Od jakiegoś czasu dla "sportu" testuje sobie różne strony/aplikacje - jak mi się nudzi lub akurat z tego korzystam to lubię sobie chwile poklikać. Ostatnio w bardzo dużej polskiej aplikacji znalazłem można powiedzieć błąd krytyczny - zgłosiłem i w sumie 0 odzewu tzw. nawet jakiejś gotowej formułki typu "dziękujemy za zgłoszenie..." ale po 2 dniach błąd został poprawiony. Innym razem na też sporym polskim portalu znalazłem kilka bugów, zgłosiłem i to samo
Zimm3man via Wykop
- 13
@PossessedPriest: Testoviron kiedyś powiedział coś takiego. "Jak będziesz się patrzył długo na Jankesa aż zauważy on, że się na niego patrzysz to on podejdzie uśmiechnięty i się zapyta czy się przypadkiem nie znamy. A w Polsce? A w Polsce k---a jak w lesie, jak w chlewie obsrany gównem, jak Polak zobaczy że się na niego patrzysz to przyjdzie z mordą i zacznie się drzec: chcesz w------l k---a aaaa, patrzysz się
Zimm3man via Wykop
- 1
@ChamskoCytuje: najbardziej to jest j----y Kamilek, który musi naprawić buga klienckiego oznaczonego pewnie jako topka, która nie wyszła na regresji (o ile jest heh)
✨️ Jak rozpocząć karierę w IT bez studiów? Ⓘ
Jak wejść do świata IT będąc spoza branży i nie mając studiów IT? Gdzie jest jakiś w miarę łatwy próg wejścia ale osób nietechnicznych? Mam już dość pracy w #korpo gdzie za klikanie w excela i robienia tysiąca szkoleń dostajesz ledwo 5k a jeszcze tną etaty na potęgę. Każdy kto mądrzejszy już dawno uciekł do IT i nawet robienie kwalifikacji księgowych czy
Jak wejść do świata IT będąc spoza branży i nie mając studiów IT? Gdzie jest jakiś w miarę łatwy próg wejścia ale osób nietechnicznych? Mam już dość pracy w #korpo gdzie za klikanie w excela i robienia tysiąca szkoleń dostajesz ledwo 5k a jeszcze tną etaty na potęgę. Każdy kto mądrzejszy już dawno uciekł do IT i nawet robienie kwalifikacji księgowych czy
Zimm3man via Wykop
- 5
@WujekDoggi: *wydupcona pielęgniarka - piguły mają największy odsetek zdrad
- 0
Google zaczął podawać informacje o wynagrodzeniu w ofertach pracy. Przykładowe dane:
Staff Software Engineer, Vector Search, Vertex AI: Poland: zł480000 - zł492000 (PLN) + 20% bonus target + equity + benefits
Senior Software Engineer, Chrome Web Store Platform: Poland: zł364000 - zł374000 (PLN) + 15% bonus target + equity + benefits
Software Engineer II, YouTube Ad Infrastructures: Poland: zł206000 - zł212000 (PLN) + 15% bonus target + equity +
Staff Software Engineer, Vector Search, Vertex AI: Poland: zł480000 - zł492000 (PLN) + 20% bonus target + equity + benefits
Senior Software Engineer, Chrome Web Store Platform: Poland: zł364000 - zł374000 (PLN) + 15% bonus target + equity + benefits
Software Engineer II, YouTube Ad Infrastructures: Poland: zł206000 - zł212000 (PLN) + 15% bonus target + equity +
Zimm3man via Wykop
- 1
@Saly: initial grant na L5 (senior) ~ to 150-180k na 4 lata bodajże. Z jakimś tam nierównym vestingiem. Potem coroczne refreshe. SW2 to chyba L3 ~ 70k.
Zimm3man via Wykop
- 4
@Saly: Myślę, że do 30-35 na rękę z wszystkimi bonusami jako senior można wyciągnąć. Z drugiej strony może wyjść tak, że bardziej opłaca się robić dwa kontrakty jednocześnie w jakis dzwikarniach jak jest się mega wymiataczem
- 11
widziałem, że kolega rano został przydzielony do nowego ticketa, ale była już 12:00 a on go nawet nie zaczął i coś na yt oglądał no to go p--------m do kierownika i teraz ma rozmowę (。◕‿‿◕。). Pewnie go w--------ą, bo to już trzeci przypadek, kiedy muszę zgłaszać tego lenia. Czemu ludzie nie potrafią zrozumieć prostej zasady - przychodzisz na 8h do pracy to się angażuj na
- 0
Zimm3man via Wykop
- 0
@johann_10: Ciężko to przewidzieć to będzie. Milenialsi też pchali swoje dzieci w IT, patrz na jakieś szkoły programowania i inne gówna (2016-2018 rok). Właśnie te dzieci mogą być teraz na pierwszym roku studiów i jak skończą te kierunki to trafi im się bezrobocie. Równie dobrze teraz jakiś programista może pchać swoje 16 letnie dziecko na medycynę. Zanim skończy studia to za 10 lat może być różnie. Z naszymi starymi i
Zimm3man via Wykop
- 9
- 3
#ukraina jestem na wakacjach w hotelu za 20k+ za tydzień i 90% ludzi to rosjanie, także z tym ich bankrutowaniem to proponowałbym na spokojnie
Zimm3man via Wykop
- 0
@Kj5s6f2dk7s54o: To jeszcze nie jest jakoś wcale dużo za hotel. Niemal każde hotele marki ikos tyle kosztują, za jakis zwykły pokój na all inclusive. To jest raptem 4/5k euro. Dla kogoś bogatszych krajów europejskich nie jest to wcale duży wydatek.
Czy opłaca się teraz zakładać konta na LinkedIn, Golden Line i innych portalach branżowych? Czy jest duży odzew? Czy rekruterzy sami do was piszą? Czy proponują wam relokację? Czy po prostu wysyłacie CV na maila i czekacie na odpowiedź?
#programista15k #programowanie #praca #pracbaza #pracait
#programista15k #programowanie #praca #pracbaza #pracait
Zimm3man via Wykop
- 0
@RapIArbuzy: mi firmy normalnie odpowiadaly przez aplikowanie przez ich stronę. Te firmy to np. cisco, splunk (przed przejęciem przed g---o cisco), google, motorolla itd. Chyba, że teraz się coś zmieniło. Ostatnią odpowiedź i generalnie moje ostatnie cv to składałem do cisco w 2025
Zimm3man via Wykop
- 0
@RapIArbuzy: hm okej, faktycznie. Nie doczytałem o tym remote-first. Tam na pewno jest dużo więcej chętnych. Jednak hybryda to ogranicza aplikacje do danej lokalizacji + 100km. Z drugiej strony warto sprawdzić ofertę bo te niektóre hybrydy to są miękkie. W cisco dostałem info, że team preferuje zdalnie i hybryda to spotkanie raz w miesiącu w Krakowie, ale to pewnie indywidualna kwestia zespołu/managera
- 405
Ta pogarda konowałów w komentarzach, że kto pracuje za 157 zł za godzinę.
Jeszcze trochę, jeszcze chwila i społeczeństwo da przyzwolenie, aby rozpierd*lić tę kastę w drobny mak ( ͡° ͜ʖ ͡°).
#lekarz #praca #programista15k #studia #konowalposting #medycyna #pracait #afera #lekarski #lekarz100k
Jeszcze trochę, jeszcze chwila i społeczeństwo da przyzwolenie, aby rozpierd*lić tę kastę w drobny mak ( ͡° ͜ʖ ͡°).
#lekarz #praca #programista15k #studia #konowalposting #medycyna #pracait #afera #lekarski #lekarz100k
źródło: IMG_6490
Pobierz
Zimm3man via Wykop
- 503
@some_ONE: jakby u-----i tak wszędzie możliwości dojenia kasy to szybko by spokornieli. Oni tak p------ą, a znam to środowisko dość dobrze. Grożenie pójścia w prywatę, albo wyjechania za granicę to kek. Po pierwsze jakby im u-----i zabiegi prywatne na sprzęcie z NFZ to szybko by się skończyło ich prywatne eldorado. A co do wyjazdów - większość tych konowałów co kosi gruby pieniądz to angielskiego dobrze nie zna, a co dopiero
- 22
I to jest wyznacznik gdzie jest miejsce kodojebców i ogólnie całego IT. Nie dla psa kiełbasa.
#pracait #programista15k
#pracait #programista15k
źródło: b98c438e8049d21be2221680dd73c0eead0bb547f6dd863e20eacde2d1371402
PobierzOd wielu lat gdy zaczynam szukać nowej pracy dodaje kolejny arkusz do excela i zapisuje oferty na ktore aplikowałem i stawki z ogłoszeń
Bez kitu ale jak przeglądam boardy to lepsze wynagrodzenie było oferowane w 2024 xD
Wtedy znaleźć ofertę powyżej 180/190 pln/h to nie był wyczyn a teraz jak ze świecą
Jak ta branża się z-----a to nie mam słów, chyba pierwszy raz w zyciu pojde do roboty za mniejszą pensje
Bez kitu ale jak przeglądam boardy to lepsze wynagrodzenie było oferowane w 2024 xD
Wtedy znaleźć ofertę powyżej 180/190 pln/h to nie był wyczyn a teraz jak ze świecą
Jak ta branża się z-----a to nie mam słów, chyba pierwszy raz w zyciu pojde do roboty za mniejszą pensje
Zimm3man via Wykop
- 1
@ChlopakNaMedal: wtedy mogly być jeszcze niezaktualizowane stawki jak dolar był ponad 4zl
Zimm3man via Wykop
- 0
@ChlopakNaMedal: to patrz to poniżej xd (godziny pracy zobacz, 7 lat expa mam)
C++ DeveloperB2B100% zdalnie_zaproszenie do
C++ DeveloperB2B100% zdalnie_zaproszenie do
Zimm3man via Wykop
- 1
Zimm3man via Wykop
- 5
@ChlopakNaMedal: a potem wychodzi taka Bienat z rodziny lekarzy, albo morawiecki i coś p------i, że programiści zbijają kokosy xd. Sobie chochoła znaleźli :D
- 92
Największym kuriozum tej całej akcji jest dla mnie to, że grupą zawodową, która najbardziej zesrała się o lekarzy są programiści. Bo nie ma co się oszukiwać, to programiści są odpowiedzialni za wywołanie całej tej nagonki. Intensywnie na to pracowali od 2-3 lat i wreszcie im się udało. Siedzą takie typy jak @BlackpillMonster @ly000 @p0melo @Ksiega_dusz @git_commit @peoplearestrange i inni na home-office, mają jeden z najlepszych zawodów
źródło: image
Pobierz
Zimm3man via Wykop
- 13
@RenoJackson: wolę żeby z------i nam b2b (sam jestem na UOP bo oprócz konttaktorni niemal żadna firma produktowa nie daje b2b) i przekonerwrotwli wszystkich na uop, ale żeby przy okazji u-----i inne kasty, których zarobki windują ceny wszystkiego pod wybraną grupę np. ww. Pracowników w medycyny.
Zimm3man via Wykop
- 1
@RenoJackson: nie tylko. Jeśli dobrze poszukasz to znajdziesz parę takich branż. Warto przejrzeć np. leasingodawcow/deweloperów. Często mają oferty specjalnie targetowane pod górników, lekarzy i inne uprzywilejowane grupy, które mogą pochwalić się ogromnymi zarobkami/dotacjami. W tej grupie programistów brak
- 0
Pojechał do klienta, myślałem że za kilka dni roboczych oddam mu projekt, ale NIEEEEEEEEEEEEEEEEEEE, trzeba jeszcze sobie przypomnieć o kilku ważnych sprawach, oczywiście ważnych dla niego, i zamiast oddać w zasadzie pewnie we wtorek oddam, ale na początku lipca, normalnie za jaja bym takich wieszał, mimo że pracuje już w tej branży sporo, takie podejście wkurza ciągle, jeszcze weź się cofaj z kilkoma rzeczami które są zrobione bo jednak przemyślał sprawę, bo
Mrągowo droższe niż Chorwacja, Ustka to nowa Sycylia. Drogie wakacje w Polsce

Wakacje w Polsce tylko dla bogatych? Ceny w rodzimych hotelach są często wyższe niż w Grecji, Egipcie czy Chorwacji. Wyjazd za granicę bywa tańszy, mimo że obejmuje również przelot.
z- 312
- #
- #
- #
- #
- #
- #
Zimm3man via Wykop
- 1
@jegertilbake: popatrz sobie na hotele marki ikos w Grecji/Hiszpanii. Polecam ikos na Korfu w miejscowości daasa czy jakiś tak
Pamiętam rozdmuchane ego programistów sprzed 6-7 lat, ze sa panami życia zarabiąc po 15k na miecha klepiąc w kąkuter.
Mineło parę lat i okazuje sie, że lekarzom mogą co najwyżej czyścić buty tymi drobniakami xD
Co śmieszniejsze cała nasza branża idzie do gruntowanego przeorania, nie ma u mnie tygodnia w firmie ze odpalono kolejnego testera/deva/devopsa czy innego product ownera xD
#lekarz100k #programista15k #programista25k #praca
Mineło parę lat i okazuje sie, że lekarzom mogą co najwyżej czyścić buty tymi drobniakami xD
Co śmieszniejsze cała nasza branża idzie do gruntowanego przeorania, nie ma u mnie tygodnia w firmie ze odpalono kolejnego testera/deva/devopsa czy innego product ownera xD
#lekarz100k #programista15k #programista25k #praca
Zimm3man via Wykop
- 1
@Creamfields: A ci którzy nie skończyli bootcampow tylko informatykę w 2010 i siedzieli w jednej firmie 15 lat i ominęli erę clouda i innych technologii? To są prawdziwi programiści?
Kredyt nie za wszelką cenę. Tak młodzi patrzą na rynek mieszkaniowy

Wezmę kredyt hipoteczny tylko wtedy, gdy rata nie obniży codziennego standardu mojego życia - zadeklarowało prawie 60 proc. młodych Polaków. Badanie opisano w specjalnym raporcie Otodom i Invest Komfort. 30 proc. młodych nie wyklucza wynajmowania mieszkania do końca życia.
z- 5
- #
- #
- #
Zimm3man via Wykop
- 0
@NieWiemWiecSieWypowiem: ciekawe czy potem za głodową emeryturę będą mieć pieniądze na wynajem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- 0
Chciałbym poznać możliwości refinansowania mojego kredytu w różnych bankach. Lepiej poszukać ogarniętego doradcy kredytowego (z mojego poprzedniego nie byłem do końca zadowolony) czy samemu zgłosić się do banków?
#pytanie #finanse #kredyt #kredythipoteczny #bank
#pytanie #finanse #kredyt #kredythipoteczny #bank








https://www.rynekzdrowia.pl/Nauka/Koniec-rekordowych-limitow-przyjec-na-medycyne-To-moze-byc-ostatni-tak-liczny-nabor,285222,9.html
#pracait #programista15k #kryzysit #studia #matura #lekarski #lekarz #lekarz100k
źródło: image
Pobierz