Wykopki są jakieś upośledzone czy o co chodzi? Gość wstawia posta, w którym stawia tezę, że lekarz rezydent w Danii zarabia gorzej niż rezydent w Polsce, następnie na potwierdzenie tej tezy wrzuca screena swojego payslipa jako rezydent drugiego roku w Danii, który jest dowodem na to, że teza jest fałszywa, ponieważ z tego payslipa wynika 21 tysięcy PLN na rękę, tymczasem rezydenci w Polsce mogą jedynie pomarzyć o takich zarobkach

https://wykop.pl/wpis/86579769/z-zaciekawieniem-przygladam-sie-aferze-kacprzyka-i

Co więcej z
@krzysztoforek +328
Z zaciekawieniem przyglądam się aferze Kacprzyka i wręcz horrendalnym wynagrodzeniom lekarzy w Polsce. Może #nikogo ale jest okazja do pokazania patologii, jaka w Polsce zachodzi, oczywiście biorąc pod uwagę, że nie wszyscy lekarze w Polsce zarabiają > 100 tys. PLN miesięcznie. Są uczciwi ludzie z powołania,
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pieknylowca +8
Dla tych którzy twierdzą że lekarze po studiach zarabiają miliony, każdy zarabia 200zl/h i przychodzi sobie do pracy na 10ta i wychodzi przed 12ta. Rzeczywistość moja jako lekarza rezydenta chirurgii -przychodzę do pracy 7:00, odbijam kartę, obchód od godz 7:15-20, następnie operację/SOR/poradnia chirurgiczna, nie pamiętam żebym w czerwcu
  • Odpowiedz
Dopóki nie poznałem trzech programistów seniorów, to moje oczekiwania co do zarobków jako LEKARZ SPECJALISTA wynosiły 20 TYSIĘCY. Ale jak poznałem tych trzech sprytnych seniorów, którzy potrafią w overemployment, no to uznałem że nie może być takiej dysproporcji między owymi programistami, a mną jako lekarz specjalista. Żadna z tych 3 osób nie ma wykształcenia wyższego + pracują w pełni ZDALNIE.
Zdaje sobie sprawe, że te 3 osoby to SUFIT i większość SENIORÓW robi
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Bipolar-: Kolega wlasnie wrzucil poste ze jako rezydent zarabia w Danii wlasnie okolo 21k, co jest kwota troche tylko wyzsza niz srednia. Tak wyglada zdrowe spelczenstwo. U was widac jakas manie wielkosci, bo przeciez ktos smie robic paznockie to powinien zarabiac 10x albo najlepiej 20x mniej niz potrzny pan konowal. Beka z was, ego nadmuchane jakbyscie codziennie wycinala komus raka a jedyne co potraficie to przepisac recepte.

Druga kwestia to
  • Odpowiedz
Nie boicie się, że jak przegniecie pałkę z tą nagonką to lekarze się skrzykną i urządzą jakiś strajk?
Tak solidarnie, wszyscy na raz - bo są zgraną grupą zawodową, która potrafi bronic swoich interesów w przeciwieństwie do #programista15k który zawsze podkopuje jeden drugiego.
I co wtedy będzie? Wszystkie szpitale staną, a nawet placówki prywatne. Lekarze są zarobieni. To oni są rentierami #nieruchomosci. Poradzą sobie bez dochodów przez miesiąc, może
  • 70
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

żeby jeszcze Ci co już są wzięli i się wynieśli.


@enten: wezmą te swoje dwanascie mieszkan na wynajem, wille za kilka baniek i te wszystkie porsche i sobie pojadą do Norwegii zarabiać połowe tego co obecnie xD
  • Odpowiedz
Ach tak, lekarz się długo uczył, więc mu się należy. A programista to co, obudził się rano i umiał? Studiował, potem sam się dokształcał latami, bo w tym zawodzie jak staniesz w miejscu na pół roku to jesteś do tyłu. Lekarz się nauczył raz i jeździ na tym 30 lat, a programista co chwilę uczy się nowego stacku od zera, bo rynek się obrócił.
"Ale lekarz odpowiada za ludzkie życie!" No dobra,
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Największym kuriozum tej całej akcji jest dla mnie to, że grupą zawodową, która najbardziej zesrała się o lekarzy są programiści. Bo nie ma co się oszukiwać, to programiści są odpowiedzialni za wywołanie całej tej nagonki. Intensywnie na to pracowali od 2-3 lat i wreszcie im się udało. Siedzą takie typy jak @BlackpillMonster @ly000 @p0melo @Ksiega_dusz @git_commit @peoplearestrange i inni na home-office, mają jeden z najlepszych zawodów
RenoJackson - Największym kuriozum tej całej akcji jest dla mnie to, że grupą zawodow...

źródło: image

Pobierz
  • 144
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@RenoJackson: nie mam pojęcia jaki widzisz związek między państwową ochroną zdrowia a złodziejstwem. Że "państwowe" to wolno ci kraść? To jeszcze żyjesz czasami komuny czy jak?
Ty chyba nie rozumiesz problemu. Nikogo nie obchodzi, że ktoś dobrze zarabia. Ludzi obchodzi że zarabia na okradaniu ich, na przykład twierdząc, że dyżuruje w 3 szpitalach jednocześnie, a w żadnym go nie ma.
Do tego dochodzi kwestia sztucznych limitów, które uniemożliwiają wyprostowanie tej
  • Odpowiedz
Mid javy mniej warty niż specjalista od sieci ( ͡° ͜ʖ ͡°) Sami sobie to zrobiliście. Swoją drogą 65 PLN na b2b to tak nędzne pieniądze, że lepiej iść do lidla na królewski UoP. Z urlopem, l4, premiami za obecność wyjdzie netto więcej a nie mogą wam dowalić kary 500k za niedziałający kod ( ͡° ͜ʖ ͡°). Moja znajoma pielęgniarka w prywatnej klinice ma
Whiskeyjack29 - Mid javy mniej warty niż specjalista od sieci ( ͡° ͜ʖ ͡°) Sami sobie ...

źródło: obraz

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Uczciwi, zaangażowani, bezinteresowni, troskliwi, dyskretni, empatyczni, szlachetni, oddani, rzetelni, skrupulatni, niezawodni, profesjonalni, opiekuńczy, altruistyczni, nieskazitelni, praworządni, precyzyjni, holistyczni, sumienni, kryształowi. Takich mamy lekarzy. Im warto placic 200k miesiecznie. Oni mieli ciezkie studia. A to, że w oczekiwaniu na diagnozę umrą wasi rodzice, dzieci i wy sami... cóż, śmierć jak każda inna. Dla #lekarz100k porsche na podjezdzie to metafizyka. #konowal100k #konowalposting #lekarz #lekarski
vava22 - Uczciwi, zaangażowani, bezinteresowni, troskliwi, dyskretni, empatyczni, szl...

źródło: image

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kolejki do specjalistów na 6 miesięcy? Prywatnie na jutro? Litości nie macie dla tych lekarzy, mają za darmo pracować? Wykształcił się za państwowe, teraz prywatyzacja zysków ( ͡° ͜ʖ ͡°) No jak chciecie rozwiązać ten problem? Trzeba dopłacić!

#konowalposting #konowal100k #konowaly
IksdeHeheh - Kolejki do specjalistów na 6 miesięcy? Prywatnie na jutro? Litości nie m...

źródło: konowal

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#lekarz100k #konowal100k


Ostatnia burza wokół zarobków lekarzy, jaka przetoczyła się przez Wykop i media, idealnie pokazuje, jak łatwo ulegamy populistycznej narracji i jak bardzo lubimy generalizować. Ktoś rzucił w przestrzeń publiczną faktury opiewające na 80 czy 100 tysięcy złotych, a w komentarzach natychmiast ruszyła lawina nienawiści wymierzona w całe środowisko medyczne. Problem w tym, że pokazywanie takich kwot jako standardu ma tyle wspólnego z rzeczywistością, co mierzenie zarobków
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 13
czy to wśród programistów, prawników, architektów, czy menedżerów – istnieje wąska elita, topowe 1-2% ludzi, którzy dzięki unikalnym umiejętnościom, renomie i specyfice rynku zarabiają bajońskie sumy.


@adam-yxz: no fajnie, tylko to zarobki w sektorze prywatnym, a nie dojenie publicznej kabzy na fikcyjnych etatach bilokacyjnych xD

W medycynie te rekordowe zarobki dotyczą niemal wyłącznie wybitnych specjalistów w rzadkich, skrajnie odpowiedzialnych dziedzinach, takich jak neurochirurgia czy kardiochirurgia, którzy łączą pracę w kilku szpitalach z prywatnymi
  • Odpowiedz
jak teraz jest afera na głównej wykopu z lekarzami konowałami to trzeba sprawdzić zarobki brata marcinka bo jest lekarzem
jeśli ma takie same geny jak mocnyvlog to znamy odpowiedź jak sprawa u niego wygląda :)

tylko jak on miał na imię? XxXx Musiał?

#mocnyvlog #konowal100k
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nie uwierzycie. Zacząłem się zastanawiać jakbym wyglądał, gdybym poszedł na lekarskie. Może udałoby się zostać jakimś koordynatorem SORu, pracować w kilku placówkach medycznych, a nawet zostać radnym jeśli by się poszczęściło. Możliwe, że zarabiałbym kupę kasy. Ta ciekawość nie dała mi spokoju i wrzuciłem do AI swoje przemyślenia i pytanie "Jakbym wyglądał gdyby moje życie się tak potoczyło?" no i wyszło to... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#lekarz100k
Guzinek - Nie uwierzycie. Zacząłem się zastanawiać jakbym wyglądał, gdybym poszedł na...

źródło: jakisbiedak

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

A może to jednak nie jest takie proste i zero-jedynkowe jak się wam wszystkim wydaje i dlatego żaden rząd od 36 lat nie potrafił nic sensownego z tym zrobić? Wy byście chcieli wszystko na już, a to potrzeba systemowych i dużych reform, na których PEŁNY efekt trzeba poczekać 20-30 lat. Jak chcesz mieć lekarzy NA JUŻ to tylko import wykwalifikowanej kadry z za granicy, ale oni tu nie przyjadą - jak myslisz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Bipolar-: przesadzasz bo zakladasz dobra wole i inteligencje rzadzacych. A planm moze byc iscie makiaweliczny.

Przypomne ze za bledy odpowiada posiadacz PWZ. Im wisi i leja na to ze wyksztalca papierowych lekarzy. Sztuka jest sztuka, ma prawo wykonywania zawodu, ma.

To ze anatomii sie uczyl na plastikowych modelach nikogo nie obchodzi, to ze nic nie umie nikogo nie obchodzi. Wypusci sie narracje ze kasta i gra.
  • Odpowiedz
@Bipolar-:

najwiekszym problemem jest absolutne rozpastwienie i brak kontroli w sluzbie zdrowia. to sie zaczelo od covidu, to nie jest problem kadrowy tylko typowe wywodzace sie z rosji cwaniackie myslenie, chciwosc i zlodziejstwo.

to nie jest problem kadrowy, bo lekarzy jest wiecej niz kiedykolwiek, po prostu przez wasze zepsucie wprost proporcjonalnie spada zaufanie do tego zawodu.
  • Odpowiedz