Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jak sobie pomóc w przypadku bólu od rwy kulszowej? Od kilku tygodni jestem unieruchomiony, każde chodzenie od 30 sekund w górę powoduje taki ból, że muszę usiąść, nawet w sklepie czy na środku ulicy. Pozycja siedząca nie boli, tzn coś tam czuć ale funkcjonuje. Podobnie leżenie. Na początku choroby miałem odwrotnie, musiałem często wstawać żeby się przejść i wtedy ból przechodził, im więcej chodziłem tym mniej bolało siedząc ale nawet wtedy ból był do wytrzymania. Teraz nie. Boli o pośladka do łydki. Na początku kilka tyg temu był to tylko ból, teraz od braku ruchu mam wrażenie, że robią mi się pola na łydce i jakby drętwiały/mrowiły na chwilę, a nawet grzały/paliły. Czyje podkurczenie mięśni w udzie, tak jakby zaraz miał wystąpić skurcz. Lekarze są bezradni. Miałem zastrzyki, brałem takie leki jak Doreta 75 (tramadol z paracetamolem), Olfen Uno, Opokan Forte, Dexak, Sirdalud, leki wspomagające jak Neurovit, Milgamma. Tak samo wszystko inne z apteki jak paracetamol w dawce 5g w ciągu dnia, ketonal, ibuprom, polopiryna i tak dalej. Każdym z tych leków na receptę zrobiłem pełną kurację jak zalecił lekarz i wspomagałem się przeciwbolowymi i nic. Nawet dwa tramadole nie zmieniają niczego i to nawet wzięte zaraz po tych zastrzykach. Prócz zmulenia nie zmniejszają bólu. Oczywiście chodziłem też na zabiegi fizjoterapii.
Co mam dalej zrobić? Wyjście do kibla to wyzwanie dla mnie.
#zdrowie #rwa #rwakulszowa #bol #fizjoterapia #ortopedia #fizjoterapeuta #ortopeda #medycyna #lekarz #rehabilitacja #leczsiezwykopem #kregoslup



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 2