Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko210
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
abpl
abpl

abpl

Dołączył 2 lata i 2 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 256
  • Znaleziska 251
  • Mikroblog 5
  • Obserwujący 0
  • Obserwowane 1

772

Miliardy na nowe pociągi Intercity! Wszystko kupimy od polskich firm!

Miliardy na nowe pociągi Intercity! Wszystko kupimy od polskich firm!

Polska kolej otrzymała ogromne wsparcie z Unii Europejskiej, w ramach którego PKP Intercity zainwestuje gigantyczne środki w nowoczesne lokomotywy i zmodernizowane wagony.

ObserwatorGospodarczy
z
obserwatorlogistyczny.pl
dodany: 01.11.2024, 11:30:18
  • 193
  • #
    kolej
  • #
    pociagi
  • #
    pkp
  • #
    pociagiboners
  • #
    polska
  • #
    inwestycje
abpl
abpl
abpl 03.11.2024, 07:27:54 via Wykop
  • 1
Rozmowa o cenach biletów na przejazdy pociągami w UE jest zabawna - w każdym kraju w różnym stopniu państwa dofinansowują ten rodzaj podróży, do ceny z biletu resztę dopłaca się w podatkach (przy okazji przymusowo dorzucają się też inni co nie korzystają z kolei).

820

Będzie jeszcze trudniej o prawo jazdy. Każdy błąd zakończy egzamin.

Będzie jeszcze trudniej o prawo jazdy. Każdy błąd zakończy egzamin.

Ministerstwo Infrastruktury przygotowało zmianę przepisów, która utrudni zdobycie prawa jazdy. Egzaminatorzy za każdy błąd będą musieli zakończyć egzamin - informuje portal brd24.pl.

epicentrum_chaosu
z
rp.pl
dodany: 01.11.2024, 20:06:07
  • 492
  • #
    motoryzacja
abpl
abpl
abpl 02.11.2024, 11:21:36 via Wykop
  • 5
@CzasemTuZerkam: Ciężarówki w wielu stanach mogą tam jeździć 120-140 km/h a nie 90 jak u nas.


@PawelW124: W USA jest dokładnie jedna autostrada, gdzie na odcinku 60 km masz ograniczenie dla ciężarówek 85 mph, czyli 137 km/h. W USA jest 78 680 km autostrad. Zdecydowana większość ma ograniczenie 55 mph (89 km/h), nie bajdurz.

1005

Włochy. Gwałt zbiorowy na 27-latce. Sprawcami imigranci z Afryki Północnej

Pokaż treści 18+

Włochy. Gwałt zbiorowy na 27-latce. Sprawcami imigranci z Afryki Północnej

W Turynie (Włochy) miał miejsce gwałt zbiorowy. Grupa mężczyzn z Afryki Północnej napadła i zgwałciła do nieprzytomności 27-letnią Peruwiankę w jednym z opuszczonych budynków. Jeden z gwałcicieli miał powiedzieć do drugiego: "Teraz jesteś mężczyzną".

Szewczenko
z
ilfattoquotidiano.it
dodany: 27.10.2024, 07:11:15
  • 149
  • #
    europa
  • #
    wlochy
  • #
    afryka
  • #
    przestepczosc
  • #
    multikulti
  • #
    bekazlewactwa
abpl
abpl
abpl 27.10.2024, 15:35:14 via Wykop
  • 0
Azjaci są genetycznie spokojnymi oraz bezkonfliktowymi ludźmi


@vanschout: Mao, Pot Pot, rodzina Kimów, rząd japoński w pierwszej połowie XX wieku - lubią to ( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■
abpl
abpl
abpl 27.10.2024, 16:12:57 via Wykop
  • 1
@haohao: A rozumiesz, że nie ma żadnych badań, które wskazywałyby, że geny w narodzie w jakikolwiek sposób wpływają na skłonność do agresji lub bezkonfliktowości? Te aspekty biorą się z uwarunkowań i norm społecznych, religijnych, ekonomicznych, politycznych.

BTW Koreańczycy z północy i południa to genetycznie ta sama, jednolita grupa - a jednak skłonność do agresji mają nieporównywalnie inną.

A jak już statystykami chcesz rzucać, statystycznie Azja jest najbardziej krwawym kontynentem, gdzie

519

Mediana wynagrodzeń w Polsce wreszcie jawna. GUS zrobił rewolucję w danych

Mediana wynagrodzeń w Polsce wreszcie jawna. GUS zrobił rewolucję w danych

Ile zarabia się przeciętnie w Polsce? To pytanie zadaje sobie wiele osób. Od teraz będą mogli skorzystać z nowego zestawu danych

JayCube
z
sii.org.pl
dodany: 26.10.2024, 08:23:10
  • 167
  • #
    finanse
  • #
    pieniadze
  • #
    gospodarka
  • #
    polska
  • #
    zarobki
  • #
    ekonomia
abpl
abpl
abpl 27.10.2024, 16:02:28 via Wykop
  • 0
Podsumowując w latach '90 przeciętny Polak mógł sobie pojechać na 2 lata do UK i zarobić na budowę domu.


@mss_: Nieprawda, wszystko można wygoogle'ować. Mediana wynagrodzeń w połowie lat '90-tych w UK to 2 GBP/h netto (i to mediana, nie było wtedy w UK pensji minimalnej, były i prace za 1 GBP/h), więc zasuwając przez 2 lata po 200h w miesiącu można było wyciągnąć niespełna 10k GBP, odliczając koszty pryczy

1627

"Absolutny rekord" w skali Europy. 27% pracujących w Polsce zarabia minimalną.

"Absolutny rekord" w skali Europy. 27% pracujących w Polsce zarabia minimalną.

Według najnowszych danych resortu pracy minimalne wynagrodzenie za pracę zarabia w Polsce nawet 3,6 mln osób. jak wskazuje Kamil Sobolewski, to 3,6 miliona osób. "To 27,7 proc. wszystkich osób zatrudnionych na etacie. Ten wskaźnik to absolutny rekord w porównaniu międzynarodowym".

polska_powiatowa
z
gazetaprawna.pl
dodany: 23.10.2024, 15:40:17
  • 529
  • #
    januszebiznesu
  • #
    kolchoz
  • #
    januszex
  • #
    pracbaza
  • #
    gospodarka
  • #
    ekonomia
abpl
abpl
abpl 24.10.2024, 08:59:43 via Wykop
  • 1
@Furiat: Ale Ty rozumiesz, że każdym razem jak ktoś leci szarą strefą i nie wpłaca do budżetu to składają się na to inni? A skąd najłatwiej zebrać bo nie ma opcji na kombinowanie? VAT na produkty konsumpcyjne (w Biedronkach czy innych Rossmannach) i PIT dla etatowców.

Przykład: Postanawiam z sąsiadami odmalować płot we wspólnym budynku, koszt 1000 zł, na 10 mieszkań. Umówiliśmy się, że każdy dorzuca się po 100 pln,

542

Arkadiusz Myrcha ukrywa informacje o darowiźnie dla żony

Arkadiusz Myrcha ukrywa informacje o darowiźnie dla żony

Mąż Gajewskiej, wiceminister sprawiedliwości Arkadiusz Myrcha nie chce ujawnić, kiedy dokładnie przekazał żonie 40 tys. zł. Minister Adam Bodnar nie chce komentować zachowania zastępcy.

Szewczenko
z
wiadomosci.wp.pl
dodany: 19.10.2024, 15:46:36
  • 52
  • #
    polska
  • #
    prawo
  • #
    polityka
  • #
    wydarzenia
abpl
abpl
abpl 20.10.2024, 15:37:28 via Wykop
  • 1
@A330: No ja bym wszystkie spisał w excelu, posortował po kwocie malejąco i nie pozwolił służbom zająć się żadną kolejną sprawą nim nie wyjaśnią w pełni i nie ukarzą wszystkich uwikłanych w tej na wyższą kwotę. No ale to by oznaczało, że Myrchy dożyją starości nim do nich dojdzie...
Ale to wciąż lepsze niż teraz, gdzie nikt za nic grubego nie ponosi odpowiedzialności, a gawiedzi się rzuca co jakiś czas,

1347

Skrajne ubóstwo w Polsce wzrosło o 47%. Jest gorzej, niż pokazują oficjalne stat

Skrajne ubóstwo w Polsce wzrosło o 47%. Jest gorzej, niż pokazują oficjalne stat

Ubóstwo w Polsce wzrosło w ciągu jednego roku aż o blisko połowę. W coraz gorszej sytuacji są dzieci i seniorzy.

miscellanous
z
bithub.pl
dodany: 19.10.2024, 09:40:03
  • 456
  • #
    polska
  • #
    gospodarka
  • #
    ekonomia
  • #
    bieda
  • #
    ubostwo
  • #
    inflacja
abpl
abpl
abpl 20.10.2024, 15:06:22 via Wykop
  • -4
@RuchaczSpychacz: Dealuj z tym ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚
iPhone 6s Plus w 2015 - 4200 zł
iPhone 6s Plus w 2022 - 1000 zł

0.92 iPhone'a 6s Plus w 2015

484

IZRAELSCY RZEŹNICY

Pokaż treści 18+

IZRAELSCY RZEŹNICY

Co słyszycie w TV o zbrodniach przeciwko ludzkości i o bardzo dobrze udokumentowanym ludobójstwie dokonywanym na Palestyńczykach przez izraelską armię? Czy słyszycie o zabijaniu przez snajperów dzieci pod bramą szpitala A może wspominają o wykorzystywaniu psów do dokonywania gwałtów na torturowanych

aldi7x
z
youtube.com
dodany: 20.10.2024, 11:10:31
  • 60
  • #
    izrael
  • #
    palestyna
  • #
    zydzi
  • #
    ludobojstwo
abpl
abpl
abpl 20.10.2024, 14:57:18 via Wykop
  • 0
@R187: Było więcej takich konfliktów/akcji zbrojnych, Darfur, Irak czy Syria miały po 200-300 tys. ofiar cywilnych.

721

Związek Powiatów przeciwko likwidacji minimów miejsc parkingowych

Związek Powiatów przeciwko likwidacji minimów miejsc parkingowych

Związek Powiatów Polskich wysłał opinię do projektu kolejnej ustawy powodziowej. Krytykuje w niej przepisy uchylające regulacje dotyczące minimalnej liczby miejsc parkingowych i wprost nazywa to patodeweloperką. Przedstawiciele starostów apelują o skreślenie przepisów z projektu (uwaga nr 13).

Merytoryk
z
zpp.pl
dodany: 19.10.2024, 12:16:49
  • 30
  • #
    nieruchomosci
  • #
    prawo
  • #
    patodeweloperka
  • #
    polityka
abpl
abpl
abpl 20.10.2024, 14:23:01 via Wykop
  • 0
Koszt wybudowania 1 miejsca w parkingu podziemnym (z uwzględnieniem całej infrastruktury, dróg dojazdowych w samym garażu, wyjazdu, itd.) to aktualnie minimum 100 tys. zł. Żaden interes dla dewelopera. Zdecydowana większość miejsc poza ścisłymi centrami największych miast kosztuje mniej - tych co nie kupują miejsc parkingowych do mieszkania chciałem uświadomić, że dofinansowują podniesioną ceną swojego mieszkania garaż sąsiadom ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

621

Kto straci na podwyżce cen wódki?

Pokaż treści 18+

Kto straci na podwyżce cen wódki?

Żona i dzieci!

93michu93
z
x.com
dodany: 18.10.2024, 10:20:07
  • 168
  • #
    heheszki
  • #
    humor
  • #
    alkohol
  • #
    polska
  • #
    ciekawostki
  • #
    pytanie
abpl
abpl
abpl 19.10.2024, 08:45:35 via Wykop
  • 34
@bama-kala: Nic te statystyki nie pokazują w kontekście problemu nadużywania alkoholu. Widać za to podział na kraje winiarskie i wódczane.
abpl
abpl
abpl 20.10.2024, 13:27:22 via Wykop
  • 0
@wykopnet: Ta konkretna statystyka (o ile w ogóle jest prawdziwa) nie pokazuje jakie ilości są każdego dnia wypijane, jeśli od poniedziałku do czwartku wypijesz po butelce wódki, w piątek i sobotę zaszalejesz robiąc po 2 butelki wódki i 5 piw, a w niedzielę zrobisz przerwę to w zasadzie się nie kwalifikujesz do spożywających codziennie. Za to jeśli każdego dnia do kolacji wypijesz 125 ml lekkiego wina stołowego lub 20 ml
abpl
abpl
abpl 20.10.2024, 14:03:27 via Wykop
  • 1
@wykopnet: W żadnym momencie nigdzie nic o Polakach nie pisałem. I nic nie zakładam. Dorzucę Ci kolejną statystykę (całkiem inny ranking), który dalej nie daje pełnego obrazu w kontekście problemu alkoholowego w różnych krajach. Bo ani częstotliwość, ani ilość, ani nawet 2 te statystyki wspólnie nie mówią o wielu innych ważnych parametrach, które są potrzebne do tego aby powiedzieć "w kraju X jest problem/nie ma problemu z nadużywaniem alkoholu".
abpl - @wykopnet: W żadnym momencie nigdzie nic o Polakach nie pisałem. I nic nie zak...

źródło: 1

Pobierz

4338

Nieoficjalnie: popularny youtuber Budda zatrzymany przez CBŚP

Nieoficjalnie: popularny youtuber Budda zatrzymany przez CBŚP

O zatrzymaniu youtubera Buddy wraz z kilkoma osobami i zabezpieczeniu majątku informuje dziennikarz Radia Kraków Patryk

Kiv4s
z
wiadomosci.onet.pl
dodany: 14.10.2024, 08:42:28
  • 746
  • #
    budda
abpl
abpl
abpl 14.10.2024, 18:26:07 via Wykop
  • 0
Zobacz sobie Breaking bad jak Saul tłumaczy Pinkmanowi pranie pieniędzy na przykładzie salonu urody. To jest dokładnie ten sam, stary jak świat mechanizm, tylko zamiast salonu urody były aukcje. Bruda kasa prana była czysta z loterii.


@NPCek: Za dużo seriali, jeśli myślisz, że w 2024 przechodzą tak prostackie metody, których KAS w moment nie wykryje, to jesteś naiwniakiem.

Ale chętnie posłucham jak dokładnie te pranie miałoby wyglądać, z jakich kont,
abpl
abpl
abpl 14.10.2024, 19:08:16 via Wykop
  • -1
@NPCek: No to wytłumacz mi ten mechanizm prania pieniędzy w tym konkretnym przypadku, chętnie posłucham jakby miał działać na dużą skalę ¯\(ツ)/¯
abpl
abpl
abpl 14.10.2024, 21:27:26 via Wykop
  • 0
@NPCek: Nie masz pojęcia jak działa w dzisiejszych czasach system przepływów pieniężnych, jak wyglądają systemy KYC i AML, ale udajesz znawcę podając za przykład scenkę z serialu sprzed 15 lat. Legitny chłopek roztropek.

Nie, CBŚP nie zatrzymała tej grupy za pranie brudnych pieniędzy za pomocą loterii, a za nielegalny h----d, nawet o tym wspomnieli w lakonicznym komunikacie prasowym.
abpl
abpl
abpl 15.10.2024, 13:32:26 via Wykop
  • 0
Zarzuty ogłoszone podejrzanym dotyczą kierowania oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, której celem było organizowanie gier losowych, które to loterie z uwagi na warunki ich uczestnictwa były w istocie grami hazardowymi. Celem działania podejrzanych było uzyskanie wpływów ze sprzedaży losów i omijanie przepisów o grach hazardowych.

Nadto zarzuty dotyczą czynów polegających na uszczuplaniu należności Skarbu Państwa z tytułu podatku VAT, w związku z wystawieniem nierzetelnych faktur, które nie dokumentowały rzeczywistych zdarzeń gospodarczych.

1466

Wystarczyło 10 miesięcy: Chorzy z SMA i SM nie dostaną w tym roku leczenia.

Wystarczyło 10 miesięcy: Chorzy z SMA i SM nie dostaną w tym roku leczenia.

Nowi pacjenci, u których zdiagnozowano np. stwardnienie rozsiane (SM) lub rdzeniowy zanik mięśni (SMA), nie dostaną w tym roku leczenia, bo wyczerpały się kontrakty z NFZ.

Hirch
z
rynekzdrowia.pl
dodany: 14.10.2024, 21:18:36
  • 294
  • #
    polska
  • #
    zdrowie
  • #
    medycyna
  • #
    lekarz
  • #
    chorazmiana
  • #
    afera
abpl
abpl
abpl 15.10.2024, 12:12:24 via Wykop
  • 1
@dymaczdusz: SMA jest proste w wykryciu - test DNA dający 100% skuteczność. Wykrycie, a w zasadzie zakwalifikowanie demielinizacyjnych zmian jako SM jest tak pokręcone i uznaniowe, że jak ktoś będzie chciał to go nie wykryje, i pyk, nie ma czego leczyć ( ͡° ͜ʖ ͡°)

434

10 lat za strzelenie Polakowi w plecy. Były funkcjonariusz Stasi skazany

Pokaż treści 18+

10 lat za strzelenie Polakowi w plecy. Były funkcjonariusz Stasi skazany

10 lat więzienia dla byłego agenta Stasi Martina Naumanna za zabójstwo Polaka w 1974 roku

starnak
z
rmf24.pl
dodany: 14.10.2024, 10:22:02
  • 70
  • #
    niemcy
  • #
    prawo
  • #
    stasi
  • #
    nrd
  • #
    historia
abpl
abpl
abpl 15.10.2024, 06:31:45 via Wykop
  • 0
@turfa8: UB rozwiązano w '56, jeśli jakikolwiek UBek się uchował to ma 90 lat. W dzisiejszych czasach tak realnie to już nawet szefostwo SB w większości nie żyje, czas leci, to już nie są lata 90-te i początek XXI wieku, gdzie niemal każdy 40-50 letni taryfiarz był emerytowanym funkcjonariuszem. Przespaliśmy czas na rzetelne i mające realne znaczenie rozliczenie tych kryminalistów.

1152

Opłata za żłobek nagle skacze z 600 na 1700 zł po wprowadzeniu "babciowego"

Opłata za żłobek nagle skacze z 600 na 1700 zł po wprowadzeniu "babciowego"

Z 600 do 1700 złotych miesięcznie wzrośnie opłata za żłobek w gminie Lipusz w powiecie kościerskim. Takich sytuacji w całym kraju jest teraz cała masa bo gminy chcą się nachapać 1500+ "babciowego".

polska_powiatowa
z
radiogdansk.pl
dodany: 13.10.2024, 17:51:01
  • 259
  • #
    demografia
  • #
    urzedasstory
  • #
    dzieci
  • #
    polska
  • #
    gospodarka
  • #
    500plus
abpl
abpl
abpl 14.10.2024, 07:35:22 via Wykop
  • 5
@T34v2: Do tej pory dopłacało miasto lub gmina bezpośrednio żłobkowi. Teraz dopłaci za to budżet centralny pośrednio przez Twoje ręce (dostaniesz świadczenie "aktywnie w żłobku" w wysokości 1500 zł, które prześlesz dalej do żłobka) - finansowo jesteś na plus, bo 700 zł, które płaciłeś ze swoich do tej pory zostanie w Twojej kieszeni.

1184

Obecna realna wartość drugiego progu podatkowego to 93 tys. zł

Obecna realna wartość drugiego progu podatkowego to 93 tys. zł

Brak waloryzacji progów podatkowych stanowi ukrytą formę podwyżki podatków. Wraz z początkiem 2022 roku, Polacy rozliczający się według skali podatkowej, nominalnie płacą podatek w wysokości 32 proc. od dochodu powyżej 120 tys. zł.

ForexClubPL
z
forexclub.pl
dodany: 10.10.2024, 11:52:42
  • 374
  • #
    pit
  • #
    podatki
  • #
    prawo
  • #
    finanse
  • #
    pieniadze
  • #
    polska
abpl
abpl
abpl 11.10.2024, 06:11:45 via Wykop
  • 2
na drugim progu zostaja tylko prezesi i lekarze.


@typowyWykopekMizogin: akurat prezesi większość swoich zarobków mają w formie akcji (opodatkowanych 19%), do tego dodatki, luksusowe auto, służbowe mieszkanie, więc tutaj rzeczywiste opodatkowanie często tak źle nie wygląda.

Na etatach w drugim progu ze stawkami 40-80k brutto na umowie stoi całe korpo, gm, vp, dyrektorzy a w IT dodatkowo managerowie i niszowo wykwalifikowani specjaliści IT.

Spróbuj pójść do Google, Netflix, Visa, Nvidia,

414

Legenda tenisa Rafael Nadal kończy karierę. "To właściwy czas"

Legenda tenisa Rafael Nadal kończy karierę. "To właściwy czas"

Rafa Nadal oficjalnie poinformował dzisiaj o tym, że po zmaganiach w Pucharze Davisa kończy karierę profesjonalnego tenisisty. Hiszpan opublikował w mediach społecznościowych niemal pięciominutowy film, w którym wytłumaczył powody swojej decyzji i podziękował żonie, całej rodzinie, przyjaciołom...

Szewczenko
z
polsatnews.pl
dodany: 10.10.2024, 10:01:37
  • 38
  • #
    swiat
  • #
    hiszpania
  • #
    sport
  • #
    tenis
  • #
    wydarzenia
abpl
abpl
abpl 10.10.2024, 14:22:02 via Wykop
  • 41
@nie-jestem-robotem: Bycie dobrym sportowcem nie oznacza z automatu bycie dobrym trenerem ani nawet potencjału aby nim zostać. W dzisiejszych czasach bezproblemowego dostępu do wiedzy zdecydowanie ważniejsza jest umiejętność dotarcia ze swoim pomysłem i przekazem do sportowca.

1407

Doktorat M.Stuhra

Doktorat M.Stuhra

A wy macie już doktora?

Lama1
z
x.com
dodany: 07.10.2024, 11:07:38
  • 264
  • #
    polska
  • #
    nauka
abpl
abpl
abpl 08.10.2024, 09:23:52 via Wykop
  • 1
czy tylko ja mam głupie wrażenie, że doktorat powinien wnosić coś do nauki?


@zetisdead: I to jest zasadniczy błąd, który pokutuje wśród większości. Doktorat to jest w wielkim skrócie "nauka bycia naukowcem" a stopień doktora to potwierdzenie bycia naukowcem, czyli udowodnienie, że potrafi się merytorycznie i zgodnie ze sztuką przeprowadzić rzetelne badanie naukowe (dobierając odpowiednie metody badawcze, stawiając hipotezy, potwierdzając je lub nie, itd.).
Można uzyskać stopień doktora bez wnoszenia

771

InPost z sukcesami na Wyspach Brytyjskich. Paczkomatowa rewolucja

InPost z sukcesami na Wyspach Brytyjskich. Paczkomatowa rewolucja

Grupa InPost to lider wśród platform dostaw dla e-commerce w Europie. Rynek Wielkiej Brytanii nie jest wyjątkiem, co więcej, polska firma prężnie rozwija się na tym terenie.

Tetsuya
z
sport.wprost.pl
dodany: 07.10.2024, 07:34:15
  • 70
  • #
    inpost
  • #
    paczkomaty
  • #
    europa
  • #
    ekonomia
  • #
    wielkabrytania
  • #
    gospodarka
abpl
abpl
abpl 08.10.2024, 08:56:18 via Wykop
  • 0
@editores: A co ma giełda na jakiej handluje się akcjami danej spółki? Giełda to tylko narzędzie wspomagające przenoszenie współwłaścicielstwa. Zwyczajowo wybiera się giełdę z kraju pochodzenia, bo tam jest często najwięcej klientów indywidualnych (instytucjonalnym to w większości bez różnicy), ale nie jest to przymus. Baa, większość dużych spółek amerykańskich jest notowana również w Londynie aby Europejczykom było wygodniej handlować takimi akcjami (i nie płacić amerykańskiemu US podatku od dywidendy).
abpl
abpl
abpl 08.10.2024, 09:06:03 via Wykop
  • 5
Chyba trzeba ustalić to raz na zawsze, Inpost to spółka:

a) luksemburska - bo tam jest zarejestrowana
b) holenderska - bo notowana jest na tamtejszej giełdzie
c) czeska - bo największym udziałowcem mającym zawrotne 28,75% udziałów jest czeski fundusz
d) amerykańska - bo ktoś wygooglał artykuł sprzed 7 lat, że większościowy pakiet ma amerykański fundusz i się przy tym upiera (fundusz który w tej chwili ma 10,98% udziałów - mniej niż Brzoska i sporo mniej niż
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • Strona 8 z 8
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 09.01.2025

    Komentator
  • Rocznica
    od 08.03.2026

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking