Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko165
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Sotha
Sotha

Sotha

Dołączył 10 lat i 1 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 23999
  • Znaleziska 12966
  • Mikroblog 11033
  • Obserwujący 1
  • Obserwowane 19

528

Wiceminister rozwoju zrzuca bombę na program tanich kredytów

Pokaż treści 18+

Wiceminister rozwoju zrzuca bombę na program tanich kredytów

Wiceminister rozwoju zrzucił bombę atomową na program tanich kredytów. Program się po tym już nie podniesie?

inko-gnito
z
subiektywnieofinansach.pl
dodany: 27.09.2024, 19:36:17
  • 49
  • #
    nieruchomosci
  • #
    kredythipoteczny
  • #
    mieszkanienastart
  • #
    mieszkanie
  • #
    mieszkaniedeweloperskie
  • #
    polityka
Sotha
Sotha
Sotha 28.09.2024, 14:08:50 via Wykop
  • 2
Podniesie się. Politycy są jak karaluchy, co by im nie zrobić, to przetrwają, przeczekają.
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

958

Za dużo studentów kulturoznawstwa, za mało inżynierów. Polska ma problem

Za dużo studentów kulturoznawstwa, za mało inżynierów. Polska ma problem

Polska może się pochwalić silną gospodarką, nie tylko w regionie. Jednak do jej rozmiarów nie przystaje poziom innowacyjności. Pojawia się problem: niski odsetek studentów na kierunkach STEM (science, technology, engineering, mathematics): niespełna 20% w Polsce.

NBPPPE
z
fxmag.pl
dodany: 24.09.2024, 10:45:45
  • 471
  • #
    kulturoznawstwo
  • #
    europeistyka
  • #
    psychologia
  • #
    innowacje
  • #
    inzynier
  • #
    technologia
Sotha
Sotha
Sotha 24.09.2024, 20:34:47 via Wykop
  • 8
Bo branża nie oferuje niczego ciekawego. Na oko z 80% studentów po AiR idzie do IT, bo jedyne co ich czeka w branży to utrzymanie ruchu za 4k na rękę w fabryce pod miastem, albo delegacje gdzie kasa jest spora ale za 80+ godzin tygodniowo, tak że nawet nie ma kiedy tych pieniędzy wydawać.
Do tego na uczelniach 5 lat użerania się z leśnymi dziadami.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Sotha
Sotha
Sotha 17.09.2024, 19:17:15
  • 0
#apple #ios Da się dla ciemnego motywu ustawić jasne (stare) ikony W USTAWIENIACH, czy geniusze z Cupertino znowu o czymś zapomnieli?
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Sotha
Sotha
Sotha
Autor
17.09.2024, 19:25:53 via Wykop
  • 1
@kamilxpompa: To Ci zmieni na ekranie i w liście aplikacji, ale jak zerkniesz w ustawienia, to ikony na liście ustawień są zgodne z motywem, a nie z tym co wybierasz
  • Odpowiedz
lesny_
lesny_
17.09.2024, 19:32:47 via Wykop
  • 1
@Sotha: Na 99% się nieda, bo nie znalazłem opcji takiej a bawiłem się dziś ustawieniami.
  • Odpowiedz

1541

Włochy.65-latka przejechała autem imigranta z Algierii, który ukradł jej torebkę

Pokaż treści 18+

Włochy.65-latka przejechała autem imigranta z Algierii, który ukradł jej torebkę

65-latka została oskarżona o śmierć 47-letniego Algierczyka (bez stałego miejsca zamieszkania). Sąd zastosował areszt domowy i polecił zastosowanie bransoletki elektronicznej. Algierczyk ukradł wcześniej jej torebkę i groził użyciem noża. Włoszka odzyskał torebkę i pozostawiła imigranta w agonii.

Szewczenko
z
rainews.it
dodany: 12.09.2024, 11:59:15
  • 230
  • #
    wlochy
  • #
    afryka
  • #
    imigranci
  • #
    prawo
  • #
    bekazlewactwa
Sotha
Sotha
Sotha 12.09.2024, 14:23:05 via Wykop
  • 10
sprzątnęła śmiecia
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

350

Pomagali w przemycaniu ludzi przez granicę

Pomagali w przemycaniu ludzi przez granicę

Do 8 lat więzienia grozi czterem mężczyznom z Mazowsza, podejrzanym o pomaganie imigrantom w nielegalnym przekraczaniu granicy Polski. Wśród zatrzymanych przez policjantów jest 31-latek, który był mózgiem całej operacji.

Kolekcjoner_dusz
z
rmf24.pl
dodany: 06.09.2024, 05:57:12
  • 42
  • #
    polska
  • #
    prawo
  • #
    imigranci
Sotha
Sotha
Sotha 06.09.2024, 14:14:30 via Wykop
  • 3
@chandler-bing: jakiej celi? Jakim osiedlu? Ani nie chcę płacić za ich odsiadkę, ani nie chcę mieć takich osiedli w Polsce. W-----ć ich razem przemyconymi ciapakami do ciapakstanu.

1078

Biedna rodzina dostanie z OC mniej niż bogata w przypadku wypadku śmiertelnego

Biedna rodzina dostanie z OC mniej niż bogata w przypadku wypadku śmiertelnego

Wszystko mimo tego, że składka OC jest dla tych i dla tych identyczna, więc gdzie tu sens. Rozstrzał cenowy jest ogromny i wynosi od 10 tys. zł do 20 mln. zł (mimo że zarówno ci i ci płacą identyczną składkę OC)

chigcht
z
wykop.pl
dodany: 27.08.2024, 07:59:40
  • 118
  • #
    wypadek
  • #
    polskiedrogi
  • #
    samochody
  • #
    ciekawostki
  • #
    polska
Sotha
Sotha
Sotha 27.08.2024, 15:24:07 via Wykop
  • -2
Droższe auto bogatej osoby będzie wymagało więcej kosztów


@johny-bravooo: więc powinno być ubezpieczone na innej stawce

4758

Kredyt na start 0% - Protest 31.08 o 14:00 pod Ministerstwem Rozwoju !

Kredyt na start 0% - Protest 31.08 o 14:00 pod Ministerstwem Rozwoju !

Kontynuujemy nasz protest przeciwko pracom nad ustawą dotyczącej kredytu 0% #naStart, opracowywaną w interesie banków, deweloperów i flipperów! Gdzie? Spotykamy się przed Ministerstwem Rozwoju i Technologii, Plac Trzech Krzyży 3/5 w Warszawie. Następnie udamy się pod Sejm RP, a na koniec pójdziem

roster1
z
facebook.com
dodany: 27.08.2024, 12:07:41
  • 276
  • #
    nieruchomosci
  • #
    polska
  • #
    heheszki
  • #
    ekonomia
  • #
    finanse
  • #
    afera
Sotha
Sotha
Sotha 27.08.2024, 13:57:16 via Wykop
  • 0
Protest z gilotyną wzorem kultury francuskiej, czy jeszcze bez?
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

875

Europa wyniszcza się na własne życzenie

Europa wyniszcza się na własne życzenie

Do Europy przybywają osoby, dla których obca jest kultura szwedzka, niemiecka czy jakakolwiek inna. Tymczasem asymilacja wymaga nauki, wysiłku, jednak problem w tym, że ci przybysze ani myślą się uczyć -przynajmniej duża ich część.

VoxClamantisInDeserto
z
naszdziennik.pl
dodany: 22.08.2024, 05:52:21
  • 120
  • #
    europa
  • #
    4konserwy
  • #
    uniaeuropejska
  • #
    imigranci
  • #
    polityka
Sotha
Sotha
Sotha 22.08.2024, 08:47:30 via Wykop
  • 21
Nie na własne życzenie, tylko na życzenie lobbystów i sprzedajnych polityków.
Wydaje mi się, że większość ludzi nie chce tutaj ciapatych, tylko pranie mózgów i opresyjne prawo robi swoje. Ludzie boją się odezwać.
  • 5
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Sotha
Sotha
Sotha 22.08.2024, 17:32:46 via Wykop
  • 2
Niestety nie, bo ich sprawczość kończy się co najwyżej na wklejeniu mema w internecie.


@hunteriarz: Ostatnie duże protesty jakie pamiętam było o ACTA... i nic nie dały. Ludzie nie wierzą, że mogą coś zmienić. A jak już uwierzą (ostatnie wybory z odsunięciem PiSu od władzy), to i tak nic się nie zmiania, albo jest gorzej i gorzej, niezależnie od partii.
Sotha
Sotha
Sotha 22.08.2024, 20:00:40 via Wykop
  • 1
@hunteriarz: A ja pamiętam, że ACTA pomimo protestów zostało podpisane. Nie weszło chyba potem z innego powodu.
A z wyborami mam na myśli, że mobilizacja społeczeństwa jest dzisiaj memiczna. Ludzie są nakręceni przeciwko sobie, a nie we wspólnym kierunku.
I po i pis kradną i łżą w żywe oczy.

803

Nielegalne odpady zostaną w Polsce. "Strona niemiecka nie przyjęła rozwiązań"

Nielegalne odpady zostaną w Polsce. "Strona niemiecka nie przyjęła rozwiązań"

W poniedziałek nie doszło do planowanego wywozu nielegalnie składowanych odpadów z Tuplic. Wójt gminy Tuplice w województwie lubuskim, poinformowała, że nie udało się osiągnąć porozumienia z niemiecką stroną w kwestii składowania sprzętu oraz sanitariatów, co uniemożliwiło rozpoczęcie akcji.

wieczny-student
z
wiadomosci.onet.pl
dodany: 19.08.2024, 18:37:56
  • 73
  • #
    niemcy
  • #
    polska
  • #
    odpady
  • #
    smieci
Sotha
Sotha
Sotha 20.08.2024, 10:36:24 via Wykop
  • 6
Nie możemy tego zwyczajnie do nich w-----ć, tak jak oni do nas?
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Sotha
Sotha
Sotha 22.08.2024, 17:33:30 via Wykop
  • 0
@kglibow2: Wystrzelmy im to z katapulty ( ͡° ͜ʖ ͡°)

868

Od października Allegro będzie wyświetlać tylko agregowane listy produktów,

Od października Allegro będzie wyświetlać tylko agregowane listy produktów,

a nie poszczególne oferty. Spółka przekonuje, że to zmiana na lepsze, ale można się kłócić. Dziękujemy ci Allegro za te wspaniałe zmiany!

zenonskipnol
z
telepolis.pl
dodany: 14.08.2024, 14:35:28
  • 269
  • #
    aukcje
  • #
    allegro
  • #
    zmiany
  • #
    nagorsze
  • #
    klientnaszpan
  • #
    icozrobiszrobaczku
Sotha
Sotha
Sotha 15.08.2024, 09:40:28 via Wykop
  • 1
Na aledrogo to można kupić co najwyżej jakieś bzdety i chemie xD
W moim odczuciu, jak ktoś kupuje tam coś droższego niż kilka stów to sam się prosi o kłopoty.
A wyszukiwanie to dramat. Ilekroć musiałem tam coś kupić, bo nie było w normalnym sklepie internetowym, to mnie szlak trafiał. Google chyba szuka na allegro lepiej niż allegro samo w sobie.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Sotha
Sotha
Sotha 09.08.2024, 11:34:03
  • 1
spadło z rowerka @feniks33062
Sotha - spadło z rowerka @feniks33062

źródło: image

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ChlopoRobotnik2137
ChlopoRobotnik2137
09.08.2024, 11:36:28 via Wykop
  • 1
@Sotha: razem z autorem
ChlopoRobotnik2137 - @Sotha: razem z autorem

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz

466

InPost wchodzi w recykling. Rozpoczynają się testy maszyn do zbierania butelek

InPost wchodzi w recykling. Rozpoczynają się testy maszyn do zbierania butelek

Carrefour Polska, InPost oraz PolKa - Polska Kaucja wraz z Muszynianką rozpoczynają próbny rozruch systemu, w ramach którego mieszkańcy stolicy będą mogli odpłatnie oddawać zużyte opakowania ze szkła, plastiku i aluminium w 36 lokalizacjach.

Szewczenko
z
dlahandlu.pl
dodany: 08.08.2024, 17:28:49
  • 213
  • #
    polska
  • #
    inpost
  • #
    recykling
  • #
    pieniadze
Sotha
Sotha
Sotha 09.08.2024, 11:09:09 via Wykop
  • 1
Co to za "kaucja" jak zamiast prawdziwej kasy, albo przelewu na konto dostajemy ebony do wybranych sklepów? Kolejne zdzierwstwo i oszustwo, a kto ma zarobić, ten zarobi.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

608

Skrócił pracę urzędnikom. "Weekend powinien trwać trzy dni"

Skrócił pracę urzędnikom. "Weekend powinien trwać trzy dni"

"To jest taki ukłon w stosunku do ich zaangażowania" - przekonuje prezydent Włocławka Krzysztof Kukucki. XDD

OlekBB
z
polsatnews.pl
dodany: 08.08.2024, 13:37:26
  • 141
  • #
    wloclawek
  • #
    praca
  • #
    pracbaza
  • #
    polska
Sotha
Sotha
Sotha 08.08.2024, 17:38:14 via Wykop
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 5
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

674

Proszę się nie bać, one chcą sie tylko pobawić

Pokaż treści 18+

Proszę się nie bać, one chcą sie tylko pobawić

Nie pitbule a jednak...

enterprize
z
streamable.com
dodany: 03.08.2024, 08:36:03
  • 140
  • #
    psiarze
  • #
    bambinizm
  • #
    dogpill
  • #
    bekazpodludzi
  • #
    trzecieoko
  • #
    patologia
Sotha
Sotha
Sotha 03.08.2024, 16:19:22 via Wykop
  • 7
Psiarze to debile. Pies powinien być na smyczy i w kagańcu. Za mną i kumplem też kiedyś jakieś bydle rzuciło, jak jechaliśmy rowerami. Uratowało nas to, że mieliśmy kondycję i przycisnęliśmy ostro. Właściciel debil sobie tylko krzyczał z daleka na psa.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

510

Mało oczywiste powody dla których nie warto palić

Pokaż treści 18+

Mało oczywiste powody dla których nie warto palić

paluszek odpadł temu misiu

Marek_B
z
youtube.com
dodany: 21.07.2024, 17:14:50
  • 142
  • #
    ochronazdrowia
  • #
    lekarz
  • #
    zdrowie
  • #
    medycyna
  • #
    szpital
  • #
    video
Sotha
Sotha
Sotha 22.07.2024, 15:10:11 via Wykop
  • 6
Najbardziej bezsensowny nałóg, do tego szkodliwy dla otoczenia.
  • 4
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Sotha
Sotha
Sotha 22.07.2024, 15:47:53 via Wykop
  • 2
@voot: Nie będę się spierał, który jest gorszy, a który lepszy.
Fakty są takie, że kiedy spożywasz a-----l, to ludzie w twoim otoczeniu go nie przyjmują mimowolnie.
Z fajkami, jak jarasz, to przez ciebie palą też biernie wszystkie postronne osoby.

502

Rewolucja w zwol. lekarskich. "Zmiany sprawią, że praca przestanie się opłacać"

Rewolucja w zwol. lekarskich. "Zmiany sprawią, że praca przestanie się opłacać"

100 proc. pensji na "L4"? Eksperci rynku pracy uważają, że to niejako postawienie znaku równości między chorobowym a urlopem. Pojawiają się obawy, że wyższy zasiłek zachęci pracowników do częstszego nieuzasadnionego korzystania z L4.

Szewczenko
z
pulshr.pl
dodany: 22.07.2024, 08:14:07
  • 307
  • #
    polska
  • #
    praca
  • #
    biznes
  • #
    l4
  • #
    wydarzenia
Sotha
Sotha
Sotha 22.07.2024, 15:06:56 via Wykop
  • 21
Niech będzie 100%, ale tylko na jakieś pierwsze 10 dni w roku. Reszta 80%.
Dla prawdziwie chorych, będzie łatwiej, bo choruje się mniej więcej te 2 tygodnie. Dla darmozjadów nic się nie zmieni, bo te 10 dni nie powinno aż tak zaważyć na ilości wypłacanej kasy. No i nie będzie "zachęty do bycia darmozjadem"
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

677

Właściciel Żabki kupi Comarch. Potężna firma zniknie z GPW

Właściciel Żabki kupi Comarch. Potężna firma zniknie z GPW

Z jednej strony firma zarządzana jak typowy januszex zostaje przejęta przez większy januszex. Z drugiej strony - trzydzieści lat rozwoju w IT, międzynarodowy rozmach i wszystko jak krew w piach bo spadkobiercom się nie chce kontynuować dzieła zmarłego w 2023 r. ojca.

S0Cool
z
next.gazeta.pl
dodany: 17.07.2024, 08:42:53
  • 265
  • #
    polska
  • #
    informatyka
  • #
    it
  • #
    biznes
Sotha
Sotha
Sotha 17.07.2024, 13:52:02 via Wykop
  • 11
@cochese:
Sam Filipiak, chyba chwalił się w jakimś wywiadzie, że u niego w firmie jak ktoś jest dobry "to zarabia nawet 15k na rękę". To chyba zostało podchwycone i stąd tag. Kiedyś 15k to było dużo.

1754

mBank wprowadza opłatę za wypłaty BLIKIEM!

mBank wprowadza opłatę za wypłaty BLIKIEM!

Od 4 czerwca 2024 r. mBank wprowadza opłatę za wypłaty gotówki z bankomatów za pomocą BLIKA. Nowa opłata wynosi 2,5 zł za transakcje poniżej 300 zł. Podwyżki obejmą także inne usługi bankowe, jak prowizje za karty i wypłaty z bankomatów

konto usunięte
z
bankier.pl
dodany: 10.06.2024, 09:24:09
  • 375
  • #
    mbank
  • #
    polska
  • #
    ekonomia
Sotha
Sotha
Sotha 10.06.2024, 14:35:58 via Wykop
  • 0
@Icouldbeyourmom: Zależy do czego.
Alior nie jest zły. Ma niezłą aplikację (mi odpowiada), ale ma tragiczne konta oszczędnościowe.
Aion - jak masz 5k na koncie oszczędnościowym, to nie masz opłat. Karty wirtualne na zawołanie. Dobre oprocentowanie na oszczędnościowym, bez głupich promocji, prosta aplikacja mobilna. Bezspredowe przewalutowanie (albo obecnie na minimalnej marży, nadal chyba lepszej niż konkurencja). Nie ma oddziałów - bank czysto przez neta.
PKO BP - do standardowej bankowości
Sotha
Sotha
Sotha 10.06.2024, 14:37:27 via Wykop
  • 2
ąęćńżź
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Sotha
Sotha
Sotha 31.05.2024, 09:22:17
  • 0
#laptopy #pcmasterrace
Są jeszcze jacyś producenci dysków m.2 mający w ofercie SSD SLC, albo MLC (1/2 bity na bramkę), czy wszystko już jest TLC i więcej?
Kiedyś Samsungi PRO były MLC, obecnie widzę sprzeczne informacje o 980 i 990, ale raczej sugerujące, że to są TLC.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

R.....n
konto usunięte 31.05.2024, 09:29:59 via Wykop
  • 0
@Sotha: crucial chyba
  • Odpowiedz
cukru
cukru
31.05.2024, 13:24:53 via Wykop
  • 1
@Sotha: Konsumenckich nie ma. W klasie Enterprise jeszcze coś się znajdzie, ale jeśli potrzebujesz takich dysków do konkretnych zastosowań to powinieneś o tym wiedzieć.
  • Odpowiedz

756

Konta Steam nie można zapisać w testamencie. Gry nie należą do gracza

Konta Steam nie można zapisać w testamencie. Gry nie należą do gracza

Kolejny raz przekonujemy się, że gry nie są własnością gracza i nie może nimi zarządzać według uznania. Okazało się, że konta Steam i zapisanych na nim gier nie można nikomu przekazać, nawet w testamencie. Oznacza to, że konto (przynajmniej oficjalnie) umiera wraz z użytkownikiem.

jestemjakijestem1212
z
ithardware.pl
dodany: 27.05.2024, 21:10:43
  • 222
  • #
    ciekawostki
  • #
    gry
  • #
    steam
  • #
    komputery
  • #
    zainteresowania
  • #
    swiat
Sotha
Sotha
Sotha 28.05.2024, 07:51:12 via Wykop
  • 5
@Farmazony_gadasz: Jak regulaminy mają po kilka stron, to nic dziwnego, że nikt ich nie czyta. Prawo jest robione dla prawników, żeby mieli pracę i dla korporacji żeby ograniczyć ilość pozwów, nie dla Kowalskiego. Kowalski ma płacić i płakać.
  • <
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • Strona 13 z 17
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 22.03.2021

    Komentator
  • Rocznica
    od 01.04.2026

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking