Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko165
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
r-grr
r-grr

r-grr

Dołączył 1 rok i 8 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 547
  • Znaleziska 534
  • Mikroblog 13
  • Obserwujący 3
  • Obserwowane 5

1369

Absolutny rekordzista. Lekarz z Sosnowca przepracował w rok aż 4881 godzin.

Absolutny rekordzista. Lekarz z Sosnowca przepracował w rok aż 4881 godzin.

Absolutny rekordzista. Lekarz z Sosnowca przepracował w rok aż 4881 godzin. Wychodzi ponad 13 godzin dziennie, codziennie bez urlopów i świąt ;D A to bez prywatnego gabinetu gdzie może bez kasy fiskalnej działa i jeszcze więcej ciągnie...

yetix
z
facebook.com
dodany: 22 godz. i 8 min temu
  • 82
  • #
    polska
  • #
    medycyna
  • #
    lekarz
  • #
    zdrowie
r-grr
r-grr
r-grr 5 min temu via Wykop
  • 0
@PiersiowkaPelnaZiol:
U mnie w szpitalu coś takiego było. Mało tego karta loguje do systemu, szpital zbiera logi z systemu kiedy co kliknę.
Już tam nie pracuję, szpital nie chciał płacić za nadgodziny, dawał naganę, że zostaję pogodzinach, chcąc zrobić robotę, by pacjenci długo nie czekali.
Teraz jestem waszym ideałem, pracuję na rynku prywatnym, ma konkrekt z pracownami, które mają kontrakt z NFZ (na gorszych warunkach niż szpital w którym byłem),

729

Rozmowa z lekarzem, który nie wie ile zarabia bo nie czytał umowy.

Rozmowa z lekarzem, który nie wie ile zarabia bo nie czytał umowy.

Ale chłop wie, że w umowie jest wpisane że musi chodzić do pracy.

alibaski
z
streamable.com
dodany: 6 godz. i 31 min temu
  • 118
  • #
    lekarze
  • #
    lekarz
  • #
    zdrowie
r-grr
r-grr
r-grr 33 min temu via Wykop
  • 0
@kci83: jasno wytłumaczył, chodziło o NDA. Czyli zapis umowy, że nie może ogłaszać.

451

Ile zarabia salowa w szpitalu? Oto kwoty na rękę

Ile zarabia salowa w szpitalu? Oto kwoty na rękę

Salowe w środowisku szpitalnym to jedno z najniżej płatnych stanowisk w obszarze opieki zdrowotnej. W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym Nr 4 w Bytomiu pensja podstawowa salowej w tej placówce wynosi 5318,12 zł brutto, co daje około 3955 zł netto.

Marcepanowy_Detektyw
z
finanse.wp.pl
dodany: 13.06.2026, 17:06:44
  • 177
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    informacje
  • #
    medycyna
  • #
    ciekawostki
  • #
    zdrowie
r-grr
r-grr
r-grr przedwczoraj, 14:25:38 via Wykop
  • 2
Odpowiedz


@Janusz_Rekina:
Myślisz, że nie myłem podłogi, nie podcierałem pacjenta? Jestem lekarzem ale jak widzę, że robota niezrobiona to robię....
... nie jest to dla mnie problem. Problem jest jeśli pacjent leży od 45min zasrany i zgłosiłem to pielęgniarkom i salowej, a one mają wywalone.
Na koniec dniówki idę do ich dyżurki i przedstawiam im swój punkt widzenia. Panie są
r-grr
r-grr
r-grr przedwczoraj, 14:36:34 via Wykop
  • 1
@Jariii: Akurat znam ten szpital dobrze. Chcesz, żeby salowa robiła Ci trombektomię? Tam są świetni specowie na radiologii interwencyjnej robią świetne rzeczy, świetni chirurdzy naczyniowi, neurolodzy, bardzo ciężka interna.
Nie znajdziesz tak uniwersalnych radiologów, którzy jeszcze robią interwencje.

To zatrudnijcie grażynkę, płaćcie jej 6000zł. Kto ma w szpitalu zarabiać minimalną krajową? No ktoś musi? Tak ktoś też musi być milionerem i dużo zarabiać, między innymi taka osoba, która ratuje życie
r-grr
r-grr
r-grr przedwczoraj, 17:06:49 via Wykop
  • 1
@r-grr: Ale tu chodzi o różnicę zarobków lekarz g---o robi i zarabia miliony, a całą pracę wykonują pielęgniarki za minimalną, Pan lekarz nawet ci zaszczyku nie zrobi, bo to poniżające dla niego, bo on ma wyższe. Tak jakby pielęgniarki same nie miały wyższego co jest dosć częste. Dostrzegasz ten dysonans?


@Jariii:
Hehe....
.... sprawdź sobie co to jest trombektomia. Gdzie ci zrobi lekarz stent na wymiar po to by
r-grr
r-grr
r-grr wczoraj, 01:36:05 via Wykop
  • 0
@Kexu:
Mało miejsc ma super pielęgniarki. Młode i stare. Młode nie chcą robić bo są pielęgniarkami. Np. od mycia d--y są opiekunki, ale opiekunka pojechała z pacjentem na RTG i EKG, którego ty nie zrobiłaś, a jesteś po szkoleniu, możesz zrobić i ocenić, a wynik wpisać do systemu....
Stare różnie jest parę turbo, większość nie chce się.
Lata po specce, wiesz co...
... chodzę na blok czasem pielęgniarki anestezjologiczne chcą uprawnienia
r-grr
r-grr
r-grr 3 godz. i 13 min temu via Wykop
  • 0
@JoBackManhorse: Ok. Powiem Ci tak.... Nie dostałem się na medycynę za pierwsym razem. 6 lat studiów, rok stażu, potem rok studiów doktorancki (w tym czasie się wszczołem).... potem specka. Przychodzę do roboty okazuję się, że zarabiam mniej od pielęgniarki po studiach kilka lat młodszej.
Sprawiedliwe?
Kończę studia doktoranckie wzrost płacy 80zł. Sprawiedliwe?
Po skończononej specjalizacji zarabiam dopiero więcej.....
r-grr
r-grr
r-grr 35 min temu via Wykop
  • 0
@JoBackManhorse: Mam włączoną, dokładnie wiadomo o której co robiłem, są kamery, komputery wszystko jest monitorowane i powiązane z moją kartą, która loguje komputer, otwiera drzwi oraz wbijam kiedy wchodzę do szpitala.

"Nie dziwię się, że masz mniej bez specjalizacji od pielęgnarki. Mniej robisz."
Kończyłem speckę dawno temu. Pielęgniarka dużo mniej robi niż lekarz w mojej dziedzinie.
Mógłbym spokojnie zrobić jej robotę w 2h, a obsada pielęgniarska jest od 7 do

3834

W trakcie dyżurów występował w telewizji i sesjach rady dzielnicy

W trakcie dyżurów występował w telewizji i sesjach rady dzielnicy

Tak zarabia się 1.6 miliona złotych rocznie jeśli jest się lekarzem i radnym PO: Wizyty w telewizji, udział w sesji rady dzielnicy oraz polityczne spotkania wszystko w dniach, w których pełnił dyżury.

eMWu12
z
zero.pl
dodany: wczoraj, 06:43:11
  • 405
  • #
    polska
  • #
    medycyna
  • #
    lekarz
  • #
    zdrowie
  • #
    wydarzenia
r-grr
r-grr
r-grr wczoraj, 15:10:40 via Wykop
  • 0
@dr_Batman: dlaczego Ci to trzeba tlumaczyc ....:(( był pis to tak samo bylo Szumowski dostal miliony grantow na dzialanosc medyczna, lekarze w pandemi i za rzadow pis-u też szybko doroblili sie milionow. CO za roznica jak za pisu i KO lekarze dorabija sie nieludzko duzych sum. I Pis i KO tyle samo zlego maja na sumieniu w kwestii przyzwolenia na wysokie zarobki ! Obie partie PoPisu tak samo winne, a

4596

[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"

[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"

W przyszłych latach nie jest planowane zwiększanie liczby miejsc na studiach medycznych ani otwieranie nowych kierunków lekarskich. Po rozmowach z MNiSW, które odbyły się w ubiegłym tygodniu, podtrzymaliśmy stanowisko, że nie ma potrzeby dalszego zwiększania limitu przyjęć na studia lekarskie.

cepheus
z
edukacja.rp.pl
dodany: 10.06.2026, 13:13:06
  • 532
  • #
    sluzbazdrowia
  • #
    nfz
  • #
    medycyna
  • #
    lekarze
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
r-grr
r-grr
r-grr 10.06.2026, 14:42:50 via Wykop
  • 15
@KlapekApokalipsy:
Nienawidzę PiS ale...
1. Otworzyło się kikanaście uczelni prywatnych.
2. Ilość studentów zwiększyło się ponad 2x.
3. PiS zlikwidowął limit świadczenia ambulatoryjne, gastroskopie, kolnoskopię radiologię.
4. PiS uwolnił kontrakty
r-grr
r-grr
r-grr 10.06.2026, 23:01:37 via Wykop
  • 0
@KlapekApokalipsy:
Już kiedyś pisaliśmy. Wyszło, że nie masz wiedzy, kompetencji oraz inteligencji. Sorry Wypowiadasz się na temat o którym nie masz zielonego pojecia.
Czemu? Bo piszesz głupoty na forach, zamiast siedzieć i się kształcić w temacie o którym chcesz się wypowiadać. Oprzyj swoją wypowiedź o prawdziwą wiedzę, literaturę i książki. Nawet nie masz pewnie pojęcia o jakiej dziedzinie piszesz.
r-grr
r-grr
r-grr 11.06.2026, 10:26:30 via Wykop
  • 1
@KlapekApokalipsy: tak ad persona, bo Ty obrażasz masę w dosłownym znaczeniu "masa", którzy wkładają pot i łzy lata życia po to by nieść pomoc. Uprawiasz trolling w brudnej postaci. Tak skoro ty możesz obrażać ludzi, którzy pracują licz się z tym, że oni mogą zwyczajnie w świecie poczuć się urażeni.
Nauka, która zajmuje się tym z czego masz braki to zdrowie publiczne. Proponuję pójść na studia, jak nie wierzysz to
r-grr
r-grr
r-grr 11.06.2026, 10:36:28 via Wykop
  • -1
@Pan_Miszuk: przecież pielęgniarki w sejmie nigdy nie działają w interesie pielęgniarek XD zresztą szkół pielęgniarskich aktualnie jest mnóstwo, w samym Gdańsku są trzy, GUMed, psw i merito. I ciągle otwierają się nowe, bo pielęgniarstwo stało się popularne


@basketm: Pielęgniarstwo stało się kasiaste. Pielęgniarka zrobi w 3 lata studia i już może zarabiać bardzo dobrze, lepiej niż większość zawodów na początku drogi. Masz 22 letnią osobę z dobrą pensją.
r-grr
r-grr
r-grr 11.06.2026, 12:52:03 via Wykop
  • 1
@KlapekApokalipsy: a co ? Chcesz usłyszeć, że jesteś mądry i inteligentny?
Masz wolny rynek w stomie i w segmencie beauti. Tam trzepie się prawdziwą kasę.
Konkurencja? Słabi nie będą mieli co robić. Bzdura.
Pakowanie w marketing i reklamę, wygrywa lepszy profil na facebooku, lepsza strona internetowa, więcej większych reklam w okolicy.
Mnie to obraża, bo widzę stomę.
r-grr
r-grr
r-grr 11.06.2026, 22:25:59 via Wykop
  • 0
@KlapekApokalipsy:
.... po to by uczelnia publiczna przyjęła np. 1700 studentów, a nie 500 studentów. Czemu nie chcą więcej studentów, bo nie płacą za studenta tylu pieniędzy, by dało się go rozsądnie wykształcić i zarobić, by można było inwestować. To taki myk w stylu NFZ. Damy wam kontrakt na którym zarobicie 500k rocznie ale musicie przyjmować 24h/7 dni w tygodniu... pieniądze kończą się w październiku i ....
... NFZ to nie
r-grr
r-grr
r-grr 11.06.2026, 22:32:20 via Wykop
  • 0
@basketm:
Pielęgniarstwo JEST czymś więcej niż stara baba w rajtuzach....
Pielęgniarstwo po kursach/specjalizacji v mgr ma podobne uprawnienia jak lekarze. Jednakże nigdzie nie wiedziałem, by te uprawnienia były wykorzystywana poza własnym interesem (recepty dla siebie).
Nie widziałem żadnego USG robione przez pielęgniarkę na izbpie przyjęć, a ma do tego uprawnienia.
Co do tego ma UOP.
r-grr
r-grr
r-grr wczoraj, 01:39:13 via Wykop
  • 0
@KlapekApokalipsy: Nikt nie każe też tobie zdobywać wiedzy i umiejętności, a notorycznie tego nie robisz.

nie ze nie chca wiecej studentow tylko uczelnie nawet prywatne musza miec zgode ministerstwa zdrowia i komisji akredytacyjnej na ilosc studentow.

Nie działa to w ten sposób jak akredytacja jest dana. Potem minister określa dość swobodnie. Tak nie chcą, więcej studentów przynajmniej w 3 najlepszych uczelniach w kraju, bo tam mam znajomości i wiem jak to działa.

1582

Oświadczenie majątkowe z 2022 losowego radnego lekarza, tu z Zielonej Góry.

Oświadczenie majątkowe z 2022 losowego radnego lekarza, tu z Zielonej Góry.

Uczcie się dzieci, olejcie inne zawody, które składają się tylko na lekarskie Bizancjum. 7 lat praktyki lekarskiej (w 2022): wynagrodzenie: 1.674.299 zł dieta radnego: 46.453 zł oszczędności: 2.000.000 zł nieruchomości: 12 średnia wartość: 435.416 zł

MichuTop
z
x.com
dodany: 13.06.2026, 21:41:52
  • 195
  • #
    polska
  • #
    lekarski
  • #
    lekarz100k
  • #
    konowalposting
  • #
    zdrowie
  • #
    medycyna
r-grr
r-grr
r-grr wczoraj, 01:10:01 via Wykop
  • 0
k zadłużonej służbie zdrowia. Idziemy w kierunku, w którym nigdy nie zasypiemy dziury w służbie zdrowia, bo im więcej trafi tam kasy, tym więcej będzie


@Sikor12:
Tylko on nie służy, on działa prywatnie. http://gorski.info.pl/
Przecież jest lament to prywaciaż ten dobry, ten fajny, który nie udziela się publicznie, w czym problem? Zrobił dobry biznes. Przecież cały czas jest o to lament o publiczny system, a tu facet zarabia grubę kasę własnymi
r-grr
r-grr
r-grr wczoraj, 01:12:50 via Wykop
  • 0
Nie chciał podawać zarobków bo serio się wstydził, pokazać kolegom że tak mało (。◕‿‿◕。)


@kastrator2:
Powinien pokazać, ale wyszło, że szefowa pielęgniarek dostaje dużo więcej :P
r-grr
r-grr
r-grr wczoraj, 01:13:32 via Wykop
  • 0
@fiaslnfilrangve: http://gorski.info.pl/

550

Mięso każą zastąpić roślinami - od września ogromne zmiany w szkolnych stołówkac

Mięso każą zastąpić roślinami - od września ogromne zmiany w szkolnych stołówkac

Od 01.09.2026 szkoły i przedszkola będą musiały stosować nowe zasady żywienia dzieci określane jako "dieta planetarna". W jadłospisach pojawi się obowiązkowy roślinny obiad raz w tygodniu, więcej dań na bazie strączków, zupy na wywarach warzywnych oraz możliwość zastępowania nabiału produktami rośli

Korda
z
niezalezna.pl
dodany: przedwczoraj, 13:49:34
  • 524
  • #
    wegetarianizm
  • #
    c40cities
  • #
    ue
  • #
    bekazlewactwa
  • #
    4konserwy
r-grr
r-grr
r-grr przedwczoraj, 22:59:17 via Wykop
  • -1
W Polsce mam 80 latków z prawidłową wątrobą i trzustką widzę raz na pół roku, rok....
Pierwszy raz widziałem zdrową wątrobę i idealną trzustkę u osoby starszej na stażu we Włoszech. Tam połowa ma prawidłową wątrobę.
Nie rozumiem tej obrony jak Częstochowy diety z g....

1883

Podkarpacki urolog zarobił 926 tys. zł w rok

Podkarpacki urolog zarobił 926 tys. zł w rok

Dariusz Sobieraj łączny dochod z działalności lekarskiej: ~926,000

tomasztomasz1234
z
x.com
dodany: 13.06.2026, 10:41:48
  • 245
  • #
    polska
  • #
    lekarski
  • #
    lekarz100k
  • #
    konowalposting
  • #
    zdrowie
  • #
    medycyna
r-grr
r-grr
r-grr przedwczoraj, 12:11:34 via Wykop
  • 0
Lekarze zarabiają nieźle, ale nie ma też tak że byle niemiły konował przyjmujący w jakimś medicover bierze 100 000 miesięcznie.


@Antorus: Akurat da się Luxmey/PZU lubią to, wręcz dostałem propozycję taką. 100zł za badanie, ile mam robić 4 badania na godzinę, podpuściłem może da się 5 ok... no to teraz liczmy 500zł->9->22=99 tys. Dla mnie luxmedy, medicover i pzu to zło. Jest zbieranina losowych lekarzy, losowych pacjentów wykonuje to ruchy browna.

1789

Lekarz rodzinny zarobił 760k rocznie

Lekarz rodzinny zarobił 760k rocznie

"Maciej Bonna - lekarz rodzinny, Chojnice. Przychód 760k."

tomasztomasz1234
z
x.com
dodany: 12.06.2026, 20:33:05
  • 367
  • #
    polska
  • #
    lekarski
  • #
    konowalposting
  • #
    lekarz100k
  • #
    medycyna
  • #
    zarobki
r-grr
r-grr
r-grr 13.06.2026, 08:08:48 via Wykop
  • 1
@mysweetwillowdream:
Akurat on z rodziny ustawione, posiadają poradnie, prywatne jednostki. Zobacz ile zarabia właściciel luxmedu.
r-grr
r-grr
r-grr 13.06.2026, 15:48:10 via Wykop
  • 1
@buci007: tylko lekarze mają służyc a reszta. Co z tymi co nie pracują w zawodzie?
r-grr
r-grr
r-grr 13.06.2026, 15:49:15 via Wykop
  • 0
@sigismund: ale są firmy których właścicielami są lekarze
r-grr
r-grr
r-grr 13.06.2026, 18:23:39 via Wykop
  • 0
@sigismund: Lux Med Przedsiębiorstwo zostało założone w 1993 roku w Warszawie przez lekarza Wojciecha Pawłowskiego, pełniącego funkcję prezesa spółki do marca 2004 roku, oraz grupę wspólników[2]. W tym okresie firma zatrudniała około 700 osób i działała w trzech polskich miastach[2]. Na początku był lekarz.
Rozumiem, że przedsiębiorstwa takie jak x-kom też karać?
Ok... może faktycznie zlikwidujmy publiczny system. Będzie to co w US. Żadne system nie oferuje 100%, każdy system
r-grr
r-grr
r-grr 13.06.2026, 23:07:32 via Wykop
  • 0
@sigismund: lekarz rodzinny ma zarobki na poziomie 150-250zł/h i tyle. Ale lekarz który do tego ma interes z rodzicami i prowadzi POZ, ZOL i uje muje tak może tyle zarobić. Jest to normalne.
Tak samo firma ostatnio mnie skasowała 200zł/h, szef bierze pewnie z tego 10-30%, ma pewnie kilkunastu pracowników. Co mam mieć pretensje, że dużo zarabia?
ZNajomy informatyk gdy ja zakupowałem okulistykę zarabiał 20k. Po studiach dostawałem mniej niż

463

PiS zamieścił podatek od aut spalinowych w KPO, a rząd Tuska go wykreśla

...a Bruksela akceptuje, a beton zamiast wkurzać się na PiS, wali fikoły, że to pewnie ustawka. W każdym razie nie będzie podatku od spalinówek. KPO tego nie wymaga. Możemy aplikowac po kolejną transzę.

dict
z
biznes.interia.pl
dodany: 12.06.2026, 14:51:07
  • 48
  • #
    polityka
  • #
    biurokracja
  • #
    podatki
  • #
    spalinowe
  • #
    polska
r-grr
r-grr
r-grr 12.06.2026, 19:58:55 via Wykop
  • -16
Szczerze powiedziawszy, to rzecznik Szłapka i całe media KO są takimi specjalistami, że gdyby Konfederacja nie grzała tego, że to Mateusz Morawiecki wszystko podpisywał i się godził na wszystko, to 99% Polaków myślałoby, że to Tusk wprowadzał zielony ład, a Mateusz ciągle jeździł do Brukseli i z tym walczył.


@mohiccan:
Butelkomaty zrobił PiS, tego ciężko się wycfanić. Dopiero jak to nie będzie działać w sensie nie będziemy używać jako naród to

383

Idiokracja: Mamy 39% analfabetów funkcjonalnych

Idiokracja: Mamy 39% analfabetów funkcjonalnych

Idiokracja na pełnej. W 2023 roku 31 krajów OECD, w tym Polska, przeprowadziło nowy cykl Programu Międzynarodowej Oceny Kompetencji Dorosłych

buasinski
z
kopalniawiedzy.pl
dodany: 12.06.2026, 07:19:03
  • 124
  • #
    nauka
  • #
    polska
  • #
    ciekawostki
  • #
    gruparatowaniapoziomu
r-grr
r-grr
r-grr 12.06.2026, 18:21:42 via Wykop
  • 2
Kiedyś kolesiowi po studiach odpisałem "A za co Kain zabił Abla?". I gościu najpierw myślał że mu groże, później nie ogarniał, a na końcu stwierdził że on jest niewierzący to nie zna cytatów z bibli. ¯\(ツ)/¯


@K-S-:
Zobacz jaki kwik jest przy emeryturach dla artystów.

701

Posłanka Dominika Chorosińska kłamie złapana za rękę...

Posłanka Dominika Chorosińska kłamie złapana za rękę...

Jak cię złapią za rękę, to mów, że to nie twoja ręka... Posłanka udaje, że rozmawia przez telefon, a gdy dziennikarz mówi że próbuje się właśnie do niej dodzwonić, ona dalej brnie w kłamtwa...

matixrr
z
streamable.com
dodany: 12.06.2026, 13:32:11
  • 89
  • #
    polityka
  • #
    bekazpisu
  • #
    bekazprawakow
  • #
    heheszki
r-grr
r-grr
r-grr 12.06.2026, 16:31:28 via Wykop
  • 21
Dalszy ciąg był jeszcze lepszy...
bo chciałem porozomawiać, ...
nie nie....
.... bo chciałem porozmawiać o ustawie o emeryturach dla artystów
... a ooo to proszę
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1503

Luksusowe porsche i 1,6 mln zł dochodu. Burza wokół majątku lekarza.

Luksusowe porsche i 1,6 mln zł dochodu. Burza wokół majątku lekarza.

Dawid Kacprzyk jest radnym w warszawskim Ursusie i lekarzem. Usłyszała o nim cała Polska.

Oko_Spawacza
z
msn.com
dodany: 11.06.2026, 18:18:36
  • 224
  • #
    zdrowie
  • #
    medycyna
  • #
    lekarz
  • #
    polska
  • #
    zarobki
  • #
    finanse
r-grr
r-grr
r-grr 12.06.2026, 06:39:46 via Wykop
  • -1
ej służby w P


@Cztero0404: jak informatyk kupuje to porsche jest czymś wyjątkowym spełnieniem marzeniem. Ale jak lekarz, ma 3-4 dyżury w izbie przyjęć to złodziejski oszust.
r-grr
r-grr
r-grr 12.06.2026, 06:43:32 via Wykop
  • -1
@Mumbaj: wywal to. Ja mogę pokazać swój przelew na 11k i nikogo to nie ruszy. Nie dyżuruję, spędzam weekendy w słońcu. Jeszcze jakiś czas temu zarabiałem tyle ile ty poszedłem do prywaty, by mieć spokój.

2666

Przyszła lekarka spowodowała wypadek- zginęły 3 osoby. Nie trafi do więzienia

Przyszła lekarka spowodowała wypadek- zginęły 3 osoby. Nie trafi do więzienia

Sąd w Zgierzu najpierw, 8 lipca 2025 roku, wstrzymał wykonanie kary, a 16 września odroczył jej wykonanie na okres trzech miesięcy. Wskazał, że musi ona odbyć staż zawodowy w tym okresie. Tym razem sąd zgodził się na odroczenie kary na rok po opinii biegłego lekarza psychiatry.

vingrosz
z
tvn24.pl
dodany: 10.06.2026, 06:55:29
  • 366
  • #
    lekarz100k
  • #
    konowalposting
  • #
    medycyna
  • #
    prawo
  • #
    majtczak
  • #
    mordercy
r-grr
r-grr
r-grr 10.06.2026, 23:11:26 via Wykop
  • 1
Powiedzcie mi, że ona kiedyś do tego więzienia musi trafić, czy to może kuźwa przedawnić?

268

"Geriatria leży odłogiem". Przerażający bilans opieki nad pacjentami

"Geriatria leży odłogiem". Przerażający bilans opieki nad pacjentami

W starzejącym się polskim społeczeństwie na 100 tys. mieszkańców przypada 1,5 geriatry. Dla porównania w Wielkiej Brytanii jest to 3,3 lekarza, a w Szwecji 4. Geriatria nie cieszy się szczególną popularnością

Anakee
z
bankier.pl
dodany: 08.06.2026, 07:48:43
  • 137
  • #
    polska
  • #
    medycyna
  • #
    zdrowie
  • #
    lekarz
  • #
    szpital
  • #
    nfz
r-grr
r-grr
r-grr 09.06.2026, 04:35:14 via Wykop
  • 2
@Programista500plus:
Nie, bo NFZ rozlicza jedną chorobę... tylko jedną poza wyjątkami głównie kardiologia (środowisko załatawia sobie przywileje).
Przyjdziesz na operację oka zapłaci za operację oka, zapalenie płuc zapłaci za zapalenie płuc...
... ale jak przyjdzie pacjent w podeszłym wieku z 6 chorobami i chorobą onkologiczną to zgadnij za co zapłaci? No za jedno rozpoznanie.
Ja jestem przeciwny, by w medycynie wszystko generowało duży pieniądz jak kardiologia ale z drugiej strony
r-grr
r-grr
r-grr 09.06.2026, 04:43:03 via Wykop
  • 5
@lesio_knz: Nie krótkowzroczność. Nasz system zmusza wszystkich do ograniczenia kosztów. Ja zawsze skupiam się na generowaniu zysków niż na oszędzaniu (to też potrafię, ale zamiast zaoszczędzić 100zł, wolę pracować i zarobić 200zł)....
... NFZ na to patrzy inaczej, wymyślisz organizację pracy, by pomóc miesięcznie np. nie 100, a 200 osobom... NFZ źle, bo trzeba za to zapłacić. No ale dla ludzi dobrze, bo każdy ma ubezpieczenie i dostał realną pomoc....
r-grr
r-grr
r-grr 09.06.2026, 04:43:51 via Wykop
  • 0
@dr_Batman: bo w Polsce powinny być studia w postaci felczera, gdzie jedną z głównym specjalizacji powinna być geriatria. Sam bym poszedł.


@robert-kuzba: aktualnie to pielęgniarka z magistrem albo lekarz po uczelniach prywatnych (żenująco niski poziom). Lekarz w Izbie Przyjęć i SOR jest praktycznie zbędny.
r-grr
r-grr
r-grr 10.06.2026, 23:07:03 via Wykop
  • 0
@moll: nie całkiem. Dziś NFZ nie potrafi płacić za procedury wykonywane w szpitalu. Dojdzie do systemu zaraz rocznie 25tys lekarzy (przyrost w ciągu kilku lat o bodaj 4x).
To znaczy, że NFZ skokowo będzie musiał zwiększać wydatki, bo Ci lekarze będą co? wykonywać procedury za które będzie trzeba płacić. Nawet jeśli będą robili je za darmo, albo za dychę....
... to koszt jest rejestracji, pielęgniarki, leku.
NFZ na to nie

3133

Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu

Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu

według sondażu Instytutu Badań Pollster dla Super Expressu, 74% Polaków sprzeciwia się temu wsparciu.

PiotrPiter
z
polityka.se.pl
dodany: 07.06.2026, 05:10:45
  • 577
  • #
    rzad
  • #
    artysci
  • #
    zus
r-grr
r-grr
r-grr 07.06.2026, 21:13:06 via Wykop
  • 0
Ja tak może z przekorom, wszystko tutaj przeliczacie na kasę, wg własnego widzi mi się...
Tak generalnie naród bez kultury to świnie i chlew. Bez kultury jesteśmy marni, bez tożsamości...
Szczerze, emerytura należy się pewnej grupie artystów jak psu buda.
Nie wszystko musi się opłacać

389

Plaga w sanatoriach. Lekarze chcą szlabanu na 18 miesięcy

Plaga w sanatoriach. Lekarze chcą szlabanu na 18 miesięcy

Straty przez "niedojazdy" przekroczyły w ciągu ostatnich dwóch lat 108 mln zł. Branża uzdrowiskowa ma dość i chce karać pacjentów rezygnujących z wyjazdów do sanatorium bez ważnego powodu.

konkarne
z
finanse.wp.pl
dodany: 05.06.2026, 10:04:05
  • 100
  • #
    zdrowie
  • #
    medycyna
  • #
    nfz
  • #
    sluzbazdrowia
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
r-grr
r-grr
r-grr 05.06.2026, 20:24:59 via Wykop
  • 1
@ziomus0812: ja walczę ze zdrowymi, nieodwołanymi wizytami oraz z kolejką. Pilnuję, by termin na cito był max kilka dni, a planowe badania do 2 miesięcy. Mówię za siebie, po prostu dbam o to by Pacjenci byli zaopatrzeni szybko, dokładnie, bez pośpiechu w rozsądnym czasie.
To utrudniają mi osoby zdrowe i nieodwołane wizyty. Moim celem jest znaleźć nawet 20 latce zapalenie, nowotwór itp....
Robię to za wszelką cenę. Ja mam takie
r-grr
r-grr
r-grr 06.06.2026, 08:16:45 via Wykop
  • 0
@StaraSzopa:
Zgadzam się, NFZ za to nie płaci, więc to koszt. W dobie AI, powinien powstać system, który to odwołuje.
U mnie wszędzie da się dodzwonić w ciągu 30min, ale wiem, że są różne miejsca.
Poza tym to paranoja, że NFZ zakłada maksymalny czas 15min za wizytę. W tym czasie trzeba wypisać receptę ,L4 uzupełnić dokumentację i zbadać chorego. TO jest niemożliwe.

30

Porażka programu "TOP Mama"? "Nie działa w żadnym szpitalu"

Porażka programu "TOP Mama"? "Nie działa w żadnym szpitalu"

"Ani jeden szpital w Polsce nie uruchomił dotychczas rządowego programu dla kobiet w ciąży "TOP Mama" - ustalił dziennikarz RMF FM Michał Dobrołowicz. Sam program formalnie ruszył w lutym i miał zapewnić bezpłatny transport na najbliższą porodówkę z miejsc, w których zniknął oddział położniczy."

paramedix
z
rmf24.pl
dodany: 03.06.2026, 11:11:30
  • 24
  • #
    polska
  • #
    macierzynstwo
  • #
    medycyna
  • #
    zdrowie
  • #
    bezpieczenstwo
  • #
    porod
r-grr
r-grr
r-grr 03.06.2026, 20:54:09 via Wykop
  • 0
Ile porodówek zniknęło?
To jak ma działać. Położone cwaniakują, im pasuje, że nic nie robią, bo jest mało kobiet w ciąży (nie chcą zajmować się niczym innymi i poszerzać zawodu, ma być ich dużo i roboty mało).
To jakiś żart. ROdzi się coraz mniej dzieci, a królewne wybierają sobie. To powinno być jako drugi stopień po pielęgniarstwie.
Poza tym na całym świecie rodzi się siłami natury, fizjologiczna ciąża prowadzona jest przez położoną.
  • 9
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

r-grr
r-grr
r-grr 03.06.2026, 22:39:05 via Wykop
  • -2
@Ligniperdus: Acha... jaki jest współczynnik Cięć w Polsce 70%? 50%?, a jaki powinien być wg standardów.
Domowy porody dla ryzykantów? Co jeszcze ginekolog ma prowadzić każdą ciążę? No tak jest u nas.
W innych krajach robią to z głową. Powstają domy porodowe (bez lekarza). Odpowiednia opieka położnicza (bez lekarza).
Jak są wskazania do cięcia do aborcji -> popieram. Nie wmówisz mi, że od wielu lat jesteśmy tak chorą popoulacją, że
r-grr
r-grr
r-grr 04.06.2026, 11:37:02 via Wykop
  • 0
@Qullion:
Tak, Ciebie nie interesuje, a mnie tak, ilość oddziałów ginekologii vs ilość porodów jest idiotyczna vs ilość porodów które faktycznie powinny być przez CC jest idiotyczna do ^4.
Ilość porodów miesięcznie jest 16-25 (miało miasto w powiecie)-> masz 4 ginekologów, 3 rezydentów, 6 położonych 6 pielęgniarek.
Czas dojazdu dla mnie do miasta wojewódzkiego samochodem to 30min (do szpitala pod drzwi łącznie z parkowaniem).
Te 6 położonych nawet nie można
r-grr
r-grr
r-grr 04.06.2026, 22:24:06 via Wykop
  • -1
@Ligniperdus: Tym się różnymi jedziesz na podstawie własnego kawałka nosa. Widziałem więcej porodów naturalnych niż ty miałeś kobiet w całym swoim życiu.
Od lat ok. 50% porodów to cięcie cesarskie. Tak oczywiście wiek powyżej 40roku życia to ryzyko wad genetycznych i cięcia cesarskiego. Pytanie czemu wprowadzasz w błąd?
W Polsce średni wiek zajścia w ciąży to ok 31lat. Czy wyróżniamy się na tle europy? no nie, jesteśmy średniakami.
Czy wróżniamy
r-grr
r-grr
r-grr 04.06.2026, 23:33:11 via Wykop
  • 0
@Ligniperdus:
Pierwszą średnio ok. 29 roku życia, średnio ok. 31.

1754

Wrogiem numer jeden UPA byli Polacy

UPA wymordowała najpierw 100 tys. polskich cywilów, a walkę z Sowietami podjęła dopiero później - przypomniał historyk prof. Mirosław Szumiło. Profesor odniósł się w ten sposób do argumentów strony ukraińskiej, że formacja ta miała charakter antysowiecki, a nie antypolski.

VoxClamantisInDeserto
z
wszystkoconajwazniejsze.pl
dodany: 02.06.2026, 18:07:23
  • 188
  • #
    polska
  • #
    ukraina
  • #
    historia
  • #
    wolyn
  • #
    spoleczenstwo
  • #
    wydarzenia
r-grr
r-grr
r-grr 02.06.2026, 19:33:56 via Wykop
  • -20
@jozek444:
Nie było przypadkiem tak, że ukrowi to byli w PL takie murzyństwo w USA?
r-grr
r-grr
r-grr 03.06.2026, 19:58:40 via Wykop
  • 0
@Grubby: Dlatego nie zajmuje się rządzeniem, danie każdemu przywilej jest głupie. Z drugiej strony niedbanie o kulturę i tradycje jest głupsze.
Wychodzi jedynie słabość instytucji publicznych, które powinny to robić uczciwie.

328

Po udarze mózg uruchamia własne systemy ratunkowe

Po udarze mózg uruchamia własne systemy ratunkowe

W Polsce liczbę przypadków udaru szacuje się na około 90 tys. rocznie. Badanie opublikowane w czasopiśmie "Cell Reports" rzuca światło na mniej widoczny moment choroby - etap, w którym mózg próbuje samodzielnie "załatać" uszkodzone naczynia i ograniczyć dalsze szkody.

Lifelike
z
icter.pl
dodany: 03.06.2026, 12:55:09
  • 32
  • #
    nauka
  • #
    medycyna
  • #
    biochemia
  • #
    swiatnauki
  • #
    liganauki
  • #
    gruparatowaniapoziomu
r-grr
r-grr
r-grr 03.06.2026, 19:30:28 via Wykop
  • 12
@Kanusz_Morwin_Jikke: dlatego w Polsce w ramach NFZ tacy pacjenci potrafią jeździć od szpitala do szpitala gdzie na początku sensownie mówią w miarę a potem już bełkoczą...


@Kanusz_Morwin_Jikke: do 4h po udarze....
... najczęstsza godzina udaru to noc, nie wiadomo o której, więc trzeba MR, potem TK/perfuzje.
Jeśli mamy pewność kiedy był udar
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Strona 1 z 5
  • >

R Grr

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 12.06.2026

    Komentator
  • Rocznica
    od 28.09.2025

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking