Szukam w Warszawie dobrej poradni rehabilitacyjnej na NFZ.
Mam problem z kręgosłupem- wykonałem już tomografie, rentgen oraz rezonans. Oprócz lekkiego wysięku, zniesienia kifozy, guzków schmorla oraz zniesienia lordozy nic mi w nich nie wyszło, a boli jak cholera. Lekarze nie wiedzą co mi radzić, wydaje mi się, że ze względu na nienajgorsze wyniki badań trochę deprecjonują mój ból, który utrudnia mi życie już od kilku lat. Po dzisiejszej konsultacji otrzymałem skierowanie do
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Nowaczi: CKR Konstancin? Ale nie wiem czy mają aktualnie umowę z NFZ. Kiedyś mieli - rehabilitowałem się tam po operacji kręgosłupa i byłem zadowolony.

A byłeś u dobrego fizjo, żeby zobaczył jak ruchowo masz ograniczenia?
  • Odpowiedz
Szukam w Warszawie dobrej poradni rehabilitacyjnej na NFZ.
Mam problem z kręgosłupem- wykonałem już tomografie, rentgen oraz rezonans. Oprócz lekkiego wysięku, zniesienia kifozy, guzków schmorla oraz zniesienia lordozy nic mi w nich nie wyszło, a boli jak cholera. Lekarze nie wiedzą co mi radzić, wydaje mi się, że ze względu na nienajgorsze wyniki badań trochę deprecjonują mój ból, który utrudnia mi życie już od kilku lat. Po dzisiejszej konsultacji otrzymałem skierowanie do
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Szukam w Warszawie dobrej poradni rehabilitacyjnej na NFZ.
Mam problem z kręgosłupem- wykonałem już tomografie, rentgen oraz rezonans. Oprócz lekkiego wysięku, zniesienia kifozy, guzków schmorla oraz zniesienia lordozy nic mi w nich nie wyszło, a boli jak cholera. Lekarze nie wiedzą co mi radzić, wydaje mi się, że ze względu na nienajgorsze wyniki badań trochę deprecjonują mój ból, który utrudnia mi życie już od kilku lat. Po dzisiejszej konsultacji otrzymałem skierowanie do
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 14
#chwalesie bo pierwszy raz od ponad 10 lat dotknąłem ziemi na prostych nogach!

Śmiesznie to brzmi, ale od 2 liceum j----a mnie rwa kulszowa tak, że nic nie pomagało. Przez lata raz lepiej, raz gorzej, zabiegi, rehabilitacje, chiropraktycy, zastrzyki, ale dyskomfort był cały czas. W lutym tego roku tak mnie poskładało, że nie mogłem nawet leżec kilu minut na plecach żeby zrobili mi rezonans, a o normalnych czynnościach mogłem pomarzyć.
Krzyshake - #chwalesie bo pierwszy raz od ponad 10 lat dotknąłem ziemi na prostych no...

źródło: comment_1666201919P5uYVTYSo9lE565r44myg8.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Krzyshake: szarpać sztangi bez techniki może i nie, ale trening siłowy, oparty na wielostawach z pewnością jest pomocny przy rehabilitacji, bo dbasz o odpowiednie mięśnie chroniące kręgosłup - takie ćwiczenia, jak good-morning, rdl i martwy klasyczny z niewielkim obciążeniem jak najbardziej znajdują się w protokołach naprawczych po dyskopatii.
  • Odpowiedz
Nie wiem czy iść na ćwiczenia, to nic nie zmieni, nie wiem jak nazywa się taka operacja


@Jakotako111: nie musisz tego wiedzieć, od tego są lekarze, którzy Cię poprowadzą. Ćwiczenia nie usuną przyczyny, ale wzmocnienie mięśni może dać trochę ulgi w bólu.
  • Odpowiedz
@Eudeo: Nie, tyle rzeczy bym musiała ze swoim zdrowiem robić, że nie mam siły i nie wiem od czego zacząć, tu choroby psychiczne i leczenie od wielu lat, tu kręgosłup, tu problemy z jedzeniem, tu nerki i tak umrę.
  • Odpowiedz
  • 1
Znacie jakiegoś fizjo, który naprawdę ogarnie mi temat nawracających skurczów mięśni pleców? Wiem, że to z powodu ekstruzji dysku, ale od jakiegoś czasu problem bólu leży w mięśniach i momentami sam już nie wiem co z tym robić.

#wroclaw #fizjoterapia #kregoslup
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@FotDK: Cześć, mam podobnie, w moim przypadku to jest zwyrodnienie powięzi (1 mięsien na linii kręgosłupa) i generalnie słabe mięśnie pleców przez umiarkowanie niski poziom ruchu.

Byłem u fizjoterapeuty rok temu gdzieś koło dworca PKP. Zlecił ćwiczenia + rolowanie na takim cylindrze z gąbki. Ale jak się poprawiło to zaniechalem.

Wcześniej wizyta u dobrego ortopedy, który wykluczył wady postawy i zwyrodnienie kregoslupa.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@mkorsov fakt, miałem taki okres siedzący w życiu, z-----y ogólnie, że te mięśnie mi oklapły, ale ja mam problem też z shiftem i tym, że ekscesy dyskowe rozpieprzyły mi porządek w obręczy biodrowej
  • Odpowiedz
Mireczki i Mirabelki.

Czy ktoś cierpi na dyskopatię?
Mi w tamtym roku wyszły początki dyskopatii odcinka szyjnego a aktualnie ledwo ruszam prawą ręką, ból stawu w ramieniu, nadgarstek... Ból karku, blokada ruchu... No mega irytujące.
W piątek RTG odcinka szyjnego.

Czy
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@Morduchna odcinek lędźwiowy to swoją drogą... Też mam ucisk gdzieś powodujący ból w prawym kolanie.
Jak miałem covida to rwa kulszowa mnie taka strzeliła, że 3 dni z łóżka nie mogłem wyjść ani spać, bo dłużej niż kilkanaście minut w jednej pozycji i nogi dretwialy
  • Odpowiedz
Wróciłem właśnie z sanatorium po operacji kręgosłupa i wpisali mi brak poprawy i tam mi zgredy mówiły że powinienem dostać skierowanie na komisje o rentę bo kończy mi się świadczenie rehabilitacyjny, zostało mi dziesięć dni do końca świadczenia i nic mi nie przyszło czy ja sam musze składać wniosek o rentę czy z automatu to robią był ktoś w podobnej sytuacji?
#renta #kregoslup
#sanatorium #zus
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Co robić w przypadku silnego bólu kręgosłupa?
Od 5 rano silny ból między łopatkami, głównie prawą aż promieniuje do barków i przedramion
Nasila się przy ściąganiu łopatek i obrotach
Ketonal nawet nie pomógł, no może trochę ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Warto iśc najpierw do fizjoterapeuty czy od razu do ortopedy?
#kregoslup #ortopedia #fizjoterapia
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Okej temat wałkowany milion razy to milion + 1 nie zrobi roznicy.
Jaki fotel biurowy do ~1000 netto.
Ma miec wsparcie ledzwi i głowy oraz regulowane podłokietniki, a do tego w miare elegancki design, wiec gamingowe odpadaja.
Moja propozycja to https://umstahl.pl/fotel-gabinetowy-elzap-corium-efg-300b,id1143.html
Prosze wrzucajcie swoje propozycje, markus z Ikei odpada ;p
#pracazdalna #programista15k #ergonomia #kregoslup
Krzyshake - Okej temat wałkowany milion razy to milion + 1 nie zrobi roznicy.
Jaki f...

źródło: comment_1662625670PZBLhVqaiagLo7DcYBfnS4.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#anonimowemirkowyznania
Czy miał ktoś z was problemy z załatwianiem, z powodu słabych mięśni tułowia, tj. takiego wystającego brzucha jakby lordozy? Dzisiaj trochę się wyprostowałem i jakby miało to wpływ na odcinek końcowy jelita jak zauważyłem. Nawet od jakiegoś czasu mam większe problemy z kręgosłupem. Tak jakby ciężar góry ciała nie spoczywa równomiernie na mięśniach, tylko na kręgosłupie a ciało się wygina w łuk do przodu. Jak ogólnie to się leczy,
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania: Wiesz, co do fizjoterapeuty, to nie wiem, w jakim mieście mieszkasz. Szukaj kogoś z dobrymi opiniami albo przez polecenie. Kogoś, kto dogłębnie oceni twoją postawę i problemy. Kogoś, kto trenuje siłowo i po diagnozie będzie w stanie polecić Ci konkretny trening, a nawet taki przeprowadzić w trakcie wizyty. Może jakiś fizjoterapeuta sportowy.

Typek z YT z kanału "Człowieku rusz się" też miał jakieś przykładowe treningi na lordozę, ale lepiej,
  • Odpowiedz
Jest jakiś magiczny sposób uśmierzenie na bólu kręgosłupa w lędźwiowym?

Posiedze kilka godzin i zaraz mnie męczy. Ogolnie ćwicze siłowo w domu (ale kalistenicznie - podciaganie, pompki, pompki w staniu na rękach) i to troche pomaga, bo inaczej w ogle nie mógłbym wysiedziec i męczylbym sie caly czas.
Ale jednak mimo ze wczoraj cwiczylem, to dzisiaj wieczorem znowu juz meczy. Musialem wstac i znowu cos pocwiczyc, ale nie bede tez robil codziennie treningow,
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@essos: magicznego sposobu nie ma, ale bardzo polecam wyrobić nawyk spiętego brzucha, żeby odciążyć kręgosłup przy pracy siedzącej. Stojąc, chodząc również działa świetnie.
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
Potrzebuję wzmocnić się bardziej niż zakładałem, mianowicie mięśnie pleców i przykręgosłupowe. Zaczynam się zastanawiać nad #sterydy , ale nie szpryca ile wlezie, ale pod kontrolą najlepiej lekarza.

Pytanie czy taka opcja w ogóle istnieje?

#mikrokoksy #kregoslup
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#kregoslup #medycyna

Siema Mirki! Zone napieprza kregoslup, cala noc nie spala, wg doktor google wypadl dysk. Prywatnie lekarz termin na wrzesien, na skierowanie jeszcze pozniej, na sor nie chca przyjac. Jak jej pomoc?
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jacekres: Lekarz rodzinny albo inny SOR, niech chociaż ktos zbierze wywiad, bo takie "napieprzanie kręgosłupa" czasem jest wskazaniem do leczenia operacyjnego.
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Tak się zastanawiam. Załóżmy że trzeba zrobić zdjęcie rtg kregoslupa w odcinku ledzwiowym, a pacjent nie jest ja czczo (powiedzmy zjad 2 godziny przed badaniem śniadanie). Czy w takim przypadku kręgosłup będzie widoczny w jakimś stopniu, czy jednak zdjęcie będzie całkowicie nie wyraźne?
#radiologia #medycyna #rtg #kregoslup
#pytaniedoeksperta #zdrowie #ortopedia
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Rdzawo_brody98: na pewno będzie widoczny kręgosłup - no bo jest trochę gęściejszy niż treść pokarmowa (chyba, że zjadłeś sztabę ołowiu), ale jakbyś doczytał to idzie się ileś godzin po posiłku, aby treść pokarmowa nie utrudniała odczytu zdjęcia
  • Odpowiedz
@renkaboga: @Evert: dziekuje za odpowiedz!
No ja mialem pare lat temu rtg tego odcinka. Bylem na czczo ale dwa dni pozniej kiedy przyjechalem po odbior wynikow technik mi powiedzial zebym poczekal 10 minit bo musza mi cyknac jeszcze raz zdjecie ¯\_(ツ)_/¯
To byl czas, ze juz nie dawali zdjec w postaci fizycznej tylko na plycie cd a ja nie mialem jak jej odtworzyc a lekarz spojrzal tylko na
  • Odpowiedz