Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko213
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
trax_pl

trax_pl

Dołączył 3 lata i 4 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 792
  • Znaleziska 762
  • Mikroblog 30
  • Obserwujący 0
  • Obserwowane 0

580

Próba normalizowania napiwków na przykładzie opłaty serwisowej

Sztuczny, nikomu niepotrzebny zwyczaj napiwków w i tak już przepłaconej gastronomii, wraca jak bumerang

MalyKrzys
z
trojmiasto.pl
dodany: przedwczoraj, 19:19:02
  • 139
  • #
    polska
  • #
    gastronomia
  • #
    napiwki
  • #
    obyczaje
  • #
    patologiazmiasta

trax_pl
trax_pl 7 godz. i 10 min temu via Wykop
  • 0
@dafto: ja miałem tak samo w Pradze, czeskiej Pradze :)
trax_pl
trax_pl 7 godz. i 6 min temu via Wykop
  • 0
@NieWiemWiecSieWypowiem: Już jest! Spotkałem się gdzieś z tym, nie pamiętam niestety gdzie, ale po zamknięciu rachunku / skanowania produktów zostałem zapytany o napiwek! KU... napiwek za to, że się obsłużyłem. To był chyba carefour, ale nie jestem pewny. Przestałem tam przychodzić.

368

Pomóżcie znaleźć degenerata, który wyrzucił kotkę z kociętami w foliowym worku.

Pomóżcie znaleźć degenerata, który wyrzucił kotkę z kociętami w foliowym worku.

Jakiś degenerat włożył kotkę i 3 kocięta do kartonu, który zapakował w folię i obkleił taśmą - by się udusiły.

fiziaa
z
wykop.pl
dodany: 14 godz. i 32 min temu
  • 28
  • #
    koty
  • #
    zwierzaczki
  • #
    csiwykop
  • #
    polska
  • #
    csipato
  • #
    wykopefekt
trax_pl
trax_pl 7 godz. i 44 min temu via Wykop
  • -1
Do nas ktoś podrzucił kotkę jak się okazało ciężarną. Także ten...
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

307

AI wolno więcej? Meta uważa, że pobieranie treści z Torrentów jest uczciwe

AI wolno więcej? Meta uważa, że pobieranie treści z Torrentów jest uczciwe

Wydawało się, że w debacie na temat praw autorskich i sztucznej inteligencji słyszeliśmy już wszystko, ale firma Marka Zuckerberga postanowiła przesunąć granice prawniczej kreatywności.

ggs-hg
z
ppe.pl
dodany: 13 godz. i 18 min temu
  • 65
  • #
    ai
  • #
    torrenty
  • #
    piractwo
  • #
    meta
  • #
    zuckerberg
  • #
    facebook
trax_pl
trax_pl 7 godz. i 46 min temu via Wykop
  • 5
A to nie wolno pobierać z torrentów? W dobie gier, aplikacji i usług, do których dostajemy jedynie "DOSTĘP" a nie apkę na własność. Dostęp, który może być z wielu powodów nam zabrany, np. zamykanie serwerów. W dobie aplikacji, które po zakupie proszą o więcej PLN, dodatki, skiny, skórki, lootboxy,
Wreszcie przy opłacie od każdego smartfona, laptopa tv, Opłata reprodukcyjna, bo rząd uważa, że każdy jest potencjalnym piratem. To chyba pobór takich rzeczy
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

544

Listonosz podpisał list polecony swoim nazwiskiem. Adresat stracił 15000

Listonosz podpisał list polecony swoim nazwiskiem. Adresat stracił 15000

Jeden z listonoszy pracujących w Suchej Beskidzkiej stał się centralną postacią "afery pocztowej" w regionie.

Oko_Spawacza
z
msn.com
dodany: 06.06.2026, 02:12:11
  • 95
  • #
    pocztapolska
  • #
    afera
  • #
    listonosz
trax_pl
trax_pl 07.06.2026, 11:35:19 via Wykop
  • 4
my straciliśmy 4700zł bo nie odwołaliśmy się w terminie. Listonosz wypisał awizo i nawet nie wiedzieliśmy że takowe było bo nie wrzucił go do skrzynki, nie było go nawet pod adresem

W momencie wypisywania awiza na kamerach mam nagranie że byłem nawet na podwórku i co z tego... termin przekroczony. A poczta polska odpowiedziała na moją reklamację że nie mają narzędzi by to zweryfikować czy listonosz był czy go nie było...
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

574

Pozytywne skutki prohibicji. Mniej pijanych w SOR, mniej mandatów

Pozytywne skutki prohibicji. Mniej pijanych w SOR, mniej mandatów

I Straż Miejska, i lekarze zauważają pierwsze efekty nocnego ograniczenia sprzedaży alkoholu w Lublinie. W pierwszy weekend obowiązywania zakazu było mniej interwencji. Od piątku do niedzieli funkcjonariusze wypisali zaledwie sześć mandatów za spożywanie alkoholu w miejscach publicznych.

kapitan-serwatka
z
jawnylublin.pl
dodany: 27.05.2026, 20:16:57
  • 273
  • #
    lublin
  • #
    alkohol
  • #
    polska
  • #
    alkoholizm
  • #
    ciekawostki

trax_pl
trax_pl 29.05.2026, 12:02:22 via Wykop
  • 0
@dafto: inaczej, jeśli mniej mandatów to na czym sobie te pieniądze odbiją? Nie wierzę że komuś na stołku podoba się że jest mniej mandatów
trax_pl
trax_pl 29.05.2026, 12:15:58 via Wykop
  • -1
Ja mam złe przeczucia odnośnie temu całemu zapobieganiu alkoholizmowi.

1. Małpki coraz droże, coraz gorszej jakości i z coraz mniejszą ilością %

Mam znajomych co takie małpki kupowali np idąc na kebab dodatkowo małpka i powko.
Po licznych podwyżkach ów małpki i stracie na % wielu zamiast rzucić picei małpek po prostu zaczęła kupować pół litra bo to się bardziej opłaca. I zamiast 100 mnl wieczorem przyjmowali pół litra bo butelka już otwarta.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

37

Sprzedawali espresso za 1 zł. Internet klaskał, biznes się nie spiął

Sprzedawali espresso za 1 zł. Internet klaskał, biznes się nie spiął

To jeszcze parę tygodni temu była najtańsza kawa w Polsce. Espresso za 1 zł. Kawiarnię Umówieni w Lublinie założyło młode, fajne małżeństwo z marzeniami, Wiktoria i Kuba. Oboje przed 25 rokiem życia. Razem od ponad siedmiu lat, małżeństwem są od niespełna roku. Znają się na wylot, co nie bez znac

Kanusz-Morwin-Jikke
z
wykop.pl
dodany: 28.05.2026, 08:39:44
  • 74
  • #
    biznes
  • #
    pracbaza
  • #
    wlochy
trax_pl
trax_pl 29.05.2026, 07:25:01 via Wykop
  • 1
Piękny tręd, zbióreczka na to i na tamto. Może i ja założę zbiórkę bo mnie tyłek boli od siedzenia i czytania tego szamba.

We włoszech owszem jest espresso za 1 euro ale pijesz i wypad inaczej doliczają Ci opłatę za obsługę coperto i ono w zależności od lokalu może być stałe nie ważne co i za ile zamówisz dajmy na to 2,5 euro i już jak chcesz posiedzieć płacisz 3,5 euro.
Proste!
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

377

Pacjent zapomina (lub nie dożywa), a rejestracja nie odpowiada

Pacjent zapomina (lub nie dożywa), a rejestracja nie odpowiada

Ministerialne dane, które podaje Menedżer Zdrowia, obnażają prawdę o liczbie nieodwołanych wizyt u lekarzy. Winne jednak są nie tylko nawyki chorego, ale też system pacjent nie może dodzwonić się do placówek medycznych, a w skrajnych przypadkach nie dożywa umówionych terminów.

wykopowicz19870808
z
termedia.pl
dodany: 25.05.2026, 06:09:11
  • 130
  • #
    lekarz
  • #
    pacjenci
  • #
    nfz
  • #
    leczenie
  • #
    zdrowie
  • #
    medycyna
trax_pl
trax_pl 25.05.2026, 12:16:21 via Wykop
  • 9
To samo... Wizytę dziecka chciałem odwołać bo miało gorączkę więc na wizytę wyczekiwaną prawie rok nie mogliśmy się pojawić. Pomyślałem odwołam, kogoś wsadzą na nasze miejsce. ZAPOMNIJ! dodzwonić się nie można, system rezerwacji? kontakt Mail? zapomnij!
Ciemnogród i kilogram błota
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

643

Policjanci z Rzeszowa staną przed sądem

Policjanci z Rzeszowa staną przed sądem

Jeszcze przed końcem maja do rzeszowskiego sądu wpłynie akt oskarżenia przeciwko dwóm funkcjonariuszom, którym zarzuca się niedopełnienie obowiązków. Sprawa dotyczy potrącenia nastoletniej Darii na przejściu dla pieszych.

zwirz
z
se.pl
dodany: 13.05.2026, 12:29:43
  • 48
  • #
    rzeszow
  • #
    policja

trax_pl
trax_pl 15.05.2026, 23:24:15 via Wykop
  • 1
@uzyt1: jak dla mnie minimum 28 lat pierdla bo pogrążają zaufanie do rządu, państwa, instytucji państwowych ALE O CZYM MY MÓWIMY, nas też urzędy wyruchały na parę tysięcy zł i nic nie mogę zrobić bo miałem 1 ku.wa dzień na złożenie wniosku jeden dzień! bo urząd zwlekał z korespondencją ponad dwa miesiące.

W dupi.e mam ten z----n.y kraj.

964

Branża gier mówi wprost: nie posiadasz swoich gier cyfrowych

Branża gier mówi wprost: nie posiadasz swoich gier cyfrowych

ESA twierdzi, że gracze nie posiadają cyfrowych gier, a jedynie licencję. Spór o ustawę AB-1921 i ruch Stop Killing Games znów rozpala debatę o prawach konsumentów.

BigBadDice
z
bigbaddice.pl
dodany: 13.05.2026, 06:00:34
  • 271
  • #
    gry
  • #
    pcmasterrace
  • #
    stopkillinggames
  • #
    ue
  • #
    konsole
  • #
    internet
trax_pl
trax_pl 15.05.2026, 23:17:53 via Wykop
  • 1
@CarlChryniszzswics: nasz rząd uważa że można i każdy z nas tak robi i dlatego nałożyli podatek od smartfona, laptopa tv, itp Więc drodzy państwo zapraszam do torrentów. Od maja są legalne

2777

Parkomat mówi że jest dzień wolny, a Gdynia wlepia mimo tego opłatę dodatkową

Parkomat mówi że jest dzień wolny, a Gdynia wlepia mimo tego opłatę dodatkową

Parkomat w Gdyni mówi że jest dzień wolny od opłat, a mimo to miasto Gdynia wlepia mandat i podtrzymuje swoje stanowisko tłumacząc że błąd parkomatu nie zwalnia z opłaty i należało iść poszukać innego

hellfirehe
z
wykop.pl
dodany: 05.05.2026, 11:28:10
  • 261
  • #
    parkomaty
  • #
    gdynia
  • #
    parkowanie
  • #
    polskiedrogi
trax_pl
trax_pl 05.05.2026, 22:04:34 via Wykop
  • 4
Wszyscy zarządcy parkingów i stref parkowania to hieny. Ja dostałem mandat w apcoa za to że nie mam biletu tylko że ten bilet miałem. Ten ich z---a.y parkomat ma takie lagi że wybił mi numer wwwg zamiast wg reszta poprawna. Gość co to kontroluje zamiast pomyśleć i dać upust zrobił to do czego został stworzony nie zgadza się numer rejestracyjny więc manadat za (co ja gadam "opłata dodatkowa") za brak biletu. Taki
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

935

Sukces systemu kaucyjnego

Sukces systemu kaucyjnego

Miało być nowocześnie, czysto i europejsko, a skończyło się tak, że człowiek na własnym osiedlu wygląda jak profesjonalny nurek śmietnikowy. Targasz te wory pod dyskont, stoisz w kolejce z innymi "łowcami kaucji", a na końcu i tak wita Cię wielki napis: AWARIA. Przynajmniej po powrocie do domu można

janusz0104
z
wykop.pl
dodany: 28.04.2026, 13:30:13
  • 287
  • #
    systemkaucyjny
  • #
    kaucja
  • #
    zzyciawziete
  • #
    absurdy
  • #
    polska
  • #
    zakupy
trax_pl
trax_pl 29.04.2026, 23:24:05 via Wykop
  • 0
No zajebiście

Idę do stokrotki wrzuciłem 3 butelki, dostałem g---o paragon na 1,50 choć miałem więcej butelek. Automat przepełniony skontaktuj się z obsługą. Wchodzę do sklepu i kolejka w ch...j
Jadę do caufland wrzucam butelkę szklaną za 1 zł rezultat 50 groszy

Niech się na wieczność spali w piekle ten kto to opracował
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

584

Będzie też kaucja na "małpki" i butelki po winie

Będzie też kaucja na "małpki" i butelki po winie

Kaucję 50 groszy płacimy obecnie za butelki PET oraz za puszki. Wiceministra klimatu i środowiska, powiedziała, kiedy można spodziewać się decyzji o poszerzeniu systemu także na butelki po wódce - w tym małpki - oraz po winie.

Z_ostatniej_chwili
z
polskieradio24.pl
dodany: 27.04.2026, 12:31:31
  • 178
  • #
    polska
  • #
    systemkaucyjny
  • #
    ekologia
  • #
    klimat
  • #
    gospodarka
  • #
    pieniadze
trax_pl
trax_pl 27.04.2026, 22:24:26 via Wykop
  • 3
@konkarne: i to nie jest las a fragment pobocza przy zwykłej powiatowej drodze
trax_pl - @konkarne: i to nie jest las a fragment pobocza przy zwykłej powiatowej dro...

źródło: IMG_20260301_153554

Pobierz
trax_pl
trax_pl 27.04.2026, 22:26:06 via Wykop
  • 5
@Aleale2: No właśnie te co leżą leżeć tam będą bo kaucją objęte zostaną tylko małpki z nową etykietą :(
A tak... to faktycznie stare butelki zostały by wyzbierane

462

UWAGA NETIA próbuje wyłudzić pieniądze za niby niezwrócony sprzęt!

UWAGA NETIA próbuje wyłudzić pieniądze za niby niezwrócony sprzęt!

Ale sie zagotowalem, siedze od ponad 2 tygodni za granica i wlasnie dostalem wczoraj info ze na adres zamieszkania dostalem list z Netii... I co się okazuje?, ze NETIA i ze mnie próbuje bezpodstawnie wyłudzić ponad 110 zl za niby niezwrócony sprzęt po rozwiązaniu umowy. Tylko źle trafili bo w okresi

Camis
z
wykop.pl
dodany: 16.04.2026, 16:31:28
  • 87
  • #
    netia
  • #
    oszukujo
  • #
    afera
  • #
    oszustwo
  • #
    prawo
  • #
    internet
trax_pl
trax_pl 17.04.2026, 23:38:39 via Wykop
  • 3
i mnie męczą choć nie miałem z nimi nawet umowy. Najpierw jedna gó... firma od długów. Wyjaśniłem sprawę to po pół roku spokoju nasłali na mnie drugą.
Dodzwonić się do hamów nie można, trzeba pisać no to piszę im opinie na google 1 gwiazdka i czekam na kontakt.

W życiu takiej patologii nie grali a wiecie czemu mnie nękają? Bo jestem z it i kiedyś zadzwoniłem na infolinię zgłosić awarię u mojego
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

pamareum
pamareum
15.04.2026, 17:02:02
  • 1120
Czynsz w SM Bródno za mieszkanie 82m2 wzrósł o 475 zł i wynosi teraz 2475 zł

#warszawa #nieruchomosci
pamareum - Czynsz w SM Bródno za mieszkanie 82m2 wzrósł o 475 zł i wynosi teraz 2475 ...

źródło: IMG_4641

Pobierz
  • 325
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

trax_pl
trax_pl 15.04.2026, 22:07:58 via Wykop
  • 5
Wow! I wy tak żyjecie?
Mnie miesięcznie w domu 125m2 z działką 1000m2 na miesiąc uśredniając cały rok koszta wyniosą około 400-500zł za wszystko
Najdroższy jest gas teraz jakieś 250zł zimą do 650-700zł lato (zeszłe) 150 zł
Ale patrząc po zużyciu na rachunku, życie dostatnie :)
  • Odpowiedz

606

Ponad 40% Amerykanów rezygnuje z usług streamingowych przez rosnące koszty życia

Ponad 40% Amerykanów rezygnuje z usług streamingowych przez rosnące koszty życia

40% Amerykanów zrezygnowało w ciągu ostatnich 3 miesięcy korzystanie z subskrypcji serwisów streamingowych, a aż 75% jest sfrustrowanych ciągłymi podwyżkami cen.

matixrr
z
thehill.com
dodany: 10.04.2026, 20:54:06
  • 184
  • #
    netflix
  • #
    disneyplus
  • #
    hbogo
  • #
    seriale
  • #
    film
  • #
    finanse

trax_pl
trax_pl 12.04.2026, 00:18:01 via Wykop
  • 2
ja zrezygnowałem jak abonament wzrósł z 45 zł za ten pakiet 4 użytkowników. Zrezygnowałem bo oglądałem średnio może dwie godziny miesięcznie a później i tak wprowadzili gospodarstwo domowe i zakaz dzielenia się.
Generalnie jako człowiek ze świata It mam tylko dwie aktywne subskrybcje
najtańszy apple cloud 50GB
Eleven Labs plan roczny
I kilka domen ale to raczej nie subskrybcja
Darmowe perplexity i gemini
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

384

Zrobiłem apkę z AI, które zamienia zdjęcia usterek w raport PDF w parę kliknięć

Zrobiłem apkę z AI, które zamienia zdjęcia usterek w raport PDF w parę kliknięć

Pracuję jako kierownik techniczny obiektu i miałem dość spędzania godzin na opisywaniu zdjęć usterek po powrocie z terenu. Zrobiłem apkę z AI, która analizuje zdjęcia i generuje raport PDF z opisem, priorytetem i zaleceniami. Chętnie usłyszę feedback: pawel@spectrapp.pl

pawel-dmoch
z
spectrapp.pl
dodany: 09.04.2026, 22:56:27
  • 112
  • #
    budownictwo
  • #
    sztucznainteligencja
  • #
    startup
  • #
    nieruchomosci
  • #
    zarzadzanienieruchomosciami
trax_pl
trax_pl 11.04.2026, 00:17:12 via Wykop
  • 4
żałosny spam i pseudo reklama pod przykrywką sensownego znaleziska
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

2844

Nieoficjalne: Polska musi zapłacić Pfizerowi 5,6 mld zł. Sąd zdecydował

Sąd w Brukseli nakazał Polsce wykonanie umowy z Pfizerem i zapłatę ok. 5,6 mld zł za nieodebrane szczepionki przeciw COVID-19 ustalił Rynek Zdrowia. "Sąd uznał, że ani wojna w Ukrainie, ani rozwój pandemii, w tym spadek liczby zakażeń, nie uzasadniają uchylenia lub zmiany zobowiązań umownych Polsk

sub_zero_1
z
businessinsider.com.pl
dodany: 01.04.2026, 14:12:40
  • 617
  • #
    polska
  • #
    covid
  • #
    wydarzenia
  • #
    informacje
  • #
    pieniadze
  • #
    finanse
trax_pl
trax_pl 01.04.2026, 18:21:58 via Wykop
  • 1
@tomasz-grzegorczuk: mam tak samo ale sąd ma racje. Szkoda że pfizer też powinien za te szczepionki beknąć tylko nikt mu nic nie zrobi

374

Jeden foton, dwa elektrony. Ogniwa słoneczne pobiły własny limit

Jeden foton, dwa elektrony. Ogniwa słoneczne pobiły własny limit

Naukowcy z Japonii i Niemiec opracowali cząsteczkę, w której jeden foton generuje dwa elektrony, osiągając 130% wydajności kwantowej. Zjawisko zwane singlet fission, opublikowane w Journal of the American Chemical Society, otwiera drogę do wydajniejszej fotowoltaiki.

real_scoria
z
sciencedaily.com
dodany: 28.03.2026, 17:18:27
  • 81
  • #
    nauka
  • #
    energia
  • #
    technologia
  • #
    fizyka
  • #
    ekologia
  • #
    badania
trax_pl
trax_pl 29.03.2026, 07:45:35 via Wykop
  • 4
@Jurand-ze-Spychowa: no właśnie nie, dowalą Ci opłat przesyłowych, jakościowych, na podwyżkę dla sekretarki i innej Halinki w Tauronach i innych PGE
A Ty jak zapragniesz się od nich odciąć zakładają magazyn energii to Ci go zabronią postawić.

To jest kraj nie dla obywatela

1471

Absolutna bezczelność - Izrael będzie burzył domy w sasiednim Libanie

Pokaż treści 18+

Absolutna bezczelność - Izrael będzie burzył domy w sasiednim Libanie

Izraelska armia przystępuje do systematycznego równania z ziemią infrastruktury w południowym Libanie. Władze w Tel Awiwie nakazały wojsku natychmiastowe zniszczenie mostów na rzece Litani oraz przyspieszenie wyburzania domów w przygranicznych wsiach.

ZobaczLink
z
rmf24.pl
dodany: 22.03.2026, 14:24:51
  • 120
  • #
    swiat
  • #
    izrael
  • #
    wojna
  • #
    liban
  • #
    polityka

trax_pl
trax_pl 22.03.2026, 18:25:27 via Wykop
  • 0
@resdf: bo mosad na każdego najwyraźniej coś ma trump przykładem

1070

Celowo pogarszają sprzęt i gry po zakupie. Norweski raport uderza w branżę

Celowo pogarszają sprzęt i gry po zakupie. Norweski raport uderza w branżę

Norweska Rada Konsumentów opublikowała obszerny raport, w którym oskarża producentów elektroniki i twórców usług cyfrowych o systematyczne pogarszanie funkcjonalności produktów już po ich sprzedaży, wykorzystując do tego aktualizacje online. Autorzy raportu wskazują na gry wideo, drukarki, auta...

jestemjakijestem1212
z
ithardware.pl
dodany: 09.03.2026, 08:42:40
  • 144
  • #
    technologia
  • #
    komputery
  • #
    ciekawostki
  • #
    wiadomosci
  • #
    gry
  • #
    europa
trax_pl
trax_pl 09.03.2026, 17:06:54 via Wykop
  • 2
Ja niemiło wspominam jakąś większą aktualizację topowego wówczas samsunga Note20 Ultra. Po aktualizacji telefon zwyczajnie grzał się i zuzywał znacznie większą ilość energii na te same czynności. Głównie odpalenie aparatu powodowało mocne grzanie się obudowy.
Albo iphone'y 6 z obniżoną wydajnością w trosce o użytkownika.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 10
  • Strona 1 z 10
  • >

Marcin

  • Polska

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 11.10.2023

    Komentator
  • Rocznica
    od 13.01.2026

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking