Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko154
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

584

Będzie też kaucja na "małpki" i butelki po winie

Będzie też kaucja na "małpki" i butelki po winie

Kaucję 50 groszy płacimy obecnie za butelki PET oraz za puszki. Wiceministra klimatu i środowiska, powiedziała, kiedy można spodziewać się decyzji o poszerzeniu systemu także na butelki po wódce - w tym małpki - oraz po winie.

Z_ostatniej_chwili
Z_ostatniej_chwili
z
polskieradio24.pl
dodany: 27.04.2026, 12:31:31
  • #
    polska
  • #
    systemkaucyjny
  • #
    ekologia
  • #
    klimat
  • #
    gospodarka
  • #
    pieniadze
  • 178
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Komentarze (178)

najlepsze

konkarne
konkarne
27.04.2026, 13:16:36 via Wykop
  • 286
Tak jak krytykuję ten debilny system, tak podpisuję się wszystkimi czterema kończynami nad wprowadzeniem kaucji za butelki po małpkach.
Te butelki potem walają się po lasach i polach, a tak jak wprowadzimy za nie kucje, to co prawda pijący dalej będą te butelki wyrzucać, ale szybko znajdą się ekipy meneli, które będą te butelki zbierać z trawników i śmietników i odnosić do sklepu.
Tak kiedyś było z puszkami po piwie... Jak tylko
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

konkarne
konkarne
27.04.2026, 15:12:44 via Wykop
  • 16
@mocten:
Pracownicy leśni to mają w dupie małpki i piją połówki.
Małpki to piją najczęściej pracownicy korporacji w drodze do roboty.
Najwięcej małpek sprzedaje się w godzinach 7-9 rano
  • Odpowiedz
lentilek
lentilek
lentilek
27.04.2026, 16:35:51 via Wykop
  • 25
@konkarne: Dlatego zakaz sprzedaży alkoholu powinien być w zupełnie innych godzinach, np. 00:00 do 9 rano. To by wyeliminował całą masę ludzi co rano kupują małpki przed pracą
  • Odpowiedz
januszjanusz666
januszjanusz666
27.04.2026, 12:47:17 via Wykop
  • 260
Wygląda na to że szykuje się kolejna podwyżka na odbiór śmieci, oraz wydłużenie kolejek ze śmieciami przed sklepami z butelkoPuszkoMatami, oraz wzrost O------------u wśród obywateli.
PS. widział ktoś automaty przyjmujące SZKŁO??? bo ja nie....... jak ten pomysł wejdzie, to będzie kolejny, wyższy stopień chaosu
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Kamael
Kamael
27.04.2026, 14:15:56 via Wykop
  • 151
@januszjanusz666: będziecie teraz stali w kolejce pomiędzy zaszczanymi żulami jebiącymi na cały sklep:D
  • Odpowiedz
Czerwone_Stringi
Czerwone_Stringi
27.04.2026, 14:24:24 via Wykop
  • 54
@Kamael: Przecież już stoimy, puszki i butelki po piwie już są
Czerwone_Stringi - @Kamael: Przecież już stoimy, puszki i butelki po piwie już są
  • Odpowiedz
funeralmoon
funeralmoon
27.04.2026, 13:44:26 via Wykop
  • 116
Będzie też kaucja na "małpki"... To jest perfidny masoński atak na polską branżę budowlaną ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

tomasz-diog
tomasz-diog
27.04.2026, 15:27:24 via Wykop
  • 26
@funeralmoon: młody od teraz oprócz skakania po p--o będzie zbierał puste małpki ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
warsaw
warsaw
warsaw
27.04.2026, 17:39:53 via Wykop
  • 11
@funeralmoon: Akurat kto jak kto, ale masoni to powinni dbać o branżę budowlaną ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Radkovich
Radkovich
27.04.2026, 12:58:51 via Wykop
  • 77
ale to będzie j----o jak będzie się kisiło w sklepach
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Radkovich
Radkovich
27.04.2026, 13:22:09 via Wykop
  • 43
@palodisko: w imię ekologii mamy marnować wodę ?
  • Odpowiedz
krzysztof-kamil-undro
krzysztof-kamil-undro
27.04.2026, 13:30:21 via Wykop
  • 32
@palodisko: a jak jade gdzieś w teren i przy powrocie chcę kaucje spowrotem to mam te butelki/puszki/chujwieco opłukać na stacjach paliw w toaletach publicznych żeby Pan Oświecony Ojkofob był zadowolony? Dlaczego to ma być akurat mój problem i w imię czego?
  • Odpowiedz
Saracen
Saracen
Saracen
27.04.2026, 16:43:55 via Android
  • 66
Już mi się chce rzygać od tej lewackiej nowomowy. "Ministra". Co to ku€#@ jest? To jest dopełniacz od słowa minister, a nie żadna ministra.
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

dafto
dafto
dafto
27.04.2026, 17:39:10 via Wykop
  • 9
@Saracen: ministrantka
  • Odpowiedz
kolonosko
kolonosko
27.04.2026, 18:23:43 via Android
  • 7
@ipkis123:
Pamiętam, był taki film przedwojenny:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Pani_minister_ta%C5%84czy
Komuna najpierw walczyla z feminatywami oraz polską odmianą nazwisk jak -owa, -ówna itp., by obecnie odkręcać to, czego dokonali.
  • Odpowiedz
Gozd
Gozd
Gozd
27.04.2026, 16:31:53 via Wykop
  • 28
"Poszerzenie systemu popiera zarówno społeczeństwo, jak i biznes." Oni żyją w jakimś innym świecie. Jakie spoleczenstwo popiera w ogóle kaucję za butelki kosztem swojego własnego czasu, pieniędzy, miejsca, jak i podwyżki za wywóz śmieci? Chyba te co żyje na czyjś koszt.
Skończy się tym, że nie rentowne będą miejskie sortownie zbudowane za pieniądze mieszkańców, które tanim kosztem przejdą w prywatne ręce, a potem zapewne zacznie się walka z systemem kaucyjny.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Polankowicz
Polankowicz
27.04.2026, 19:19:02 via Wykop
  • -4
@Gozd: Skończą się małpie gaje za wiatami przystankowymi i w przyzakładowych krzakach. Lepiej późno niż wcale.

Jeszcze kaucja na pety by się przydała. Tak z piątaka od sztuki.
  • Odpowiedz
mkarweta
mkarweta
28.04.2026, 03:59:47 via Android
  • 4
@Gozd: o ile cały system kaucyjny jest o kant d--y roztrzaskać, o tyle kaucja na małpki powinna być. Przecież butelki po małpkach to jest dramat.
  • Odpowiedz
Oreganostyle
Oreganostyle
27.04.2026, 12:38:38 via Wykop
  • 27
po to ludzie kupuja malpki zeby szybko i pokryjomu wypic, zaden alkus nie bedzie gromadzil malpek zeby je pozniej sprzedac
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Catmmando
Catmmando
27.04.2026, 12:59:36 via Wykop
  • 55
@Oreganostyle: w przyrodzie nic nie ginie, znajdą się tacy co je wyzbierają co do sztuki

a to, że w sklepach i przy butelkomatach będzie waliło żulami i wódą to inna sprawa
  • Odpowiedz
paulander90
paulander90
paulander90
27.04.2026, 13:18:58 via Android
  • 14
@Oreganostyle: ale nie o to tutaj w tym wszystkim chodzi
  • Odpowiedz
Hasselblad
Hasselblad
27.04.2026, 16:34:05 via Wykop
  • 17
Wiceministra o c--j gdzie ja żyje
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

puretech
puretech
puretech
27.04.2026, 20:49:40 via Wykop
  • 8
@Hasselblad: Proszę nie przeklinać bo dostaniesz skierowanie do psycholożki!
  • Odpowiedz
Wolfr
Wolfr
27.04.2026, 17:26:27 via Wykop
  • 15
A później szampony, płyny zmiękczające, oleje itd. Możliwości jest wiele
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

NieWiemWiecSieWypowiem
NieWiemWiecSieWypowiem
NieWiemWiecSieWypowiem
27.04.2026, 22:36:04 via Wykop
  • 14
w kolejce kaucja na :
- opakowania po wędlinach
- serach / serkach
- margarynach
- keczupach i musztardach
- lodach w pudełkach
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 7
  • Strona 1 z 7
  • >

Hity

tygodnia

[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
4351
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
3210
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
3107
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
2370
W Polsce jak w Indiach. Rzeka umiera, a zakład gdzieś ma ekologię.
W Polsce jak w Indiach. Rzeka umiera, a zakład gdzieś ma ekologię.
2030
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #wydarzenia
  • #ciekawostki
  • #prawo
  • #europa
  • #gospodarka
  • #ekonomia
  • #heheszki
  • #4konserwy
  • #swiat
  • #policja
  • #historia
  • #usa
  • #neuropa
  • #niemcy
  • #warszawa

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking