Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko167
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
synoid

synoid

Dołączył 16 lat i 7 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 459
  • Znaleziska 433
  • Mikroblog 26
  • Obserwujący 0
  • Obserwowane 1

293

Brak znieczulenia i nielegalne opłaty. Fatalny stan polskich porodówek

Brak znieczulenia i nielegalne opłaty. Fatalny stan polskich porodówek

Najwyższa Izba Kontroli ujawnia niepokojące kulisy funkcjonowania polskich porodówek. Z najnowszego raportu wynika, że m

laeticia
z
rmf24.pl
dodany: 12 godz. i 44 min temu
  • 75
  • #
    przyrost
synoid
synoid 1 godz. i 27 min temu via Wykop
  • 1
@mblack: 2-3 porody to tylko na jednym etacie. Jak jesteś jednocześnie na dyżyże w 4 szpitalach to cię dojeżdża logistyka. Pół biedy jak są w obrębie jednego miasta.
synoid
synoid 1 godz. i 25 min temu via Wykop
  • 1
@TrudnyMinus: Bo ból porodu trzeba umieć znieść jak prawdziwy mężczyzna ;)

517

Nadciąga armagedon w służbie zdrowia! 35% wszystkich lekarzy jest >60 roku życia

Nadciąga armagedon w służbie zdrowia! 35% wszystkich lekarzy jest >60 roku życia

Kiedy 35% wszystkich lekarzy odejdzie na emerytury, co wydarzy się w ciągu kilku najbliższych lat, 1.6mln zł to będzie pensja początkowa lekarza po wyjściu z uczelni. NIL blokuje wszelkie próby kształcenia nowych medyków. Teraz mamy deficyt lekarzy? Poczekajcie kilka lat... Tyłki nasmarowane?

zarobkilekarzy
z
nil.org.pl
dodany: 15 godz. i 40 min temu
  • 81
  • #
    medycyna
  • #
    polska
  • #
    gospodarka
  • #
    lekarz100k
  • #
    lekarz
  • #
    nfz
synoid
synoid 11 godz. i 27 min temu via Wykop
  • 6
Za te pieniądze to do smierci będą siedzieć na tych fikcyjnych dyżurach :D
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

synoid
synoid 11 godz. i 12 min temu via Wykop
  • 3
@Dadas77: Lepszy słaby niż żaden. Niech choć recepty na podstawie diagnozy AI wystawiają. Sami by się ludzie nawet leczyli, ale jaśnie królewicz musi paierek wypisać.
synoid
synoid 9 godz. i 37 min temu via Wykop
  • 0
@Pawel993: Wytłumacz jakoś głębiej tę logikę :D
synoid
synoid 1 godz. i 56 min temu via Wykop
  • 0
@Dadas77: Najśmieszniejsze jest o tych standardach etycznych w swietle tych afer xD
synoid
synoid 1 godz. i 56 min temu via Wykop
  • 0
@Dadas77: Żaden - to są przecież fikcyjne dyżury ;)
synoid
synoid 1 godz. i 54 min temu via Wykop
  • 0
@Pawel993: Czyli w sumie bez zmian, a przynajmniej bez nowych wad :D Tylko baza danych zmienia się na zewnętrzną.
synoid
synoid 1 godz. i 52 min temu via Wykop
  • 0
@LayJay: Adwokacka pewnie :)

584

Nawrocki: Polska nie będzie rozwiązywać kryzysu demograficznego migracją

Nawrocki: Polska nie będzie rozwiązywać kryzysu demograficznego migracją

Prezydent Karol Nawrocki mówił w poniedziałek, że w całej Europie nastąpiła eksplozja bezdzietności, a błędem państw zachodnich było uleganie presji migracyjnej. To nie jest i nie będzie polska droga, będzie nią postawienie na polską rodzinę i systemy prawne walczące z kryzysem demograficznym do

Modernizator_Wykopu
z
dziennik.com
dodany: 16 godz. i 10 min temu
  • 251
  • #
    demografia
  • #
    dzieci
  • #
    polska
  • #
    zwiazki
  • #
    gospodarka
  • #
    logikarozowychpaskow
synoid
synoid 12 godz. i 17 min temu via Wykop
  • 1
@hrabia_ponimirski: Oj to się sprowadzi chłopom baby na ich poziomie, które będą zainteresowane. Nie wiem co p0lki tak boli... suki ogrodnika?
synoid
synoid 12 godz. i 16 min temu via Wykop
  • 3
@motvik: Psiecka lub 2 kocieka

720

Kontrakty i walka o lekarzy niszczą szpitale - system się sypie

Kontrakty i walka o lekarzy niszczą szpitale - system się sypie

Szpitale toną w chaosie przez kontrakty, brak lekarzy i niejasne przepisy. Dyrektorzy ostrzegają, że obecne prawo zmusza ich do ryzykownych decyzji, a system finansowania powoduje konflikty i destabilizację. Sytuacja grozi paraliżem wielu placówek.

Nick7C5
z
businessinsider.com.pl
dodany: 19.06.2026, 16:14:43
  • 73
  • #
    zdrowie
  • #
    szpitale
  • #
    lekarze
  • #
    prawo
  • #
    gospodarka
  • #
    system
synoid
synoid przedwczoraj, 19:08:40 via Wykop
  • 0
@DoktorMorela: No, ale na budownictwo masz mniej niż 4 osoby na miejsce, a na medycynę podchodzi pod 30 na miejsce ;)

600

Dyskryminacja mężczyzn. Ekspert o obszarach nierówności

Dyskryminacja mężczyzn. Ekspert o obszarach nierówności

- Dziś kobiety częściej kończą studia wyższe. To prowadzi do nierówności w rożnych obszarach - mówił Michał Gulczyński w Najważniejszych Pytaniach. Ekspert opowiadał o obszarach, w których obszarach mężczyźni są dziś dyskryminowani przez system

MakiawelicznyAltruista
z
youtube.com
dodany: 20.06.2026, 14:02:40
  • 358
  • #
    redpill
  • #
    dyskryminacjamezczyzn
  • #
    zwiazki
  • #
    randki
  • #
    feminizm
synoid
synoid przedwczoraj, 07:45:23 via Wykop
  • 82
@Amogus213769: To jest oczywista prawda. Tylko ten system jest oparty na tym, że meżczyźni myślą, że w tym układzie mają jakieś szanse i jak będą "porządni" to się im uda. Coraz więcej mężczyzn zaczyna się orientować, że to ustawiona gra i rządy panikują. Stąd ta mizandryczna nagonka na "manosferę".
synoid
synoid przedwczoraj, 07:54:25 via Wykop
  • 13
@Amogus213769: Ostro panikują. Inaczej by ignorowali. To się śmiej i płać coraz więcej za wszystko :)
synoid
synoid przedwczoraj, 08:06:00 via Wykop
  • 12
@Amogus213769: Pewnie należysz do tych co myślą, że nie płacą VATu ;)
synoid
synoid przedwczoraj, 08:09:33 via Wykop
  • 0
@Amogus213769: Co chcesz - nie oczekuj, że mężczyzna ci będzie mówił co masz robić :D
synoid
synoid przedwczoraj, 09:29:46 via Wykop
  • 3
@Amogus213769: Był po prostu na miarę twoich zdolnośc poznawczych ;)
synoid
synoid przedwczoraj, 11:08:08 via Wykop
  • 1
@Amogus213769: Przecenianie swojego poziomu to jeden z twoich najbardziej oczywistych błędów poznawczych :) To dość wyraźnie widać :)

925

Kto utrzymuje polskie państwo? Podatki spadają na biednych [ANALIZA]

Kto utrzymuje polskie państwo? Podatki spadają na biednych [ANALIZA]

Afera dotycząca zarobków części lekarzy ilustruje znacznie głębszy problem: obciążenia podatkowe są w Polsce luźno związ

starnak
z
money.pl
dodany: przedwczoraj, 05:17:47
  • 165
  • #
    polska
  • #
    podatki
  • #
    pieniadze
  • #
    samozatrudnienie
synoid
synoid przedwczoraj, 08:07:27 via Wykop
  • 23
W ogólnym rozrachunku - biedni i średnio zamożni MĘŻCZYŹNI :)
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

synoid
synoid przedwczoraj, 08:08:11 via Wykop
  • 9
@PrezydentUSA: To prawda - redukować konsumpcję :)
synoid
synoid przedwczoraj, 11:06:02 via Wykop
  • 1
@sajmonm: Ja również, ale też nie oszukuję się - cena brutto nowego produktu ma wplyw na cenę używanego.

807

Koniec wysokich kontraktów dla lekarzy?

Koniec wysokich kontraktów dla lekarzy?

Ministerstwo Zdrowia analizuje górny limit zarobków

PIAN--A_A--KTYWNA
z
gazetagazeta.com
dodany: 19.06.2026, 09:34:50
  • 98
  • #
    lekarz100k
  • #
    medycyna
  • #
    lekarz
  • #
    konowalposting
  • #
    afera
  • #
    polska
synoid
synoid 20.06.2026, 05:04:56 via Wykop
  • 9
@lubiecie: I tak nie pracują tylko figurują ;)
synoid
synoid 20.06.2026, 05:06:21 via Wykop
  • 2
@KryKry: To będzie oznaczało, że ktoś tam wreszcie będzie pracować, a nie tylko inkasować - dobry kierunek :)
synoid
synoid 20.06.2026, 05:09:45 via Wykop
  • 3
@Enigmameister: Eee to tylko 150k wyborców. Więcej można na tym zyskać. Prędzej będą się bać utraty programu "lekarze bez kolejek" dla partii ;)
synoid
synoid 20.06.2026, 05:12:46 via Wykop
  • 7
@tomasz-sadurski: Da się, ale nie żaden nakaz pracy. Po prostu odpalić odpałatne studia niestacjonarne z kredytem studenckim pokrywającym 100% czesnego do umorzenia w przypadku odbębnienia x lat w pubicznych placówkach :)
synoid
synoid 20.06.2026, 05:15:34 via Wykop
  • 2
@85CmCCd5nK: Ale prywatnie to o koryto już trzeba powalczyć i prywaciarz fakturki dogłębnie prześwietli ;)
synoid
synoid 20.06.2026, 16:20:16 via Wykop
  • 0
@lorafenus: To po co obsiadują szpitale jak tak uroczo jest na swoim? ;) Nie szkoda im czasu?
synoid
synoid 20.06.2026, 18:58:51 via Wykop
  • 0
@lorafenus: Dlatego trzeba nasycić rynek. Kształcić no limit - najwyżej będą robić praktyki trochę dłużej :)

272

Kolejna zagraniczna firma wycofała się z Polski. Duński Elogic znika ze Szczecina

Kolejna zagraniczna firma wycofała się z Polski. Duński Elogic znika ze Szczecina

Nagłe i chaotyczne wyjście zagranicznego inwestora z naszego kraju pozostawiło bez środków do życia blisko 120-osobową, wysoko wykwalifikowaną załogę. Ludzie ci, z dnia na dzień pozbawieni zatrudnienia, zostali uwięzieni w urzędniczej próżni prawnej bez należnych pensji, odpraw oraz podstawowych ś

ralf-szer
z
investmap.pl
dodany: 19.06.2026, 07:25:08
  • 78
  • #
    polska
  • #
    gospodarka
  • #
    praca
  • #
    szczecin
synoid
synoid 20.06.2026, 05:56:53 via Wykop
  • 7
@lukasol84: Kto by tam miał w tych montowaniach orać? Ukraina to ruina z zapaścią demograficzną większą niż u nas. Kto mógł i miał możliwość ten uciekł, a reszt mielona siłą na froncie. Po wojnie powrotów po biedę i przymusową pracę przy odbudowie raczej też nie będzie.
synoid
synoid 20.06.2026, 06:36:04 via Wykop
  • 0
@tomaszek00: Cóż szkodzi obiecać?

772

Profesor o szpitalach: dlaczego mam siedzieć w tej samej kolejce?

Profesor o szpitalach: dlaczego mam siedzieć w tej samej kolejce?

Pozornie krzyk przeciwko tzw. "salonikom VIP" w zakładach leczniczych to krzyk w obronie sprawiedliwości społecznej. Poz

Wouxus
z
money.pl
dodany: 19.06.2026, 12:03:02
  • 129
  • #
    szpital
  • #
    lekarze
  • #
    nfz
  • #
    tusk
  • #
    po
  • #
    polska
synoid
synoid 19.06.2026, 15:53:43 via Wykop
  • 5
@PL47: Eeee, nic nie zrobimy :) To jest wszystko elegancko ogarnięte - my zdemoralizowani, a proces rozkładu struktur społecznych na tyle powolny i płynny żebyśmy się nie obudzili.

656

Afera akredytacyjna a nowe kierunki lekarskie. Lekarze domagają się weryfikacji

Nie będzie otwierania nowych kierunków lekarskich, a te które zostały już uruchomione będą podlegać kolejnym kontrolom

Mirasthrope
z
rynekzdrowia.pl
dodany: 18.06.2026, 12:44:25
  • 76
  • #
    medycyna
  • #
    zdrowie
  • #
    lekarz
  • #
    studia
synoid
synoid 19.06.2026, 06:02:06 via Wykop
  • 11
@RenoJackson: Lekarzy ma być w opór, a nie x na 1000 obywateli. Kształcić tak długo jak będą chętni. Przy obecnym "poziomie" usług nawet teoretyczne obniżenie jakości kształcenia nie pogorszy sytuacji. Ludzie przynajmniej będą mieć jakąś szansę na przeżycie i pomoc zamiast żadnej.
synoid
synoid 19.06.2026, 06:03:32 via Wykop
  • 3
@lukasol84: Gdy państwo i elity są słabe i pazerne ludzie skłaniają się ku totalitaryzmowi. Później znów z nim walczą i tak w koło...
synoid
synoid 19.06.2026, 06:05:35 via Wykop
  • 0
@RenoJackson: Zjeżdżają się przecież lekarze z innych państwa. Nasi próbują to uwalić rękoma i nogami

568

Koniec bezkarności nielegalnych migrantów. PE przegłosował ostre zakazy

Koniec bezkarności nielegalnych migrantów. PE przegłosował ostre zakazy

Parlament Europejski poparł w środę nowe przepisy dotyczące odsyłania obywateli państw trzecich, którzy przebywają na terytorium Unii Europejskiej bez prawa pobytu. Celem zmian jest przyspieszenie i ujednolicenie procedur powrotów migrantów.

Riolet
z
bankier.pl
dodany: 18.06.2026, 15:33:12
  • 105
  • #
    imigranci
  • #
    uniaeuropejska
synoid
synoid 19.06.2026, 05:57:39 via Wykop
  • 1
Pewnie im chodzi o Ukraińców i Białorusinów, bo inaczej to byłby rasizm ;)
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

931

UE odrzuca petycję Stop Killing Games. Gracze nie odpuszczają

UE odrzuca petycję Stop Killing Games. Gracze nie odpuszczają

Komisja Europejska odrzuciła petycję Stop Killing Games. Gracze przenoszą walkę do Parlamentu Europejskiego. Sprawdź, co dalej.

IGNPolska
z
pl.ign.com
dodany: 17.06.2026, 07:23:51
  • 66
  • #
    gry
  • #
    uniaeuropejska
  • #
    stopkillinggames
  • #
    petycja
synoid
synoid 18.06.2026, 04:09:31 via Wykop
  • 37
Ale za to przynajmniej będzie cło na duperele z Chin dla szaraczków ;) To poszło sprawnie
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1301

"System jest zwyrodniały". Donald Tusk zapowiada kontrole zarobków lekarzy

"System jest zwyrodniały". Donald Tusk zapowiada kontrole zarobków lekarzy

Jest kolejny ruch premiera po medialnych doniesieniach w sprawie rekordowych zarobków niektórych lekarzy.

Pasterz30
z
rmf24.pl
dodany: 17.06.2026, 10:51:47
  • 278
  • #
    konowaly
  • #
    lekarze
  • #
    medycyna
  • #
    nfz
  • #
    zdrowie
  • #
    polska
synoid
synoid 17.06.2026, 15:44:08 via Wykop
  • -5
@zlotychlopak: Kto ci tyle powiedział? ;)

1325

Dawid Kacprzyk zwolniony ze Szpitala Południowego w Warszawie

Dawid Kacprzyk zwolniony ze Szpitala Południowego w Warszawie

Dawid Kacprzyk zwolniony ze Szpitala Południowego w Warszawie dowiedziało się Polskie Radio RDC.

kubaowo
z
rdc.pl
dodany: 17.06.2026, 12:10:49
  • 196
  • #
    warszawa
  • #
    lekarz
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    pieniadze
synoid
synoid 17.06.2026, 15:43:09 via Wykop
  • 6
Przeniesieny na inną para ... placówkę ;)
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

260

Ukraińcy masowo skupują mieszkania przy froncie (+72%)

Ukraińcy masowo skupują mieszkania przy froncie (+72%)

Po nocnych zmasowanych atakach Rosji na Ukrainę trudno spodziewać się szybkiego zakończenia konfliktu. Jaskółką pokoju może być sygnał z rynku nieruchomości. Okazuje się, że rynek mieszkań na terenie przyfrontowym ma szansę na ożywienie. Coraz więcej Ukraińców interesuje się inwestycjami w tamtejs

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 15.06.2026, 11:11:20
  • 67
  • #
    urkaina
  • #
    nieruchomosci
  • #
    informacje
  • #
    wiadomosci
synoid
synoid 16.06.2026, 11:04:53 via Wykop
  • 2
To będzie odpowiednik naszych wymierających małych miejscowości. Nie będzie się opłacało w to inwestować, bo nikt tam już nie wróci. Powrót na Ukrainę będzie się równał z niewolniczym PRZYMUSEM pracy przy odbudowie tak jak dziś mają niewolniczy PRZYMUS stawiania się do mielenia na froncie.

"Doradca ministra spraw wewnętrznych Ukrainy Wadym Denysenko zaproponował, by zakaz podróży obowiązywał przez trzy lata od zakończenia działań wojennych. - Inaczej nie przetrwamy jako naród - stwierdził. Słowa
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

509

Pełno nagrań i zdjęć z ataku w Rosji. Bolesny cios dla Putina

Pełno nagrań i zdjęć z ataku w Rosji. Bolesny cios dla Putina

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski potwierdził w niedzielę ataki dronów na zakłady chemiczne i obiekty naftowe w Rosji. Sieć niemal natychmiast zalały nagrania trafionych obiektów, nad którymi unoszą się kłęby czarnego dymu. W wyniku ukraińskich ataków alarmy przeciwlotnicze ogłoszono łącznie w 28

KapitanTorpedal
z
wiadomosci.wp.pl
dodany: 14.06.2026, 11:37:59
  • 146
  • #
    europa
  • #
    wydarzenia
  • #
    ukraina
  • #
    rosja
  • #
    wojna
  • #
    polityka
synoid
synoid 14.06.2026, 17:59:32 via Wykop
  • 1
@okzegaroski: No właśnie Ukraina powinna iść maksymalnie w ataki na terytorium Rosji, a nawet w "terroryzm", bo regularny front to tylko mielenie resztek swoich obywateli. Ukraińcy nie chcą ginąć w kilka godzin na froncie - 80% mobilizowanych dezerteruje z centrów rekrutacyjnych.
synoid
synoid 14.06.2026, 18:03:52 via Wykop
  • -1
@the_qwert: To prawda. Wykopki są większymi zwolennikami kontynuowania wojny niż Ukraińcy w wieku poborowym ;) Chcą walczyć do ostatniego Ukraińca, bo sami coś do legionu obrony Ukrainy się nie rekrutują ;) Tak czy siak pod koniec zeszłego roku, wg rządu ukraińskiego było około 80% dezercji wśród mobilizowanych. Myślę, że to daje pełnię obrazu :)

423

Ukraińcy mielą dziennie 1300 kacapów

Ukraińcy mielą dziennie 1300 kacapów

Siły Obrony Ukrainy zniszczyły 1300 okupantów w ciągu doby, a także 350 pojazdów i 80 systemów artyleryjskich. Straty Rosji ponad 1,38 mln

PIAN--A_A--KTYWNA
z
112.ua
dodany: 12.06.2026, 07:04:33
  • 162
  • #
    wojna
  • #
    ukraina
  • #
    rosja
synoid
synoid 12.06.2026, 20:28:41 via Wykop
  • -1
Ciekawsze ile własnych chłopów zaciągnietych przemocą na front mieli Ukraina dla tych osiągnięć. Aż się pewnie pasek w busie do porwań grzeje.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

623

Zmarł pieszy potrącony przez Volkswagena. Zatrzymano pijanego obywatela Ukrainy

Tragicznie w skutkach zakończył się wypadek, jaki miał miejsce dziś po południu w Lublinie. Na miejscu cały czas pracują policjanci, prokurator, biegli oraz technicy. Droga jest zablokowana.

gooral2k
z
lublin112.pl
dodany: 12.06.2026, 14:47:21
  • 98
  • #
    lublin
  • #
    wypadek
  • #
    polskiedrogi
synoid
synoid 12.06.2026, 20:15:13 via Wykop
  • 3
Volkswagen to chyba rzadkie nazwisko na Ukrainie?
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

560

Wiek emerytalny do zmiany. Polska otrzymała jasne wytyczne

Komisja Europejska zaleciła Polsce podjęcie działań mających zwiększyć stabilność systemu emerytalnego. Wśród rekomendacji znalazła się przede wszystkim ochrona przed ubóstwem KOBIET na emeryturach

MakiawelicznyAltruista
z
wnp.pl
dodany: 09.06.2026, 13:48:05
  • 119
  • #
    neuropa
  • #
    pieklomezczyzn
  • #
    dyskryminacjamezczyzn
  • #
    demografia
  • #
    bekazlewactwa
  • #
    redpill
synoid
synoid 09.06.2026, 19:56:08 via Wykop
  • 5
@chmiels: Po kilka każdemu bogaczowi i mamy w sumie islamską tradycję ;)
synoid
synoid 09.06.2026, 19:56:43 via Wykop
  • 9
@Marmurowy_Gargulec: Weź im k---a nie podpowiadaj!

3135

Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu

Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu

według sondażu Instytutu Badań Pollster dla Super Expressu, 74% Polaków sprzeciwia się temu wsparciu.

PiotrPiter
z
polityka.se.pl
dodany: 07.06.2026, 05:10:45
  • 577
  • #
    rzad
  • #
    artysci
  • #
    zus
synoid
synoid 07.06.2026, 09:18:39 via Wykop
  • 5
@niecodziennyszczon: TLDR. Po prostu opłacaj składki.
synoid
synoid 07.06.2026, 09:20:05 via Wykop
  • 3
@karol-wjgb: Ostetecznie produkują trochę wiecej gówna, które nadaje się tylko do pieca.
synoid
synoid 07.06.2026, 09:21:33 via Wykop
  • 13
@wesolymarcin: Piękne. Jeszcze pieska brakuje :)
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Strona 1 z 5
  • >

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 22.11.2025

    Rocznica
  • Komentator
    od 10.03.2026

    Komentator

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking