Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko166
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Sotha
Sotha

Sotha

Dołączył 10 lat i 1 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 23999
  • Znaleziska 12966
  • Mikroblog 11033
  • Obserwujący 1
  • Obserwowane 19

70

Pięć problemów z niemieckim imperium

Pięć problemów z niemieckim imperium

Z Niemcami jest dziś problem. A właściwie pięć problemów. Zaś Polska - jako kraj z nimi na tak wiele sposobów powiązany - doświadcza tych problemów z nowym niemieckim imperium dużo mocniej niż inni.

salon24_pl
z
salon24.pl
dodany: 11.11.2022, 19:31:48
  • 30
  • #
    europa
  • #
    niemcy
  • #
    polska
  • #
    imperium
  • #
    swiat
  • #
    polityka
Sotha
Sotha
Sotha 12.11.2022, 11:35:28
  • 18
@nO-C34: Jak przyjdzie czas recesji to niemcy będą ratować siebie kosztem wszystkich dookoła. I zapewne wyłgają się z tego i ujdzie im to na sucho, tak jak dwie wojny światowe i wszelkie inne przekręty.

796

Nie będziesz mieć niczego! Tylko najem i fabryczny upgrade sprzętowy samochodu

Nie będziesz mieć niczego! Tylko najem i fabryczny upgrade sprzętowy samochodu

Citroën zamierza wprowadzić modele, których nie będzie sprzedawał a wielokrotnie wynajmował. Po 4 latach samochód trafi do fabryki na odświeżenie - sprzętowy upgrade: wymiana systemu multimedialnego i aktualizacja wyglądu. Na tym samym aucie będzie zarabiał 15 lat a potem go odbierze do recyklingu

francuskie
z
francuskie.pl
dodany: 05.11.2022, 04:56:02
  • 372
  • #
    samochody
  • #
    motoryzacja
  • #
    citroen
  • #
    francuskie
Sotha
Sotha
Sotha 05.11.2022, 15:18:44
  • 3
Jeśli taka opcja będzie cenowo przystępna to spoko

  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

3988

Daniel Obajtek szuka pracy

Pokaż treści 18+

Daniel Obajtek szuka pracy

Jak w tytule...

krakowiak
z
twitter.com
dodany: 20.10.2022, 09:33:52
  • 331
  • #
    polska
  • #
    obajtek
  • #
    pis
  • #
    morawiecki
  • #
    bekazpisu
  • #
    dobrazmiana
Sotha
Sotha
Sotha 20.10.2022, 11:38:23
  • 72
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Sotha
Sotha
Sotha 20.10.2022, 13:10:59
  • 12
@Project_Yi: Duża kasa jest dla tych co się wyłamią i "mają farta", albo "mają znajomości".
I z tym drugim przypadkiem mamy tutaj zapewne do czynienia, czyli standardowo nepotyzm i kumoterstwo.

658

Dlaczego w iPhonie nie można łatwo ustawić niestandardowych dzwonków?

Dlaczego w iPhonie nie można łatwo ustawić niestandardowych dzwonków?

TL;DR Apple jest chciwe.

XKHYCCB2dX
z
youtube.com
dodany: 10.10.2022, 19:34:47
  • 625
  • #
    technologia
  • #
    ciekawostki
  • #
    apple
  • #
    iphone
  • #
    ios
  • #
    telefony
Sotha
Sotha
Sotha 11.10.2022, 15:12:19
  • 1
W aplikacji domyślnie instalowanej na iPhone'ach "Garage" można mp3 wczytać, wyedytować i wyeksportować jako dzwonek.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1106

Opinia: ceny pakietu Office są odklejone od rzeczywistości.

Opinia: ceny pakietu Office są odklejone od rzeczywistości.

Zastanawiałem się nad zakupem pakietu Ms Office. Ceny pakietu okazały się absurdalne. 640zł za offline, lub 300zł za rok online. Tymczasem, szkoły, czasem urzędy, domagają się dokumentów dostarczonych w formacie word. Bunt, od dzisiaj używam pakietu Open Office.

mr_D
z
microsoft.com
dodany: 06.10.2022, 10:11:57
  • 503
  • #
    technologia
  • #
    kultura
  • #
    ekonomia
  • #
    nauka
  • #
    office365
  • #
    inflacjaboners
Sotha
Sotha
Sotha 06.10.2022, 16:33:30
  • -6
25zł miesięcznie... Ludzie więcej wydają na spotify'ie, netflix'y i pierdylion innych subskrypcji, które leża i gniją dokładnie w ten sam sposób. Tymczasem tutaj jest zestaw narzędzi i 1TB OneDrive.
A jak się kupi pakiet rodzinny na 6 osób, to wychodzi jeszcze taniej, bo family kosztuje bodaj 460zł...

Okey, mogłoby być taniej, ale imho - nie ma traedii.
  • 3
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

749

Branża tytoniowa w Norwegii będzie musiała płacić za sprzątanie niedopałków

Branża tytoniowa w Norwegii będzie musiała płacić za sprzątanie niedopałków

W połowie września Dania ogłosiła, że od 2023 roku będzie wymagać od producentów tytoniu wkładu finansowego na usuwanie niedopałków zanieczyszczających przyrodę. To decyzja podjęta na forum unijnym, do której dostosuje się również Norwegia.

darosoldier
z
m.mojanorwegia.pl
dodany: 02.10.2022, 09:40:36
  • 224
  • #
    europa
  • #
    dania
  • #
    norwegia
  • #
    papierosy
  • #
    prawo
  • #
    skandynawskie
Sotha
Sotha
Sotha 02.10.2022, 13:43:51
  • -2
Zakazać całkowicie tego gówna jak w Nowej Zelandii.
Smrodzą i co najgorsze, trują innych wokół siebie.
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Sotha
Sotha
Sotha 02.10.2022, 13:49:29
  • 0
@Aleksander_Wielki: zajmują ziemię pod uprawę tytoniu jeszcze.

527

Remaster każdej gry w domowym zaciszu?

Remaster każdej gry w domowym zaciszu?

Nvidia udostępnia wkrótce nową technologię pozwalającą wykonać graficzne remastery, klasycznych gier, w domowym zaciszu. Ciekawe, jaka będzie list gier, która będzie mogła być obsłużona przez ten soft?

Szumny
z
youtube.com
dodany: 24.09.2022, 13:04:39
  • 123
  • #
    gamedev
  • #
    nvidia
  • #
    gry
  • #
    grafikakomputerowa
  • #
    grafika3d
  • #
    pcmasterrace
Sotha
Sotha
Sotha 25.09.2022, 13:27:50
  • 7
@lord_xenu: ramake i remaster to dwa inne podejścia. Remake polega na przepisaniu gry na nowy silnik, czyli w zasadzie zrobieniu jej od nowa, ale wg wzorca.
Remaster to podbicie tekstur, efektów graficzny itp, ale często bez tykania mechaniki, animacji, co oznacza, że w efekcie masz zdrewniałą grę ale w nowej oprawie graficznej.

Do remake'a Morrowinda bliżej jest projektom takim jak Morroblivion, albo Skywind.

537

Twórca GNU chce uczyć języka C

Twórca GNU chce uczyć języka C

Nowy podręcznik do nauki GNU C jest dostępny całkowicie za darmo i pobrać może go każdy.

Bulldogjob
z
bulldogjob.pl
dodany: 07.09.2022, 09:50:59
  • 228
  • #
    technologia
  • #
    programowanie
  • #
    naukaprogramowania
  • #
    informatyka
  • #
    internet
Sotha
Sotha
Sotha 07.09.2022, 15:13:08
  • 0
@Viado: Interpreter Pyhtona jest napisany w C. JVM do Javy jest napisany w C++... Generalnie C/CPP jest bazą dla pokaźnej puli technologii

284

Meta chce rozwijać AI. Celem odczytanie słów z... ludzkiego mózgu

Meta chce rozwijać AI. Celem odczytanie słów z... ludzkiego mózgu

Badacze koncernu Meta (Facebook) mają pracować nad sposobami odczytywania słów z fal mózgowych. Ma im w tym pomóc rozwój sztucznej inteligencji.

Poludnik20
z
cyberdefence24.pl
dodany: 04.09.2022, 11:11:52
  • 102
  • #
    technologia
Sotha
Sotha
Sotha 05.09.2022, 07:21:35
  • 35
@Naparstek: Najpierw reklamy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

760

Odmówili nadgodzin — firma grozi im więzieniem

Odmówili nadgodzin — firma grozi im więzieniem

Firma groziła swoim pracownikom więzieniem, a także grzywną i twierdzi, że odmowa nadgodzin to nielegalny strajk.

android_com_pl
z
android.com.pl
dodany: 01.09.2022, 05:44:59
  • 194
  • #
    swiat
  • #
    januszebiznesu
Sotha
Sotha
Sotha 01.09.2022, 08:33:04
  • 349
@grzmislaw: Nie rozwiązuje, bo gównostawka x2 może nie być warta zdrowia, a opłacać się pracodawcy, który sobie będzie planował projekty, jakby nadgodziny były czymś normalnym.
Sotha
Sotha
Sotha 01.09.2022, 08:35:44
  • 153
@Japanski: Odpowiedź na pytanie: czy pracodawca może zmusić do nadgodzin - jest twierdząca. Należy jednak podkreślić, że pracodawca może pracownika zmusić do nadgodzin tylko w sytuacji, gdy:

-zachodzi konieczność prowadzenia akcji ratowniczej w celu ochrony życia lub zdrowia ludzkiego, ochrony mienia,
-zachodzi konieczność usunięcia awarii,
-jest to spowodowane szczególnymi potrzebami pracodawcy.

Ten ostatni punkt to jak poezja, bo praktycznie wszystko można uzasadnić tak żeby pod to podpadło.
Sotha
Sotha
Sotha 01.09.2022, 08:46:09
  • 41
@Japanski: Tylko, że jak będziesz o to toczył batalię, to
1. Stracisz masę nerwów i czasu na sądzenie się
2. I tak zmienisz pracę

Ja jestem jak najbardziej zwolennikiem gnojenia krnąbrnych januszy, naginających prawo pod siebie. Tylko prawda jest taka, że niewielu może sobie faktycznie pozwolić na luksus walczenia o swoje prawa, bo zwyczajnie są biedni i bez pracy i pieniędzy nie mają jak żyć.
Sotha
Sotha
Sotha 01.09.2022, 14:03:04
  • 0
@DzikiChleb: Nie wiem. Interesowałem się tym tematem tylko w obrębie UoP, w momencie kiedy sam się znim zetknąłem.

466

Nie warto studiować?

Nie warto studiować?

Młodzi coraz częściej żałują pójścia na studia. Mówią o straconym czasie, który nie przełożył się na pracę na lepszych warunkach czy wyższej pensji niż ta, którą można zdobyć w zawodach niewymagających "papierka".

troll234
z
natemat.pl
dodany: 07.08.2022, 22:17:51
  • 300
  • #
    polska
  • #
    studia
  • #
    praca
  • #
    nauka
  • #
    ciekawostki
  • #
    pieniadze
Sotha
Sotha
Sotha 08.08.2022, 12:59:14
  • 20
@Kalifornix: Za dyplom jest 8 lat stażu pracy, żeby mieć 26 dni urlopu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A tak serio, to masz rację.

441

Psycholog zwierząt: Broni nie daje się laikowi, tak samo jak niektórych psów

Psycholog zwierząt: Broni nie daje się laikowi, tak samo jak niektórych psów

Behawiorystka, po tragedii w gminie Jeziorzany (woj. lubelskie), gdzie psy zagryzły 48-latka, powiedziała, że zwierzęta te mogą sprawiać problemy, jeśli nie są właściwie wychowywane. Zauważyła, że owczarki belgijskie są szczególną rasą, nie...

wiesiu2
z
polsatnews.pl
dodany: 26.07.2022, 10:17:56
  • 137
  • #
    pies
  • #
    psy
  • #
    psychologia
  • #
    piesel
  • #
    zwierzeta
  • #
    ciekawostki
Sotha
Sotha
Sotha 26.07.2022, 12:28:08
  • 30
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 3
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

545

Polacy pracują za dużo

Polacy pracują za dużo

Wolne piątki bardzo by nam się - jako społeczeństwu - przydały. A i z ekonomicznego punktu widzenia takie rozwiązanie miałoby głęboki sens - pisze Rafał Woś.

salon24_pl
z
salon24.pl
dodany: 13.07.2022, 16:21:33
  • 304
  • #
    polska
  • #
    praca
  • #
    korposwiat
  • #
    ekonomia
  • #
    kapitalizm
  • #
    piatekpiateczekpiatunio
Sotha
Sotha
Sotha 14.07.2022, 09:24:19
  • 0
Więcej sensu mam moim zdaniem skrócenie czasu pracy z 8 do 6-7h dziennie, normalnie 5 dni. w tygodniu.
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Sotha
Sotha
Sotha 14.07.2022, 11:15:24
  • 0
@galicjanin: przy 35h w tygodniu, na piątek zostawałyby 3h. Imo, nie opłaca się nawet zaczynać, nie wspominając o dojazdach, jeśli ktoś nie pracuje w pełni zdalnie.

620

Czy ludzie w tym samym wieku wyglądali kiedyś starzej?

Czy ludzie w tym samym wieku wyglądali kiedyś starzej?

Efekt jest jak najbardziej mierzalny, choć składa się na niego zarówno biologia, jak i zmieniająca się moda. Oraz: Czy imiona determinują wygląd? (Odpowiedź również brzmi "tak")

RicoElectrico
z
youtube.com
dodany: 12.07.2022, 12:02:47
  • 216
  • #
    ciekawostki
  • #
    gruparatowaniapoziomu
  • #
    nauka
  • #
    vsauce
Sotha
Sotha
Sotha 12.07.2022, 20:20:42
  • 0
Wykopalisko z filmem z amerykańskiego liceum z 99
https://www.wykop.pl/link/5242519/usa-rok-1999-zakonczenie-roku-szkolnego-w-liceum-pamiatkowe-wideo/
Wszyscy wyglądają tam dużo "dojrzalej", jak na nastolatków.
Z tego co pamiętam w komentarzach jest też poruszony wątek hormonów wzrostu, którymi faszerowano zwierzęta hodowlane w tamtym czasie.

Edit:
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

802

Microsoft chce zablokować możliwość instalacji innych systemów na PC

Microsoft chce zablokować możliwość instalacji innych systemów na PC

Lenovo ThinkPad Z13 oraz ThinkPad Z16 mogą nie działać z systemem Linux. Powodem chip Microsoft Pluton...

konto usunięte
z
purepc.pl
dodany: 10.07.2022, 12:54:06
  • 234
  • #
    technologia
  • #
    antykapitalizm
Sotha
Sotha
Sotha 10.07.2022, 15:36:24
  • 0
@Quassar: Ale wiesz, że to ThinkPady od Lenovo są używane na ISS?
Sotha
Sotha
Sotha 25.06.2022, 13:21:42
  • 0
#dhl
Zamówiłem wczoraj rzeczy za dopłatą, z dostawą dzisiaj.
Rano było info, że wydane kurierowi do doręczenia i miał być w oknie 10:00-12:00, ale nie przyjechał.
Teraz widzę na trackingu paczki, że "Przesyłka oczekuje na kolejny cykl doręczenia."
Dojdzie to dzisiaj jeszcze?
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

B.....Y
konto usunięte 25.06.2022, 14:02:32
  • 0
@Sotha: Nie dowiesz się jak nie zadzwonisz, ale prawdopodobnie nie.
  • Odpowiedz

861

Dzietność spada i - jeśli nie dojdzie do radykalnych zmian - będzie spadać.

Pokaż treści 18+

Dzietność spada i - jeśli nie dojdzie do radykalnych zmian - będzie spadać.

Inflacja, drogie mieszkania, ciąża pod nadzorem władzy. Jak tu decydować się na dziecko? "Przestańmy udawać, że nie ma kryzysu ekonomicznego. Młodzi ludzie od lat mają niezaspokojoną potrzebę samodzielnego życia. Jak oczekiwać, że będą decydowali się na dziecko?" - mówi prof. Irena E. Kotowska

konto usunięte
z
oko.press
dodany: 22.06.2022, 10:10:01
  • 632
  • #
    dzieci
  • #
    rodzicielstwo
  • #
    ekonomia
  • #
    bekazpisu
  • #
    gospodarka
  • #
    neuropa
Sotha
Sotha
Sotha 22.06.2022, 15:49:01
  • 2
Przy aktualnym stanie rzeczy w tym kraju, bliżej mi do wazektomi niż do planowania potomstwa
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Sotha
Sotha
Sotha 12.06.2022, 12:37:30
  • 0
#apple
#macbook
Jak jest z kodami produktu i klawiaturami w macbook air m1?

/A/R1 to klawiatura International, czyli pionowy enter i krótki lewy shift
/A/US to US English, czyli poziomy enter i długi lewy shift
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

feelbeats
feelbeats
13.06.2022, 12:25:16 via Zakop
  • 1
@Sotha: z kodów, które podałeś, to tylko końcówka US oznacza klawiaturę. Pod tym linkiem znajdziesz dokładne tłumaczenie tego, który kod za co odpowiada.
  • Odpowiedz
Sotha
Sotha
Sotha
Autor
13.06.2022, 12:31:15
  • 1
@feelbeats: Dzięki! Dokładnie tego potrzebowałem!
  • Odpowiedz
Sotha
Sotha
Sotha 09.06.2022, 08:52:57
  • 3
Palący na balkonach i w oknach i smrodzacy innym to podludzie.
Człowiek nie może sobie latem okna na noc ani w dzień zostawić bo mu taka s---------a smrodzi obok i cały dym zawiewa do mieszkania.
C--j wam w dupe palacze. Powinni zdelegalizować tytoń jak w NZ.
#zalesie
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ziutek_Grabaz
Ziutek_Grabaz
Ziutek_Grabaz
09.06.2022, 09:06:00 via Android
  • 4
@Sotha to sie wyprowadz do domu jak nie umiesz żyć w bloku. Na pewno swoim zachowaniem tez komus przeszkadzasz. Balkon jest od tego żeby na nim palić
  • Odpowiedz
instalacja
instalacja
09.06.2022, 10:54:49 via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Ziutek_Grabaz: Zawiść? Że niby czego ci zazdroszczę - smrodu z ryja, żółtych zębów, palenia kasy w piecu czy może ekstra szansy w losowaniu nowotworu? Doprecyzuj proszę XD

O, z tym lasem to dobre. Rozumiem że ty już bilet do Indian masz żeby sobie fajki palić w natywnym środowisku?
  • Odpowiedz

498

Tak wygląda mózg człowieka z depresją

Pokaż treści 18+

Tak wygląda mózg człowieka z depresją

To nie kaprys, chwila słabości, gorszego nastroju. Depresja jest poważną chorobą, która rodzi się w mózgu. Badacze pokazali, jak gołym okiem można ją zobaczyć.

Szu_
z
rmf24.pl
dodany: 25.05.2022, 09:23:15
  • 166
  • #
    polska
  • #
    depresja
  • #
    nauka
  • #
    zdrowie
  • #
    samobojstwo
Sotha
Sotha
Sotha 26.05.2022, 08:49:49
  • 2
polega na terapiach u psychologa bądź psychiatry


@Troll_: u psychoterapeuty. To nie to samo co psychiatra czy psycholog
  • <
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • Strona 16 z 17
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 22.03.2021

    Komentator
  • Rocznica
    od 01.04.2026

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking