@Frollo: potrafi mnie mówić stopa albo dłoń. Oko jeszcze nigdy. Ucisk na korzeń, czyli standardowo, torebka stawowa, wylała poza swój obszar?
Czyli w zasadzie, nie boli mnie jakoś coś konkretnie w tym kręgosłupie, ten ból to jest oznaką że coś się dzieje, ale krótko mówiac równie dobrze nawet z tym samym problemem można go nie czuć? Xd bo stan zapalny się zmniejszy, mięśnie dopuszcza więcej miejsca i po prostu chwilowo jeszcze
  • Odpowiedz
@interpenetrate: Mydocalmem nie pogorszysz - śmiało bierz. Moim zdaniem wystarczy jedna na noc.
Nie jestem fizjo i nie badałem Cię więc nie znam przyczyny co Ci jest dokładnie. Istnieje możliwość, że przy nieodpowiednim ruchu jeżeli to dyskopatia to dysk się wyleje bardziej i uciśnie na korzeń powodując duży ból, niedowład kończyny itp. Ale to jest ostateczność. Nie rób sam na razie ćwiczeń dynamicznych i jakiegoś "nastawiania karku". Ćwiczenia rozluźniające i
  • Odpowiedz
Kręgosłup mnie tak napierdziela że spać nie mogę. Dopiero jak podłoże sobie kilka poduszek i tak prawie siedzę to jest dobrze.

Ech, potrzebuje nowego kręgosłupa albo jakiś egzoszkielet.

#kregoslup #plecy #zdrowie
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop
  • 1
@potato44: Mi lekarz powiedział wprost że brakuje mi mięśni ( ͡º ͜ʖ͡º)

Ogólnie mam krzywy kręgosłup i niewiele idzie z tym zrobić, ćwiczę by nie było gorzej. Jak się położę płasko na plecach to mnie później boli odcinek lędźwiowy.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: rwy kulszowej byś nie pomylił z czymś innym ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Możliwe, że tylko naciągnąłeś albo naderwałeś sobie jakiś mięsień i tak to się objawia. Ale ciężko coś więcej powiedzieć bez konkretnej diagnostyki.
  • Odpowiedz
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Od 2, 3 dni mam dosyć silny bół w prawej dolnej części pleców promieniujący w storne prawego kolana/uda - poki co pije dexak i się rozciagam, co to moze byc? rwa kulszowa? w sumie gdy leze czy siedze to praktycznie nie czuje bólu, ból zazwyczaj czuje gdy chodze, slabiej jak stoje. #mirkokoksy #silownia #zdrowie #reumatyzm #kregoslup #stawy
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@zalozyc_bukmacherke_w_afryce: polecam Profim Xenon 11SFL z podłokietnikami P59PU, mam go od kilku lat w pracy - czyli tam, gdzie spędzam najwięcej czasu na siędząco - i niebawem kupię go również do domu, bo jest świetny

mnóstwo opcji regulacji
siedzisko - góra/dół + przód/tył
podłokietniki - góra/dół + przód/tył
regulacja wyprofilowania
  • Odpowiedz
@przepan: No jak mordo, nie kumam co Ty gadasz. Dostałeś zestaw ćwiczeń od lekarza do wykonywania w domu, ale mowisz ze motywacji Ci brakuje do tego. Ale motywacji Ci nie braknie, żeby d---------c minimum 30 minut na silownie, tam sie mordowac minimum godzine i znowu 30 minut psu w dupe na dojazd do chaty. Na to bedzie motywacja? Kogo Ty chcesz oszukac? Bariera psychiczna przed basenem? W sensie plywac nie
  • Odpowiedz
@fotele_brastech Obejrzałem i ten fotel wydaje się idealny dla mnie( ilość pozycji w jakich można na nim siedzieć) Sprzedają się takie fotele za 7tys? Mimo że mam prawie nieograniczony budżet to na fotel nie wydam chyba nigdy więcej niż 3tys
  • Odpowiedz
@zalozyc_bukmacherke_w_afryce: ja bym poszedł do neurologa, a potem do fizjo - to dwa zupełnie inni lekarze, neurolog przełoży Ci to na "nasze", oceni jak bardzo sytuacja jest poważna, co może być dalej, a fizjo pokaże ćwiczenia. Ale fizjo też musisz trafić na takiego co spojrzy na płytę, a nie tylko opis. W sumie neurolog też. Szukaj takiego który się specjalizuje w kręgosłupach, bo to szeroka dziedzina.
  • Odpowiedz
Gdzie w Warszawie można kupić materac z możliwością ewentualnego zwrotu?
Długo się przymierzaliśmy, jeździliśmy, kładliśmy się i wybraliśmy jakiś tam prawie najdroższy materac z Ikei.
Pierwsze dni były super, ale pozniej okazało się że tak nieprzyjemnie się układa ciało. Materac mimo że twardy, jest za miękki. Boli kręgosłup.

Potrzebujemy coś twardszego.
W jisku też byliśmy.
E.....y - Gdzie w Warszawie można kupić materac z możliwością ewentualnego zwrotu?
Dł...

źródło: temp_file8912249934197956761

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mateuszmozol: Zrób:
-rezonans magnetyczny odcinka lędźwiowego
-rezonans magnetyczny lub USG kolana
-może jeszcze rezonans miednicy - tam też są otwory przez które przechodzą te nerwy.

Jak będziesz już to miał to wizyta z tym u porządnego fizjoterapeuty, bo oni jednak wymacali sporo ludzi i widzą więcej od lekarza, który zajmuje się wszystkim w 10 minut i najchętniej leczyłby magiczną tabletką
  • Odpowiedz
@mateuszmozol: Co do mikroudaru to nie wiem. Na rezonansie mózgu z kontrastem by chyba wyszło i miałbyś też inne objawy.
Często jedno oko opada i jest niżej - nawet po mikroudarze. Trzeba też brać poprawkę, że można tak mieć od urodzenia albo z innego powodu.
  • Odpowiedz
Czy rehabilitacja polega tylko na wzmacnianiu miesni kregosłupa, a nie naprawy źródla bólu?

Aktualnie jestem na rehabilitacji kręgoslupa(z nfz),a wlasciwie jej koncu (dzisiaj ostatni dzien) i o ile na lędźwie cos tam mi pomoglo,to na gorną czesc nie za bardzo, a jak wspominalem fizjo tak jak wczorj ze boli mnie w konrketnnym meijscu i czy dalaby jakiescwiczenia do "neutralizacji tego bolu", to odpowiadala ze te miesne są dlugie i to co cwicze
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Vadzior Nie no to wiadomo, ogólnie sam sobie ustaliłem pewne deadline typu, że mimo wszystko przez ten miesiąc nie wsiądę za kółko to samo ogólnie z siedzeniem może maks 10 minut, jeśli nie muszę czegoś robić to nie zamierzam a przy samej rwie dałem radę nie siedzieć dłużej niż 2 minuty przez 7 tygodni więc jestem wprawiony xD
  • Odpowiedz
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
TL;DR:
4 lata po operacji kręgosłupa -> Zespół Ogona Końskiego.
Zanik mięśnia brzuchatego łydki (noga chuda jak patyk, nie mogę stanąć na palcach).
Czy jest jeszcze szansa na regenerację mięśnia/nerwu?
Ćwiczę rowerek/orbitrek/kardio 5x w tygodniu. Zero postępów (druga łydka 3x większa).
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): Na chłopski rozum przestań robić kardio bo od kardio tkanka nie rośnie tylko jej ubywa albo staje się wytrzymalsza, ty potrzebujesz doprowadzić organizm do sytuacji kiedy wszystko się pompuje,rośnie, goi i zostaje, nie potrzebujesz wytrzymałości tylko przyrost-regeneracja-przyrost-regenracja.


· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Dipolarny
  • Odpowiedz
Chyba niedługo będę jeździł na wózku, albo chodził zgięty w pół. Takich bóli kręgosłupa jeszcze nie miałem. Jak jestem wyprostowany i skręcam ciało w lewo prawo to plecy bolą tak ze nogi mi się uginają. Może moja przepuklina dojrzała w końcu do operacji, kto wie. #kregoslup #rwakulszowa
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dorodny-agrest: no operacja najlepsza opcja, jestem kilka miesięcy po
tylko u mnie ta przepuklina pękła i wywaliło z krążka ciało miażdżyste, to do operacji wgl chodzić i siedzieć nie mogłem
  • Odpowiedz
  • 0
@Vadzior: Mając na uwadze fakt, iż w chwili obecnej nie jest do końca poznana przyczyna wystąpienia wyników poza specyfikacją dla uwalniania tyzanidyny chlorowodorku, nie można przewidzieć, jak dany parametr będzie zmieniał się do końca terminu ważności i jaki będzie to miało wpływ na jakość i bezpieczeństwo stosowania produktu, a tym samym nie można wykluczyć zagrożenia dla zdrowia pacjenta – czytamy w decyzji GIF. Jak się okazuje, nie można zagwarantować, że
  • Odpowiedz
@matt-brjnm ale masz jeszcze prawie rok do końca terminu, nie jest on losowy tylko tak go na podstawie czegoś ustalili
A skoro są dwa rodzaje tych sirdaludów: zwykły jaki miałem ja i ten o zmodyfikowanym uwalnianiu to strzelam, że jak rozkruszysz tabletke to straci on właściwości tego powolnego uwalniania i będzie działał jak zwykły, no może nie w 100%. Grunt to żeby dawki nie przekroczyć, a czy uwolni się od razu
  • Odpowiedz
Takie pytanie mirki, zanim pójdę do fizjo może ktoś się zna i podpowie co to może być :)
Od jakiś dwóch miesięcy mogę "strzykać" szyja, kiedyś nie potrafiłem tego robić, nawet nie mogłem a od jakiegoś czasu ciągnie mnie odcinku szyjnym i dosyć często ruszam głowa na boki żeby sobie te napięcie rozluźnić.
Łapie się na tym, że w miejscu publicznym ruszam tak głową co musi wyglądać średnio.

Tylko fizjo pomoże?
THX!
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@rasjanek20: Masz podwyższone napięcie mięśniowe w niektórych mięśniach w obrebie szyi i obręczy barkowej, dlatego kompresuje Ci kręgi „do siebie”, dlatego zwiększa się ciśnienie w przestrzeniach międzystanowych pomiędzy kolejnymi kręgami szyjnymi, dlatego sobie samoistnie manipulujesz nimi aby uwolnić azot z tych przestrzeni po czym czujesz chwilową ulgą, która znika, bo jednak ciągle masz zwiększone napięcie mięśniowe itd. :)
  • Odpowiedz
Siema mirki poratujcie w temacie rwy kulszowej i poleci ktoś w Warszawie dobrego fizjoterapeutę lub przychodnie nie koniecznie na NFZ. Brat zmaga sie od jakiegoś czasu ale od nie dawna zaczęło dziadostwo konkretnie dezorganizować funkcjonowanie. Skierowanie do ortopedy ogarnięte ale do czasu wizyty chce żeby fizjo poskładał i zalecił ćwiczenia, terapie, rehabilitacje. Polecicie kogoś w Wawie?
#mikrophysio #rwakulszowa #medycyna #ortopeda #ortopedia #
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@CaptainTroll: U mnie pomógł dobry masaż, gdzie założę się, że było mnie słychać na drugim końcu budynku, takie zbite mięśnie. Leki przeciwzapalne, gorące kąpiele, jakoś na razie przeszło. Teraz czekam na opis rezonansu, a po operacji już jestem od kilku lat.
Pozdro i zdrówka do brata!
  • Odpowiedz
#fizjoterapia #zdrowie #kregoslup #silownia #plecy
Mam pytanie, moze ktos zna odp. Uczucie naciagnietych miesnie/bol miesni po prawej stronie, od razu za kregoslupem a miedzy lopatka (foto.). Bol tylko przy bardzo glebokim wdechu i tylko gdy jestem zgarbiony. Gdy siedze prawidlowo prosto, nic nie czuje. Bylem u fizjo i nic z kregoslupem nie widzi, jedynie ze mam sie rozciagac i mam bardzo sztywna
havocki - #fizjoterapia #zdrowie #kregoslup #silownia #plecy
Mam pytanie, moze ktos z...

źródło: Skærmbillede 2024-05-21 082017

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@havocki niewykluczone, że naderwałeś bardziej niż to w normie dla ćwiczeń. Ten ból w klp też wskazuje na m. oddechowe, międzyżebrowe, a to grupy aktywne podczas przyciągania drążka do klp lub podciągnięć na tymże. Fizjoterapeuta zauważyłby poważniejszą patologię. DOMS powinien trwać do tygodnia, więc to trwa u cb dosyć długo. Może nie zaprzestałeś aktywności i wciąż poprawiasz uraz?
  • Odpowiedz
@havocki mirek @chilon dobrze radzi. Możesz poprosić lekarza o fastum, ketoprofen ma trochę lepszą penetrację do niżej położonych tkanek. Niektóre zmiany zwyrodnieniowe można odczuwać długo, mi M-o-s goił się kilka miesięcy.
  • Odpowiedz
#mikrophysio #lekarz #kregoslup #rwakulszowa

Ortopeda stwierdził u mnie zespół mięśnia gruszkowatego i zalecił ćwiczenia, porobiłem trochę i dzisiaj jest dużo gorzej mam problem ze schyleniem się i ból promieniuje do lewej nogi (wcześniej było trochę lepiej), czy powinienem kontynuować ćwiczenia czy odpuścić na kilka dni?
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach