Jestem z dzieckiem na SOR od 6 rano. Oprócz nas 1 pacjent (JEDEN). Pierwszy kontakt z lekarzem 2h, skierowanie na RTG. RTG 10 min, i kolejne czekanie na lekarza juz ponad 1h.

Ktoś mi przypomni ile lekarz na SOR zarabia? 3h - 2 pacjentów na których poświęcił sumarycznie 10min?

#lekarz #sor #sluzbazdrowia
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kolejna część #afera lekarza-radnego co 1,6 miliona zarobił na portalu Zakolaka.
SOR którym koordynował stworzył "oficjalną" ścieżkę dla szybkie przyjmowania polityków (10 minut czekania), wraz z wydzieloną od plebsu poczekalnią z kanapami i telewizorami. To są wschodnie standardy... Ciekawe czy to wykaże ten słynny miejski audyt xD.
https://zero.pl/news/specjalne-traktowanie-politykow-koalicji-obywatelskiej-w-szpitalu-poludniowym-tak-dzialal-sor-dawida-kacprzyka

#stanowski #lekarz100k #kanalzero #sor
Daję #koalicjaobywatelska #po #ko
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Filip3k91: u mnie to samo, poszedłem w piątek przed jakimiś świętami, dla świętego spokoju, z dzieckiem do lekarza, po jakieś leki na wypadek jakby mu się pogorszyło przez te 3 dni - jeb, skierowanie na sor, też nie rozumieli po co...

Za to innym razem na duszący kaszel przepisze najwyżej wziewy, których i tak nie są poprawnie takiemu małemu dziecku zaaplikować...
  • Odpowiedz
domowy test CRP, bo gorączkuje od dwoch dni, wynik jasny, infekcja bakteryjna.


@Filip3k91: niezależnie od tego co było napisane na broszurze, wynik nie jest jasny.
CRP nie służy do stwierdzenia czy jest to infekcja bakteryjna, czy wirusowa. Mówi jedynie o tym, jak bardzo jest nasilony stan zapalny. Wysokie CRP również dobrze może wystąpić w trakcie zapalenia płuc spowodowanym infekcją wirusową, w trakcie zapalenia stawów, opon, etc..

spanikowała i odesłała nas
  • Odpowiedz
Mam putanie medyczne zrobilem badania po trudnym zatruciu pokarmowym trwalo dobe gdzie co wypilem to zygalem nie bylem w pracy po badaniach ggtp wyszlo mi 1500 i przekroczona norma bo norma tomax 71, bylem bardzo odwodniony amylaza we krwi w normie w moczu przekroczona o 300 miara 500 po 2 dniach juz czuje sie zdrowy ale wiem ze jestem chory ale moje pytanie to takie.
Rodzinny dal mi skierowanie do szpitala na
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

na #sor zdanie "lekarz/pielęgniarka zaraz podejdzie" znaczy czekanie minimum 4h, co z tego że pacjent ma całą twarz opuchniętą łącznie z szyją, usunięty operacyjnie rak języka + węzły chłonne, nie może ani jeść ani pić, czuje się jak zdechły pies. Krew pobrana 6h po przyjęciu, 3h później pobrali drugi raz, po co drugi raz pobierali? C--j go wie. O 2 w nocy przyszedł laryngolog, o 4 TK, i łaskawie pacjent
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dpftw: Ze tak zapytam, pacjent zszedl? Wiec wlasnie, triaz zostal nadany wlasciwie, gdyby na co byla jak widac mala szansa cos by sie nagle pogorszylo to przeciez by sie nim zajeli i nie, nawrot raka to nie jest sprawa dla soru a dla onkologii. Pogratuluj to wiekszosci ludzi traktowania soru jako natychmiastowej czynnej 24 na dobe przychodni, w wieszkosci przypadkow jesli pacjent sam dotarl na sor to w ogole nie
  • Odpowiedz
w środę wieczorem w prazcbaza zaczęło mnie boleć serce i dostałem duszności więc po zmianie poszedłem na do nocnej opieki medycznej gdzie usłyszałem że mam isc na sor. poszedłem i po odczekaniu 12 godzin w poczekalni, przyjęciu zastrzyku steroidowego plus tramal i paracetamol dostałem wypis coś o nerwach w płucach. pielegniarka zakazała mi pracy ale nie dostałem żadnego zwolnienia lekarskiego a przy wypisie gdy o to zapytałem dowiedziałem się że takie rzeczy
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@memegauste: tso ?
Jeszcze nie widziałem żeby ktoś przyjął na ostro na psychiatrię bez przeglądowego TK głowy osobę bez diagnozy
Nie ma czegoś takiego jak poradnia medycyny ratunkowej, to jakiś okrymoron.
  • Odpowiedz
  • 1
@Geomemnon: No właśnie nie, ale to było pół roku temu - może dostali bana xD Kiedyś AI mnie zbanowało 2 razy na facebooku i 1 raz to było za to że napisałem że zbadałem testosteron - 20 zgłoszeń wysłanych i nikt ich nie odczytał, ale jedyny minus to taki że nie miałem dostępu do community chats. Drugi raz to było za to że szkalowałem cenę YT premium (ale to też
  • Odpowiedz
@Zle_Japko: no przeciez nie ma lekarza, to kto go zwiąże, te siostrzyczki co tez śpią?
chodzilo mi bardziej o to, ze lekarz jest ale śpi, bo siedzi juz pewnie tydzien na dyzurze, jutro ma pewnie swoja praktyke od rana prywatną, a po kolejnym dniu na spidzie musi odespac, dl amnie jak lekarz ma dyzur, to ma siedziec dostepny dla pacjenta, jesli w tym czasie nie operuje, siedzenie na sor nawet
  • Odpowiedz
  • 2
@Zle_Japko @TobiaszSuchy @hpiotrekh @elena-mary
Pijcie ze mną kapot w tym rollercoasterze nieslownosci i s----------a pracowników SORu.
Zgłosiłem się do szpitala z konkretnym pilnym problem który wymaga zostania na oddziale i podania silnych leków na miejscu. Konkretny szpital z konkretnym oddziałem (to nie jest przypadkowy sor). Postępowanie dokładnie takie jak należy w tym przypadku.
Rejestracja - numerek jak na poczcie - triaz, opaska. Pani mówi że za chwilę będę wołany do
  • Odpowiedz