Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko162
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Sotha
Sotha

Sotha

Dołączył 10 lat i 2 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 24363
  • Znaleziska 13221
  • Mikroblog 11142
  • Obserwujący 1
  • Obserwowane 20

273

Cudzoziemcy w UK stracą mieszkania socjalne? "Rasistowskie i niewłaściwe"

Cudzoziemcy w UK stracą mieszkania socjalne? "Rasistowskie i niewłaściwe"

Nigel Farage powrócił do kontrowersyjnego tematu pozbawienia możliwości korzystania przez cudzoziemców w Wielkiej Brytanii z mieszkań socjalnych. Jak informuje BBC, w kolejce oczekujących na tanie lokum oczekuje obecnie ponad milion brytyjskich gospodarstw domowych.

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 15.06.2026, 08:36:27
  • 64
  • #
    wiadomosci
  • #
    swiat
  • #
    wydarzenia
  • #
    nieruchomosci
  • #
    polityka
Sotha
Sotha
Sotha 15.06.2026, 15:02:46 via Wykop
  • 57
@Drill90: z naszego punktu widzenia, to OBY TO PRZESZŁO.
Jak to doprowadzi do wojny domowej w UK to Wtedy może świat zobaczy do czego prowadzi to głupie multi-kulti i w Polsce zdążymy w ostatniej chwili się z tego wycofać.
Sotha
Sotha
Sotha 15.06.2026, 16:03:18 via Wykop
  • 0
@geronimo80: @Gaak: Skoro wojna domwa jest nieunikniona by rozwiązać tę kwestię, to lepiej żeby zaczęła się gdzie indziej. Byle nie u nas i im szybciej tym lepiej.
Tak, narracja będzie taka jak mówicie. Ale jeśli wszystko szybko się rozegra, to:
1. Jeśli wygrają imigranci to może biali brytyjczycy skapitulują i wyjadą i UK upadnie bo nie będzie komu pracować
2. Jeśli wygrają rdzenni brytyjczycy, to może coś się ruszy w kierunku powstrzymania

287

Europa przegrywa z szarą strefą. We Francji 40% fajek to podróbki lub przemyt

Europa przegrywa z szarą strefą. We Francji 40% fajek to podróbki lub przemyt

Szara strefa w branży tytoniowej rośnie w siłę. Straty budżetowe wynoszą 17 mld euro

kenai
z
pl.euronews.com
dodany: 10.06.2026, 15:33:58
  • 78
  • #
    podatki
  • #
    papierosy
  • #
    ekonomia
  • #
    europa
  • #
    polska
Sotha
Sotha
Sotha 11.06.2026, 14:48:34 via Wykop
  • 0
Akurat fajki to mogą zdelegalizować. Najgłupszy nałóg ever!
A co najgorsze, to nałogowiec jeszcze podtruwa postronne osoby ze swoim kiepem w mordzie.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

2038

Wielka Brytania uruchomiła system kontroli internetu. Belfast płonie

Wielka Brytania w dniu wybuchu zamieszek w Belfaście, po ataku czarnoskórego nożownika, uruchomiła protokół cenzury internetu. Ofcom opublikował protokół reagowania, wymuszający usuwanie treści z mediów, gdy rząd uzna, że kryzys ma nastąpić. Protokół opracowano po ataku na dzieci w Southport.

jestemjakijestem1212
z
ithardware.pl
dodany: 11.06.2026, 08:06:35
  • 212
  • #
    technologia
  • #
    wielkabrytania
  • #
    informacje
  • #
    wiadomosci
  • #
    imigranci
Sotha
Sotha
Sotha 11.06.2026, 09:49:50 via Wykop
  • 15
@ZawzietyRobaczek: brytole mają jedną z gęstszych inwigilacji na świecie
Promilus
Promilus
Promilus
08.06.2026, 22:57:40
  • 12
To czekanie na siri po polsku jest jak kiedyś czekanie na system bezwizowy do USA. Wyjdzie jak już w sumie nikomu specjalnie nie będzie robiło różnicy.

#apple #ios
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Sotha
Sotha
Sotha 09.06.2026, 07:01:38 via Wykop
  • 0
@Promilus: Już nie robi. Wszyscy srają, że nie ma siri po polsku, ale nikt nie mówi po c--j mu taka. Tymczasem nie mamy też dużo prostszych funkcjonalności jak chociażby nagrywanie rozmów, co byłoby dużo przydatniejsze niż głosowe gadanie z ai.
Do czego ludzie tej siri tak bardzo potrzebują?
  • Odpowiedz
horoksus
horoksus
horoksus
08.06.2026, 21:36:27
  • 0
Czas kupić jakiś dobry foto telefon i wrócić do dobrych laptopów PC. Sadownicy jak zwykle zero innowacji.

#apple
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Sotha
Sotha
Sotha 08.06.2026, 22:06:47 via Wykop
  • 0
@horoksus: Może laptopy z serii nvidia spark coś wreszcie namieszają, ale wątpię, bo pewnie będą niebotycznie drogie.
  • Odpowiedz
Whiskeyjack29
Whiskeyjack29
Whiskeyjack29
07.06.2026, 20:10:32
  • 264
Ponad 10 lat w zawodzie, 5 lat studiów, branża która płaci naprawdę dobrze spokojnie top 90-95% ludzi w tym kraju. Doszedłem do sufitu, dalej to już polityka korporacyjna albo własny biznes. Robiłem wszystko jak trzeba. Odkładałem, ETF-y, nie przepalałem. Podwyżki dostawałem. A inflacja przez 5 lat i tak zjadła mi z 25% realnej wartości wypłaty.
Efekt? Stać mnie na kawalerkę. Na 60m żeby zamieszkać z żoną i pomyśleć o JEDNYM dziecku muszę
  • 159
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Sotha
Sotha
Sotha 08.06.2026, 14:23:49 via Wykop
  • 1
O co tu chodzi?


@Whiskeyjack29: Chodzi o to, że gra jest ustawiona i nigdy nie zaznamy spokojnego życia przedstawianego w amerykańskach serialach lat 80, gdzie stary utrzymuje dom i rodzinę z jednego etatu, żona gotuje, a dzieci idą na studia.
Będzie feudalizm, tylko w nowym wydaniu.
  • Odpowiedz
PijeWodePoPierogach
PijeWodePoPierogach
PijeWodePoPierogach
03.06.2026, 05:17:24
  • 735
Bo wiecie, to Wy jadąc przepisowo albo zbyt wolno stwarzacie zagrożenie na drodze( ͡° ͜ʖ ͡°) Pewnie właśnie ktoś za wolno w niego wjechał( ͡° ͜ʖ ͡°) Albo ktoś mu słup na drodze postawił...
#motoryzacja #samochody #polskiedrogi
PijeWodePoPierogach - Bo wiecie, to Wy jadąc przepisowo albo zbyt wolno stwarzacie za...

źródło: IMG_20260602_230338

Pobierz
  • 132
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Sotha
Sotha
Sotha 03.06.2026, 11:15:19 via Wykop
  • 0
@PijeWodePoPierogach: Śmieci same się wyniosły, nikt postronny nie ucierpiał. Gdzie wady?
  • Odpowiedz
xmas78
xmas78
22.05.2026, 10:10:15
  • 0
Witam Mirki i Mirabelki, usuwał ktoś z was głośnik w AirTag’u.
Temat jest taki, że mam dwa takie ustrojstwa i chcę by były przywieszką do kluczy rodziców, abym miał podgląd czy wrócili do domu.
Problemów jest kilka, jeden to ponad 400km odległości, a drugi to to, że AirTag będzie darł mordę co trochę, nie widząc mojego telefonu.
Żeby nie uprzykrzać życia rodzicom, chce fizycznie pozbawić AirTag głośnika i lub odciąć go.
Jakieś
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Sotha
Sotha
Sotha 22.05.2026, 10:23:22 via Wykop
  • 3
@xmas78: a Rodzice mają iPhone'y?
Bo jeśli nie, to AirTag używa lokalizacji pobliskich telefonów, więc jeśli w oklicy nikt nie ma IP, to ze śledzenia nici.
A jeśli mają, to po prostu przypisz do ich konta i udostępnij sobie, żebyś widział.
  • Odpowiedz
niemodnie
niemodnie
niemodnie
22.05.2026, 09:34:46
  • 0
Kupował ktoś z Was jakiś produkt apple w oleole? Apple twierdzi że oleole nie jest ich autoryzowanym sprzedawcą ale rtv euro już jest. To bez sensu bo to jest ta sama firma - euro-net. Okazuje się że Apple nie ma listy autoryzowanych sklepów internetowych, tylko stacjonarne. Ich wyszukiwarka na www jak i lista która ma pracownik na infolinii nie zawiera NIPu czy nazwy i adresu firmy z fv tylko sklep fizyczny, odział..
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Sotha
Sotha
Sotha 22.05.2026, 10:02:01 via Wykop
  • 0
@niemodnie: Gwarację daje gwarant dobrowolnie. W tym wypadku Apple na nowe produkty daje rok gwarancji.
Rękojmię daje sprzedawca i jest to narzucone prawnie i są to 2 lata.

Jeśli chcesz oddać produkt na gwarancję, to kontaktujesz się z gwarantem i wtedy on może Ci produkt naprawić lub nie, a może Cię zlać i powiedzieć, że źle nosiłeś.

W przypadku rękojmi, sklep jest zobowiązany do naprawienia, wymiany lub zwrotu pieniędzy. Zazwyczaj sklep i tak
  • Odpowiedz
Sotha
Sotha
Sotha 22.05.2026, 10:18:50 via Wykop
  • 0
@niemodnie: Na pudełku masz kod, który można sprawdzić na oficjalnej stronie apple + sprawdzenie plomb przed otwarciem. Wiadomo, że i to da się podrobić, a w środku będzie cegłówka, ale zawsze to jakiś dodatkowy check.
checkcoverage.apple.com
  • Odpowiedz
Person96
Person96
26.04.2026, 21:48:16
  • 0
Cześć, decyzja zakupowa, MacBook Air M4 15 cali 16 RAM za 4400 zł z 256 GB czy dopłacać do 5700 zł za 512 GB?
Co sadzicie? Dopłata 1300 zł za dodatkowe 250 GB czy zadowolić się mniejszą pamięcią?

Raczej w nic nie gram, nie montuję filmów, laptopa raczej używam do „głupot” ale zależy mi żeby chodził szybko, był bezgłośny i służył lata.

#apple #macbook #ios #
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Sotha
Sotha
Sotha 27.04.2026, 07:22:42 via Wykop
  • 0
@Person96: Mam 5 rok M1 256 i dysk wypełniłem na styk raz, tylko jak stawiałem wirtualkę Win11. Dysk łatwo powiększyć przez NAS albo zewnętrzny usb.
W 512 szedłbym na Twoim miejscu, tylko jeśli będziesz na nim trzymał zdjęcia.
  • Odpowiedz
BreathDeath
BreathDeath
14.04.2026, 18:00:47
  • 0
Hejka, szukam monitorów, które mógłbym łączyć dwa monitory jednym kablem usb-c. Ma to działać z macoobkiem, chcę podłączyć jeden kabel i mieć ładowanie i dwa monitory. Zależy mi na 32 calach i 4k. Macie coś do polecenia? #kiciochpyta #apple #monitor #mst
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Sotha
Sotha
Sotha 14.04.2026, 19:54:43 via Wykop
  • 1
@BreathDeath: Benq RD280u ma te funkcje, ale to 28 cali. Ale większy chyba też mieli w ofercie.
Edit: RD320u sprawdź
  • Odpowiedz
MikrometrPiotr
MikrometrPiotr
MikrometrPiotr
13.04.2026, 14:41:00
  • 0
#apple
Chcę kupić #iphone w #usa i przywieźć do Polski. Telefon będę miał przy sobie jako drugi telefon, a pudełko w walizce. Czy to przejdzie w Warszawie czy celnik może się doczepić ?
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Sotha
Sotha
Sotha 13.04.2026, 14:51:48 via Wykop
  • 0
@MikrometrPiotr: Kilka lat temu widziałem w TV, jak za coś takiego celnicy w Berlinie d----------i 2000 euro kary xD
  • Odpowiedz
Yakooo
Yakooo
02.04.2026, 19:58:59
  • 0
Kupiłem pierwszego #applewatch w wersji aluminium, konkretniej: Apple Watch S11
Czy do tego zegarka warto kupować jakąś folijke/szkiełko? #smartwatch #apple #elektronika #gadzety #bieganie

Mam IPhone 16 Pro i tam gdyby nie szybka, mialbym dużą rysę, która by mnie irytowała.
Pytanie czy to szkło na smartwatchu jest troche mocniejsze? #iphone
Yakooo - Kupiłem pierwszego #applewatch w wersji aluminium, konkretniej: Apple Watch ...

źródło: image

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Sotha
Sotha
Sotha 02.04.2026, 20:55:34 via Wykop
  • 1
@JanTrajbal2: szafirowe jest w wersjach stalowych/tytanowych
  • Odpowiedz

452

Jest proste rozwiązanie, które mogłoby uwolnić tysiące mieszkań na wynajem

Jest proste rozwiązanie, które mogłoby uwolnić tysiące mieszkań na wynajem

Kolejne rządy wraz z dziennikarzami, ekspertami i społecznikami głowią się nad tym, jak zwiększyć podaż mieszkań. Jedno z rozwiązań jest całkiem proste. Właściciele nieruchomości będą je chętniej wynajmować, jeśli nie będą uwiązani do niepłacącego lokatora.

Stopa_Szopa
z
bezprawnik.pl
dodany: 31.03.2026, 12:41:25
  • 199
  • #
    eksmisja
  • #
    lokator
  • #
    mieszkanie
  • #
    najem
  • #
    podatekkatastralny
  • #
    wynajem
Sotha
Sotha
Sotha 01.04.2026, 19:11:32 via Wykop
  • -1
Landlordzi i fundusze kupujące całe bloki pod wynajem lubią to.
Mniejsze ryzyko dla nich, a dla wynajmujących i tak będą największe jak się da.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

KurpKur1
KurpKur1
KurpKur1
26.03.2026, 08:51:15
  • 0
Przymierzam się z zakupem pierwszego MacBook'a, widzę ciekawą oferte czy bedzie to odpowiedni MacBook na pierwszy sprzęt taki od apple? Uzytkowanie tylko do ogladania filmow sluchania muzyki czy przegladania internetu. |

Chyba że ktoś widział w podobnej cenie max do 5k coś innego chętnie zobacze ;)

https://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/apple-macbook-air-2023-15-3-m2-8gb-ram-256gb-dysk-macos-polnoc.bhtml

#apple #macbook
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Sotha
Sotha
Sotha 26.03.2026, 08:54:47 via Wykop
  • 1
@KurpKur1: Taniej masz obecnie Air M2 16GB/1TB, chyba na lantre.
  • Odpowiedz
Sotha
Sotha
Sotha 26.03.2026, 08:55:25 via Wykop
  • 1
@KurpKur1: BTW, jeśli zależy czy na określonym ukłądzie klawiatury, to zwróć uwagę na różnice klawiatur między ISO i ANSI
  • Odpowiedz
Sotha
Sotha
Sotha 24.03.2026, 19:48:59
  • 4
#apple Nie zdziwiłbym się, jakby się za jakiś czas okazało że Apple samo zorganizowało wyciek tego hack'u na github, żeby "zachęcić" ludzi do przejścia z ios18 na 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

1403

Zakaz używania telefonów w szkołach przez uczniów od 1 września.

Zakaz używania telefonów w szkołach przez uczniów od 1 września.

Decyzja o zakazie smartfonów w szkołach już zapadła. Ustawa wprowadzająca te zmiany została wpisana do wykazu prac rządu. Nowe przepisy mają wejść w życie od 1 września br poinformowała szefowa MEN Barbara Nowacka

staryjednaknowy
z
glos.pl
dodany: 24.03.2026, 09:47:06
  • 384
  • #
    polska
  • #
    prawo
  • #
    szkola
  • #
    nauka
  • #
    edukacja
Sotha
Sotha
Sotha 24.03.2026, 11:45:09 via Wykop
  • 3
Jestem za, ale już wyobraziłem sobie sytuację, jak uczeń odczytuje wiadomość od rodzica na przerwie, a belfer dyżurny zabiera mu telefon bo "nie wolno".

Sam pamiętam jak dawno temu w gimbazie, niektórzy belfrzy potrafili przypierniczyć się do kogoś, kto jedynie szybko wyciszał telefon, albo przekładał go z jednej kieszeni do drugiej. Ośmieszenie przed klasą i zabranie urządzenia, potem uwaga do dziennika i pouczające p--------o, tak to się kończyło.
  • 4
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Sotha
Sotha
Sotha 24.03.2026, 11:50:27 via Wykop
  • 0
@Zylet: Jako przeciętny nastolatek oddałbyś, gotując w sobie mieszankę w--------a i strachu.
Dzieci chodzą do szkoły się kształcić, ale szkoła nie uczy asertywności, wręcz przeciwnie. Postawienie się nauczycielowi może Ci zaskutkować jedynie problemami z tym belfrem przez kolejne lata.
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 17
  • Strona 1 z 17
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 22.03.2021

    Komentator
  • Rocznica
    od 01.04.2026

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking