@ivan777: Nie jesteś zółty? Jak to twoje to mozesz miec ostre zapalenie trzustki i to chyba z zastojem żółci także poważna sprawa. Nie boli cię brzuch? Na sor
Aha czyli wielki Pan sygnalista milczał w prokuraturze. Czyli nic nie ma. Czyli prokuratura nic nie znajdzie, ale Mariusze z Brajton, Pisowcy i Stanowski będą przez najbliższe 20 lat wspominać WIELKA AFERE PO z zabijaniem ludzi w szpitalu, niczym jakieś OFE albo AmberGold
Warto zauważyć, że Dawid Kacprzyk kończył prywatną uczelnie Łazarskiego. Dostrzegam pewną tendencje, że te afery najczęściej dotyczą osób, które dostały się na studia przed 2002. rokiem albo kończyły prywatne uczelnie
Moje morale do obrony tego zawodu spadło do zera. Niech to wszystko zaorają w p---u i zrobią z lekarzy niewolników. Ja i tak cierpie całe życie, więc dla mnie to bez różnicy, ale będę się cieszył, że takie Dawidy Kacprzyki i inne
@borsuk123: Pierwsza uczciwa rekrutacja na studia lekarskie została przeprowadzona. Wcześniej na studia dostawały się głównie osoby, które miały znajomości w PRL, czyste kolesiostwo. Dlatego lekarze 50+ to często takie cymbały, że masz wrażenie że gadasz z małpą z 70 IQ i z bitym chamem, któremu słoma z butów wystaje
@nabotoksowanejulczysko: Płaczku z Łazarskiego mi w odróżnieniu do ciebie chciało się uczyć i studiowałem na państwowej uczelni, a nie na prywatnej dla takich ułomków z bogatymi rodzicami jak ty xD
Dopóki nie poznałem trzech programistów seniorów, to moje oczekiwania co do zarobków jako LEKARZ SPECJALISTA wynosiły 20 TYSIĘCY. Ale jak poznałem tych trzech sprytnych seniorów, którzy potrafią w overemployment, no to uznałem że nie może być takiej dysproporcji między owymi programistami, a mną jako lekarz specjalista. Żadna z tych 3 osób nie ma wykształcenia wyższego + pracują w pełni ZDALNIE. Zdaje sobie sprawe, że te 3 osoby to SUFIT i większość SENIORÓW robi
Druga kwestia to cos sie tak uczepil tych porgramistow? Nie widzisz roznicy PRYWATNE pieniadze i PUBLICZNE?
@dlugijohn: Nie widze różnicy, ponieważ taka jest konsekwencja posiadania publicznej służby zdrowia. Nikomu nie wolno z publicznych pieniędzy dobrze zarabiać?
Nie bylo do wkucia na studiach i nie kumasz roznicy?
A z tym wkuwaniem na studiach to wyhamuj, bo nie rozumiem po co takie przytyki. Co jest wkuwaniem a co nie jest?
@matt___: No nie wiem ja mam wrażenie że od paru lat trwa jedno wielkie polowanie na czarownice w kontekście lekarzy. A ostatni tydzień to już apogeum nienawiści narodu
@peoplearestrange: a ty byles kiedys w danii i widziales jak programista50k grzecznie oddaje połowe na uopie czy jeszcze nie zarobiles z 3 etatów na b2b?
Mieliscie dojezdzac tłuste koty, a zrobiliscie nagonke na wszystkich, a najwieksza krzywde młodym lekarzom i tym co dopiero studiują/idą na studia. Boomerzy co kręcą wałki na 100k+ dalej będą kręcić i sie smieja
Współczuję tym rodzicom którzy zbierają na chore dzieci a później mają do czynienia z lekarzami zarabiającymi 300k na miesiąc. #rodzice #dzieci #lekarz100k #konowalposting
@elena-mary: ale zdajesz sobie sprawę, że jak masz serio poważny problem na SOR to nie czekasz? W poczekalni czekają ludzie z niskim priorytetem po wstępnej ocenie
Największym kuriozum tej całej akcji jest dla mnie to, że grupą zawodową, która najbardziej zesrała się o lekarzy są programiści. Bo nie ma co się oszukiwać, to programiści są odpowiedzialni za wywołanie całej tej nagonki. Intensywnie na to pracowali od 2-3 lat i wreszcie im się udało. Siedzą takie typy jak @BlackpillMonster @ly000 @p0melo @Ksiega_dusz @git_commit @peoplearestrange i inni na home-office, mają jeden z najlepszych zawodów
aha czyli skoro jeden kradnie to drugi też powinien? Co to w ogóle za logika?
@5da4266d3de6dbaf425a2d4fc16225d0: Nie, po prostu programiści, to straszni hipokryci, którzy sami "pracują" nawet 460h w miesiącu, bo robią overemployment, z czego realnie popracują może 50, a zarzucają to lekarzom
A na takie wałki, że ktoś jest wpisany na dyżur i pobiera za to kase, to może sobie pozwolić mało kto, bo to trzeba mieć takie plecy
No i piętnowanie oszustów, którzy biorą kasę, a nie wykonują swojej pracy.
@BreathDeath: Uwierz mi, że to naprawdę margines, żeby robić coś takiego to trzeba mieć jakieś niesamowite plecy w szpitalu, bo na sporej części dyżurów to w ogóle jest tylko 1 lekarz, więc ktoś wtedy musi przychodzić za tego lekarza, którego nie ma, bo gdyby nie było żadnego lekarza na dyżurze i coś by się stało, to odrazu by
A może to jednak nie jest takie proste i zero-jedynkowe jak się wam wszystkim wydaje i dlatego żaden rząd od 36 lat nie potrafił nic sensownego z tym zrobić? Wy byście chcieli wszystko na już, a to potrzeba systemowych i dużych reform, na których PEŁNY efekt trzeba poczekać 20-30 lat. Jak chcesz mieć lekarzy NA JUŻ to tylko import wykwalifikowanej kadry z za granicy, ale oni tu nie przyjadą - jak myslisz
@xfin: Obiecuje ci ze ta "bilokacja" to nie jest norma. PRzyznaje ci ze to patologia i nalezy to zwalczyć. Co do dyżurów 3x8 to są po prostu trudniejsze logistycznie do zorganizowania niz 1x24h
A co do miejsc w szpitalu, to tak jak pisalem, nie mamy nawet gdzie w spokoju omowic pacjenta, stoimy albo na korytarzu albo w 10 osob + 5-6 lekarzy w pokoju lekarskim 10m2
Jako uczciwy lekarz jestem za NATYCHMIASTOWYM WPROWADZENIEM W PEŁNI JAWNYCH ZAROBKÓW I SYSTEMEM EWIDENCJI CZASU PRACY. Ja pracuje uczciwie i wielu moich kolegów również, a przez takie warcholstwo po PRYWATNYCH UCZELNIACH jak Dawid Kacprzyk obrywa nam sie rykoszetem.
Dość bronienia się nawzajem. Czas pozbyć się czarnych owiec z zawodu, które niszczą nam PR
@yousouyou: @ggs-hg mam protestować i donosić na własnych przełożonych? Sorry, ale za mały żuczek ze mnie. Nic bym nie ugrał, a bym sobie wszystkie drzwi pozamykał w zawodzie
I do tego znosimy limity na ilość rezydentów oraz na studia medyczne? prawda? prawda??
@duzo-jem-paczkow: no jak postawicie dodatkowe szpitale, zeby bylo gdzie sie szkolić to spoko, ale jak macie upychać 20 rezydentów na jednym oddziale i zaden z nich sie nie kształci to nie
@duzo-jem-paczkow: no ale to patologia, oszustwo, łamanie prawa, nie mozna tego przyjmować jako norme. Po prostu w obecnych ośrodkach klinicznych nie ma fizycznie miejsca na więcej studentów, trzeba nowe stworzyc z jakichs istniejacych (przeksztalcic je, doinwestowac) albo kompletnie nowe od zera postawić.
Najgorsze jest to, że teraz nikt mi nie uwierzy że serio 300h w pracy siedze, tylko każdy będzie myślał że to oszustwo jest. Wystarczy, że mam 6-7 dyżurów w miesiącu.
Co w takiej sytuacji może zrobić zwykły lekarz, który normalnie pracuje i nie robi żadnych wałków i nie zarabia setek tysięcy? Jestem obecnie stawiany na równi z takimi Dawidkami i traktowany jak najgorsze ścierwo i pasożyt, którego najlepiej zabić
@IksdeHeheh: ale co sie źle zestarzało? Bo znaleźliście paru oszustów i wałkarzy wśród 200 tysięcy lekarzy w tym kraju i na podstawie tego wyciągneliście wniosek, że wszyscy zarabiają setki tysięcy? Caly czas wolałbym być programistą
@Widelec_: ale co obrażasz Panie senior software developer z 15 letnim doświadczeniem? Tacy jak ty to mogą 480h w miesiącu robić nie wychodząc z domu, także lekarz się chowa
@IksdeHeheh: Stawki dla seniora w zagranicznych kontraktorniach to 10k$/miesiąc. Bez wychodzenia z domu
jak się zapisać na bootcamp lekarski
Normalnie zdajesz mature i bzikasz. 8 lat na utrzymaniu matki, potem 5-6 lat rezydentury za 60zl/h, ogarniety dev zdąży w tym czasie na emeryture przejść
To są realne zarobki większości lekarzy na rezydenturze. Nie mówie że są złe, ale do setek tysięcy czy milionów daleko
Jeżeli wy sobie zarobki obliczacie na podstawie osób, które są złodziejami, oszustami i łamią prawo, to może ja zaczne porównywać zarobki programistów do typków którzy hackują giełdy kryptowalut?
@IksdeHeheh: Sami rekruterzy piszą do moich kumpli. Oni regularnie chodzą na rozmowy o prace i jak jakiś etat im odpadnie, bo na przykład robi się za dużo roboty na nim to już zaraz mają następny nagrany
@IksdeHeheh: moze ty po WSB jestes to do ciebie nie pisza, nie wiem ale sie domyślam xD więcej nauki programowania, a mniej szkalowania lekarzy na wykopie. Nigdy nie zrozumiem co wam ci lekarze zrobili, że się tak na nich uwzieliscie. Bo cala ta afera i nagonka trwająca od 2-3 lat zostala rozkręcona w 100% przez programistów stąd. Kompleksy?
@IksdeHeheh: no nie mam znajomosci, zeby mi dyrektor podpisywal fikcyjne dyżury w czasie gdy jestem w telewizji albo na wiecu Trzaskowskiego to prawda. Albo jak ten drugi co jest prezesem dwóch szpitali i sam się w nich zatrudnia. Totalnie perspektywa każdego z 200 tysięcy lekarzy w tym kraju przecież
@IksdeHeheh: No tutaj pewnie żadne, zgadzam się, ale te stawki powoli spadają i jest to anomalia. Za 5 lat ci co nie poszli na rezydenture tylko do POZu zostaną na lodzie, bo nie będą mieli specjalizacji, a stawki w POZ spadną, bo z kazdym rokiem rośnie liczba lekarzy.
Ja sam tych POZeciarzy bym pogonił, nie powinni tyle zarabiać i nie uważam, że to sprawiedliwe. Sam chodze w-------y że ja z---------m
@okoski: czasem bywa spokojniejszy, a czasem bywa taki że przez cały dyżur nie masz chwili wytchnienia, bo a to coś z pacjentem na oddziale się dzieje, a to zaraz jakieś nowe przyjęcie pani Leokadii we wstrząsie septycznym i sie baw lekarzu.
Wiem że Ameryki nie odkryłem tym moim wysrywem ale tak sobie myślę że to jest tragedia z tym limitem przyjęć na studia medyczne. Tylu chętnych i nie są przyjęci bo limit. Wiadomo może w trakcie część by odpadła ale chyba lepiej finansować studia takim ludziom niż na mało sensownych kierunkach. Ale nie bo komuś się to nie podoba. A lekarzy
@ProfesorWilczurOfficial: Ale co wy macie z tymi limitami koleś? Na każde studia jest jakiś limit, bo tak jak samochód może pomieścić maksymalnie 5 osób, to szpital też ma jakąś pojemność na nowych studentów. I tak obecnie przez naciąganie tego do granic wytrzymałości c---a się da nauczyć na studiach, bo jest nas tak dużo, że w osiem osób chodzimy jednego pacjenta zbadać, albo obserwować plecy chirurga na bloku operacyjnym.
Wykopek krzyczy ze więcej lekarzy, wolny rynek zweryfikuje, produkować w opór, lekarze konowały, nic nie wiedzą czym idzie do typa co bierz 500zl ale nie wiadomo czy to prawda bo nie chce pokazać kto to #lekarz #lekarze #lekarz100k
@DoktorMorela: a jeszcze twierdzi, że to sprawa onkologiczna, to przecież normalnie karta DiLO i jesteś obsłużony przez NFZ jak książe bez kolejki. Sami finansują tych konowałów, bo muszą się leczyć u profesorów wszyscy, a potem jęczą. To jakaś forma syndromu sztokholmskiego?
W środowisku chodzą pogłoski, że Dawid Kacprzyk w czasach gdy jeszcze studiował, chwalił się kolegom z roku, że ma znajomości w dyrekcji Szpitala Południowego.
Sprawdźmy więc kim był ówczesny dyrektor Szpitala Południowego? Artur Krawczyk
Warto zauważyć, że zarówno Dawid Kacprzyk jak i blondyna z dzisiejszej rolki w gorących od nierobienia niczego na dyżurze, to kasta po PRYWATNYCH STUDIACH. Sami chcieliście obniżenia progów i dopuszczenia takiego warcholstwa do zawodu lekarza. Będzie tego tylko więcej bo uczelni wydmuszek gdzie hurtowo hoduje się takie bydło jest już więcej niż tych normalnych
Dokladnie, o to chodzi, jak bedzie coraz wieksza konkurencja to sila rzeczy najslabsze jednostki beda odpadaly.
@dlugijohn: Albo będą odpadali ci co nie mają znajomości. Bo medycyny nie nauczysz się z książki tylko ktoś musi cie wziąć pod swoje skrzydła i cie wszystkiego nauczyć, a jak nie masz nikogo takiego to jesteś w dupie
@dlugijohn: cos takiego jak lorafenus pisze. Braków nie ma, ale kliki w szpitalach choć padają na ryj od robienia 300h w miesiącu to nie wezmą nikogo nowego na oddział, bo wtedy sami zrobią mniej dyżurów i tym samym mniej zarobią. W Polsce zarobki lekarzy są uzależnione od tego jak dużo dyżurów weźmiesz.
@dlugijohn: ale Dawidek akurat oszukiwał i nawet go w pracy nie było. Większość tych co robią te 300h to jednak siedzą chociaż w robocie normalnie. Dawidek to wyjątkowa menda i musiał być ekstremalnie uprzywilejowany "z góry" że ktoś takiemu szczylowi pozwolił na robienie takich wałków. Takie akcje to są zarezerwowane dla najgrubszych ryb. Nie wiem jakie typ musiał mieć plecy
@Jariii: Ale będziecie co 5 minut wstawiać tą manipulacje? Jak nawet Stanowski broni w komentarzu typa, to znaczy że jest to ultra manipulacja. @Jariii po neuropkach spodziewałem się jednak troche więcej niż po prawakach
najlepszy koniował to anestezjolog. Ten nawet nie przeczytał umowy i nie wie ile zarabia przypominam że on się nauczył działania 5 leków i jedzie tym samym całą kariere, podaje ci gaz i robi zastrzyk i skasuje 100k
nauczył działania 5 leków i jedzie tym samym całą kariere, podaje ci gaz i robi zastrzyk i skasuje 100k
@lukasz-lux: Rozumiem nagonke na lekarzy, ale sprowadzanie anestezjologii do czegoś takiego to nieśmieszny żart. Jak nie wiesz to się nie wypowiadaj. Kto jak kto, ale akurat anestezjologowie muszą w c--j ogarniać, bo jak tylko coś idzie nie tak, to zawsze woła się anestezjologa żeby ratował i ogólnie do wszystkich najgorszych przypadków.
źródło: IMG_0628
Pobierz