Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko203
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Satyr
Satyr

Satyr

Dołączył 17 lat temu
  • Obserwuj
  • Akcje 1888
  • Znaleziska 1373
  • Mikroblog 515
  • Obserwujący 1
  • Obserwowane 7

2088

Jan R. jeździ jak Majtczak, próbował staranować kursantkę na autostradzie A4.

Jan R. jeździ jak Majtczak, próbował staranować kursantkę na autostradzie A4.

Matka przerażonej dziewczyny obiecała zgłosić zdarzenie na policję.

dashcambandit
z
youtube.com
dodany: 22.06.2026, 18:05:22
  • 416
  • #
    polskiedrogi
  • #
    prawojazdy
  • #
    bandycidrogowi
  • #
    motoryzcja
  • #
    kierowcy
Satyr
Satyr
Satyr 23.06.2026, 17:15:41 via Wykop
  • 4
z drugiej zaś strony, z jakiego powodu ci wszyscy nagrywający tak długo jadą tym lewym pasem?


@Siwa_Baba: żeby prowokować debili do ryzykownych zachowań, a potem to publikować w Internecie.

772

Banderowcy nigdy nie wystąpili przeciwko ludności. Nauka w ukrainskiej szkole

To, jak ukraińska historiografia i oświata widzą Stepana Banderę, Organizację Ukraińskich Nacjonalistów, Ukraińską Powstańczą Armię i całą ukraińską ideologię nacjonalistyczną z tamtych czasów, ma ścisły związek z tym jak widzą II wojnę światową i okres powojenny.

darosoldier
z
centrumeuropy.pl
dodany: 21.06.2026, 20:08:16
  • 166
  • #
    ukraina
  • #
    historia
  • #
    drugawojnaswiatowa
  • #
    2wojnaswiatowa
  • #
    nauka
Satyr
Satyr
Satyr 22.06.2026, 08:10:59 via Wykop
  • 5
Wynika z tego, że Szuchewycz był sowieckim agentem i te swoje ideologiczne wysrywy o wybiciu polskiej ludności ogłaszał w celu skompromitowania UPA.

Jeśli ten artykuł wiernie przedstawia stan edukacji na Ukrainie, to polski rząd powinien bezwzględnie interweniować.
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

932

"Pierwszeństwo mają Ukraińcy". Żabka reaguje po ogłoszeniu, które wywołało burzę

"Pierwszeństwo mają Ukraińcy". Żabka reaguje po ogłoszeniu, które wywołało burzę

Ogłoszenie o pracę w Żabce wywołało burzę w sieci. Prowadząca sklep Ukrainka napisała wprost, że zatrudni tylko swoich rodakow

karol1011
z
fakt.pl
dodany: 20.06.2026, 03:21:16
  • 182
  • #
    polska
  • #
    gospodarka
Satyr
Satyr
Satyr 21.06.2026, 05:10:54 via Wykop
  • -5
@nirvikalpasamadhi: a jak popadnie w długi to zamierzasz pomóc jej w ich spłacaniu tak samo ochoczo, jak chciałbyś dobierać pracowników do jej sklepu?
Satyr
Satyr
Satyr 21.06.2026, 05:11:41 via Wykop
  • 4
@qciek: jak wpiszesz znajomość języka polskiego na poziomie wyższym niż B2 to połowa Polaków będzie wykluczona z rekrutacji.

730

USA przegrało wojnę z Iranem.

USA przegrało wojnę z Iranem.
DziobakPepe
z
en.wikipedia.org
dodany: 20.06.2026, 11:58:37
  • 174
  • #
    usa
  • #
    iran
  • #
    izrael
  • #
    trump
  • #
    swiat
  • #
    bliskiwschod
Satyr
Satyr
Satyr 21.06.2026, 05:07:27 via Wykop
  • 269
@m_77: USA to powinna być jedna wielka nauczka dla państw europejskich, żeby nie dopuszczać obcych grup narodowych do władzy politycznej w kraju.

352

Chciał ścigać Ewę Wrzosek, traci stanowisko w prokuratorskiej centrali

Chciał ścigać Ewę Wrzosek, traci stanowisko w prokuratorskiej centrali

Chciał postawić zarzuty Ewie Wrzosek. Przełożony mu na to nie pozwolił. Teraz prokurator Juliusz Rudak stracił delegację. Wrzosek najbardziej zaufana ministra Żurka. Patologia ministerstwa sprawiedliwości.

eMWu12
z
wiadomosci.wp.pl
dodany: 16.06.2026, 11:44:07
  • 39
  • #
    polityka
Satyr
Satyr
Satyr 17.06.2026, 07:50:19 via Wykop
  • -2
@emasele: nie wiem czego się mają nauczyć? Przecież Wrzosek żadnej odpowiedzialności nie poniesie, ponieważ jako prokurator na posyłki jest chroniona politycznie.
Satyr
Satyr
Satyr 17.06.2026, 07:52:31 via Wykop
  • 4
No nie takich niezależnych, skoro wykonują czynności, których treść jest projektowana poza organami wymiaru sprawiedliwości xD
Satyr - No nie takich niezależnych, skoro wykonują czynności, których treść jest proj...

źródło: Zrzut ekranu 2026-06-17 095109

Pobierz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1040

Wydali 75 mln zł na 260 mieszkań. Nowy program to głównie pensje dla prezesów

Wydali 75 mln zł na 260 mieszkań. Nowy program to głównie pensje dla prezesów

Miały być ratunkiem dla osób, które zarabiają za dużo na mieszkanie komunalne, ale za mało na kredyt hipoteczny. Społeczne Agencje Najmu (SAN) miały wynajmować lokale 20% taniej niż rynek. Efekt? Od 2021 roku wydano ponad 75 milionów złotych publicznych środków, a w całym systemie działa... zaledwie

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 15.06.2026, 10:53:51
  • 63
  • #
    nieruchomosci
  • #
    mieszkaniedeweloperskie
  • #
    polska
  • #
    wiadomosci
  • #
    informacje
Satyr
Satyr
Satyr 15.06.2026, 18:23:31 via Wykop
  • 0
No ale przecież dokładnie tak to miało działać.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

368

Politycy Brauna złożyli hołd rosyjskiemu ambasadorowi

Politycy Brauna złożyli hołd rosyjskiemu ambasadorowi

Piotr Heszen oraz Mateusz Piskorski radośnie zrobili łaskę jego excelencji: "przyszedł obecnie czas na swoisty konserwatyzm pod przewodnictwem mocnego przywódcy. Bonapartyzm. Ja kibicuję takiemu kierunkowi rozwoju Rosji"

Takiseprzecietniak
z
wiadomosci.gazeta.pl
dodany: 12.06.2026, 11:55:25
  • 175
  • #
    polska
  • #
    rosja
  • #
    bekazprawakow
  • #
    bekazkatoli
  • #
    neuropa
  • #
    polityka
Satyr
Satyr
Satyr 12.06.2026, 17:11:30 via Wykop
  • -9
Ten konserwatyzm ruskich jest bardzo "swoisty", tj. oparty na braku praktyk religijnych, ogromnym odsetku małżeństw zakończonych rozwodem, postępującym alkoholizmie i akceptacji dla aborcji.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

497

Rada przyszłości Tuska ma 20 ekspertów i nie zrobiła nic

Rada przyszłości Tuska ma 20 ekspertów i nie zrobiła nic

Powołana na początku br. Rada Przyszłości ma wskazać rozwiązania, które zintensyfikują rozwój kraju. W teorii.

pioterxoxo
z
telepolis.pl
dodany: 31.05.2026, 15:05:37
  • 84
  • #
    polityka
  • #
    tusk
  • #
    polska
  • #
    heheszki
  • #
    po
Satyr
Satyr
Satyr 31.05.2026, 17:16:37 via Wykop
  • -6
Było sporo fotek w mediach, przytulono trochę kasy. Dla Donka to wystarczający rezultat.
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

3170

W Warszawie budują kolejne muzeum poświęcone żydom.

W Warszawie budują kolejne muzeum poświęcone żydom.

Pójdzie na to ponad 320 mln zł

ZAWADIAK
z
x.com
dodany: 25.05.2026, 10:16:17
  • 415
  • #
    4konserwy
  • #
    warszawa
  • #
    polska
  • #
    antyneuropa
Satyr
Satyr
Satyr 28.05.2026, 21:35:30 via Wykop
  • 0
Wnioskuję, że nasi politycy są albo kupieni albo mają pejsy


@malkontent: przecież od lat to robią, a 90% społeczeństwa w każdych kolejnych wyborach na nich głosuje. Nie przyszło Ci zatem na myśl, że te wszystkie działania polityków są po prostu zgodne z preferencjami wyborców? Przecież żaden polityk się do Sejmu nie włamał.
Satyr
Satyr
Satyr 28.05.2026, 21:36:28 via Wykop
  • -1
Starczy tej żymiańskiej uległości.


@high_tower: 90% wyborców uważa inaczej. Na tym polega demokracja.

637

JSW wypłaca wysokie odprawy. Górnicy dostaną po 170 tys. zł

JSW wypłaca wysokie odprawy. Górnicy dostaną po 170 tys. zł

Jastrzębska Spółka Węglowa rozpoczęła realizację programu osłonowego, w ramach którego odchodzący pracownicy otrzymują jednorazowo 170 tysięcy złotych. Z programu korzystało już ponad pół tysiąca zatrudnionych, o czym węglowa spółka poinformował w czwartek 28 maja.

Lokator87
z
superbiz.se.pl
dodany: 28.05.2026, 14:32:21
  • 80
  • #
    polska
  • #
    biznes
  • #
    gospodarka
  • #
    jsw
  • #
    gornictwo
  • #
    praca
Satyr
Satyr
Satyr 28.05.2026, 20:32:09 via Wykop
  • 18
co uda się siłą zabrać innym


@Cyb_pl: za czym ci "inni" oczywiście zaciekle głosują w każdych kolejnych wyborach xD

761

Marek Sobolewski on X: "W ciągu 8 lat liczba urodzeń spadła w Polsce o 41%.

Marek Sobolewski on X: "W ciągu 8 lat liczba urodzeń spadła w Polsce o 41%.

W ciągu 8 lat liczba urodzeń spadła w Polsce o 41%. I nie było powiatu, w którym nie byłoby tego spadku. Gorzej, że ten kryzys jest bardzo nierównomiernie rozłożony – w 77 powiatach spadek był co najmniej dwukrotny, a w Sopocie czy Przemyślu niemal trzykrotny.

Gatts19
z
x.com
dodany: 19.05.2026, 20:18:51
  • 552
  • #
    polska
  • #
    demografia
Satyr
Satyr
Satyr 20.05.2026, 08:45:41 via Wykop
  • 1
Nas nie stać na bycie 20-milionowym narodem. Nie utrzymamy się jako niepodległe państwo w naszym położeniu geograficznym z taką populacją


@giga_jablecznik: W dodatku większość z tego to będą emeryci (a wśród nich 80% to emerytki, bo emeryci będą wąchać kwiatki od spodu).

990

Uniwersytet Sukcesu tylko dla kobiet

Uniwersytet Sukcesu tylko dla kobiet

Uniwersytet Sukcesu Największy bezpłatny program stypendialny dla młodych kobiet w Polsce. Bo młodzi mężczyźni w trudniej sytuacji poradzą sobie sami

abcgggggggggggggggggggggggggggggggg
z
uniwersytetsukcesu.com
dodany: 19.05.2026, 09:00:26
  • 133
  • #
    pieklomezczyzn
  • #
    dyskryminacjamezczyzn
  • #
    dyskryminacja
  • #
    polska
Satyr
Satyr
Satyr 19.05.2026, 17:16:42 via Wykop
  • 1
nie mają czasu protestować


@happymerchant: mieliby protestować przeciwko politykom, których sami wybrali?

944

Polacy mówią wprost: służba zdrowia się sypie. Wyniki sondażu szokują

Polacy mówią wprost: służba zdrowia się sypie. Wyniki sondażu szokują

Polacy coraz gorzej oceniają stan krajowej opieki medycznej. Najnowszy sondaż IBRiS pokazuje pogłębiające się niezadowolenie.

dwaplusdwatocztery
z
polskieradio24.pl
dodany: 16.05.2026, 10:58:40
  • 163
  • #
    polska
  • #
    sluzbazdrowia
  • #
    podatki
  • #
    medycyna
  • #
    zdrowie
Satyr
Satyr
Satyr 16.05.2026, 21:03:01 via Wykop
  • 8
Ostatnio działaczka PSL chciała na ratunek służbie zdrowia wysłać mechanika - jak mniemam w celu naprawy systemu. Wy wtedy wyliście ze świętego oburzenia - to jak ma być dobrze?
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1163

Polacy za dużo zarabiają. Szwedzka firma zamyka fabrykę w Szczecinie

Polacy za dużo zarabiają. Szwedzka firma zamyka fabrykę w Szczecinie

Przewaga kosztowa w Polsce uległa zmniejszeniu w wyniku rosnących wynagrodzeń" - ogłosiła szwedzka firma Garo, która kończy działalność w Szczecinie i zamyka fabrykę produkującą między innymi ładowarki samochodów elektrycznych.

CzytamBomoge
z
szczecin.wyborcza.pl
dodany: 12.05.2026, 10:57:51
  • 343
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    szczecin
  • #
    informacje
  • #
    gospodarka
  • #
    wiadomosci
Satyr
Satyr
Satyr 12.05.2026, 13:46:57 via Wykop
  • -1
Czyli kolejna rzesza pracowników zostaje uwolniona od kapitalistycznego wyzysku i może zachować całą "wartość dodaną" dla siebie!

@czerwonykomuch Twoje marzenie się właśnie spełnia! Wytłumacz im!
  • 8
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Satyr
Satyr
Satyr 12.05.2026, 17:29:05 via Wykop
  • 0
@czerwonykomuch: Brawo! O to mi właśnie chodziło! Na pewno pracownikom to tłumaczenie doda otuchy i zmiękczy sucharki, które od teraz będą wpierd***ać xD
Satyr
Satyr
Satyr 13.05.2026, 09:33:36 via Wykop
  • 0
Jesteście w ogóle normalni?


@czerwonykomuch: Ja jestem normalny dlatego w pełni popieram przepędzenie stąd tego kapitalisty! Tym bardziej, że dostawali "wynagrodzenie niepozwalające nawet na przetrwanie" zatem żadna to dla nich szkoda, bo teraz bez żadnego wynagrodzenia o wiele gorzej im nie będzie! Vivat rewolucja!

2075

Ujawniamy kolejną rozmowę Sebastiana M. "Wyląduję na bransoletce w Niemczech"

Ujawniamy kolejną rozmowę Sebastiana M. "Wyląduję na bransoletce w Niemczech"

Sebastian M. jest przekonany, że niedługo wyjdzie na wolność. Jak udało nam się ustalić, podczas przeprowadzonej w areszcie rozmowy z bliskimi w kwietniu 2026 roku M. powiedział, że "pod koniec roku wyląduje na bransoletce w Niemczech", powołując się na swoje niemieckie obywatelstwo. Mężczyzna skarż

KapitanTorpedal
z
o2.pl
dodany: 05.05.2026, 15:26:42
  • 216
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    prawo
  • #
    polskiedrogi
  • #
    wypadek
  • #
    policja
Satyr
Satyr
Satyr 05.05.2026, 22:58:48 via Wykop
  • 24
Mam jakieś dziwne przeczucie, że ostateczny, prawomocny finał tej sprawy to będzie mokra szmata w pysk całego narodu... Obym się mylił.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

331

Czesi skusili ich ogromnymi premiami. Teraz: Najgorsza decyzja mojego życia

Czesi skusili ich ogromnymi premiami. Teraz: Najgorsza decyzja mojego życia

Po zaledwie ośmiu miesiącach spółka RegioJet wycofała się z Polski. Maszyniści, kierownicy pociągów, stewardzi i zaopatrzeniowcy skuszeni dużymi zarobkami i wizją rozwoju przyszli do czeskiej spółki. Dziś wielu z nich zostało bez pracy i możliwości powrotu do poprzednich firm. Są zdesperowani.

sylwke3100
z
wiadomosci.onet.pl
dodany: 05.05.2026, 06:31:52
  • 136
  • #
    kolej
  • #
    czechy
  • #
    regiojet
  • #
    pociagi
Satyr
Satyr
Satyr 05.05.2026, 11:24:44 via Wykop
  • 44
niestety takie sa stuki jak masz zawod na ktory jest zapotrzboanie w kilku spolkach tylko


@spidero: mnóstwo ludzi ma zawód (rozmaici socjologowie, politolodzy, filolodzy etc.), na który nigdzie nie ma żadnego zapotrzebowania. Dokonują wówczas wyczynu, który się pewnie tym kolejarzom nawet we snach nie pojawia: idą do pracy poza wyuczonym zawodem.
Satyr
Satyr
Satyr 05.05.2026, 22:55:12 via Wykop
  • 0
masa godzin i kosztow ktore nie sa do uzycia poza branz


@spidero: "poza branżą" to nie ma znaczenia ile godzin i kosztów zostało włożone w wyszkolenie kogoś, kto będzie musiał pracować w innej branży. Jeśli "w branży" nie ma dla niego pracy, to choćby wpakował tysiące godzin i mnóstwo wysiłku w celu wyszkolenia, to i tak będzie musiał zaczynać gdzie indziej od nowa - tak jak to robią setki tysięcy
sztokula
sztokula
02.05.2026, 16:15:56
  • 1339
Cześć, napisałem do barbera Wilczenzo Barber Shop z Łodzi z propozycją stworzenia strony WWW w zamian dostałem odpowiedź, że chętnie wyruchałby moją żonę.
Ich fb: https://www.facebook.com/share/1J41DXS7e3/

Żenujący akt idotyzmu
#wykop #barber #lodz #fryzjer #programista15k
sztokula - Cześć, napisałem do barbera Wilczenzo Barber Shop z Łodzi z propozycją stw...

źródło: 1000051053

Pobierz
  • 260
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Satyr
Satyr
Satyr 02.05.2026, 21:34:07 via Wykop
  • 6
powiem Ci, że aż dziwię się, że tyle negatywnych komentarzy


@Elgeneral1111: ja się nie dziwię, bo sam wiem, że jak na firmowego maila przychodzi 15-ty dziennie mail od jakiegoś no-nejma z propozycjami zrobienia strony, pozycjonowania i innych niepotrzebnych mi dupereli, to sam sam mam ochotę w podobny deseń odpisać.
  • Odpowiedz

1329

Wchodzi podatek od smartfonów

Wchodzi podatek od smartfonów

Marta Cienkowska minister potwierdza wprowadzenie tzw. opłata reprograficzna 1-3% na nowoczesne urządzenia i nośniki służące do kopiowania i odtwarzania treści, smartfony, tablety itd. Kasa trafi do "artystów". I cyk pora na majóweczkę.

fabek
z
businessinsider.com.pl
dodany: 01.05.2026, 19:42:25
  • 296
  • #
    polska
  • #
    podatki
  • #
    finanse
  • #
    wydarzenia
  • #
    ciekawostki
  • #
    technologia
Satyr
Satyr
Satyr 02.05.2026, 17:44:28 via Wykop
  • 0
tym chlewie bez rewolucji francuskiej nic się nigdy nie zmieni.


@LayJay: przecież to jest właśnie rezultat rewolucji francuskiej :) Taka jest wola ludu: więcej podatków, więcej urzędników, więcej regulacji. Przede wszystkim to społeczeństwo tego chce.

1257

6 godzin na SOR w USA, koszt: 180 tys. zł :)

6 godzin na SOR w USA, koszt: 180 tys. zł :)

Z pozdrowieniami dla fanów prywatyzacji służby zdrowia. Dziewczynę rozbolał brzuch w USA i pojechała na ER. Narobili badań, wykryli infekcję nerek i wysłali rachunek na 49 323 USD :) Na dziś to jakieś 178 799 PLN.

nie_mow_o_mnie_swojemu_mezowi
z
onet.pl
dodany: 30.04.2026, 20:33:35
  • 522
  • #
    sluzbazdrowia
  • #
    us
  • #
    nfz
  • #
    usa
Satyr
Satyr
Satyr 01.05.2026, 15:05:20 via Wykop
  • -2
also


@jegertilbake: przecież to są brednie. Sam znam przypadek ludzi, którzy zostali doprowadzeni do finansowej ruiny, gdyż czas oczekiwania na pomoc od NFZ (który na marginesie sami latami finansowali ze swoich składek) był tak długi, że chłop skończyłby na cmentarzu zanim by nadszedł termin przyjęcia na zabieg.
Satyr
Satyr
Satyr 01.05.2026, 15:16:21 via Wykop
  • -5
@jegertilbake: to nie jest żadna statystyka, ponieważ nie ma żadnych źródeł, tylko populistyczny wysryw, który ma na celu powielanie kłamstwa, jakoby w Europie była super darmowa służba zdrowia, dzięki której nie trzeba się martwić o finansowanie swojej opieki zdrowotnej. A prawda jest taka, że np. w Polsce trzeba zapłacić składki, a następnie wydać kosmiczne pieniądze na prywatne leczenie (no chyba, że ktoś ma ochotę na rosyjską ruletkę z NFZ).
Satyr
Satyr
Satyr 01.05.2026, 20:12:39 via Wykop
  • -1
Faktem jest, ze jest lepszej jakosc


@jegertilbake:

Czy ty człowieku próbowałeś kiedyś służby zdrowia w UK czy w Hiszpanii? Czy tylko z socjalistycznych biuletynów wysrywy kopiujesz?

Ty kogoś "wyjaśniłeś" tymi bredniami? xD
Bzyllu
Bzyllu
30.04.2026, 11:40:48
  • 1308
No i po co ten pieszy po chodniku chodzi?
Pewnie ktoś podjechał do lekarza tylko na chwile i zaparkował w krzakach. Chciał tylko spokojnie wyjechać.
Prowokatorzy!

@konfitura_w_akcji

#konfitura
Bzyllu - No i po co ten pieszy po chodniku chodzi?
Pewnie ktoś podjechał do lekarza t...

źródło: image

Pobierz
  • 59
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Satyr
Satyr
Satyr 30.04.2026, 23:02:35 via Wykop
  • 0
@Morf: słyszałeś o jakimś przypadku celowego rozjeżdżania ludzi na chodnikach? XD
  • Odpowiedz
Satyr
Satyr
Satyr 01.05.2026, 14:59:34 via Wykop
  • 0
@Norskee: u Konfitury nie ma ani jednego przypadku celowego "rozjechania."
  • Odpowiedz
Satyr
Satyr
Satyr 01.05.2026, 15:08:01 via Wykop
  • 0
@Norskee: pokaż mi chociaż jedną. Tam jest co najwyżej przepychanie samochodem aktywistów. Nie ma tam żadnej próby "rozjechania." Tam nie ma nawet ani jednego przypadku potrącenia kogokolwiek.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 16
  • Strona 1 z 16
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 22.10.2023

    Komentator
  • Rocznica
    od 09.06.2026

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking