Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko164
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
BenAli

BenAli

Dołączył 2 lata i 11 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 4436
  • Znaleziska 563
  • Mikroblog 3873
  • Obserwujący 6
  • Obserwowane 0
smutny_kojot
smutny_kojot
9 godz. i 26 min temu
  • 52
#lekarz100k #afera #stanowski #kanalzero #polityka
smutny_kojot - #lekarz100k #afera #stanowski #kanalzero #polityka

źródło: 30083

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

BenAli
BenAli 8 godz. i 8 min temu via Android
  • 0
no tak, wiadomo, najlepsze były standardy państwa 2015-23


@szejsetdwajsciaczy: Było źle, więc mamy się cieszyć, że teraz przynajmniej nie jest jak za pisu?

Premier jest de facto zwierzchnikiem prokuratury i jako taki nie powinien publicznie ingerować, bo obniża zaufanie do prokuratury. Skoro szef już podważyć wiarygodność świadka, to rozumiem, że jego podwładni również to zrobią.

Stanowski ma z tym rację, a premier, jeśli chce wzbudzać zaufanie nie powinien tego robić.
  • Odpowiedz
BenAli
BenAli 6 godz. i 51 min temu via Android
  • 0
Cieszyć że lepiej niż było, martwić że gorzej niż powinno być, naturalny porządek rzeczy.


@szejsetdwajsciaczy: Logika taka, że jak ktoś Cię dziś zbutuje, a ja jutro dam Ci tylko plaska na twarz, to masz się cieszyć, że jest lepiej niż było.
Sorry, nie kupuję tego.

przywrócić stan z 2010, ale nie łudźmy się, szanse na brak weta albo jego odrzucenie są
  • Odpowiedz
BenAli
BenAli 6 godz. i 32 min temu via Android
  • 0
mianował, ale nie miał takiego wpływu jak na ministra, którego może wywalić w każdej chwili.


@szejsetdwajsciaczy:
O to chodzi, że kiedyś prokuratora generalnego powoływał prezydent. Więc czemu Nawrocki miałby to wetować?
  • Odpowiedz
wszystkogra
wszystkogra
10 godz. i 5 min temu
  • 80
Sznur nad szurami.

#ukraina #rosja #wojna
wszystkogra - Sznur nad szurami.

#ukraina #rosja #wojna

źródło: 1000019678

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

BenAli
BenAli 8 godz. i 3 min temu via Android
  • 1
@wszystkogra: nie wiem, czy gardzę kimkolwiek tak jak tym kimś.

A jestem prawicowcem.
  • Odpowiedz

1281

Na Wołyniu uczczono dowódcę UPA. W tle kpina z Warszawy i 100 tysięcy ofiar.

Pokaż treści 18+

Na Wołyniu uczczono dowódcę UPA. W tle kpina z Warszawy i 100 tysięcy ofiar.

W cieniu najpoważniejszego od początku wojny sporu między Warszawą a Kijowem na Wołyniu odsłonięto pomnik upamiętniający sotnika Ukraińskiej Powstańczej Armii Petra Gudzowatego Oczeretenkę.

Bobito
z
warszawawpigulce.pl
dodany: przedwczoraj, 19:16:31
  • 196
  • #
    polityka
BenAli
BenAli przedwczoraj, 20:19:49 via Android
  • -13
A to morderca Polaków? Bo odpowiedzi w sieci nie znalazłem, a ten artykuł oczywiscie powiela info z wiki, gdzie nic nie ma na ten temat.

W ogóle ten tekst bazuje trochę na niedopowiedzeniach, bo to nie był "dowódca UPA" tylko "dowódca w UPA". Dowódcą UPA był zbrodniarz Klaczkiwski.
  • 6
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

BenAli
BenAli przedwczoraj, 20:45:55 via Android
  • -1
Tam jest opisane, że uczestniczył w walkach o wieś Janowa Dolina


@lycaon_pictus: A możesz proszę zacytować? Bo przeczytałem ten artykuł i nie widziałem. Widzę wręcz odwrotnie, czyli piszą, że nie ważny oficer, ale UPA samo w sobie. W ogole dziwny artykuł na portalu o Warszawie. Czy ktoś schyla się po kliki oparte na negatywnych emocjach?

ale już nie jest w necie nigdzie linkowane, że tam doszło do masakry na cywilach
BenAli
BenAli przedwczoraj, 20:51:25 via Android
  • -1
@lycaon_pictus: Dobra. Mówiłeś o ukraińskiej wiki. Znalazłem

To w takim razie ten cały Petro to najprawdopodobniej morderca. Pies go drapał, a Ukraińcom wstyd, że nie potrafią się oczyścić z tych morderców.
KIaudik
KIaudik
przedwczoraj, 17:39:57
  • 204
Ciekawe, nawrocki nie chce widziec Ukrainy w UE, ale za to popiera dołączenie Turcji do wspólnoty.
Skorumpowanym na maxa kraju, skonfliktowanym z członkami wspólnoty takimi jak Grecja czy Szwecja, w którym rządzi totalitaryzm Edrogana, co najechał sąsiadów, który się z swojej historii nie rozliczył. xDD
Turcja otwarcie gloryfikuje ludobójców ormian takiego np Mehmed Talaat Pashe
Turcja niedawno groziła Europie, że przepuści do niej uchodźców i licytowali się na kase ile powinni dostać.
KIaudik - Ciekawe, nawrocki nie chce widziec Ukrainy w UE, ale za to popiera dołączen...

źródło: image

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

BenAli
BenAli przedwczoraj, 19:06:00 via Android
  • 3
Mehmed Talaat Pashe


@KIaudik: Mehmeta Talaata Paszę

Ale w zasadzie to w czym problem. Tak jak kolega @TheTostu zauważył Turcja i tak do Unii nie wejdzie, a jest naszym naturalnym sojusznikiem wobec Rosji. Niech mu tam gruszki na wierzbie obiecuje i buduję relacje.
  • Odpowiedz
szurszur
szurszur
przedwczoraj, 15:40:14
  • 73
W Woroneżu ogłoszono 3 dniową żałobę narodową po wczorajszym ukraińskim ataku rakietowym na zakład produkcyjny w którym zgineło 5 osób.
Gubernator Gusiev nazwał atak wyjątkowo cynicznym posunięciem ze strony wroga.

#rosja #ukraina
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

BenAli
BenAli przedwczoraj, 17:22:32 via Android
  • 0
Gusiev


@szurszur: (╯︵╰,)
Ani my ani Rosjanie nie mają v.
  • Odpowiedz
splinter96
splinter96
przedwczoraj, 04:20:53
  • 916
ach ta katolicka miłość do bliźniego
#polityka #bekazprawakow #ukraina
splinter96 - ach ta katolicka miłość do bliźniego
#polityka #bekazprawakow #ukraina

źródło: 1000030687

Pobierz
  • 48
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

BenAli
BenAli przedwczoraj, 08:08:09 via Android
  • 4
w mediach społecznościowych najwięcej jest osób młodych


@Chris_Karczynski: Eee, nie? Na facebooku dominują boomerzy. Młodzi tam nie zaglądają xd
  • Odpowiedz
NaczelnyWoody
NaczelnyWoody
przedwczoraj, 06:28:02
  • 125
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 34
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

BenAli
BenAli przedwczoraj, 07:35:33 via Android
  • 9
@NaczelnyWoody: Właśnie odkryłeś, że Polacy są niepoważni i rozemocjonowani jak dzieci. To to samo co podnieta tymi akcjami Łatwoganga. Nie wolno było o sens tych zbiórek zapytać, bo zaraz wściekli ujadali. Teraz będą krzyżowali Ukrainców, bo się im już wojna znudziła a ruski podlał nienawiść w social mediach.

Chcialbym powiedzieć, że taka ludzka natura, ale mam obawy, że ta emocjonalność jest jednak u nas wieksza niż np. u Skandynawów.
  • Odpowiedz
BenAli
BenAli przedwczoraj, 08:04:37 via Android
  • 0
Z łatwogangiem szybko poszło, ale głównie chyba dlatego że odwalił zbiórkę na jakieś szarlatańskie terapie w USA xd


@NaczelnyWoody: No co Ty. Dalej jest święty. Mało miał jeszcze okazji, zeby zbrzydnąć opinii publicznej. Przy czym żeby było jasne - ja nie mam nic do chłopa. Drażniła mnie tylko ta histeria.

Raczej wszędzie tak jest, po prostu jesteśmy u nas i chcąc nie chcąc czytamy wiadomości z naszego terytorium. Ja nawet
  • Odpowiedz

2361

Izba lekarska w Łodzi kupiła 15 mieszkań. Tłumaczy, że to inwestycja

Izba lekarska w Łodzi kupiła 15 mieszkań. Tłumaczy, że to inwestycja

(03.2026) Okręgowa Izba Lekarska w Łodzi przeznaczyła środki ze składek członkowskich na zakup 15 mieszkań pod wynajem. Zrobiliśmy to aby zabezpieczyć przed inflacją środki samorządu podkreśla w rozmowie z Expressem Ilustrowanym doktor Paweł Czekalski, były prezes Okręgowej Rady Lekarskiej.

tomasztomasz1234
z
politykazdrowotna.com
dodany: 22.06.2026, 18:49:13
  • 170
  • #
    polska
  • #
    nieruchomosci
  • #
    konowalposting
  • #
    inwestycje
  • #
    lekarski
  • #
    zdrowie
BenAli
BenAli 22.06.2026, 20:11:51 via Android
  • 87
Pasożytnictwo na narodzie na najwyższym poziomie. Żyją z publicznych pieniedzy i jeszcze pompują rynek nieruchomości. A potem zdziwko, że dzieci nie ma, gdy brak mieszkania jest jednym z czynników niskiej dzietności.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

598

Hinduski holding restauracyjny jako migracyjny koń trojański?

Hinduski holding restauracyjny jako migracyjny koń trojański?

ZAHIR KEBAB: WHILE YOU EAT THERE, YOU ARE FUNDING YOUR REPLACEMENT Many Poles see Zahir as a kebab chain. That is the su

zdrajczyciel
z
x.com
dodany: 22.06.2026, 10:08:25
  • 133
  • #
    imigranci
  • #
    polska
  • #
    gospodarka
  • #
    prawo
BenAli
BenAli 22.06.2026, 14:49:29 via Android
  • 1
Polscy politycy wobec kryzysu demograficznego zamiast inwestowac w robotyzację, automatyzację, autonomike, robotyke, autonomiczne ciezarowki, autonomiczne taksowki, systemy smart dozoru i smart monitoringu to inwestują w hidusa, kolumbijczyka, ukrainca :D


@xpear: A jak zautomatyzowac kebabownie?
BenAli
BenAli 22.06.2026, 15:40:33 via Android
  • 1
normalnie, kula mocy na automatycznym ruszcie, czujnik temperatury i sterownik temperatury, do tego system wizyjny ktory sprawdza do wzorca czy kula juz upieczona, podjezdza noz automatyczny i scina warstwe kuli, to trafia na tacje, tam odmierzana miesa na wadze, obok automat do ciasta, podajnik wyciaga, zluklada skladniki, kapusta szatkowana z rury leci i inne skladniki , z automatycznych krajalnic, wszystko na placek, automaz zawijaja, robot kladzie do tej gofrownicy , podgrzewa, potem
BenAli
BenAli 22.06.2026, 18:55:04 via Android
  • 1
chyba mówisz o Japonii.


@osetnik: Chiny to tykająca demograficzna b---a. Komuniści regulowali liczbę dzieci i uwaga - nie wyszło.
MagicznyMariusz
MagicznyMariusz
21.06.2026, 13:52:14
  • 203
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

BenAli
BenAli 21.06.2026, 19:05:49 via Android
  • 20
Ciekawe, zawsze spotykałem się z tym, że millenialsem jest ten kto urodził się w okolicy 2000 roku


@Nighthuntero: Nie spotykałeś się z tym, tylko nie rozumiałeś, co czytasz xd
  • Odpowiedz
dobry-informatyg
dobry-informatyg
21.06.2026, 12:09:45
  • 635
widzicie co żeście narobili wykopki? #lekarz100k teraz musi shitpostować w trakcie dyżuru jak to on ma źle. Musi wstawiać smutne zdjęcia na instagram, zamiast zdjęć z wakacji na Malediwach, eh

#konowalposting #bekazpodludzi
dobry-informatyg - widzicie co żeście narobili wykopki? #lekarz100k teraz musi shitpo...

źródło: IMG_3707

Pobierz
  • 54
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

BenAli
BenAli 21.06.2026, 15:43:06 via Android
  • 3
Koleejny debil sie wymadrza nie podajac zadnych danych. Stare - znalem.


@gorzki99: Akurat na wykopie to Ty zabierasz często głos, gdy nie wiesz, o czym mówisz. Przemądrzały jak pijany wujek i jeszcze nie umiesz nigdy przyznać się do błędu. Żenujące.

Tutaj też i jeszcze obrażasz gościa, który Ci to wskazuje xd
  • Odpowiedz
TakiSeLogin
TakiSeLogin
21.06.2026, 10:11:12
  • 20
#wojna #ukraina #propaganda #fakenews #rosja #polska #bekazprawakow
TakiSeLogin - #wojna #ukraina #propaganda #fakenews #rosja #polska #bekazprawakow

źródło: Screenshot_20260621-111009

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

BenAli
BenAli 21.06.2026, 11:26:12 via Android
  • 6
A potem widzisz na wykopie jak w gorących „polak” ustawił sobie na tapete zelenskiego xD


@Protectorx: Robisz fikołka. Wykop, a raczej mirko, jest specyficzne i nie ma zasięgów już zadnych prawie. Na youtube, facebooku i innych największych portalach ruska propaganda dominuje i zdobywa kliki. I żeby tego nie widzieć, to albo trzeba nie wiedzieć, o czym się mówi albo celowo kłamać.
  • Odpowiedz

805

Norwegia wypycha AI ze szkół. "Dzieci muszą nauczyć się czytać, pisać i liczyć"

Norwegia wypycha AI ze szkół. "Dzieci muszą nauczyć się czytać, pisać i liczyć"

Norwegia wyraźnie hamuje z AI w szkołach. Od nowego roku szkolnego dzieci w wieku od 6 do 13 lat nie będą mogły korzystać z narzędzi takich jak ChatGPT. Rząd tłumaczy, że uczniowie nie mogą przeskakiwać podstawowych etapów nauki tylko dlatego, że odpowiedź w kilka sekund podsunie im algorytm.

ProstoZMainstreamu
z
aihub24.pl
dodany: 21.06.2026, 04:59:42
  • 158
  • #
    sztucznainteligencja
  • #
    ai
  • #
    technologia
  • #
    wiadomosci
  • #
    wydarzenia
  • #
    informacje
BenAli
BenAli 21.06.2026, 10:19:35 via Android
  • 2
Bardziej powinno pojsc sie w strone „Jak umiejetnie korzystac z AI” i „dlaczego warto rozumiec jak co dziala”


@misstrant: Jakie badania przeprowadziłeś, żeby podważać działania tych Norwegów? Jakie masz kompetencje, by oceniać co w którą stronę powinno iść?

294

Radny KO z Lublina zajął kopertę na kartę ojca. Sam doniósł na siebie na policję

Radny KO z Lublina zajął kopertę na kartę ojca. Sam doniósł na siebie na policję

Konrad Wcisło, lubelski radny KO (syn europosłanki), został nagrany, gdy zaparkował na miejscu dla niepełnosprawnych przy użyciu karty swojego ojca. Tłumaczy, że to pomyłka. Gdy zorientował się, że powstało nagranie, sam doniósł na siebie na policję. Służby już wyjaśniają sprawę.

jawnylublin
z
jawnylublin.pl
dodany: 20.06.2026, 10:29:01
  • 60
  • #
    lublin
  • #
    polityka
  • #
    samochody
  • #
    parkowanie
  • #
    samochodoza
  • #
    patologiazmiasta
BenAli
BenAli 21.06.2026, 06:26:01 via Android
  • 0
Jak to jest że normalny człowiek nawet jak się bardzo spieszy zagryzie zęby, będzie szukał miejsca, zaparkuje spory kawałek dalej, ale miejsca niepełnosprawnemu nie zabierze


@tomasz-aleksander-barania: znam osoby, które mają oznaczenie niepełnosprawnego w aucie na innego członka rodziny, same korzystają z tych miejsc
hansschrodinger
hansschrodinger
hansschrodinger
21.06.2026, 05:32:07
  • 75
Ciekawe dlaczego to odebranie orderu stało się właśnie teraz? Nie wiem ale się domyślam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Udział Ukrainy w konferencji poświęconej odbudowie, która odbędzie się w przyszłym tygodniu w Gdańsku, stoi pod znakiem zapytania, donosi Ukraine Context. Oczekiwano obecności Zełenskiego, większości merów miast, szefów regionów i ministrów.


https://x.com/wartranslated/status/2068253716667400584

#ukraina #polska #bekazprawakow #gospodarka #ekonomia #polityka
hansschrodinger - Ciekawe dlaczego to odebranie orderu stało się właśnie teraz? Nie w...
  • 34
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

BenAli
BenAli 21.06.2026, 05:52:29 via Android
  • 8
przecież komputer cię pochwalił


@Ddddddddddf: Jak ktoś chce czytać slopy, to sobie sam wbije to do czata. A jak nie masz własnej mysli, to się nie udzielaj, tylko poczytaj innych.
  • Odpowiedz
BenAli
BenAli 21.06.2026, 06:00:45 via Android
  • 10
bo komputer cię wyjaśnił? ocenił? jeszcze nie zakazali takich odpowiedzi


@Ddddddddddf: Bo psujesz internet i tyle. Jak te wszystkie 40-letnie mariuszki z Facebooka. Jak tego nie rozumiesz, to trudno. Nie wyjaśnię. Będziecie mieli za parę lat martwy internet pełen slopów i botów.
  • Odpowiedz
bzyku95
bzyku95
20.06.2026, 19:50:30
  • 33
Zełeński żeby połechtać ego ukraińskich nacjonalistów daje nazwę jednostce wojskowej 'Bohaterów UPA'.

W odpowiedzi Nawrocki, żeby połechtać ego polskich nacjonalistów, odbiera Zełeńskiemu Order Orła Białego.

To tylko pokazuje że gdy próbuję się rządzić głosem nacjonalistów to trzeba podejmować niekorzystne z punktu widzenia obu państw decyzję.

They're
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

BenAli
BenAli 20.06.2026, 21:12:13 via Android
  • 1
Tu chodzi o pamięć zamordowanych a nie łechtanie ego nacjol


@panDario: Gdyby chodziło o pamięć, to by takie kroki czyniono przed 2026 r. Bo chyba nie powiesz, że prezydent-historyk dopiero ostatnio dowiedział się o UPA i Wołyniu?
  • Odpowiedz
BenAli
BenAli 20.06.2026, 21:14:02 via Android
  • 3
@panDario: co nie zmienia faktu, że pamięć o pomordowanych jest ostatnią rzeczą, którą ktokolwiek ma na myśli
  • Odpowiedz
BenAli
BenAli 20.06.2026, 21:19:39 via Android
  • 2
ja mam na myśli i domniemywam że dużo osób też ma takie podejście.


@panDario: Ale nie masz sprawczości. Mówię o decydentach.
  • Odpowiedz
BenAli
BenAli 20.06.2026, 21:27:46 via Android
  • 3
Ja im w głowach nie siedzę, widzę ty masz taką zdolność, Zazdroszczę.

Link


@panDario: No to Ci tłumaczę, że gdyby zależało im na pamięci to by robili coś od lat. A praktycznie nie robili nic. Zaczęli się na pamięć powoływać dopiero jak nastroje antyukraińskie w Polsce poszybowały w górę i po prostu zaczęło się to im opłacać.

Chyba że im tak przez lata zależało na pamięci, ale bezobjawowo xd
  • Odpowiedz
BenAli
BenAli 20.06.2026, 21:44:21 via Android
  • 5
Może się pałka przegła?


@panDario: Akurat w tym momencie, gdy zaczęło się to bardzo opłacać politycznie w walce o elektorat prawicy. I to takim drobym gestem się przegła w takim momencie. Niewiarygodne, jaki to zbieg okoliczności.
  • Odpowiedz
BenAli
BenAli 21.06.2026, 05:23:03 via Android
  • 2
@panDario: To jest drobny gest na tle tego, co Ukraińcy robili wcześniej. Bandera dostał pośmiertnie najwyższe odznaczenie, wieszają flagi, stawiają pomniki, uczą w szkołach, nazywają ulice itd. itd.

Ale politycy akurat teraz sobie przypomnieli o tym xd
  • Odpowiedz
VaizardOmbre
VaizardOmbre
VaizardOmbre
20.06.2026, 10:07:13
  • 405
Ta pogarda konowałów w komentarzach, że kto pracuje za 157 zł za godzinę.
Jeszcze trochę, jeszcze chwila i społeczeństwo da przyzwolenie, aby rozpierd*lić tę kastę w drobny mak ( ͡° ͜ʖ ͡°).

#lekarz #praca #programista15k #studia #konowalposting #medycyna #pracait #afera #lekarski #lekarz100k
VaizardOmbre - Ta pogarda konowałów w komentarzach, że kto pracuje za 157 zł za godzi...

źródło: IMG_6490

Pobierz
  • 50
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

BenAli
BenAli 20.06.2026, 16:05:17 via Android
  • 2
ogólnie lekarz który ratuje życie, robi przeszczepy serca czy składa połamaną twarz albo przywraca wzrok, powinien zarabiać 100, 200 czy nawet 500k miesięcznie.


@GladysDelKarmen: Nie. Poniżej tych kwot to też godne pieniadze. Już nie dajmy się zwariować.
  • Odpowiedz
TenXen47
TenXen47
20.06.2026, 07:13:25
  • 70
Najśmieszniej że my sami sobie uwalamy prestiż tego orderu. Bo jak się to rozejdzie na świecie to skończy tak że ktoś go w końcu odmówi, bo nie będzie ryzykował i odznaczenie straci jakąkolwiek realną wartość.

#polityka #bekazprawakow #ukraina #rosja
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

BenAli
BenAli 20.06.2026, 07:18:42 via Android
  • 1
@TenXen47: Nikt ze świata nie odmówi. To order, który służy do wymianek na błyskotki z głowami innych państw. Ma go nawet prezydent Kazachstanu i emir Kataru.
  • Odpowiedz
BenAli
BenAli 20.06.2026, 07:23:31 via Android
  • 1
a skąd wiesz? Skoro jak zdobi coś co się może nie podobać to zostanie odebrany to dlaczego ma politycznie ryzykować? Samo jego posiadanie nic nie daje ale odebranie już może być głośne.


@TenXen47: Nie rozumiesz jak działa tego typu order. Nadaje się go albo bardzo zasłużonym osobom (zazwyczaj Polakom) albo głowom państw w ramach dyplomatycznych uścisków. Jak ma go dostać prezydent Kongo, to on o tym wie i równolegle daje
  • Odpowiedz
BenAli
BenAli 20.06.2026, 07:37:23 via Android
  • 0
ale go nie dostają jedynie najwyższe głowy państw.


@TenXen47: Z obcokrajowców to praktycznie wyłącznie. Nawet nie wiem, czy znajdziemy ze trzy takie osoby w ostatnich dwudziestu latach.
  • Odpowiedz
BenAli
BenAli 20.06.2026, 07:53:39 via Android
  • 0
- Henryk Wujec, 2020 rok, (pośmiertnie)

- Joanna Wnuk-Nazarowa, 2023 rok (żyła)

- Bronisław Wildstein, 2023 rok (żył)

- Andrzej Wielowieyski, 2011 rok (żyje)

- Hanna Suchocka, 2014 rok (żyje)

- Mieczysław Tomaszewski, 2017 rok (żył)
  • Odpowiedz
BenAli
BenAli 20.06.2026, 09:09:19 via Android
  • 0
- Poczobut, 2025 rok (za siedzenie w pierdlu)

- John Dunlap, 2025 (no ok, śmieszkuję, tego nie liczymy)

- Szewach Weiss, 2016 rok (ambasador Izraela)

- Norman Davies, 2012 rok (historyk, ładnie pisał o Polsce... i to tyle)


@Filipterka25: Czyli jak mówiłem, garstka. Przy czym ja nie mam sumienia nazywać Poczubuta obcokrajowcem xd
  • Odpowiedz
robertkk
robertkk
19.06.2026, 20:15:37
  • 68
Wszedłem sobie w komentarze jak nas wyzywa cała Europa za to że nie wiedzą o wołyniu, bo Nawrocki w IPNie nic nie robił żeby dbać o pamięć historyczną, albo wiedzą i twierdzą że nie powinniśmy publicznie robić wojny jak ukraina się broni.

Ten mem "trójkąt słowiański" jest najśmieszniejszy

#ukraina #rosja #wojna
robertkk - Wszedłem sobie w komentarze jak nas wyzywa cała Europa za to że nie wiedzą...

źródło: hdfhfdhfdhfdfhdhdhd

Pobierz
  • 55
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

BenAli
BenAli 19.06.2026, 21:33:55 via Android
  • 0
to zgadzam się ze słowami Dmowskiego, że są w naszym kraju ludzie którzy bardziej nienawidzą Rosji niż kochają Polskę.


@fantazm: Dmowski to se to gadał jeszcze przed ZSRR, Katyniem, komuną itd.
  • Odpowiedz
BenAli
BenAli 19.06.2026, 21:47:30 via Android
  • 0
Ale po zsyłkach, po powstaniach, po buntach polskich utopionych we krwi i prześladowaniach.


@fantazm: No własnie. Po XIX wieku przyszedł jeszcze gorszy XX wiek. Nie wyzerował krzywd, a dodał nowe, więc w tym nasza głowa, żeby ruskie łochy w XXI wieku nie dodały nowych.

tak nie znaczy to że musimy bezwarunkowo wspierać wszystkich przeciwko Rosji kosztem naszego własnego interesu


@fantazm Mamy raz w historii możliwość zwalczać wroga cudzymi rękami.
  • Odpowiedz
BenAli
BenAli 19.06.2026, 21:55:35 via Android
  • 0
O, a to Ukraińcy przestaną się bronić jak odebraliśmy Zełeńskiemu Order Orła Białego


@fantazm: Ja nic o orderze nie mówię. Ten order nie ma żadnego znaczenia. Skoro sam piszesz o interesach, to powinieneś umieć odróżniać realpolitik od jakiejś emocjonalno-symbolicznej sraczki, w której się specjalizujemy. Jakieś ordery, nazwy, flagi - to nie ma żadnego znaczenia w interesach. Churchill piątkę zbijał ze Stalinem, a Stalin wcześniej z Hitlerem - choć wszyscy reprezentowali
  • Odpowiedz
BenAli
BenAli 19.06.2026, 22:16:25 via Android
  • 0
Tak jak mówisz, to tylko p--------y order - to skąd masz ból d--y? XD


@fantazm: Nic o orderze nie pisałem. To Ty zacząłeś. Mnie to ani ziębi ani grzeje, bo dla mnie to śmieszna awantura o nic. Co to nagle się o UPA dowiedzieliście? Jak ten order nadawano, to nikt nie wiedział o Wołyniu i stosunku władz państwowych do tegoż?

Nie. Polacy nadawali go w zwyczajowej dla siebie emocjonalnej sraczce. Zmieniali nazwę
  • Odpowiedz
BenAli
BenAli 19.06.2026, 22:20:49 via Android
  • 0
Przypominam też btw sraczke o ustawę pisowską IPN i o interwencję w jej sprawę Izraela. To też jest polityka. Mówienie o każdej takie sytuacji że to takie ‚polskie’ to w ogóle nie dość że uproszczone to nieprawdziwe


@Szalom: Nie powiedziałem, że to wyłącznie polska specjalizacja. Ale mimo wszystko jednak myślę, że jestesmy najbardziej odklejeni pod tym względem. Ale to może moja - jako Polaka - zaburzona perspektywa. Żydzi potrafią w
  • Odpowiedz
BenAli
BenAli 20.06.2026, 06:37:34 via Android
  • 0
Jest to śmieszne założenie. Cokolwiek z-------o inne kraje wokół zrobią my mamy siedzieć cicho bo to machanie szabelką. Tylko że to te inne kraje zrobiły najwyraźniej rachunek zysków i strat i wyszło im że lepiej np podlizać się skrajnym prawakom jak w przypadku Ukrainy niż nie podlewać ruskiej propagandy.


@Szalom: Problem Polaków na Litwie i problem upamiętnienia UPA istnieje od lat 90. I dotąd jakoś nie zaprzątał masowo głowy społeczeństwu. Wymienialiśmy
  • Odpowiedz
BenAli
BenAli 20.06.2026, 07:16:04 via Android
  • 0
@Szalom: Na poziomie rządów, to przez lata nikt z tym nic nie robił. Jak Kwaśniewski jechał na Ukrainę to wizytował Charków, a nie Bazaltowe. Wnioski IPN-u to żadne poważnie działanie. Państwo się budziło wielce zaskoczone raz na jakiś czas jak Juszczenko dawał Banderze tytuł bohatera Ukrainy, ale zaraz z tym przechodzono do porządku dziennego. I tak przez lata problem spychano pod dywan, aż tiktoki i facebooki pozwoliły ruskim zagrać na
  • Odpowiedz
BenAli
BenAli 20.06.2026, 07:40:53 via Android
  • 0
Będziesz olewać to jak właśnie sam napisałeś jak to wyglądało circa 20 lat temu to się na tobie to zemści.


@Szalom: Ej to nie fair ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Nigdy nie chciałem olewać, tylko teraz uważam, że zabrnęło to tak daleko, że pora na albo wspólną deeskalację albo stosowanie prawdziwego lewaru w postaci groźby blokady pomocy czy cokolwiek. A takie zabieranie błyskotek i stawianie pomników jest
  • Odpowiedz
turok2016
turok2016
turok2016
19.06.2026, 19:53:44
  • 490
Jak czytam te zachwyty nad batyrem i "dobrą decyzją" z odebraniem odznaczenia to nie wiem czy śmiać się czy płakać z głupoty Polaków xD

Pachołek Kaczyńskiego Duda dał order Zełenskiemu bo taką miał wizję z tyłka aby dać najżywsze odznaczenie, a potem Batyr, kolejny pachołek Kaczyńskiego ten order postanawia zabrać i nagle Polacy zadowoleni i chwalą prezydenta jaki to dobry ruch. Choroszcz xD

#bekazprawakow #wolyn #ukraina
  • 38
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

BenAli
BenAli 19.06.2026, 21:32:00 via Android
  • 2
Pachołek Kaczyńskiego Duda dał order Zełenskiemu bo taką miał wizję z tyłka aby dać najżywsze odznaczenie


@turok2016: Akurat Order Orła Białego jak wiele innych najwyższych orderów różnych państw służy albo do tego żeby kogoś szczególnie uhonorować albo wymienić się błyskotką z randomami na stanowiska typu prezydent Kazachstanu czy emir Kataru.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 13
  • Strona 1 z 13
  • >

Osiągnięcia

  • Gadżeciarz
    od 20.07.2023

    Gadżeciarz
  • Komentator
    od 28.03.2026

    Komentator
  • Rocznica
    od 20.07.2025

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking