Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 4
@johnny_tsunami: poczułeś właśnie, że #robpill to fakty, a nie jakieś bzdury, jak ci oski programiści z wykopu próbują wmówić
@johnny_tsunami: najgorsze prace to te w których robisz ciągle to samo coś non stop przez całe 8-12 godzin, nie ważne czy stoisz czy siedzisz czy pchasz wózek jeżeli robisz coś non stop to jest dla mnie koszmar który niszczy człowieka psychicznie i fizycznie
Terapia Halo Gravity Traction służy do leczenia bardzo poważnych wad kręgosłupa u dzieci
#ciekawostki #fizjoterapia #kregoslup #medycyna
#ciekawostki #fizjoterapia #kregoslup #medycyna

#chwalesie bo pierwszy raz od ponad 10 lat dotknąłem ziemi na prostych nogach!
Śmiesznie to brzmi, ale od 2 liceum j----a mnie rwa kulszowa tak, że nic nie pomagało. Przez lata raz lepiej, raz gorzej, zabiegi, rehabilitacje, chiropraktycy, zastrzyki, ale dyskomfort był cały czas. W lutym tego roku tak mnie poskładało, że nie mogłem nawet leżec kilu minut na plecach żeby zrobili mi rezonans, a o normalnych czynnościach mogłem pomarzyć.
Śmiesznie to brzmi, ale od 2 liceum j----a mnie rwa kulszowa tak, że nic nie pomagało. Przez lata raz lepiej, raz gorzej, zabiegi, rehabilitacje, chiropraktycy, zastrzyki, ale dyskomfort był cały czas. W lutym tego roku tak mnie poskładało, że nie mogłem nawet leżec kilu minut na plecach żeby zrobili mi rezonans, a o normalnych czynnościach mogłem pomarzyć.
źródło: comment_1666201919P5uYVTYSo9lE565r44myg8.jpg
Pobierz- 1
@Krzyshake: ja jestem gruby i dotykam xD
- 2
@Krzyshake: szarpać sztangi bez techniki może i nie, ale trening siłowy, oparty na wielostawach z pewnością jest pomocny przy rehabilitacji, bo dbasz o odpowiednie mięśnie chroniące kręgosłup - takie ćwiczenia, jak good-morning, rdl i martwy klasyczny z niewielkim obciążeniem jak najbardziej znajdują się w protokołach naprawczych po dyskopatii.
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 2
Nie wiem czy iść na ćwiczenia, to nic nie zmieni, nie wiem jak nazywa się taka operacja
@Jakotako111: nie musisz tego wiedzieć, od tego są lekarze, którzy Cię poprowadzą. Ćwiczenia nie usuną przyczyny, ale wzmocnienie mięśni może dać trochę ulgi w bólu.
- 1
@Eudeo: Nie, tyle rzeczy bym musiała ze swoim zdrowiem robić, że nie mam siły i nie wiem od czego zacząć, tu choroby psychiczne i leczenie od wielu lat, tu kręgosłup, tu problemy z jedzeniem, tu nerki i tak umrę.
Znacie jakiegoś fizjo, który naprawdę ogarnie mi temat nawracających skurczów mięśni pleców? Wiem, że to z powodu ekstruzji dysku, ale od jakiegoś czasu problem bólu leży w mięśniach i momentami sam już nie wiem co z tym robić.
#wroclaw #fizjoterapia #kregoslup
#wroclaw #fizjoterapia #kregoslup
@FotDK: Cześć, mam podobnie, w moim przypadku to jest zwyrodnienie powięzi (1 mięsien na linii kręgosłupa) i generalnie słabe mięśnie pleców przez umiarkowanie niski poziom ruchu.
Byłem u fizjoterapeuty rok temu gdzieś koło dworca PKP. Zlecił ćwiczenia + rolowanie na takim cylindrze z gąbki. Ale jak się poprawiło to zaniechalem.
Wcześniej wizyta u dobrego ortopedy, który wykluczył wady postawy i zwyrodnienie kregoslupa.
Byłem u fizjoterapeuty rok temu gdzieś koło dworca PKP. Zlecił ćwiczenia + rolowanie na takim cylindrze z gąbki. Ale jak się poprawiło to zaniechalem.
Wcześniej wizyta u dobrego ortopedy, który wykluczył wady postawy i zwyrodnienie kregoslupa.
- 0
@mkorsov fakt, miałem taki okres siedzący w życiu, z-----y ogólnie, że te mięśnie mi oklapły, ale ja mam problem też z shiftem i tym, że ekscesy dyskowe rozpieprzyły mi porządek w obręczy biodrowej
- 177
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 52
- 10
Mireczki i Mirabelki.
Czy ktoś cierpi na dyskopatię?
Mi w tamtym roku wyszły początki dyskopatii odcinka szyjnego a aktualnie ledwo ruszam prawą ręką, ból stawu w ramieniu, nadgarstek... Ból karku, blokada ruchu... No mega irytujące.
W piątek RTG odcinka szyjnego.
Czy
Czy ktoś cierpi na dyskopatię?
Mi w tamtym roku wyszły początki dyskopatii odcinka szyjnego a aktualnie ledwo ruszam prawą ręką, ból stawu w ramieniu, nadgarstek... Ból karku, blokada ruchu... No mega irytujące.
W piątek RTG odcinka szyjnego.
Czy
- 1
@Morduchna odcinek lędźwiowy to swoją drogą... Też mam ucisk gdzieś powodujący ból w prawym kolanie.
Jak miałem covida to rwa kulszowa mnie taka strzeliła, że 3 dni z łóżka nie mogłem wyjść ani spać, bo dłużej niż kilkanaście minut w jednej pozycji i nogi dretwialy
Jak miałem covida to rwa kulszowa mnie taka strzeliła, że 3 dni z łóżka nie mogłem wyjść ani spać, bo dłużej niż kilkanaście minut w jednej pozycji i nogi dretwialy
- 0
- 0
Wróciłem właśnie z sanatorium po operacji kręgosłupa i wpisali mi brak poprawy i tam mi zgredy mówiły że powinienem dostać skierowanie na komisje o rentę bo kończy mi się świadczenie rehabilitacyjny, zostało mi dziesięć dni do końca świadczenia i nic mi nie przyszło czy ja sam musze składać wniosek o rentę czy z automatu to robią był ktoś w podobnej sytuacji?
#renta #kregoslup
#sanatorium #zus
#renta #kregoslup
#sanatorium #zus
Co robić w przypadku silnego bólu kręgosłupa?
Od 5 rano silny ból między łopatkami, głównie prawą aż promieniuje do barków i przedramion
Nasila się przy ściąganiu łopatek i obrotach
Ketonal nawet nie pomógł, no może trochę ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Warto iśc najpierw do fizjoterapeuty czy od razu do ortopedy?
#kregoslup #ortopedia #fizjoterapia
Od 5 rano silny ból między łopatkami, głównie prawą aż promieniuje do barków i przedramion
Nasila się przy ściąganiu łopatek i obrotach
Ketonal nawet nie pomógł, no może trochę ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Warto iśc najpierw do fizjoterapeuty czy od razu do ortopedy?
#kregoslup #ortopedia #fizjoterapia
@Mikson98: Fizjo
Okej temat wałkowany milion razy to milion + 1 nie zrobi roznicy.
Jaki fotel biurowy do ~1000 netto.
Ma miec wsparcie ledzwi i głowy oraz regulowane podłokietniki, a do tego w miare elegancki design, wiec gamingowe odpadaja.
Moja propozycja to https://umstahl.pl/fotel-gabinetowy-elzap-corium-efg-300b,id1143.html
Prosze wrzucajcie swoje propozycje, markus z Ikei odpada ;p
#pracazdalna #programista15k #ergonomia #kregoslup
Jaki fotel biurowy do ~1000 netto.
Ma miec wsparcie ledzwi i głowy oraz regulowane podłokietniki, a do tego w miare elegancki design, wiec gamingowe odpadaja.
Moja propozycja to https://umstahl.pl/fotel-gabinetowy-elzap-corium-efg-300b,id1143.html
Prosze wrzucajcie swoje propozycje, markus z Ikei odpada ;p
#pracazdalna #programista15k #ergonomia #kregoslup
źródło: comment_1662625670PZBLhVqaiagLo7DcYBfnS4.jpg
Pobierz#anonimowemirkowyznania
Czy miał ktoś z was problemy z załatwianiem, z powodu słabych mięśni tułowia, tj. takiego wystającego brzucha jakby lordozy? Dzisiaj trochę się wyprostowałem i jakby miało to wpływ na odcinek końcowy jelita jak zauważyłem. Nawet od jakiegoś czasu mam większe problemy z kręgosłupem. Tak jakby ciężar góry ciała nie spoczywa równomiernie na mięśniach, tylko na kręgosłupie a ciało się wygina w łuk do przodu. Jak ogólnie to się leczy,
Czy miał ktoś z was problemy z załatwianiem, z powodu słabych mięśni tułowia, tj. takiego wystającego brzucha jakby lordozy? Dzisiaj trochę się wyprostowałem i jakby miało to wpływ na odcinek końcowy jelita jak zauważyłem. Nawet od jakiegoś czasu mam większe problemy z kręgosłupem. Tak jakby ciężar góry ciała nie spoczywa równomiernie na mięśniach, tylko na kręgosłupie a ciało się wygina w łuk do przodu. Jak ogólnie to się leczy,
- 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@AnonimoweMirkoWyznania: Wiesz, co do fizjoterapeuty, to nie wiem, w jakim mieście mieszkasz. Szukaj kogoś z dobrymi opiniami albo przez polecenie. Kogoś, kto dogłębnie oceni twoją postawę i problemy. Kogoś, kto trenuje siłowo i po diagnozie będzie w stanie polecić Ci konkretny trening, a nawet taki przeprowadzić w trakcie wizyty. Może jakiś fizjoterapeuta sportowy.
Typek z YT z kanału "Człowieku rusz się" też miał jakieś przykładowe treningi na lordozę, ale lepiej,
Typek z YT z kanału "Człowieku rusz się" też miał jakieś przykładowe treningi na lordozę, ale lepiej,
- 0
Jest jakiś magiczny sposób uśmierzenie na bólu kręgosłupa w lędźwiowym?
Posiedze kilka godzin i zaraz mnie męczy. Ogolnie ćwicze siłowo w domu (ale kalistenicznie - podciaganie, pompki, pompki w staniu na rękach) i to troche pomaga, bo inaczej w ogle nie mógłbym wysiedziec i męczylbym sie caly czas.
Ale jednak mimo ze wczoraj cwiczylem, to dzisiaj wieczorem znowu juz meczy. Musialem wstac i znowu cos pocwiczyc, ale nie bede tez robil codziennie treningow,
Posiedze kilka godzin i zaraz mnie męczy. Ogolnie ćwicze siłowo w domu (ale kalistenicznie - podciaganie, pompki, pompki w staniu na rękach) i to troche pomaga, bo inaczej w ogle nie mógłbym wysiedziec i męczylbym sie caly czas.
Ale jednak mimo ze wczoraj cwiczylem, to dzisiaj wieczorem znowu juz meczy. Musialem wstac i znowu cos pocwiczyc, ale nie bede tez robil codziennie treningow,
@essos:
To lepiej już szukaj tego czasu xD Idź do fizjoterapeuty, a jak nie pomoże to ortopeda.
ale nie bede tez robil codziennie treningow, bo nawet nie mam czasu.
To lepiej już szukaj tego czasu xD Idź do fizjoterapeuty, a jak nie pomoże to ortopeda.
@essos: magicznego sposobu nie ma, ale bardzo polecam wyrobić nawyk spiętego brzucha, żeby odciążyć kręgosłup przy pracy siedzącej. Stojąc, chodząc również działa świetnie.
- 37
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 1
Zabrakło tego na początku :D
Kalejdoskop #75: Uzależnienia, aktywność fizyczna, zmiany
Ten sam newsletter, ale za każdym razem inny :-)
Kalejdoskop #75: Uzależnienia, aktywność fizyczna, zmiany
Ten sam newsletter, ale za każdym razem inny :-)
źródło: comment_1661086770K5LmGyQTPBIYvHTH8KXKDV.jpg
PobierzPotrzebuję wzmocnić się bardziej niż zakładałem, mianowicie mięśnie pleców i przykręgosłupowe. Zaczynam się zastanawiać nad #sterydy , ale nie szpryca ile wlezie, ale pod kontrolą najlepiej lekarza.
Pytanie czy taka opcja w ogóle istnieje?
#mikrokoksy #kregoslup
Pytanie czy taka opcja w ogóle istnieje?
#mikrokoksy #kregoslup
- 0
- 2
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Tak się zastanawiam. Załóżmy że trzeba zrobić zdjęcie rtg kregoslupa w odcinku ledzwiowym, a pacjent nie jest ja czczo (powiedzmy zjad 2 godziny przed badaniem śniadanie). Czy w takim przypadku kręgosłup będzie widoczny w jakimś stopniu, czy jednak zdjęcie będzie całkowicie nie wyraźne?
#radiologia #medycyna #rtg #kregoslup
#pytaniedoeksperta #zdrowie #ortopedia
#radiologia #medycyna #rtg #kregoslup
#pytaniedoeksperta #zdrowie #ortopedia
- 0
@Rdzawo_brody98: na pewno będzie widoczny kręgosłup - no bo jest trochę gęściejszy niż treść pokarmowa (chyba, że zjadłeś sztabę ołowiu), ale jakbyś doczytał to idzie się ileś godzin po posiłku, aby treść pokarmowa nie utrudniała odczytu zdjęcia
- 0
@renkaboga: @Evert: dziekuje za odpowiedz!
No ja mialem pare lat temu rtg tego odcinka. Bylem na czczo ale dwa dni pozniej kiedy przyjechalem po odbior wynikow technik mi powiedzial zebym poczekal 10 minit bo musza mi cyknac jeszcze raz zdjecie ¯\_(ツ)_/¯
To byl czas, ze juz nie dawali zdjec w postaci fizycznej tylko na plycie cd a ja nie mialem jak jej odtworzyc a lekarz spojrzal tylko na
No ja mialem pare lat temu rtg tego odcinka. Bylem na czczo ale dwa dni pozniej kiedy przyjechalem po odbior wynikow technik mi powiedzial zebym poczekal 10 minit bo musza mi cyknac jeszcze raz zdjecie ¯\_(ツ)_/¯
To byl czas, ze juz nie dawali zdjec w postaci fizycznej tylko na plycie cd a ja nie mialem jak jej odtworzyc a lekarz spojrzal tylko na
Medyczne Mirki, potrzebuję pomocy w ustaleniu nazwy choroby/deformacji. Czytałam o niej dość dawno temu i niestety nie jestem w stanie przypomnieć sobie nazwy ani szczegółów... Chodzi o, o ile pamiętam, wrodzone, ale możliwie postępujące z wiekiem zwężenie otworu w czaszce/kręgosłupie, którym przechodzi tętnica szyjna/kręgowa i w efekcie może dochodzić do zwężenia światła tętnicy. Choroba jest diagnozowana na podstawie RTG kręgosłupa, początkowo jest raczej bezobjawowa, z czasem pojawiają się nasilające się bóle szyi,
- 0
@NajlepszyStalkerWZonie: stenoza
- 0
@Wiczi: Niestety to nie to.
- 1
Chrysteee jak mnie kręgosłup boli (╯︵╰,)(╯︵╰,)(╯︵╰,)
Czy to będzie bardzo niemęskie, jak sobie popłaczę z bólu?
#kregoslup #zdrowie #mikrokoksy
Czy to będzie bardzo niemęskie, jak sobie popłaczę z bólu?
#kregoslup #zdrowie #mikrokoksy




























Mam problem z kręgosłupem- wykonałem już tomografie, rentgen oraz rezonans. Oprócz lekkiego wysięku, zniesienia kifozy, guzków schmorla oraz zniesienia lordozy nic mi w nich nie wyszło, a boli jak cholera. Lekarze nie wiedzą co mi radzić, wydaje mi się, że ze względu na nienajgorsze wyniki badań trochę deprecjonują mój ból, który utrudnia mi życie już od kilku lat. Po dzisiejszej konsultacji otrzymałem skierowanie do