #
    lekarze
  • #
    medycyna
  • #
    nfz
  • #
    zdrowie
  • #
    polska
abpl
abpl
abpl 17.06.2026, 18:23:45 via Wykop
  • 3
Zawsze mnie zastanawia jak to jest, że US wie o wszystkim, potrafi się czepiać o wszystko, nakazuje przedstawiać dowody uprawdopodobniające źródło dochodu przy niemal każdym nietypowym ruchu, ale jak trzeba przeanalizować dochody lekarzy to są ustawy potrzebne... Przecież to powinno się móc jedną SQL-ką, max 30 linijkami skryptu, który LLM generuje w 2 minuty obrobić i mieć wszystko na tacy...

Cyfryzacja jego mać...
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

985

Szok, zobaczcie jakie kwoty zarabiają lekarze

Szok, zobaczcie jakie kwoty zarabiają lekarze

Kalkulator zarobków na rezydenturze

opaquemist
z
remedium.md
dodany: 15.06.2026, 05:22:21
  • 81
  • #
    konowalposting
  • #
    lekarz100k
  • #
    polska
  • #
    lekarz
  • #
    pracbaza
  • #
    konowal100k
abpl
abpl
abpl 15.06.2026, 16:12:28 via Wykop
  • -7
We wszystkich innych specjalizacjach w jakiejkolwiek branży po studiach tyle na entry lvl nikt nie dostaje


@Let_Me_2_Be: dementuję, w IT jeśli ktoś na studiach dobrze ogarnął (wciąż) deficytowe kompetencje (typu ai, mlops, devops, sre, cloud) to nawet bez komercyjnego doświadczenia może w pierwszej pracy otrzymać sporo więcej jako junior ( ͡° ͜ʖ ͡°)
abpl
abpl
abpl 17.06.2026, 18:09:44 via Wykop
  • 0
@fillion: No to lecisz, 3 msc płatnego stażu i później jak się wykażesz juniorskie stanowisko za sporo więcej niż 10k ( ͡° ͜ʖ ͡°)
abpl - @fillion: No to lecisz, 3 msc płatnego stażu i później jak się wykażesz junior...

źródło: Screenshot 2026-06-17 at 20.08.18

Pobierz

614

Dawać, czy nie dawać? Napiwek dzieli, ale zbyt niska kwota to obelga

Dawać, czy nie dawać? Napiwek dzieli, ale zbyt niska kwota to obelga

Tresowania społeczeństwa ciąg dalszy. Czas skończyć z tym bzdurnym zwyczajem. Brak podatków, szantaż moralny, przerzucanie kosztów. Tym właśnie są napiwki

MalyKrzys
z
businessinsider.com.pl
dodany: 15.06.2026, 08:21:37
  • 393
  • #
    gastronomia
  • #
    napiwki
  • #
    polska
  • #
    patologiazmiasta
  • #
    jedzenie71
abpl
abpl
abpl 15.06.2026, 13:34:06 via Wykop
  • 2
Napiwki daję jeśli chcę nagrodzić za coś ponad standard, w starych czasach "small talk" z dziećmi, który powodował, że dziecko coś chciało i zjadło, kredki i kolorowanki dla nich, jakieś wybitne czekadełka, rekomendacje jedzeniowe/alkoholowe, które idealnie wpadły w gust, zmiany w rezerwacji (ilości osób, miejsca usadowienia), nawet kierowcom bolta zdażyło mi się dawać spore napiwki jeśli szli na rękę i np. zdążałem na samolot. Czyli ogólnie za wszystko co mogli a nie
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1093

Drozda w mocnych słowach o artystach, co nie odkładali składek emerytalnych

Drozda w mocnych słowach o artystach, co nie odkładali składek emerytalnych

"Jeżeli człowiek przez całe lata zarabiał dużo pieniędzy, a teraz nie ma nic to jest id**ta.

wykopowicz_ka
z
streamable.com
dodany: 11.06.2026, 15:40:44
  • 96
  • #
    artysci
  • #
    emerytury
  • #
    praca
  • #
    finanse
  • #
    ekonomia
  • #
    pieniadze
abpl
abpl
abpl 12.06.2026, 07:06:02 via Wykop
  • 8
Ale wtedy można iść do zwyczajnej pracy, a sztukę uprawiać po godzinach.


@Tomek3322: O to to, typowy case w USA, w ciągu dnia próbuje się wybić jako aktor/muzyk/scenarzysta, a wieczorami zarabia na życie jako barman/kelnerka w klubie.

Jeśli nikt nie chce płacić za wykonaną pracę to znaczy, że jest to hobby a nie praca - niemal każdy ma jakieś hobby, nie tylko "artyści" ( ͡° ͜ʖ ͡°

1446

Tak Allegro chce się pozbyć Paczkomatów InPostu

Tak Allegro chce się pozbyć Paczkomatów InPostu

W skrócie, allegro żąda wyższej dopłaty od sprzedawcy za dostawę inpostem niż allegro delivery. Więc sprzedawcy zaczynają usuwać opcje Smart z paczkomatów. W komentarzu przykład.

Knaga90
z
antyweb.pl
dodany: 11.06.2026, 19:02:37
  • 412
  • #
    inpost
  • #
    allegro
  • #
    zakupy
abpl
abpl
abpl 12.06.2026, 06:59:30 via Wykop
  • 1
@takjestembordo: Czy Ty uważasz, że granie przeciw największemu graczowi wzmacniając konkurencję (w Allegro Delivery są DPD, DHL, UPS, Orlen) to nie gra pod siebie? Zastanów jakie pole negocjacji stawek będzie miało Allegro z 5 dostawcami z których każdy ma 20% rynku, a jakie z Inpostem mającym 90%?

To jest dokładnie gra o minimalizację kosztów dostaw paczek (w P&L Allegro jest to ich największy koszt), a więc finalnie gra o zysk,

451

Chcą zmian w wydawaniu licencji taksówkarskich i weryfikacji praw jazdy.

Chcą zmian w wydawaniu licencji taksówkarskich i weryfikacji praw jazdy.

Po sobotnim wypadku w Zielonce przedstawiciel związku zrzeszającego polskich taksówkarzy podkreśla, że konieczna jest zmiana przepisów w zakresie wydawania licencji taksówkarskich i uznawania praw jazdy z innych krajów.

kolicuch
z
tvn24.pl
dodany: 09.06.2026, 11:03:23
  • 137
  • #
    polska
  • #
    warszawa
  • #
    motoryzacja
  • #
    samochody
  • #
    polskiedrogi
abpl
abpl
abpl 10.06.2026, 07:31:24 via Wykop
  • 12
Taxi wypad z buspasa


@zassijt0: Rozumiesz w ogóle jaki jest cel taxi jeżdżących po buspasie? Aby skłonić kierowców do tego, żeby zostawili samochód w domu i do centrum udali się taxi (bo szybciej), taxi nie blokuje miejsc parkingowych w centrum (których jest mało), jedno taxi potrafi "obsłużyć" kilkadziesiąt osób w ciągu dnia.

Jeśli taxi będzie stało w takim samym korku to pewnie mała część przeniesie się na komunikację miejską, ale

670

Następuje cicha prywatyzacja opieki zdrowotnej - monopol NFZ się kończy

Następuje cicha prywatyzacja opieki zdrowotnej - monopol NFZ się kończy

Po cichu dokonuje się proces prywatyzacji ochrony zdrowia, ale nie nie poprzez jedną reformę, a przez stopniowe ograniczanie dostępności świadczeń finansowanych ze środków publicznych. Kolejki są dziś jednym z mechanizmów podtrzymujących funkcjonowanie niedofinansowanego systemu.

Victor_Manzon
z
rynekzdrowia.pl
dodany: 05.06.2026, 05:48:18
  • 184
  • #
    lekarz
  • #
    sluzbazdrowia
  • #
    polska
  • #
    nfz
  • #
    medycyna
  • #
    lekarze
abpl
abpl
abpl 06.06.2026, 09:20:10 via Wykop
  • 0
@dither: Udary, zawały, wylewy, wyrostki, wypadki komunikacyjne, ostre zatrucia, w zasadzie wszystko ratujące życie "na już" wykonywane jest od ręki... Podobnie porody, te proste jak i te skomplikowane... W pomoc onkologiczną trafiasz od razu po diagnozie, większość późnych wykryć nie wynika z opieszałości służby zdrowia a samego pacjenta (profilaktyka leży)...

Jasne, fajnie byłoby do endokrynologa, ortopedy, psychiatry, neurologa umawiać wizyty na za 2 dni... Na rezonans i opis czekać dzień...

Ale
abpl
abpl
abpl 08.06.2026, 14:33:09 via Wykop
  • 0
Większej bzdury dziś już nie przeczytam. Nie da się uprawiać profilaktyki na NFZ.


@dither: Zapytaj się znajomych kiedy ostatni raz robili samobadanie p----i/jąder, skóry, węzłów chłonnych, mierzyli ciśnienie krwi... To wszystko robisz bez angażowania lekarza i NFZ... A do tego nadal sporo kobiet nie chodzi do ginekologa, nie robi cytologii... Nadal nie wszystkie dziewczynki są szczepione na HPV... W Polsce do lekarza pierwszego kontaktu idzie się z przeziębieniem lub innym

77

Pensje mocno w górę. Od lipca minimalne wynagrodzenie wyniesie 8458 zł

Pensje mocno w górę. Od lipca minimalne wynagrodzenie wyniesie 8458 zł

Od lipca wzrosną minimalne wynagrodzenia pracowników ochrony zdrowia. Stażysta prawie 9000 zł!

bestils
z
wnp.pl
dodany: 05.06.2026, 09:07:07
  • 40
  • #
    zdrowie
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    prawo
  • #
    gospodarka
  • #
    ekonomia
abpl
abpl
abpl 06.06.2026, 09:24:53 via Wykop
  • 4
Ale to finalnie ta złodziejska kasta pracuje na kontraktach i kosi miliony robiąc w 17-tu placówkach, fakturując po 1470 godzin miesięcznie, czy pracuje na 1 etacie na wyższych stawkach niż magazynier czy sprzedawca z lidla?

Bo się już pogubiłem... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

468

"Na czele stoi Paweł Kowal". Miller o "banderowskiej piątej kolumnie" w Polsce

Były premier Leszek Miller stwierdził, że w Polsce działa "banderowska piąta kolumna", która utrudnia mówienie prawdy o Ukrainie i zbrodniach UPA.

Korda
z
dorzeczy.pl
dodany: 31.05.2026, 11:04:43
  • 172
  • #
    banderyzm
  • #
    polska
  • #
    polityka
  • #
    ukraina
  • #
    afera
  • #
    bekazpo
abpl
abpl
abpl 31.05.2026, 17:14:50 via Wykop
  • -10
Ale my nie powinniśmy podchodzić do tego emocjonalnie, lecz czysto biznesowo.


- Bandera?

- No to przestajemy płacić za Starlinki.

- Coś jeszcze psioczą?

- Ich kroplówka - lotnisko w Jesionce - przestaje obsługiwać na bieżąco logistykę wojenną

834

Już co dziesiąty polski podatnik wpada w drugi próg PIT. Zamrożenie kością niezg

Już co dziesiąty polski podatnik wpada w drugi próg PIT. Zamrożenie kością niezg

32-procentową stawkę podatku płaci już co dziesiąty podatnik PIT wynika z danych Ministerstwa Finansów. To efekt zamrożenia progu podatkowego, o co trwa już spór w koalicji rządowej.

matelusz
z
pb.pl
dodany: 26.05.2026, 10:31:22
  • 202
  • #
    ekonomia
  • #
    gospodarka
  • #
    pieniadze
  • #
    polska
  • #
    podatki
abpl
abpl
abpl 27.05.2026, 05:49:13 via Wykop
  • -1
@Sopel_tch: Tak dostajesz więcej. 32% jest od nadwyżki powyżej progu.

Bardzo obrazowo i upraszczając (bez ulg, kwoty wolnej, ubezpieczeń, itd.):
jeśli dochód roczny to 120 000 zł to podatek wyniósł 12% ze 120 000, czyli na rękę zostaje 88% ze 120 000, tj. 105 600 zł
jeśli wpadasz w drugi próg i masz dochód roczny 130 000 zł to podatek wyniósł 12% ze 120 000 i 32% z 10 000,

4320

Polska przyznała MAKSYMALNE 12 PUNKTÓW Izraelowi w finale Eurowizji

Polska przyznała MAKSYMALNE 12 PUNKTÓW Izraelowi w finale Eurowizji

W finale Eurowizji polskie jury postanowiło nagrodzić Izrael 12 punktami. Zaskoczeni? XD

iErdo
z
pudelek.pl
dodany: 16.05.2026, 22:46:29
  • 535
  • #
    eurowizja
  • #
    tvp
  • #
    telewizja
  • #
    zalesie
  • #
    izrael
abpl
abpl
abpl 17.05.2026, 10:17:06 via Wykop
  • -1
To już ta Australia ma większe związki z Europą.


@Asd15: xd
abpl
abpl
abpl 17.05.2026, 16:40:20 via Wykop
  • 0
@miro87: Ale to jaką potrzebę chcesz wspierać? Eurowizji jako narzędzia do robienia loda krajom lubianym i pokazywania środkowego palca nielubianym mając gdzieś walory "artystyczne"?

To się wpasowujesz w ten sam podły model co tegoroczne polskie jury, tylko loda chciałbyś abyśmy innym nacjom jako kraj robili... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Sama idea eurowizji to patologia, artystycznie poniżej poziomu szamba - deliberowanie nad nią w innym modelu niż

574

A tymczasem. Grecja z nadwyżką budżetową po pierwszym kwartale

A tymczasem. Grecja z nadwyżką budżetową po pierwszym kwartale

Nadwyżka w budżecie wynosi ponad 5 mld euro

kenai
z
pl.euronews.com
dodany: 15.05.2026, 12:50:44
  • 193
  • #
    grecja
  • #
    ekonomia
  • #
    gospodarka
  • #
    wiadomosci
  • #
    ciekawostki
abpl
abpl
abpl 17.05.2026, 10:30:21 via Wykop
  • 0
jeśli państwo ma NADWYŻKĘ to znaczy, że na TOBIE zarobiło


@ShadyTalezz: Nie koniecznie, wystarczyłoby, że Grecja miałaby zadłużenie zagraniczne w $ a euro mocno umocniłoby się. Sam mniejszy koszt obsługi długu mógłby stworzyć nadwyżkę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W ogóle budżet to jest forecast, nikt nie wie jak zachowa się gospodarka, jakie będzie zatrudnienie, ile podatków wpadnie (nikt stawek opodatkowania nie zmienia jak kursów walut), itd.

692

Tramwaj wodny Kraków - Tyniec 140 zł za bilet w jedną stronę

Tramwaj wodny Kraków - Tyniec 140 zł za bilet w jedną stronę

W Wenecji za 35 Euro pływasz 48h, w Krakowie 1h, 15 minut. Jak dorzucisz do tego Wawel, to taniej zwiedzić jakiekolwiek inne miasto w Europie. Górale rozszerzyli strefę wpływów.

findi
z
zzm.krakow.pl
dodany: 09.05.2026, 17:29:53
  • 119
  • #
    patologiazmiasta
  • #
    krakow
  • #
    polska
  • #
    kasa
abpl
abpl
abpl 10.05.2026, 08:35:54 via Wykop
  • 0
@pioter_ciemiezca: Nie ma to jak porównywać z muzeami dużych producentów samochodów, które w zasadzie nie muszą pokrywać nawet kosztów utrzymania bo wliczone są w marketing tych brandów? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

muzeum higieny w Dreźnie dla dzieci za darmo


@piwomojepaliwo: Nie ma nic za darmo, płacą niemieccy podatnicy. Dla kontrastu Alcatraz w USA dla 5 os rodziny ~800 zł. Każde liche (serio liche) muzeum

744

Obywatele Zimbabwe przejmują Lublin?

Zalew Zemborzycki piękniejszy od Bałtyku, Plac Litewski najfajniejszy, a Doda królowa. Tak o Lublinie mówią przybysze z Zimbabwe. W Lublinie mieszka już prawie 1200 obywateli Zimbabwe trzecia największa mniejszość po Ukraińcach i Białorusinach

freedomseeker
z
x.com
dodany: 02.05.2026, 11:53:58
  • 186
  • #
    lublin
  • #
    afryka
  • #
    ciekawostki
  • #
    imigranci
  • #
    polska
abpl
abpl
abpl 03.05.2026, 06:48:06 via Wykop
  • -6
A charakter jest w większości kwestią genetyki


@Parmenides69: Daj rzetelne materiały naukowe wspierające tą tezę

2794

Czy aktorzy dali zlecenie na Konfiture?

Czy aktorzy dali zlecenie na Konfiture?

Konfitura poinformował na swoim kanale o programie Państwo w Państwie Polsatu planowanym na dziś wieczór. Pomimo wieloletniej działalności Samochodozy i Konfitury, media zaczynają się interesować tematem tylko przy zaangażowaniu celebrytów w sytuację.

sosiwoczostkowe
z
polsat.pl
dodany: 26.04.2026, 08:11:51
  • 527
  • #
    prawo
  • #
    konfitura
  • #
    samochodoza
  • #
    polskiedrogi
  • #
    patologiazmiasta
  • #
    polska
abpl
abpl
abpl 27.04.2026, 08:03:46 via Wykop
  • 1
wyobraź sobie że 10 karków otoczy cie i stanie sobie w kółeczku, tak ze nie mozesz wyjsc, twoim zdaniem maja prawo sobie "stac"?


@geronimo80: W sumie gdybym stanął sobie w miejscu w którym zgodnie z prawem nie mogę stać/poruszać się, np. w jednostce wojskowej czy pałacu prezydenta - są spore szanse, że 10 "karków" by mnie otoczyło i nie pozwoliło wyjść ( ͡° ͜ʖ ͡°)

1285

Ile podatku CIT płacą w Polsce firmy kurierskie?

Ile podatku CIT płacą w Polsce firmy kurierskie?

Rafał Brzoska pochwalił się na X, że InPost zapłacił prawie pół miliarda zł za 2026, rok wcześniej to było 380 mln zł, a dwa lata wcześniej 250 mln zł. Zagraniczne firmy albo nie płacą u nas wcale, albo są daleko w tyle, bo po co płacić Polakom... Szczegóły w linku.

patinete
z
x.com
dodany: 14.04.2026, 09:01:52
  • 179
  • #
    polska
  • #
    inpost
  • #
    paczkomaty
  • #
    kurier
  • #
    biznes
  • #
    gospodarka
abpl
abpl
abpl 14.04.2026, 16:11:00 via Wykop
  • 0
odprowadzenie podatku w Hiszpanii.


@Nutaharion: czy Ty wiesz jak wygląda opodatkowanie spółek w Hiszpanii? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Polska to przy nich raj podatkowy

637

Ryczałt w górę nawet do 15 proc. Sprawdź czy zapłacisz więcej

Ryczałt w górę nawet do 15 proc. Sprawdź czy zapłacisz więcej

Rząd znowu dobiera się do kieszeni najmniejszych przedsiębiorców podatek skacze z 8,5% do 15%, chyba że zatrudnisz kogoś na siłę. Genialna walka z optymalizacją. Najbardziej dostaną po głowie zwykli freelancerzy i drobne usługi, a nie cwaniacy.

WinoDominoISpiew
z
portal.faktura.pl
dodany: 07.04.2026, 05:43:58
  • 248
  • #
    ryczalt
  • #
    podatki
abpl
abpl
abpl 07.04.2026, 20:41:09 via Wykop
  • 4
Czemu polski prywaciarz ma brać na siebie ten podatek wykonując usługę? chcesz z fakturą to płać, może dlatego ten prywaciarz jak podaje cenę to zaznacza, że netto.


@cinuss: Abstrahując od spierdzielonej struktury podatkowej w Polsce i rozbuchanego wydatkowania publicznych środków - to jest okradanie innych podatników, którzy płacą podatki zgodnie z prawem.
abpl
abpl
abpl 08.04.2026, 05:30:14 via Wykop
  • -3
@cinuss: Spróbuję to wytłumaczyć najprościej jak się da:

Mieszkasz w bloku, 1 klatka, 10 mieszkań - ktoś rozbił szybę w drzwiach wejściowych, nie wiadomo kto... trzeba naprawić, koszt 1000 zł, więc zrzutka po 100 zł. I teraz 2 osoby stwierdzają, że nie zapłacą bo w sumie to one i tak w zimy siedzą w Hiszpanii, a w lato to im rozbita szyba nie przeszkadza, 2 stwierdziło, że na naprawę szyby się

313

Średnia porodów pikuje

Średnia porodów pikuje

Średnia liczba porodów na oddziałach położniczych z roku na rok jest coraz mniejsza. Jeszcze w 2017 r. było to 1019, w 2021 r. 924, a rok temu 698.

wykopowicz19870808
z
termedia.pl
dodany: 30.03.2026, 13:40:46
  • 358
  • #
    porody
  • #
    rodzina
  • #
    porodowki
  • #
    szpital
  • #
    szpitale
abpl
abpl
abpl 30.03.2026, 20:55:34 via Wykop
  • 4
@Paolo100: Pikuje we wszystkich bogatych i rozwiniętych krajach na świecie, styl życia powoduje brak chęci posiadania dzieci, nic już tego nie zatrzyma. Co więcej dorzucanie socjalu w kierunku pato rodzin spowoduje tylko, że wychodujesz kolejnych pato beneficjentów.

To co nam wyłącznie zostało jako cywilizacji w dłuższej perspektywie to skupić się na jak największej robotyzacji i automatyzacji - i w to pchać ogromne środki.
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 9
  • Strona 1 z 9
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 09.01.2025

    Komentator
  • Rocznica
    od 08.03.2026

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking