Wpis z mikrobloga

Czy "osteofity na krawędziach trzonów w kr. L." mogą powodować bóle podobne do rwy kulszowej? Bo dyskopatia mi nie wyszła. I jak z tym żyć? Mam napady bólu, wcześniej było ok, poruszałem się i przechodziło, nawet biegałem ale od tygodnia jestem przykuty do łóżka. Oczywiście leki biorę, już chyba z 10 różnych i zastrzyki. I jest tylko gorzej. #zdrowie #medycyna #fizjoterapia #rehabilitacja #kregoslup #rwa #rwakulszowa #neurologia
  • 25
  • Odpowiedz
@Vadzior: w razie gdyby inni specjaliści sobie nie radzili warto uderzyć do poradni leczenia bólu w swoim mieście, ale wiadomo najpierw uderz do kogoś, kto wyjaśni przyczynę
  • Odpowiedz
  • 0
@jmuhha ok, chyba będzie trzeba, teraz od 3 tyg jem tramadol z paracetamolem. A i tak chodzić nie mogę. Zaczeło się od bólu przy chodzeniu 3 tyg temu. Ale dało się siedzieć i leżeć. Teraz już tylko leże praktycznie, a i tak budzę się w nocy z bólem i musze brać tramadol
  • Odpowiedz
  • 0
@arc_tic tak, miałem rtg dwa razy, raz od rodzinnego i raz na sorze. Po oględzinach zdjęć lekarze stwierdzili, że nie widzą dyskopatii. Jedynie te osteofity widać. Boli mnie dalej, spuchł mi pośladek. Biore teraz już steryd Metypted i kilka innych leków wspomagających i przeciwbólowych. Żadnej poprawy. Jutro mam neurologa
  • Odpowiedz
@Vadzior wiesz że rtg nigdy nie pokaże przepukliny krążka (dyskopatii) więc ta diagnoza jest niepelna i niepewna. trzeba zrobić rezonans żeby wiedzieć co tam się dzieje. A po objawach to na 99% to dyskopatia i rwa kulszowa
  • Odpowiedz
  • 0
@arc_tic tak, wiem, tylko na sorze nie chcieli mi zrobić rezonansu, jutro mam neurologa więc raczej skieruje na rezonans. A dodatkowo jakiś test z podnoszeniem nogi przez lekarza na rwe kulszową wyszedł negatywnie. Sami nie wiedzieli co mi jest. Wyłykałem z różnych 20 leków, w tym zastrzyki. Teraz te nowe leki i bez zmian. I ta opuchlizna
  • Odpowiedz
  • 0
@arc_tic bylem dziś neurologa, dziwnym przypadkiem jestem, każdy ruch który powinien boleć przy rwie u mnie nie wywołuje bólu, a opuchlizna na pośladku może być ropniem, dostałem skierowanie na rezonas kręgoslupa i naczyniowy na tą opuchliznę, zmienili mi też trochę leki
  • Odpowiedz
  • 0
@arc_tic: tak, biegam regularnie od lat, tak z 5-6x w tyg po 10km ale zdarza się i 30km przebiec powiedzmy z raz w miesiącu + rower + siłka (ale rzadko, bardziej w zimę i bez forsowania się, tyle aby utrzymać formę, bez targania ciężarów)
miałem dziś rezonans, czekam na wyniki
  • Odpowiedz
@Vadzior no chyba tylko to co napisane 11mm to bardzo duża dyskopatia to juz zdecydowanie na operację się nadaję. "kompresja korzenia" dlatego nie chce ci przejść ten stan zapalny. jak dla mnie trzeba jak najszybciej się tym zająć bo jeśli juz nie zauważyłeś utraty masy mięśniowej po tej stronie to na pewno nie dlugo się pojawi. Generalnie jest źle a jak na młodą osobę to bardzo źle. wygląda to tak jakbyś miał
  • Odpowiedz
  • 0
@arc_tic: Ładnie, Tak myślałem, że poważnie jest. A moje samopoczucie też się dużo nie poprawiło. No jest 10% poprawy. Z toalety mogę w miarę komfortowo skorzystać. Ale już łykałem sterydy (metypred) i teraz dexamethason.
Oczywiście z wynikami idę do lekarza jak najszybciej.
A żadnego upadku/wypadku nie miałem. No kompletnie nic.
Dzięki.
  • Odpowiedz
  • 0
@arc_tic: No dzięki xD dam znać co dalej. Wynik dostałem kilka godzin temu dopiero, będę próbował się zapisać jak najszybciej na wizytę i zobaczymy co mi powie.
  • Odpowiedz
  • 0
@arc_tic: Już po wizycie u neurologa. Tylko przeczytał i operacja. Dał namiary na neurochirurgów i już muszę sam sobie znaleźć i zapisać się. Nic w sumie więcej nie powiedział. Jedynie podobno plus mówił, że mnie nie boli przy dotykaniu po kręgosłupie. Mniejsze cięcie może będzie (punktowe) ale to już neurochirurg oceni.
  • Odpowiedz
@Vadzior cięcie zależy od metody chyba że sugeruja się tym ile segmentów jest uszkodzonych u ciebie jeden więc możliwe że jakby punktowo, to czy blizna będzie miała 3 czy 10cm to najmniejsze piwo, operacja ma się udać a ty masz wrócić do zdrowia to jest najważniejsze, wiem że to dziwne ale jeśli jesteś z dużego miasta. to idź już do rodzinnego po skierowanie na fizjoterapię kolejki na nfz są długie a przyda
  • Odpowiedz
  • 1
@arc_tic: Tak jestem z dużego miasta.
Na fizjoterapie jestem już umówiony na początek stycznia. Zależy jak szybko zrobią mi tą operację, A jak nie to przełożę. Zapisywałem się z miesiąc temu.
  • Odpowiedz
  • 0
@arc_tic Cześć. Operację mam zaraz po nowym roku. Jak "miejsce" w kręgosłupie pozwoli to będzie to załatwione endoskopowo. Póki co dalej cierpię, są lepsze i gorsze dni. A ból zmienia się, raz mam szpilę w łydce, drugiego dnia boli udo i plecy, a trzeciego cała noga wali tak po nerwie, że zwariować można. Czasem da się normalnie iść na spacer nawet, a czasem wyjście do toalety to wyzwanie. Leki niewiele dawały lub
  • Odpowiedz