Chyba rozwiązałem temat swojej przepukliny (L4/L5 + L5/S1) więc myślę ze warto podzielić się tym co mnie pomogło.

Po pierwsze przyczyna: rozwalenie tych krążków wiąże z konkretnym skokiem w parku trampolin i konkretnym martwym na siłowni. Później było już zwykłe kichnięcie które położyło mnie na ziemie i wyłączyło na długi czas.

Czułem napięcie w tylnej części uda i ból centralnie w dole lędźwi. Niemożność siedzenia, żadnego samochodu. Wybudzenia w nocy gdy ciało próbowało się
marcus777 - Chyba rozwiązałem temat swojej przepukliny (L4/L5 + L5/S1) więc myślę ze ...

źródło: 2024-11-1

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@marcus777: to istotne rzeczy, ale najważniejsze to słońce (krótko, często, bez kremu, zawczasu pijemy marchewki), jak najmniej siedzieć, wiecej leżeć, spacery, czy praca na stojąco
  • Odpowiedz
Mirki, dzisiaj byłem na 1 zajęciach z nauki pływania dla dorosłych od podstaw. Bardzo mi się podobało mimo że w zasadzie to były same zajęcia o oddychaniu, ewentualnie odbiciu i z deską podpłynięcia nogami kawałka.

Ogółem dobrze mi szło - nigdy się nie uczyłem pływać ale nie miałem problemów, szybko wszystko załapałem, i na koniec nawet byłem przed laską co coś kiedyś się uczyła pływać jak nas na tor wypuszczał, jeszcze instruktor
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@michalxd21: Każdy człowiek jest inny i z różną prędkością dochodzi do swoich progów. Nie wiem czy w 7 zajęć dojdziesz do momentu, że sam przepłyniesz 25 m, ale to przecież nie jest problem by przez wakacje samemu chodzić na basen.
Tylko znajdź sobie basen z płytkim torem, lub pływaj tylko po tej płytszej połowie. Na większości basenów są dostępne deski, a jeżeli nie, to ich kupno nie jest kosmicznie drogie.
  • Odpowiedz
Załatwiał ktoś z Was sobie skierowanie na rehabilitację kręgosłupa? Mam niby długoletni problem, uniemożliwiający normalne funkcjonowanie. Zastanawiam się czy by mi się nie udało dostać na to. Niby w terminach NFZ, widać że one są na bieżąco ale nie za bardzo się orientuje czego one dotyczą. Nawet chyba poz mógłby wypisać pilne, jak dostarczę dokumentację z kilku ostatnich lat plus teraz z nowego problemu? Bo do tych fizjo na swoj koszt do
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Szukam materaca 200x90 dla syna. Ma 12 lat, wazy około 50kg, wzrost 167cm. To mały sportowiec, ma 5-6 treningów tygodniowo, ważna jest dla niego regeneracja. Materac ma być dobrej jakości. Zupełnie się nie orientuje co jest lepsze, widzę, ze są jakieś piankowe i sprężynowe. Tak samo z twardością... No i może macie jakiś konkretny sklep do polecenia?

#materac #materace #ikea #meble #sen
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Chuop ma ostatni dzień rehabilitacji kręgosłupa w przyszłym tygodniu we wtorek

Dzisiaj planuję zamówić sobie matę do ćwiczeń, zestaw 3 gum oporowych i uchwyty do pompek. Będę chciał kupić na Allegro. W środę już będzie można działać u siebie

Gumy posłużą mi do ćwiczeń korekcyjnych, do wzmacniania ciała i też dodatkowo jako pomoc na drążku, który mam u siebie zawieszony, bo ciężko jest z podciąganiem

Po
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Chuop będzie w przyszłym tygodniu dzwonił na basen i dopytywał o zajęcia w wodzie typu „Zdrowy Kręgosłup”

Na stronie widzę, że są takie zajęcia i najbliższe są za kilka dni, ale trzeba się dowiedzieć szczegółów. Nie interesuje mnie dołączenie do grupy, która już ćwiczy od jakiegoś czasu. Wolałbym zacząć od zera z nową grupą. Ciekawi mnie też ile takie zajęcia trwają, jaki jest dokładny koszt i czy są jakieś turnusy np. 2-tygodniowe

Tutaj na
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Od dziecka śpię na wersalce i nigdy nie miałem materaca. W zeszłym roku w październiku wyszło mi obniżenie przestrzeni międzykręgowej L5-S1 po treningu siłowym + skrzywienie prawostronne kręgosłupa. I tak właśnie się zastanawiam czy kupno nawet taniego materaca trochę by odciążyło kręgosłup czy dodatkowo poprawiło sen. Co sądzicie o tym - dobry pomysł, czy bardziej „mit i marketing"?

#fizjoterapia #zdrowie #przemyslenia #materac #sen
  • 35
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Podsumowanie 2 dnia rehabilitacji chuopskiej - moje luźne osobiste przemyślenia

2 dzień rehabilitacji kręgosłupa za mną, czyli walki z obniżeniem przestrzeni międzykręgowej L5-S1. To jest priorytet na te 10 dni rehabilitacji teraz, bo to najbardziej dokucza i poważniejsze. A czekałem na rehabilitację od października zeszłego roku, kiedy mi się to zrobiło. Skrzywieniem prawostronnym kręgosłupa nie zajmujemy się, mam je chyba od dziecka. To tylko, że krzywy jestem. Te dwie rzeczy mi wyszły
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Te 5 ćwiczeń co dzisiaj zrobiłem w pierwszym dniu na rehabilitacji podczas ćwiczeń, co fizjoterapeuta kazał, to zapisałem sobie je jak wróciłem do domu, aby nie zapomnieć. Tak z każdego dnia z 10 będę zapisywał sobie co na nich robię, przez co gdy skończę ją, to będę sobie je mógł robić w domu samemu. Tam na miejscu już się uczę ich, robię i poznaje. Coś wyniosę z niej jak się to mówi.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Chuop dzisiaj miał na rehabilitacji zabieg prądy, czyli leży się na brzuchu i na dole pleców czujesz igiełki i mrowienie jak odpalą prądy, później mokre gazy musisz w domu osuszyć. A krio to siedzisz na krześle i Ci zimne powietrze puszczają na plecy. Miałem też masaż, położyłem się na łóżku z wnęka, a fizjoterapeuta mi jeździł takim czymś gumowym po plecach i to się tak przyssywało do skóry czy nawet mocniej. Te
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@enbi1: zawroty głowy - coś uciska ci może nawet tętnicę, mój teść tak miał, to miał zawroty głowy, szum w uszach, a chodził po rezonansach itd i wszystko dobrze, a poszedł do fizjo - rozbił mu napięcie mięśniowe, ale chodził z 2 miesiące, dopiero ustąpiło, ale to było czuć juz od 2-3 wizyt że lepiej, ale samochodem jechać nie mógł. W dodatku mega ciężko, było bo czasami jak szedł to
  • Odpowiedz
Narzeczona pisze prace magisterską o wpływie pracy siedzącej na dolegliwości bólowe kręgosłupa i potrzebuje wsparcia w zebraniu ankiet.

Ankieta skierowana jest do osób wykonujących pracę o charakterze biurowym, siedzącej. Jeżeli do nich należysz i masz chwilę (ok. 3 minut), bardzo pomożesz, wypełniając ten formularz

Z góry wielkie dzięki za każdą odpowiedź!

Zdjęcie
MatVego - Narzeczona pisze prace magisterską o wpływie pracy siedzącej na dolegliwośc...

źródło: 1000013939

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Narzeczona pisze prace magisterską o wpływie pracy siedzącej na dolegliwości bólowe kręgosłupa i potrzebuje wsparcia w zebraniu ankiet.

Ankieta skierowana jest do osób wykonujących pracę o charakterze biurowym, siedzącej. Jeżeli do nich należysz i masz chwilę (ok. 3 minut), bardzo pomożesz, wypełniając ten formularz.

Z góry wielkie dzięki za każdą odpowiedź!

#ankieta #studia #kregoslup
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@interpenetrate: Na pierwszy rzut oka najstabilniejsza wydaje się ostatnia (ta DH FitLife) ze względu na pionowy element na którym się opiera oraz największy rozstaw nóg i największe podstawy pod nimi. Występuje na Amazonie i tam ma recenzje:
Wady:
- Przy spadkach urządzenie chwieje się na boki.
- Oprócz szybkiej regulacji należy dokręcić regulację wysokości, co pozostawia zadrapania i ślady na metalu. W dłuższej perspektywie może rdzewieć w tych obszarach.
- Uchwyty zanurzeniowe są dla
  • Odpowiedz
Mechanika mięśniowa automatycznie ustawia mi ciało w pozycji "komputerowca" po przejściu kilku kroków, czemu tak jest?
Czy jak moje ustawienie w osi ciała, jest samoczynnie i automatycznie/nawykowo wybijane z tej osi przez ciało (jak rozumiem żeby mnie chronić, bo organizm ma sygnał że jest uraz) - to jak ćwiczę aby wyrównać się w tej osi, to pcham się w gips?
Ile ludzi "ćwiczy na siłowni" i musi robić sobie tym krzywdę bo jest
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak wezmę gorący prysznic albo trochę się poruszam to wiadomo, jest lżej ale tak to masakra.


@interpenetrate: ogólnie ludzkie ciało jest stworzone do ruchu, woda rozluźnia mięśnie które u Ciebie mogą być pospinane od złej postawy. Samo leżenie jest jeszcze gorsze bo degradujesz sobie mięśnie w całym ciele, gdybym był na Twoim miejscu to zwyczajnie zacząłbym się więcej ruszać, na początku pewnie będzie słabo ale po jakimś czasie kiedy organizm
  • Odpowiedz
Cześć, 6 lat temu (w wieku 26 lat) dostałem skierowanie na rezonans odcinka lędźwiowego. Po wykonaniu rezonansu lekarz zlecający badanie powiedział, że wszystko jest w porządku i zalecił „dużo ruchu”.
Niestety od ponad roku borykam się z bardzo silnym bólem w lewej-górnej części pośladka (chyba jest to mięsień gruszkowaty). Ból nasila się przede wszystkim przy siedzeniu i leżeniu. Leżenie na brzuchu potęguje objawy. Ból czasami „promieniuje” do łydki.
Wczoraj poszedłem do mojego lekarza rodzinnego
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@magnussen: głównie pomaga leżenie na słońcu, krótko, często, bez kremu, zawczasu pijemy marchewki, poza tym więcej leżeć, mniej siedzieć (najlepiej prawie nic), jeśli coś podnosimy (nawet tylko się schylamy) należy wykonywać z pod krocza (przysiadu), lub z nogą wysuniętą do przodu, robić spacery (jak się przemieszcza w pracy, to już jest załatwione), doraźnie pływalnia (ale to wylegarnia zarazków, coś za coś)
  • Odpowiedz