Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Wszystko
Najnowsze
Archiwum

red7000
- 0
pacmanxx
via iOS- 0
@red7000 miałem kiedyś problem też z plecami po dłuższych trasach - zacząłem pochylać fotel do tyłu. Może nie bardzo mocno, ale dostatecznie by plecy bardziej leżały na oparciu i kręgosłup był mniej obciążony. Ale największą robotę robią fotele. Może być tak, że jak usiądziesz na lepiej wyprofilowanych z podparciem lędźwiowym, plecy Cię przestaną boleć

bidzej
via Wykop- 0
@red7000: Citroen ma gówniane fotele, za miękkie i bez podparcia. Zmień auto.
- 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@Vadzior: przykro mi, że cię to spotkało. Przechodziłem praktycznie to samo przez ponad rok. Obeszło się bez operacji, przepuklina sama się zaleczyła. Dziś nie mogę się nadziwić, że jestem znowu w stanie wyprostować nogę. W moim przypadku była to przepuklina odcinka L5/S1 uciskającą na nerw kulszowy. Czego ja nie robiłem, żeby tylko przestało boleć. Co mi najbardziej pomogło:
- seria zastrzyków preparatu Movalis,
- z ćwiczeń robiłem planki, planki boczne, wyprosty kobry
- seria zastrzyków preparatu Movalis,
- z ćwiczeń robiłem planki, planki boczne, wyprosty kobry
No ja 183 cm wzrostu i 70 KG wagi no ja też sporo na komputerze ale kiedyś dużo sportu było w moim życiu piłka nożna,biegi, koszykówka ale teraz to chyba mogę zapomnieć bo jakiś faul upadek skręt ciała i może być Lipton dlatego myślę właśnie basen, spacery dłuższe jakieś i jakoś to będzie.
@Just_Jump pan materac w Solvay park, nie wiem jak inne salony. Aa no i w jysk mozna czasem coś w niezłej cenie upolować
@Just_Jump: nie kupuj w stacjonarnym.
Pooglądaj ale bierz przez neta.
Zawsze jest taniej i transport masz gratis, a w sklepie nie dość że ta 100 drożej, to jeszcze doliczają 150 za dostawę. Sam tego nie przewieziesz bo potrzeba dostawczaka a i materac w cholerne ciężki.
Jak lubisz twarde w ekonomicznej cenie to polecam Hilding Pasadoble (ma dwie strony, twarda i bardzo twardą) , miesiąc temu kupiłem i jesteśmy z moją
Pooglądaj ale bierz przez neta.
Zawsze jest taniej i transport masz gratis, a w sklepie nie dość że ta 100 drożej, to jeszcze doliczają 150 za dostawę. Sam tego nie przewieziesz bo potrzeba dostawczaka a i materac w cholerne ciężki.
Jak lubisz twarde w ekonomicznej cenie to polecam Hilding Pasadoble (ma dwie strony, twarda i bardzo twardą) , miesiąc temu kupiłem i jesteśmy z moją
Jak byłem mały z-----a koleżanka postanowiła zejść z takiej huśtawki kiedy byłem na górze. Zleciałem z niej waląc z całej siły tyłkiem o ziemie. Do dzisiaj (13 lat o feralnego wypadku) jak podnoszę coś cieżkiego np odgarniam snieg czuje lekki ból w plecach okolice lędźwi. Sądziecie że da się coż z tym zrobić czy raczej już do końca życia będą mnie plecy nawalać? #zdrowie #kregoslup
źródło: wazka-pz-03a
Pobierz@PozdroMleczny: top nie jest powiązane, staruszku...
Mam pytanie w sprawie stabilnego złamania kręgu Th12 zakwalifikowanego do leczenia zachowawczego. Starszy dostał kołnierz Jewetta
Czy nie powinien również dostać leków przeciwzakrzepowych w brzuch?
Dziś jest dzień po incydencie i chodzenie nawet w kołnierzu jest bardzo utrudnione.
Kiedy
Czy nie powinien również dostać leków przeciwzakrzepowych w brzuch?
Dziś jest dzień po incydencie i chodzenie nawet w kołnierzu jest bardzo utrudnione.
Kiedy
źródło: Screen Shot 11-22-23 at 08.04 PM
Pobierz@JohnTravoltta z tymi przeciwzakrzepowymi to tutaj jest różnie. Jak ma czynniki ryzyka + ograniczona mobilność z racji złamania to dobrze dać na początek. Jak ogólnie zdrowy i nie będzie zalegał w łóżku tylko siadał sporo, ruszał kończynami, mięśniami wspomagał krążenie (głównie łydki i uda - zginać i prostować kolana, stopa ruszać) to wtedy te przeciwzakrzepowe mało potrzebne.
Kołnierz do pionizacji tj. chodzenie, siadanie itd. Leżeć można zwykle bez na płaskim, chyba
Kołnierz do pionizacji tj. chodzenie, siadanie itd. Leżeć można zwykle bez na płaskim, chyba
@JohnTravoltta: współczuje bólu reszta jak mirek @ihuax napisał
- 0
Fajna ciekawostka
Jak typ skoczył na główkę do jeziora zmikronizowal dwa kręgi szyjne, rdzeń kręgowy został uszkodzony a jednym z nietypowych objawów tego to nie przerwany wzwód członka który wskazuję na złe rokowania
#medycyna #wypadki #kregoslup #ratownikmedyczny #ratownictwo #lekarski #lekarz #lekarze
Jak typ skoczył na główkę do jeziora zmikronizowal dwa kręgi szyjne, rdzeń kręgowy został uszkodzony a jednym z nietypowych objawów tego to nie przerwany wzwód członka który wskazuję na złe rokowania
#medycyna #wypadki #kregoslup #ratownikmedyczny #ratownictwo #lekarski #lekarz #lekarze
- 1
Jestem przykuty do łóżka, wstaje tylko do łazienki, siedzieć nie daje rady. Mam r-------y kręgosłup kwalifikujący się do operacji. Operację będę miał w innym mieście. Czeka mnie wizyta kwalifikująca, potem anestozjolog, potem sama operacja i pewnie wizyty kontrolne. Problemem jest transport. Nie jestem w stanie sam kierować, a nawet być pasażerem. Jedynie leżenie na wznak z wyciągniętymi nogami mnie nie boli. Oczywiście są lepsze i gorsze dni. Boli do tego stopnia, że
konto usunięte via Wykop
- 4
@Vadzior: Niektóre POZ swoim pacjentom ogarniają transporty - tam bym zaczął pytać
@Vadzior: Jeżeli masz kwity na operację w ręku, rodzinny chyba też o tym wie. Ma obowiązek wystawić ci zlecenie na transport medyczny w dogodnym dla ciebie terminie i on tego ma dopilnować, nie ty.
Po operacji załatwiaj od razu rehabilitację poszpitalną - nie daj się zbyć, albo nie daj sobie wmówić, że sam sobie ją załatwisz. To też należy się jak psu buda.
Po operacji załatwiaj od razu rehabilitację poszpitalną - nie daj się zbyć, albo nie daj sobie wmówić, że sam sobie ją załatwisz. To też należy się jak psu buda.
- 0
Pytanie do osób ogarniających temat wad postawy, może jakiś #lekarz #ortopedia #fizjoterapia itd
Czy możliwe jest, aby lordoza i skolioza występowały jednocześnie? Lordozę podejrzewam po tym, że u dołu pleców większe zgięcie mi się zrobiło a wydaje mi się też, że mam nierówno barki ustawione od jakiegoś czasu, jedno wyżej drugie niżej i słyszałem, że często jest to objaw skoliozy
#pytanie #medycyna
Czy możliwe jest, aby lordoza i skolioza występowały jednocześnie? Lordozę podejrzewam po tym, że u dołu pleców większe zgięcie mi się zrobiło a wydaje mi się też, że mam nierówno barki ustawione od jakiegoś czasu, jedno wyżej drugie niżej i słyszałem, że często jest to objaw skoliozy
#pytanie #medycyna
#cwiczzwykopem #kregoslup #rozciaganie #rehabilitacja
Od dawna mam takie coś, że łapią mnie skurcze pleców. Dotychczas głownie jak położyłem się na łóżku, lub podłodze w celu np. wyciągnięcia się. Zakupiłem ergonomiczny fotel który wymusza prawidłową pozycję ciała, i jak się na nim wyprostuje to zaraz mam skurcze. Mam wrażenie, że jest coraz lepiej.
To jest problem krzywego kręgosłupa + osłabionych/ spiętych mięśni wokół niego ?
Od dawna mam takie coś, że łapią mnie skurcze pleców. Dotychczas głownie jak położyłem się na łóżku, lub podłodze w celu np. wyciągnięcia się. Zakupiłem ergonomiczny fotel który wymusza prawidłową pozycję ciała, i jak się na nim wyprostuje to zaraz mam skurcze. Mam wrażenie, że jest coraz lepiej.
To jest problem krzywego kręgosłupa + osłabionych/ spiętych mięśni wokół niego ?
- 0
Czy "osteofity na krawędziach trzonów w kr. L." mogą powodować bóle podobne do rwy kulszowej? Bo dyskopatia mi nie wyszła. I jak z tym żyć? Mam napady bólu, wcześniej było ok, poruszałem się i przechodziło, nawet biegałem ale od tygodnia jestem przykuty do łóżka. Oczywiście leki biorę, już chyba z 10 różnych i zastrzyki. I jest tylko gorzej. #zdrowie #medycyna #fizjoterapia #rehabilitacja #kregoslup
@Vadzior jak mogę coś dodać od siebie to propozycje ćwiczenia albo pozycji która być może przyniesie ci ulgę w ciągu dnia nie wiem czy stosujesz jeśli nie to spróbować trzeba
źródło: temp_file5057412056204619692
Pobierz@Vadzior https://youtube.com/shorts/cfnD1NaJxRg?feature=shared z tego filmiku spróbuj ćwiczenie numer jeden zacznij nawet tylko od dociskania odc. Lędźwiowego do podłoża i trzymać ze 30 sek. Oprócz tego spróbuj nauczyć się pracy i kontroli mięśnia poprzecznego i trzymaj go jak najwięcej w ciagu dnia.
- 2
Hej
pracuję przy komputerze od 8-15h dziennie od wielu lat. Pojawiały się różne bóle pleców - głównie górna połowa.
Kupiłem biurko podnoszone i teraz znacznie więcej pracuję na stojąco. Wszystkie problemy z górną częścią kręgosłupa znikły. Natomiast pojawiały się w dolnej - krzyżowej. Jeżeli robię ćwiczenia z podnoszeniem kolan to problem chwilowo znika albo od zwykłego spaceru.
Czy
pracuję przy komputerze od 8-15h dziennie od wielu lat. Pojawiały się różne bóle pleców - głównie górna połowa.
Kupiłem biurko podnoszone i teraz znacznie więcej pracuję na stojąco. Wszystkie problemy z górną częścią kręgosłupa znikły. Natomiast pojawiały się w dolnej - krzyżowej. Jeżeli robię ćwiczenia z podnoszeniem kolan to problem chwilowo znika albo od zwykłego spaceru.
Czy
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jak sobie pomóc w przypadku bólu od rwy kulszowej? Od kilku tygodni jestem unieruchomiony, każde chodzenie od 30 sekund w górę powoduje taki ból, że muszę usiąść, nawet w sklepie czy na środku ulicy. Pozycja siedząca nie boli, tzn coś tam czuć ale funkcjonuje. Podobnie leżenie. Na początku choroby miałem odwrotnie, musiałem często wstawać żeby się przejść i wtedy ból przechodził, im więcej chodziłem tym mniej bolało siedząc
Jak sobie pomóc w przypadku bólu od rwy kulszowej? Od kilku tygodni jestem unieruchomiony, każde chodzenie od 30 sekund w górę powoduje taki ból, że muszę usiąść, nawet w sklepie czy na środku ulicy. Pozycja siedząca nie boli, tzn coś tam czuć ale funkcjonuje. Podobnie leżenie. Na początku choroby miałem odwrotnie, musiałem często wstawać żeby się przejść i wtedy ból przechodził, im więcej chodziłem tym mniej bolało siedząc
@mirko_anonim mi pomogło schudnięcie, bez tego nadal pewnie bym się z tym męczyła, nie trzeba było schudnąć jakoś dużo, 4 kg około
- 0
✨️ Autor wpisu (OP): @lukija: a miałeś nadwagę? bo ja to szczupły jestem, nawet bardzo
─────────────────────
· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: mkarweta
─────────────────────
· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: mkarweta
Hej, od około pół roku mam problem z bólem pleców na odcinku lędźwiowo-krzyżowym.
Dodatkowo ból w okolicy lewego pośladka jeśli dłużej siedzę (szczególnie przy siedzeniu na nie ergonomicznym krześle / kanapie). Byłem u kilku fizjo, raczej jak mnie badali nigdy nic specjalnego nie wychodziło. Dostawałem ćwiczenia i tak sobię ćwiczę od 2-3 msc. Poprawa jest ale nadal czasem ból się pojawia. Udało mi się w końcu od internisty dostać skierowanie na rezonans
Dodatkowo ból w okolicy lewego pośladka jeśli dłużej siedzę (szczególnie przy siedzeniu na nie ergonomicznym krześle / kanapie). Byłem u kilku fizjo, raczej jak mnie badali nigdy nic specjalnego nie wychodziło. Dostawałem ćwiczenia i tak sobię ćwiczę od 2-3 msc. Poprawa jest ale nadal czasem ból się pojawia. Udało mi się w końcu od internisty dostać skierowanie na rezonans
źródło: Zrzut ekranu 2023-10-7 o 13.21.33
Pobierz@przemekLes: ból najgorszy w nocy i rano? Jak tak idz do reumatologa, może masz Zesztywniające zapalenie stawow kregoslupa, ja mialem te same objawy
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
4
Córka tyszniana czeka na tatę. Ten uległ poważnemu wypadkowi, potrzebuje pomocy

Córka tyszniana czeka na tatę. Ten uległ poważnemu wypadkowi, potrzebuje pomocy, ma złamany kręgosłup. Jego 2-letnia córka znajduje się obecnie pod opieką babci.
z- 3
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 0
Emhhhh, od 8 miesięcy żyje z ograniczeniami, boli mnie góra pleców- łopatki, kark, ból promieniuje często do głowy, wcześniej były zawroty, ogólnie kicha straszna. Kilka miesięcy diagnostyki- od rtg, przez szczegółowe badania krwi, laryngolog, neurolog, rezonans głowy i kręgosłupa i nadal nie wiadomo co mi jest a mnie nawet teraz n--------a jak leżę :/
Czy bez żadnego sensownego wyniku ale z samymi wynikami MRI warto się przejść do fizjo?
#zalesie
Czy bez żadnego sensownego wyniku ale z samymi wynikami MRI warto się przejść do fizjo?
#zalesie
- 1
@hansschrodinger: przy takich bólach głowy, kłopotach z zawrotami głowy, problemami z identyfikacją temperatury, cierpnieciem kończyn, wolałem się upewnić czy to nie aby jakiś raczek, szczególnie, ze wszystkie badania mam za darmo w ramach pakietu medycznego.
@m76859: wydaje mi się, że dobry fizjo po pierwszej wizycie sam by stwierdził czy to "zwykły" ból pleców czy może warto zrobić porządną diagnostykę. Poza tym w większości przypadków bólu pleców pomaga przede wszystkim fizjoterapia, nie leki.
@Deklitoryzator: spoko samopoczucie, czuć rozluźnienie w mięśniach i lekki relaks, po za tym działa dość nasennie jak weźmiesz całą tabletkę, brałem przez kilka tygodni, nie odczułem żadnych efektów ubocznych, czasem tylko suchość w ustach po przebudzeniu i lekką zmułkę trwającą z 20 minut.
konto usunięte via Wykop
- 0
@Deklitoryzator: ja to biorę i nie czuję żadnego działania oprócz tego, że czasem po niej się zachce spać. Nie raz w pracy to biorę i jest ok
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@interpenetrate: zrób badania na borelioze
@interpenetrate: wiesz co, jeśli chodzi o boreliozę to może być tak że daje po dłuższym czasie od zarażenia właśnie takie niespecyficzne objawy, czasem stan może się pogarszać, a czasem utrzymywać na podobnym poziomie - poczytaj sobie o boreliozie przewlekłej/przetrwałej. Co do badań na boreliozę - takim podstawowym (przynajmniej kilka lat temu, jak ja się leczyłam) jest badanie poziomu przeciwciał przeciwko boreliozie, pewnie warto od tego zacząć. W ogóle to temat
#mirkokoksy #fizjoterapia pytanko
Jedno z ćwiczeń od fizjo to Glute Bridge, czyli takie podniesienie leżąc na zgiętych nogach miednicy do góry. Problem w tym, że wracając do leżenia, muszę krąg po kręgu jakby przyklejać kręgosłup do podłogi na wydechu. Czyli robić taki odwrócony jakby koci grzbiet.
No i jak idzie pierwsza część ćwiczenia idzie super (napięcie mięśni głębokich, upozycjonowanie miednicy z napięciem mięśni brzucha itp.) to ta druga
Jedno z ćwiczeń od fizjo to Glute Bridge, czyli takie podniesienie leżąc na zgiętych nogach miednicy do góry. Problem w tym, że wracając do leżenia, muszę krąg po kręgu jakby przyklejać kręgosłup do podłogi na wydechu. Czyli robić taki odwrócony jakby koci grzbiet.
No i jak idzie pierwsza część ćwiczenia idzie super (napięcie mięśni głębokich, upozycjonowanie miednicy z napięciem mięśni brzucha itp.) to ta druga
@interpenetrate: Nie musisz tego robić, nie wiem co to ma na celu (mówię o fazie powrotu)
- 0
@Poemat: to ma rzekomo rozginać kręgosłup w drugą stronę, tzn. też nie wiem po co, ale mam stenoze i przez to hipermobilnosc czyli reszta kręgów przejęła obciążenie i jak się odchylam do tyłu to czuł sztywność.
8
Mamy cichą epidemię. Problem dotyka już 70 proc. Polaków

Za kilkanaście lat choroby kręgosłupa będą główną przyczyną niepełnosprawności ludzi całego świata. W dawnych czasach za chorobami kręgosłupa stał głównie wiek, który prowadził do "zużycia się" stawów wskutek wykorzystywania ich przez dekady, a to doprowadzało wtórnie do rozwoju chorób zwyrodnieniow
z- 1
- #
- #
- #
- #
- #
- #
























