Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko164
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

935

Sukces systemu kaucyjnego

Sukces systemu kaucyjnego

Miało być nowocześnie, czysto i europejsko, a skończyło się tak, że człowiek na własnym osiedlu wygląda jak profesjonalny nurek śmietnikowy. Targasz te wory pod dyskont, stoisz w kolejce z innymi "łowcami kaucji", a na końcu i tak wita Cię wielki napis: AWARIA. Przynajmniej po powrocie do domu można

janusz0104
janusz0104
janusz0104
z
wykop.pl
dodany: 28.04.2026, 13:30:13
  • #
    systemkaucyjny
  • #
    kaucja
  • #
    zzyciawziete
  • #
    absurdy
  • #
    polska
  • #
    zakupy
  • 290
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Miało być nowocześnie, czysto i europejsko, a skończyło się tak, że człowiek na własnym osiedlu wygląda jak profesjonalny nurek śmietnikowy. Targasz te wory pod dyskont, stoisz w kolejce z innymi "łowcami kaucji", a na końcu i tak wita Cię wielki napis: AWARIA. Przynajmniej po powrocie do domu można odpalić chłodną Gazowszankę i zapomnieć o tym plastikowym cyrku.

Ile już "zarobiliście" na kaucji, a ile straciliście godności pod automatem?

Treści powiązane (5)

Według rządu jeżeli nie podoba ci się system kaucyjny, to szerzysz dezinformację
Diabolos
z wykop.pl
  • 144
Głosowanie za system kaucyjnym - konfederacja przeciw
Diabolos
z wykop.pl
  • 78

Komentarze (290)

najlepsze

maniek-maniewski
maniek-maniewski
maniek-maniewski
28.04.2026, 13:34:32 via Wykop
  • 348
Ja tam widzę plus tego systemu - żul u mnie z osiedla wreszcie ma na a-----l szybko, kilka butelek i jest romperek. A tak cały dzień łaził i złom zbierał. Teraz ósma rano i już nachlany.
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Argiope
Argiope
28.04.2026, 14:08:03 via Wykop
  • 141
@maniek-maniewski: Żule to maja teraz eldorado, wygrzebie taki 30 butelek gdzieś z rowu i ma na kebsa
  • Odpowiedz
malkontent
malkontent
28.04.2026, 16:36:00 via Android
  • 249
@Argiope: najpierw musi nie dostać udaru podczas dmuchania w te butelki żeby stały się koszerne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
malkontent
malkontent
28.04.2026, 16:34:42 via Android
  • 278
Po pierwsze na kaucji się nie zarabia tylko trzeba łazić z workami jak jakiś kloszard żeby odzyskać pieniądze, które wcześniej zostały przez nas wydane. Można też wybrać się na samochodową wycieczkę z rodziną, jeśli mieszka się w małej miejscowości. To wszystko jest bardzo ekologiczne
  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

malkontent
malkontent
28.04.2026, 16:50:22 via Android
  • 115
@KingaM: przecież o wartość tych kaucji wzrosła cena produktów? xD
  • Odpowiedz
maniek-maniewski
maniek-maniewski
maniek-maniewski
28.04.2026, 17:07:22 via Wykop
  • 108
@KingaM: skoro myślisz, że się na tym zarabia mam dla ciebie patent na nieskończony napój - kupujesz napój, wypijasz pół, dolewasz wody i masz dalej cały. Powtarzasz w nieskończoność. ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
CarlChryniszzswics
CarlChryniszzswics
28.04.2026, 17:30:58 via Android
  • 184
Ja przestałem kupować, nie będę latał z butelkami jak żul, nie będę wyrzucał kasy
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

MiKeyCo
MiKeyCo
MiKeyCo
28.04.2026, 19:26:33 via Wykop
  • 74
@CarlChryniszzswics: Ja już p--o prawie przestałem pić. Poświęcę się i abstynentem zostanę, a kaucji nie dam wyłudzić. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
mikolaj-von-ventzlowski
mikolaj-von-ventzlowski
29.04.2026, 00:48:51 via Wykop
  • 29
@MiKeyCo: Van pur nie uczestniczy w systemie kaucyjnym 🍻
  • Odpowiedz
orkako
orkako
29.04.2026, 04:00:44 via Wykop
  • 135
Teraz to jeszcze nic. Przecież Kotula powiedziała, że docelowo kaucja ma wynieść 1 zł, i ma objąć wszystkie opakowania szklane, plastikowe kubeczki itp. Wszystko będzie trzeba umyć, w idealnym stanie dostarczyć do sklepu i z osobna zeskanować. Jak trzeba być chorym aby nie tylko wprowadzić tak zły system, ale jeszcze proponować jego jeszcze bardziej spaczoną wersję. Oni poprostu chcą odejść od wladzy i u mnie juz sobie to załatwili.
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Arteqq
Arteqq
29.04.2026, 04:19:20 via Wykop
  • 74
@orkako: robią co mogą by nie poruszać ważnych i gorących tematów: zapaść demograficzna, bezrobocie, przywileje górników i milicji, likwidacja 800+…
  • Odpowiedz
witam12
witam12
29.04.2026, 06:49:16 via Wykop
  • 49
@orkako: polakom trzeba mocniej śrubę dokręcić żeby nie czyli się zbyt komfortowo
witam12 - @orkako: polakom trzeba mocniej śrubę dokręcić żeby nie czyli się zbyt komf...

źródło: 1000033668

Pobierz
  • Odpowiedz
Balcerek
Balcerek
28.04.2026, 18:16:46 via Android
  • 94
Komu zalezy na jak najszybszym naprawianiu automatow? Gdzie jest motywacja do poprawiania i ulepszania systemu.im gorzej ten system dziala tym wiecej pieniedzy zostaje w systemie
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

MiKeyCo
MiKeyCo
MiKeyCo
28.04.2026, 20:39:45 via Wykop
  • 18
@Balcerek: Tak, a o co chodzi?
  • Odpowiedz
Retro123
Retro123
Retro123
29.04.2026, 02:54:45 via Wykop
  • 18
@balrog84: Musi wykonać usługę i naprawić, no tak to racja, a ty wiesz ile może kosztować naprawa takiego automatu? Może kosztować dowolną kwotę, bo jeśli nie części, to pensja dla serwisanta może być dowolną kwotą.
  • Odpowiedz
Sultan_Heheszkuw
Sultan_Heheszkuw
29.04.2026, 05:12:26 via Wykop
  • 67
Obywatele i obywatelki! Czy spełniliscie dzisiaj swoją powinność wobec partii i ojczyzny, zapełniając wór butelkam?
Sultan_Heheszkuw - Obywatele i obywatelki! Czy spełniliscie dzisiaj swoją powinność w...

źródło: 1000045259

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Kopacz_Rowow
Kopacz_Rowow
29.04.2026, 06:24:50 via Wykop
  • 12
@Sultan_Heheszkuw: Ale której ojczyzny, tej w Berlinie czy na okupowanej ziemi w Palestynie?
  • Odpowiedz
Wellmen
Wellmen
Wellmen
29.04.2026, 02:50:01 via Wykop
  • 41
Ja uważam że tu chodzi aby wyjść z domu/mieszkania i nawiązać relacje romantyczną a co koniec końców jest ukrytą walką z demografią. Przecież przy takim butelkomacie można porozmawiać, prawda? a potem kto wie....................... Taki fikołek można zastosować.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

AnalLog
AnalLog
AnalLog
29.04.2026, 05:22:58 via Wykop
  • 14
@Wellmen: Każdy chłop marzy o rozmowie z grubą karyną od której śmierdzi puszkami po żubrze 乁(♥ ʖ̯♥)ㄏ
  • Odpowiedz
MacIntel
MacIntel
MacIntel
29.04.2026, 06:41:10 via Wykop
  • 15
@AnalLog: pojawią się kaucyjni spermiarze
  • Odpowiedz
LeastWantd80
LeastWantd80
LeastWantd80
28.04.2026, 20:54:33 via Android
  • 33
Żeby choć jedna rzecz tym niemotom z KO wyszła.
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

bossssob
bossssob
bossssob
28.04.2026, 21:28:28 via Wykop
  • 30
@LeastWantd80: Przecież wyszło. Ten kto miał zarobić ten zarobi miliardy. A że motłoch zawsze stęka, że bogactwo to zbrodnia albo jakieś inne oszustwo - to na własne życzenie motłoch zawsze będzie biedny.

O wszystko tych wariatów klimatycznych z PO podejrzewam, ale nie o taką niekompetencję, żeby robić powszechny system oparty o jakąś eko-ściemę na którym miałby zarobić jakiś pospolity Janusz...
  • Odpowiedz
Kulek1981
Kulek1981
29.04.2026, 04:38:45 via Wypiek
  • 18
@LeastWantd80 Popis dał kolejny popis. To PiS wprowadzał, a KO skończyło ¯\(ツ)/¯
Duopol na pełnej.
  • Odpowiedz
Tortoveno
Tortoveno
29.04.2026, 05:01:05 via Wykop
  • 29
A powiedzcie - mogę legalnie wyrzucić przetarte skarpetki do zmieszanych? Czy to tekstylia i muszę z tą parą to PSZOKu jechać albo gromadzić zużyte ubrania w domu (najlepiej na 20 m2)?
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

D4Ru73K
D4Ru73K
D4Ru73K
29.04.2026, 05:39:42 via iOS
  • 12
@Tortoveno: spakuj między obierki z kartofli. Skarpetki nie mają GPS, na sortowni nie ustalą właściciela.
  • Odpowiedz
Duperel
Duperel
Duperel
29.04.2026, 06:14:01 via Android
  • 18
@D4Ru73K: jeszcze! Bo ostatnio był pomysł wprowadzenia qr kodów na worki :)
  • Odpowiedz
atol
atol
atol
29.04.2026, 05:00:41 via Wykop
  • 28
trzeba zrobić ustawę że domy lokalnych polityków również przyjmują butelki kaucyjne - zwłaszcza wypełnione moczem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Pawel993
Pawel993
29.04.2026, 05:41:56 via Wykop
  • -2
@atol: uuu kolega widze ze na ciezarowce jezdzi? I chce oddac butelki?
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 7
  • Strona 1 z 7
  • >

Hity

tygodnia

[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
4497
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
3270
Słupski hematolog zarobił 1 334 692 zł w rok
Słupski hematolog zarobił 1 334 692 zł w rok
2631
W Polsce jak w Indiach. Rzeka umiera, a zakład gdzieś ma ekologię.
W Polsce jak w Indiach. Rzeka umiera, a zakład gdzieś ma ekologię.
2066
Dogadali się, by nie podnosić ludziom pensji. Naloty UOKiK i policji na Śląsku
Dogadali się, by nie podnosić ludziom pensji. Naloty UOKiK i policji na Śląsku
1912
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #kaucja
  • #ekologia
  • #butelki
  • #polska
  • #biedronka
  • #heheszki
  • #lidl
  • #smieci
  • #pijzwykopem
  • #zabka
  • #kaufland
  • #ekonomia
  • #zakupy
  • #gospodarka
  • #butelkizwrotne

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking