Wpis z mikrobloga

Po nowym roku mam operacje na kręgosłup. Spora przepuklina która naciska na nerw (zainteresowanym podeśle wynik rezonansu). Od 3 miesięcy prawie to diagnozował, a w tym czasie wegetowałem głównie w łóżku. Boli przy siedzeniu i chodzeniu. Ulge daje leżenie. Bol się zmienia, raz wali tylko w łydce, raz stopa, a raz plecy z promieniowaniem na nogę. Są lepsze i gorsze dni. Czasem da się wstać, nawet wyjść do sklepu czy do paczkomatu. A są dni, że pojście do kibla to męczarnia. Bol cały czas, brak możliwości zaśnięcia i tak dalej. Jestem właśnie po 3 takich dniach i nocach męki i teraz idzie ku lepszemu. Z leków brałem już wszystko chyba, od sterydów po tramadol. Nie zauważyłem aby coś pomagało, a brać tego stale nie mogę bo już rozwaliłem sobie wątrobe (teraz ją leczę). Teraz przez te gorsze dni łykałem tramadol po 6 tabletek na dobe i gówno dał. Sraczki tylko dostałem.
Ma ktoś pomysl jak sobie pomóc aby przetrwać te 3 tygodnie do operacji? Ćwiczena z yt na rwę kulszową/dyskopatie nic nie pomogły. I nie wiem czy wgl zawegetować w tym łóżku czy jednak jak mniej boli to się ruszać. Bo neurolog to mówił, że ruch do minimum ograniczyć bo ból to uszkodzenie nerwu i na następną wizytę przyjdę bez bólu bo uszkodze nerw. A neurochirurg mówił żeby spacerować tyle na ile mi pozwala ból. Żeby nie osłabiać mięśni i nie powodować ich zaniku. To który z nich ma rację? Podobno żadna fizjoterapia w moim stanie już nie pomoże. Co sądzicie?
#kregoslup #fizjoterapia #dyskopatia #zdrowie #medycyna
  • 20
@Vadzior: przykro mi, że cię to spotkało. Przechodziłem praktycznie to samo przez ponad rok. Obeszło się bez operacji, przepuklina sama się zaleczyła. Dziś nie mogę się nadziwić, że jestem znowu w stanie wyprostować nogę. W moim przypadku była to przepuklina odcinka L5/S1 uciskającą na nerw kulszowy. Czego ja nie robiłem, żeby tylko przestało boleć. Co mi najbardziej pomogło:
- seria zastrzyków preparatu Movalis,
- z ćwiczeń robiłem planki, planki boczne, wyprosty
  • 0
@henkque: Nie
@BrudnyPedro Ja przepuklinę mam już pewnie długo, bo plecy się odzywały z raz na rok, a od marca tego roku czułem promieniowanie do nogi, ale spacer/bieganie pomagało i przechodziło na cały dzień. Ale było to na tyle słabe, że dało się funkcjonować. W październiku było gorzej. Przez 2 tyg miałem tak, że siedzieć się dało ale nie można było przejść więcej niż 100m. Potrafiłem w sklepie siedzieć na podłodze.
@Vadzior: @BrudnyPedro od czego sie wziely wasze przepukliny? Ile macie lat? Ja tez mam bole w plecach i/lub w udzie i/lub w lydce, ale to jest bardziej dyskomfort niz bol.
Opis rtg ledzwi taki mam:
Niewielka prawowypukla skolioza w odc L/S kregoslupa z rotacja kregow. Splycenie lordozy ledzwiowej. Poziome ustawienie kosci krzyzowej. Tylozmyk na wys. L2/L3, L5/S1
Ogolnie jestem przekrzywiony na prawa strone.
@Vadzior: rozlało? To już grubsza sprawa i chyba moje rady są nic nie warte. Kup pistolet do masażu, najwyżej zwrócisz po dwóch tygodniach.

@zaciskk u mnie od dźwigania. A to szafa, a to coś innego. Zła postawa przy codziennych czynnościach jak wiązanie butów, podnoszenie rzeczy.
@zaciskk 86 rocznik
Od czego to nie wiem. Te "korzonki", "lumbago" mialem już w wieku 12 lat. Ale to pobolało 2-3 dni i mijało. I wracało po roku, półtora. Im byłem starszy tym bolało bardziej i dlużej. Np koło tygodnia. Ale bez promieniowania do kończyny. Dopiero w tym roku było z promieniowaniem i bolało na tyle, że poszedłem do lekarza.
Mój ojciec też ma tak okresowo te korzonki. I mu mija jak
@BrudnyPedro Tak. Tam się coś urwało. Chyba kawałek tego krążka. Jakaś torebka pękła. Podobno wyraźnie to widać, aż było "uuuuuuuuu". Ale łatwo to usunąć idzie podobno.
Ale ciekawi mnie co dalej. Będę żył bez kawałka krążka? Czy to wpłynie na moje życie, zakres ruchu i tak dalej?
@zaciskk Nie wiem. Biegam od dawna. Pewnie od 20 lat. A na poważnie od 10. Raczej to nie od tego. A jak promieniowało mi na nogę to bieganie niwelowało ból. Nawet sam spacer.
Bardziej siedzenie przed komputerem myślę.
@Vadzior: kurcze ja podobny rocznik i za malolata, tez przesadzalem z siedzeniem przed komputerem i juz wtedy cos tam czulem w plecach. Musze sie w koncu do ortopedy zapisac. Tylko nie wiem czy na nfz i czekac miesiacami czy prywatnie.
@zaciskk Ja przesadzałem i to grubo. Bieganie to taka rzecz żeby zrobić przeciwagę tego. Jestem leniem, wszystko aby sobie uprościć. Wszędzie autem, zakupy z dostawą. Sprzątanie w domu? Po co jak pani przyjdzie i za opłatą posprząta. Gotowanie? Lepiej zamówić. Dlatego biegałem żeby był ten ruch. Oczywiście czasem wpadnie rower, czasem siłka ale też bez dźwigania ciężarów. A pracy fizycznej nigdy nie doświadczyłem.
Mnie plecy jako tako nie bolały nigdy prócz tych
@ChinChoppa u mnie jest przepuklina 11mm. Też się zastanawiam jak to będzie. Bo może dalej będzie mnie walić po plecach to co to za różnica ehh
Tej nazwy co podałeś lekarz nie mówił
@Vadzior: i jak tam ? Pracujesz gdzieś to jak tak to jako kto jeśli można zapytać ? Mam 27 lat i na odcinkach L3-L4-L5-S1 dyskopatię mam ortopeda powiedział że sobie już zniszczyłem kręgosłup w tak młodym wieku i muszę uważać na ogół to była ciężka praca albo z wymuszonymi pozycjami zrobiłem. Papiery na spawacza ale chyba ta praca była zbyt ciężka dla mnie i myślę co teraz dalej zrobić jaka praca
  • 0
@czuwamnadtym: Ja pracuje za biurkiem. 38 lat. Fizycznie nigdy nie robiłem. I po pracy też sporo potrafię siedzieć przed komputerem. Sport jest, biegałem głównie, czasem rower, siłownia sporadycznie, ale nigdy nie dźwigałem jakiś chorych ciężarów. Operacja była tydzień temu. Czuje ulgę w nodze, nie wali po nerwie. Coś tam jeszcze czuć ale to podobno musi się zregenerować, bo nerw był długo podrażniony. Wstaje i chodzę normalnie, ale wiadomo,boli rana. Do chodzenia
A to skąd się pojawiły takie rzeczy u Ciebie od tej pracy siedzącej ? Mi ortopeda też jakiś pas zalecił na lędźwie przy aktywnościach obecnie jestem na zwolnieniu i prawdopodobnie będę musiał szukać nowej pracy tylko to może być ciężkie bo mam doświadczenie produkcyjne jako spawacz i praca fizyczna
  • 0
@czuwamnadtym: Ale jak coś piszesz to wołaj xD przypadkiem zobaczyłem, że odpisałeś.
Nie wiem od czego to się pojawiło. To jest loteria i indywidualne predyspozycje. Jeden będzie całe życie pracował jak Ty i nic mu nie będzie, inny będzie miał problemy w młodym wieku. Ja myślę, że siedzenie za biurkiem to nie jest dobra pozycja i sprzyja takim właśnie rzeczom. A pewnie się garbie choć skoliozę mam minimalną.
@Vadzior nom ta ale ja właśnie drobnej budowy ale zawsze ciężka praca noszenie węgla i wszystko latami się pewnie przyczyniło aż dupneło i rwa kulszowa i później na MRI dyskopatię. Może jakiś Basen i te ćwiczenia pomogą
  • 0
@czuwamnadtym: A ja odwrotnie. Zbudowany jestem dobrze, wysoki itp. Ale zawsze komputer priorytet, wszędzie autem, ogólnie leń jestem. Biegałem tylko po to aby się nie ulać. W sumie nie lubię tego, zmuszam się. A biegam dobre 20 lat pewnie. Tylko 20 lat temu to może rzadziej było. Basen spoko pomysł, też będę musiał pomyśleć.
No ja 183 cm wzrostu i 70 KG wagi no ja też sporo na komputerze ale kiedyś dużo sportu było w moim życiu piłka nożna,biegi, koszykówka ale teraz to chyba mogę zapomnieć bo jakiś faul upadek skręt ciała i może być Lipton dlatego myślę właśnie basen, spacery dłuższe jakieś i jakoś to będzie.