Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko192
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

964

Branża gier mówi wprost: nie posiadasz swoich gier cyfrowych

Branża gier mówi wprost: nie posiadasz swoich gier cyfrowych

ESA twierdzi, że gracze nie posiadają cyfrowych gier, a jedynie licencję. Spór o ustawę AB-1921 i ruch Stop Killing Games znów rozpala debatę o prawach konsumentów.

BigBadDice
BigBadDice
z
bigbaddice.pl
dodany: 13.05.2026, 06:00:34
  • #
    gry
  • #
    pcmasterrace
  • #
    stopkillinggames
  • #
    ue
  • #
    konsole
  • #
    internet
  • 273
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (1)

GOG
Dru
z gog.com
  • 0

Komentarze (273)

najlepsze

CarlChryniszzswics
CarlChryniszzswics
13.05.2026, 06:05:13 via Wykop
  • 564
hmm, w takim razie jak można ukraść coś czego nikt nie posiada?
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

CarlChryniszzswics
CarlChryniszzswics
13.05.2026, 09:23:30 via Wykop
  • 223
pewnie to skrót myślowy i chodzi o nieautoryzowany dostęp


@Sierpik21: być może, ale branża cały czas grzmi o kradzieży gier (piracenie), a nie "nieautoryzowanym dostępie" do nich.
  • Odpowiedz
Victor_Manzon
Victor_Manzon
13.05.2026, 14:16:29 via Wykop
  • 224
@CarlChryniszzswics: przecież im nie kradniesz - poużywasz i oddasz
czyli krótkotrwały zabór gry
  • Odpowiedz
NihilistRealmV
NihilistRealmV
13.05.2026, 10:12:21 via Wykop
  • 212
Mówiłem o tym prawie dekadę temu. Jeśli dystrybucja produktu nie jest zapłatą za towar czyli egzemplarz owa rzecz nie jest warta kupienia. Sam steam jest uosobieniem tej patologii, dlatego odkąd go wprowadzono na wszystkie gry przestałem kupować gry, a wróciłem do piractwa. Oczywiście gry nadal kupuję, ale tylko na GOG, a jak gry nie ma na GOG to po prostu piracę.
Przestrzegałem, że abonamentyzacja doprowadzi to czegoś gorszego niż komunizm, bo steam
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Marmurowy_Gargulec
Marmurowy_Gargulec
13.05.2026, 16:58:37 via Android
  • 42
@NihilistRealmV:
Marmurowy_Gargulec - @NihilistRealmV:

źródło: 1000318351

Pobierz
  • Odpowiedz
Rudz1elec
Rudz1elec
Rudz1elec
13.05.2026, 17:08:02 via Wykop
  • 28
@NihilistRealmV: akurat gaben to król wśród cyfrowej dystrybucji i inne firmy nie maja do niego podjazu
  • Odpowiedz
PuchaczLesny
PuchaczLesny
13.05.2026, 12:17:15 via Wykop
  • 115
Wielkie korpo coś tam płacze. Niech się cieszą że państwo (tworzone przez obywateli) pozwala im w ogóle istnieć i korzystać z dóbr społecznych.
Oni zapomnieli kto tu jest dla kogo i kto komu ma robić dobrze za pieniążki.
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

PuchaczLesny
PuchaczLesny
13.05.2026, 17:29:51 via Wykop
  • 13
A jak się Gabe na ciebie obrazi to z dnia na dzień tracisz wyszystko


@Morf: póki co Valve udowadnia, że można im ufać. W końcu to prywatna firma w przeciwieństwie do jakiegoś EA czy microslopu.
Jasne, że tak się może zdarzyć. Ale na ten moment jest to bardzo mało prawdopodobne.
  • Odpowiedz
tomasz-jedon
tomasz-jedon
tomasz-jedon
13.05.2026, 17:33:16 via Wykop
  • 4
@Morf: weź Ty dziecko pożycz od kogoś starą grę, tam jest taka książeczka - przeczytaj ją, zanim będziesz pisał te bzdury, w której jak widać cała masa ludzi wierzy.

Nigdy w historii gier (oraz oprogramowania ogólnie) nie kupowałeś niczego na własność. Miałeś na własność nośnik z płytą, ale na sam program czy grę czy film od zawsze miałeś jedynie licencję do użytkowania.

Do tego kiedyś gry były wielokrotnie prostsze, nierozwijane,
  • Odpowiedz
fizzly
fizzly
13.05.2026, 06:19:43 via Wykop
  • 109
W sensie namawiają do piractwa? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

fervi
fervi
13.05.2026, 16:19:44 via Wykop
  • 61
W sensie namawiają do piractwa? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@fizzly: W sensie namawiają do GOGa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
voov100
voov100
voov100
13.05.2026, 20:01:41 via Wykop
  • 9
@villog: prawo, ktorego nie mozna wyegzekwowac moze rownie dobrze nie istniec
  • Odpowiedz
szajbat
szajbat
13.05.2026, 14:01:17 via Wykop
  • 74
Kto nie posiada, ten nie posiada. 1337 gier już udało mi się w pełni legalnie pobrać z w pełni legalnych serwisów! ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Shackowany
Shackowany
13.05.2026, 16:28:48 via Wykop
  • 71
"If buying isn't owning, piracy isn't stealing"
Powinni zmienić nazwy na wszystkich platformach zamiast kup grę - powinno być kup dostęp do gry albo wypożycz
  • 48
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Shackowany
Shackowany
13.05.2026, 16:36:11 via Wykop
  • 32
@Faggio: jestem jak z hameryki - musi być jak dla debili ( ͡° ͜ʖ ͡°)
KUP DOSTEP - UWAGA TA GRA NIE BEDZIE TWOJA MOŻEMY JĄ W RAZIE CZEGO USUNĄĆ
To by dopiero ludzie by wrócili do kapelusza z czaszką:)
Shackowany - @Faggio: jestem jak z hameryki - musi być jak dla debili ( ͡° ͜ʖ ͡°)
KUP...

źródło: Screenshot_20260513-183458

Pobierz
  • Odpowiedz
Shackowany
Shackowany
13.05.2026, 16:55:06 via Wykop
  • 18
@cebulowy_krezus: nie jest nawet kupiony bo tego dostępu do gry nie mogę odsprzedać:)
Dlatego piraci nie kradną gier :)
  • Odpowiedz
Vinizius
Vinizius
13.05.2026, 16:15:26 via Wykop
  • 40
Dobrze że trenuję z Fitgirl!
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

dj_mysz
dj_mysz
18.05.2026, 14:12:41 via Wykop
  • 1
@Vinizius: Mądrze i DODI-tkowo zdrowo!
  • Odpowiedz
Roman_Horsetych
Roman_Horsetych
13.05.2026, 16:32:56 via Wykop
  • 31
Polecam kupić dysk przenośny 40 tryliardów GB i tam sobie pościągać co tylko się lubi. Kiedyś myślałem, że Steam to wygoda, bo nic nie zagraca lokum, ale chyba w moim mózgu pojawiło się więcej połączeń neuronowych i teraz rozumuję już właściwie.
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Roman_Horsetych
Roman_Horsetych
14.05.2026, 07:38:34 via Wykop
  • 0
@Schyzu: Kluczem są konta na warezach. Wtedy jesteś w stanie sobie pobrać.
  • Odpowiedz
keklulz
keklulz
14.05.2026, 12:52:27 via Wykop
  • 0
@Roman_Horsetych: najzabawniejsze jest to że część przeczyta tego posta nieironicznie i się z tym zgodzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz

3mortis
3mortis
13.05.2026, 16:19:52 via Android
  • 31
Od razu drugi news - fizycznych tez nie posiadacie

Macie tylko kawalek plastiku ktory zastepuje login i haslo do cyfrowej biblioteki
W dzisiejszych czasach jak servery zgasna albo takie sony przestawi "przelacznik" w konsoli to plyta nic nie znaczy, gra sie nie odpali albo zostala specjalnie tak zaprojektowana aby 80% funkcji nie dzialalo

To juz nie czasy kiedy mieliscie gre ktora instalowala sie offline, bez playformy a w menu miala opcje hostowania gry, prywatnych serverow
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Antorus
Antorus
13.05.2026, 17:12:26 via Wykop
  • 22
@3mortis: zetki i alfy nie umieją adbloka wgrać do firefoxa żeby youtub reklam nie miał (co to firefox to też niektórzy nie słyszeli), płaczą tylko że jest ich w c--j, a inne zetki im podpowiadają rozwiązanie - kup abonament na premium xDDD

a ty tu piszesz o hostowaniu gierki czy stawianiu dedykowanego serwera.

Jasne nie wszyscy z tych pokoeń mają IQ rozwielitki i ogarnięte osoby by se poradziły z tym.
  • Odpowiedz
3mortis
3mortis
13.05.2026, 19:09:34 via Android
  • 5
@tomasz-jedon: masz tez po czesci racje ale uwazam ze w pewnym stopniu wpadamy w ta wygodna pulapke i przyzwalamy na koszenie nas bardziej, mniej dopracowanymi dzielami

Jasne ze trzeba wybierac madrze ale wiekszosc tego nie robi karmiac jednoczesnie korporacje ktore dwoja sie i troja zebys ty tez zle wybral

@Krupier wersje z goga czesto tak, ale w przypadku konsol i wielu wersji z innych platform to takie wmawianie sobie, steam,
  • Odpowiedz
Grzesiok
Grzesiok
13.05.2026, 19:06:47 via Wykop
  • 25
I super. Czyli piractwo to nie kradzież, bo nie wchodzę w posiadanie, a jedynie dysponuję kopia. Dobrze wiedzieć.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Mistral7
Mistral7
Mistral7
13.05.2026, 22:32:50 via Wykop
  • 15
@Grzesiok: To od dawna było wiadome, wystarczy przeczytać sobie definicję kradzieży z kodeksu karnego. Żeby coś komuś ukraść, trzeba mu to odebrać i włączyć do swojego majątku. Uruchomienie kopii gry nie odbiera tej gry właścicielowi. Natomiast w świetle tego znaleziska gry podobno w ogóle nie można posiadać jako rzeczy (tylko dostaje się licencję na użytkowanie), więc tym bardziej gry nie można też "przejąć" i włączyć do swojego majątku. Nie ma
  • Odpowiedz

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 6
  • Strona 1 z 6
  • >

Hity

tygodnia

[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
3963
Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
3177
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
3125
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
3056
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
2626
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #pcmasterrace
  • #steam
  • #konsole
  • #heheszki
  • #komputery
  • #pytanie
  • #staregry
  • #ps5
  • #gimbynieznajo
  • #grypc
  • #pc
  • #rpg
  • #nostalgia
  • #gta
  • #xbox

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking