Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko169
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
tom_tom_w
tom_tom_w

tom_tom_w

Dołączył 6 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 1243
  • Znaleziska 1152
  • Mikroblog 91
  • Obserwujący 0
  • Obserwowane 1

424

Kompilacja najlepszych ujęć z dzisiejszej imprezy u Putina

Kompilacja najlepszych ujęć z dzisiejszej imprezy u Putina

Latają drony, rakiety, pokrywy silosów z ropą, bluzgi, strach, panika, przerażenie, szok i niedowierzanie. Tak wiele emocji, a tylko dwie minuty filmu. To jeden z tych gorszych dni tej trzydniowej operacji. Dziś Władymir weźmie tabletki i położy się wcześniej. Jutro wstanie kolejny dzień. Głowa do g

dict
z
x.com
dodany: 18.06.2026, 17:02:08
  • 101
  • #
    rosja
  • #
    moskwa
  • #
    wojnanaukrainie
  • #
    wojsko
  • #
    militaria
  • #
    polityka
tom_tom_w
tom_tom_w
tom_tom_w 19.06.2026, 08:56:03 via Wykop
  • 0
Jakie to jest piękne, dojechać tych podżegaczy wojennych.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

dron-z-nieba
dron-z-nieba
dron-z-nieba
17.06.2026, 13:19:24
  • 1867
Najbardziej bulwersujace jest to, ze tyle lat nam wmawiano, ze panieee banke rocznie to zarabia tylko chirurg onkolog, co robi 5 operacji dziennie i ratuje ludzi. A tu sie okazuje, ze byle gowno rodzinny kolo 30 cisnie takie pieniadze, ze glowa boli. Przeciez k---a to jest jakis zart.

#lekarz #lekarski #lekarz100k #konowalposting
  • 64
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

tom_tom_w
tom_tom_w
tom_tom_w 18.06.2026, 04:06:51 via Wykop
  • 0
@n0xx: A ja miałbym z tym problem nawet gdyby nie mieli w------e na nasze zdrowie, bo to jest zło samo w sobie, gdy popatrzymy na siatkę wynagrodzeń ludzi w Polsce.
  • Odpowiedz

2511

Prawie 1.7 mln zł zarobiła w 2024 pediatra z Łosic - Czy 140 tys./mc to dużo?

Prawie 1.7 mln zł zarobiła w 2024 pediatra z Łosic - Czy 140 tys./mc to dużo?

W mniejszych miejscowościach też da się godnie zarobić. W Łosicach (6950 mieszkańców) można zarobić całkiem przyzwoicie, np. pediatra i dyrektor lokalnego szpitala wg. jej oświadczenia za 2024 rok zarobiła niemal 1.7 mln zł. Do tego ponad 100 tys. emerytury. Czy jako dyrektor sama ustalała stawki?

SynMichaua
z
samorzad.gov.pl
dodany: 17.06.2026, 13:03:16
  • 177
  • #
    lekarz
  • #
    konowalposting
  • #
    medycyna
  • #
    konowal100k
  • #
    polska
  • #
    rynekpracy
tom_tom_w
tom_tom_w
tom_tom_w 17.06.2026, 14:58:07 via Wykop
  • 5
Przykre to jest.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

415

Rząd szykuje nowy zakaz. Do internetu wejdziesz z EUDI Wallet

Pokaż treści 18+

Rząd szykuje nowy zakaz. Do internetu wejdziesz z EUDI Wallet

Rząd realizuje swój plan ochrony dzieci przed pornografią. Rada Ministrów właśnie przyjęła projekt ustawy, która zmusi serwisy dla dorosłych do sprawdzania, ile lat ma użytkownik. Zmiany mają wejść w życie do końca 2026 roku, a na opornych czekają surowe kary i blokowanie stron.

ochucki
z
telepolis.pl
dodany: 03.06.2026, 06:52:49
  • 201
  • #
    pornografia
  • #
    internet
  • #
    komputery
  • #
    polska
  • #
    prawo
tom_tom_w
tom_tom_w
tom_tom_w 03.06.2026, 14:17:44 via Wykop
  • -3
@czwartafaza: To niech odcinają ten syf, ale tylko to, zdrowiej dla wszystkich.

3198

Ustawa zakazująca obcokrajowcom pracy na urzędowych stanowiskach w Polsce

Ustawa zakazująca obcokrajowcom pracy na urzędowych stanowiskach w Polsce

Moim zdaniem Pan Prezydent Karol Nawrocki powinien wystąpić z propozycją ustawy o zakazie piastowania stanowisk urzędniczych i pracy w urzędach dla ludzi, którzy nie są Polakami lub takimi, którzy polskie obywatelstwo uzyskali, a z urodzenia nie są Polakami. Dodatkowo obywatele państw zagranicznych

lazarus-x
z
wykop.pl
dodany: 30.05.2026, 14:35:37
  • 453
  • #
    bezpieczenstwo
  • #
    polska
  • #
    imigranci
  • #
    prezydentnawrocki
  • #
    polityka
tom_tom_w
tom_tom_w
tom_tom_w 01.06.2026, 04:34:00 via Wykop
  • 0
@Frygus96: A co kogo obchodzi kto ma, my powinniśmy mieć.
piotrek_18_89
piotrek_18_89
28.05.2026, 06:27:20
  • 362
#dzieci #szkola #rodzicielstwo

Chciałem zaprosić do dyskusji na temat samodzielnego chodzenia do szkoły dzieci.

Dla namalowania tła przedstawię swoją sytuację. Mieszkam w średniej wielkości mieści, szkołę widzę z okna mieszkania. Żona pracuje zdalnie z domu.

Zacząłem
  • 240
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

tom_tom_w
tom_tom_w
tom_tom_w 28.05.2026, 19:05:17 via Wykop
  • 0
Uważam, że to jest fatalne dla samego poczucia dzieci i uważam, że uczy nieporadności i niezdrowej zależności od starszych. Ja chodziłem od 0 sam do szkoły i ze szkoły, kluczyk na szyje i jazda, i byłem z tego faktu zadowolony. A zanim wrócili do domu rodzice, to mijało kilka godzin do około 15-16, tak samo jak wielu moich kolegów i koleżanek.
  • Odpowiedz

540

UE chce faworyzować własne firmy kosztem amerykańskich gigantów

UE chce faworyzować własne firmy kosztem amerykańskich gigantów

Cloud and AI Development Act ma ograniczyć dominację amerykańskich gigantów w strategicznych przetargach publicznych na rzecz europejskich dostawców.

matixrr
z
itwiz.pl
dodany: 27.05.2026, 18:12:26
  • 126
  • #
    uniaeuropejska
  • #
    europa
  • #
    usa
  • #
    technologia
  • #
    gospodarka
  • #
    ekonomia
tom_tom_w
tom_tom_w
tom_tom_w 28.05.2026, 06:35:15 via Wykop
  • 0
@StalkomirNowak: To byłoby ciekawe, tylko czym zamienić? Chmura MS do współpracy i zarządzania jest dobrym produktem, a nie wiem ile stworzenie podobnych funkcjonalności tutaj by kosztowało.

419

Szwecja niemal wolna od dymu tytoniowego. Pierwszy taki kraj w Europie

Szwecja niemal wolna od dymu tytoniowego. Pierwszy taki kraj w Europie

W 2025 r. codziennie paliło tylko 4,8% dorosłych Szwedów. Szwecja jako pierwsza w Europie stała się krajem wolnym od dymu, schodząc poniżej progu WHO (5%). To sukces wieloletniej polityki: wysokiej akcyzy, zakazu reklam, restrykcji w miejscach publicznych oraz wsparcia w rzucaniu nałogu.

matixrr
z
bankier.pl
dodany: 27.05.2026, 17:40:09
  • 148
  • #
    szwecja
  • #
    papierosy
  • #
    rzucampalenie
  • #
    zdrowie
  • #
    europa
  • #
    ciekawostki
tom_tom_w
tom_tom_w
tom_tom_w 28.05.2026, 03:57:02 via Wykop
  • 1
@xUnf: Od ktoregos z tych syfow trzeba zaczac.

707

Decyzja Prezydenta - Nie odbierze odznaczenia Kornelii Wieczorek

Decyzja Prezydenta - Nie odbierze odznaczenia Kornelii Wieczorek

Temat zamknięty, zwykły hejt z każdej strony.

maakumba
z
kobieta.onet.pl
dodany: 21.05.2026, 09:05:00
  • 86
  • #
    prezydent
  • #
    korneliawieczorek
  • #
    nawrocki
  • #
    polityka
tom_tom_w
tom_tom_w
tom_tom_w 21.05.2026, 15:49:06 via Wykop
  • 0
To można czytać inaczej: nie odbierze, bo sprawa znów zostałaby nagłośniona, a to byłoby niekorzystnie wizerunkowo.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

831

Kierowca Audi w Niemodlinie potrąca człowieka na hulajnodze i brutalnie go bije.

Pokaż treści 18+

Kierowca Audi w Niemodlinie potrąca człowieka na hulajnodze i brutalnie go bije.

Świadkowie nie reagują, ludzie w komentarzach na Facebooku uważają, że pewnie sobie zasłużył.

krzysztof-ryzumowski
z
youtube.com
dodany: 20.05.2026, 15:01:05
  • 118
  • #
    przemoc
  • #
    kierowca
  • #
    pobicie
  • #
    niemodlin
  • #
    opolskie
tom_tom_w
tom_tom_w
tom_tom_w 21.05.2026, 05:47:54 via Wykop
  • 3
Nigdy bym tego nie nazwał pobiciem. To już jest p-----c aspołeczna, która nie ma na celu pokazania, kto jest silniejszy, tylko zabicie lub poważne okaleczenie człowieka.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

826

Niepokojące wyniki sondażu CBOS Blisko 70% młodych Polek nie chce mieć dzieci

Aż 68 proc. Polek w wieku 18-45 nie planuje mieć dzieci. To wynik sondażu CBOS przeprowadzonego w drugiej połowie 2022 r.

DziobakPepe
z
wprost.pl
dodany: 17.05.2026, 12:52:28
  • 348
  • #
    demografia
  • #
    polska
  • #
    logikarozowychpaskow
  • #
    dzieci
  • #
    rodzicielstwo
  • #
    dziecko
tom_tom_w
tom_tom_w
tom_tom_w 17.05.2026, 18:19:41 via Wykop
  • 1
W obecnych czasach bycie singlem (ew. w związku partnerskim) jest o wiele łatwiejsze, od bycia parą z dzieckiem, a już w ogóle od instytucji małżeństwa.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Pariashu
Pariashu
07.05.2026, 20:40:47
  • 326
#odchudzanie #mikrokoksy może nie mam sześciopaka jeszcze, ale nie mam też 11kg tłuszczu trzewnego.
Pariashu - #odchudzanie #mikrokoksy może nie mam sześciopaka jeszcze, ale nie mam też...

źródło: IMG_3371

Pobierz
  • 49
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

tom_tom_w
tom_tom_w
tom_tom_w 08.05.2026, 07:42:31 via Wykop
  • 1
@topikPajak: To, co się je, oczywiście ma znaczenie, ale nie warto się na tym przesadnie skupiać. Najważniejsze to jeść TROCHĘ mniej niż w okresie, który doprowadził do otyłości, unikać podjadania, a potem wyrobić sobie stały nawyk (najtrudniejsze). Wtedy waga będzie powoli spadać i utrzyma się na odpowiednim poziomie. No i, rzecz jasna, nie spędzać 80% dnia siedząc.
  • Odpowiedz

494

Niemcy wykupują polskie mieszkania na wynajem.

Niemcy wykupują polskie mieszkania na wynajem.

Polski rynek nieruchomości stał się łakomym kąskiem dla niemieckich firm specjalizujących się w najmie mieszkań. Przykładem jest firma TAG Immobilien, która teraz posiada już 3,5 tys. lokali m.in. w Warszawie i Wrocławiu poprzez przejęcie dewelopera Robryg w 2021 roku

darosoldier
z
bankier.pl
dodany: 06.05.2026, 14:57:31
  • 121
  • #
    niemcy
  • #
    biznes
  • #
    pieniadze
  • #
    gospoarka
  • #
    inwestycje
  • #
    nieruchomosci
tom_tom_w
tom_tom_w
tom_tom_w 07.05.2026, 05:57:43 via Wykop
  • 29
We Wrocławiu już teraz stoją całe wieżowce przeznaczone tylko pod wynajem instytucjonalny, obwieszone billboardami o „siłowni w cenie” np. Port Popowice. Mieszkania są, ale nie do kupienia, to nie ceny się zmieniają, tylko cel budowania mieszkań przez deweloperów ze sprzedaży na wynajem. Jeśli pozwolimy, żeby fundusze dalej przejmowały rynek, skończymy jak Irlandia, w dużych miastach mieszkania będą należeć do korporacji, a zwykły człowiek będzie mógł sobie kupić co najwyżej coś w małej
  • 4
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

471

Opłata reprograficzna wprowadzona tylnymi drzwiami tuż przed majówką!

Walenia Polaków na hajs ciąg dalszy, opłata, która zostanie przerzucona na konsumentów, ma "kompensować skutki kopiowania treści"

NiebanalnySzachista
z
rp.pl
dodany: 01.05.2026, 14:21:27
  • 64
  • #
    polityka
  • #
    it
  • #
    muzyka
  • #
    aktualnosci
  • #
    wydarzenia
  • #
    polska
tom_tom_w
tom_tom_w
tom_tom_w 02.05.2026, 10:36:38 via Wykop
  • -3
Chybiona ta ustawa. W dobie wygodnego streamingu spotify / apple music / tidal / youtube music itp piractwo to teraz nisza.
  • 3
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1329

Wchodzi podatek od smartfonów

Wchodzi podatek od smartfonów

Marta Cienkowska minister potwierdza wprowadzenie tzw. opłata reprograficzna 1-3% na nowoczesne urządzenia i nośniki służące do kopiowania i odtwarzania treści, smartfony, tablety itd. Kasa trafi do "artystów". I cyk pora na majóweczkę.

fabek
z
businessinsider.com.pl
dodany: 01.05.2026, 19:42:25
  • 296
  • #
    polska
  • #
    podatki
  • #
    finanse
  • #
    wydarzenia
  • #
    ciekawostki
  • #
    technologia
tom_tom_w
tom_tom_w
tom_tom_w 02.05.2026, 05:36:26 via Wykop
  • 0
@faghet-fukubic: Chyba nie ma sensu doszukiwać się w tym głębi.

1280

Kancelaria Prezydenta kłamie w sprawie Wieczorek.

Kancelaria Prezydenta kłamie w sprawie Wieczorek.

Oczywiście wszystko to co było pisane o jej dokonaniach to hejt.

the_last_tomato_in_the_world
z
x.com
dodany: 30.04.2026, 12:58:27
  • 135
  • #
    afera
  • #
    korneliawieczorek
  • #
    nauka
tom_tom_w
tom_tom_w
tom_tom_w 30.04.2026, 16:56:59 via Wykop
  • 1
@iron_fox2: To nie p-----c, to jest mikro-agresja, to też zakazane ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚

576

Chwaliły ją media, prezydent i minister. Zero.pl o Kornelii Wieczorek

Chwaliły ją media, prezydent i minister. Zero.pl o Kornelii Wieczorek

17-latkę z gdyńskiego liceum uhonorowali prezydent, minister edukacji i urzędnicy resortu nauki. Trafiła do rankingów tygodnika TIME i magazynu Forbes, a inne media pisały, że rewolucjonizuje naukę. Sęk w tym, że część opowieści o niezwykłej karierze to efekt nadinterpretacji i pomyłek.

Nigarun
z
zero.pl
dodany: 29.04.2026, 04:27:34
  • 76
  • #
    korneliawieczorek
  • #
    polska
  • #
    nauka
  • #
    afera
tom_tom_w
tom_tom_w
tom_tom_w 30.04.2026, 04:08:47 via Wykop
  • 2
@robsonx: Obecnie to jest dużo prostsze, wystarczy że masz w----ę. Np, w wielu firmach jest teraz wymóg co najmniej 40% kobiet na stanowiskach kierowniczych, więc to realizują. Myślę, że tu efekt był podobny.

935

Sukces systemu kaucyjnego

Sukces systemu kaucyjnego

Miało być nowocześnie, czysto i europejsko, a skończyło się tak, że człowiek na własnym osiedlu wygląda jak profesjonalny nurek śmietnikowy. Targasz te wory pod dyskont, stoisz w kolejce z innymi "łowcami kaucji", a na końcu i tak wita Cię wielki napis: AWARIA. Przynajmniej po powrocie do domu można

janusz0104
z
wykop.pl
dodany: 28.04.2026, 13:30:13
  • 287
  • #
    systemkaucyjny
  • #
    kaucja
  • #
    zzyciawziete
  • #
    absurdy
  • #
    polska
  • #
    zakupy
tom_tom_w
tom_tom_w
tom_tom_w 29.04.2026, 03:52:44 via Wykop
  • 15
Ciekawy widok to też 6-10 latki nurkujące w koszach na śmieci po butelki.
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

981

Fanpage Państwo w Państwie dodał post o wczorajszym programie z Konfiturą

Fanpage Państwo w Państwie dodał post o wczorajszym programie z Konfiturą

Zapraszam do czytania i komentowania stronniczego materiału Polsatu, na ich fanpagee może dotrze do "dziennikarzy" ze robią złą robotę.

aldi7x
z
facebook.com
dodany: 27.04.2026, 14:04:09
  • 168
  • #
    konfitura
  • #
    polsat
  • #
    afera
  • #
    stopcham
tom_tom_w
tom_tom_w
tom_tom_w 28.04.2026, 06:02:58 via Wykop
  • 22
Materiał był tak jednostronny, że ciężko to nazwać rzetelnym dziennikarstwem. Prowadzący ewidentnie próbował ustawić narrację pod z góry założoną tezę, co tylko potwierdza, jak bardzo memo‑media odjechały od obiektywizmu. Szacunek dla Maksyma i pozostałych za spokój i merytorykę, w tym studio to była sztuka. Po takim występie trudno mieć jakiekolwiek zaufanie do tej redakcji.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

tom_tom_w
tom_tom_w
tom_tom_w 28.04.2026, 06:12:22 via Wykop
  • 0
@Edonik: Hah, dokładnie. Po takim występie trudno mieć jakiekolwiek zaufanie do tej "redakcji".

476

Jak Japonia sprawiła, że nie jest możliwe posiadanie dzieci.

Pokaż treści 18+

Jak Japonia sprawiła, że nie jest możliwe posiadanie dzieci.

Japonia ma najnizszy wskaznik narodzin w historii, a politycy panikuja. Zachodnie media uwielbiaja krytykować za ten stan rzeczy anime, "herbivore men", brak zainteresowania romansowaniem. W tym wideo omawiany jest glebszy problem i z czego wynika tak niska ilosc urodzen [ENG]

Arivederczi
z
youtube.com
dodany: 24.04.2026, 09:39:54
  • 331
  • #
    demografia
tom_tom_w
tom_tom_w
tom_tom_w 25.04.2026, 06:52:34 via Wykop
  • 19
Dobry, niepowierzchowny film. Coraz bardziej wygląda na to, że idziemy ścieżką Japonii, tylko 2x lat później. I nie dlatego, że „ludziom się nie chce”, tylko dlatego, że system przestał nagradzać normalne życie: stabilną pracę, rodzinę, oszczędzanie. W Japonii to doprowadziło do tego, że założenie rodziny stało się matematycznie nieopłacalne. U nas zaczyna być podobnie.

Jeśli chcemy uniknąć japońskiego scenariusza, trzeba przestać łatać rzeczy dopłatami i zacząć robić to, co działa w krajach,
  • 8
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

tom_tom_w
tom_tom_w
tom_tom_w 25.04.2026, 09:33:39 via Wykop
  • 6
Łap plusa. To co opisujesz to dla mnie właśnie mowa o systemie, a nie cecha ludzi. Jeśli przez 40 lat systemowo uczy się ludzi, że awans zależy bardziej od kombinowania niż od pracy, to trudno oczekiwać innej mentalności.

To nie "pan i cham" jest problemem, tylko brak stabilnych zasad gry. Gdy system nagradza uczciwość, współpracę i kompetencje to ludzie, przynajmniej Ci co chcą, zaczynają się tak zachowywać. Gdy system nagradza cwaniactwo to rośnie
tom_tom_w
tom_tom_w
tom_tom_w 25.04.2026, 17:51:08 via Wykop
  • 0
@SmugglerFan: To jest właśnie myślenie w logice systemu, który nie działa, czyli karanie ludzi za to, że chcą pomóc swoim dzieciom, nie poprawi sytuacji tych, którzy mają trudniej, bo w dłuższym czasie ostatecznie pogłębi presję na wszystkich. To nie rozwiązuje problemu, tylko go pogłębia.

Jeśli chcemy, żeby ludzie mieli szansę się rozwijać, to potrzebujemy systemu, który nagradza pracę, stabilność i przewidywalność, a nie takiego, który jednych karze za to, że
tom_tom_w
tom_tom_w
tom_tom_w 26.04.2026, 05:03:33 via Wykop
  • 0
To jest właśnie myślenie w logice starego systemu: zabrać jednym, żeby ulżyć drugim.

Ja mówię o tym, żeby system działał tak, żeby każdy miał realną szansę, przez większą podaż mieszkań, stabilność i przewidywalność, a nie przez dokładanie kolejnych podatków.

Mieszkanie po dziadkach albo kupione na kredyt to nie przywilej, tylko efekt pracy, decyzji i często wyrzeczeń. Karząc ludzi za to, że próbują sobie radzić, nie wyrównasz szans, tylko zniechęcisz wszystkich.

Nagradzanie pracy
tom_tom_w
tom_tom_w
tom_tom_w 27.04.2026, 06:37:11 via Wykop
  • 0
@arnidzionk: Masz rację, demografia i polityka mają tu ogromne znaczenie, czytałem książkę 13 pięter, która świetnie to pokazuje.

Ale to jest tylko jedna warstwa problemu. Druga to to, że system przestał nagradzać normalne życie: stabilną pracę, rodzinę i oszczędzanie.

Pokolenie, które dziś rządzi, miało tanie mieszkania i przewidywalność. Młodzi mają chaos, koszty i brak stabilności.

I dopóki nie zmienimy zasad gry, podaży mieszkań, stabilności zatrudnienia, przewidywalności, to żadna polityka nie
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • Strona 1 z 3
  • >

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking